Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    ... Кастата на данъкоплатец, единствен без лоби в парламента.
    Преди време се разбрахме че който твърди че плаща данъци в раздел Политика ще представя заверен документ от НАП.

    Коментар


    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Тоя ефект го получаваш при ХДИ с една работеща не както трябва дюза . И аз не вярвах че дизелов двигател 1.6 на лек автомобил може да извади толкова дим ама може . Пускал съм го и по нагоре в темата . 20+ годишен дизелов двигател в нормална кондиция заводски без каквито и да било дивотии за екология . https://www.vbox7.com/play:a74e1a091...604&order=date Това са му резултатите от замерването . Моето скромно мнение на човек писал във "Вилхелм Пик" дипломна работа Дизелови горивни уредби вярно доста години преди ерата на коман реал системите е че ако двигателя е в добро общо състояние и маслото в картера служи за мазане на възлите и агрегатите а не спомага горивния процес стойностите които дава на ауспуха са значително по ниски от нормите които са били валидни към момента на неговото производство и няма от какво да се притеснява при едно замерване било на пътя или в пункта за ГТП . Това че един куп кисели гъзари изхвърлят филтрите и чипосват дизелите за да извадят още няколко от умрелите вече коне е съвсем друг въпрос . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4688.JPG
Прегледи:2
Размер:128.3 КБ
ID:5778455
      Последно редактирано от sek.1; 17-01-18, 04:02.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Цецо, няма да гласуват всички за същите. Нищо лошо не ми е направила тая лелка, ама просто не ѝ е мястото там! Народецът поне за Цецка се усети, че не е за президент. Все е нещо!
        То до изборите, ще видиш, че ситуацията те устройва и ще размислиш Иначе може да дойде някой, който в действителност да ти спре кората от движение, вместо само да си приказва, че ще го прави. .
        А кметицата отдавна не ми е симпатична по много причини, макар дори да не съм бил жител на София. Но и там нещата идват и отгоре, та чисто човешки я съжалявам.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          Предлаганите мерки няма да решат дори и част от проблема . То явно целта не е той да се реши а от него да се изкарат пари . Аз имам 2 коли едната с четен другата с нечетно завършващ регистрационен номер Хубавото е че на практика нямам работа в центъра и там не съм слизал сигурно половин година но ако ми се наложи и въведат това ограничение естествено че ще сляза с колата за чийто номер това е разрешено в деня . Какво правим с куриерите ; доставчиците и другите фирми които така или иначе обслужват инфраструктурата в центъра ?
          Последно редактирано от sek.1; 17-01-18, 05:06.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]944801[/ATTACH]
            А за тая бележка, ти дадох някъде за сравнение подобна от немскиО преглед.
            Разликата е, че ти поставят за цел едни обороти, около които се задейства ограничителя, и допустимо време за достигането им при всяко натискане на газта на теста. При мен са писАли обороти от 4700 до 5300. Т.е. трябва да достигнеш поне 4700об/ мин за някакво допустимо време(има го в протокола и времето). Демек определят, колко рязко и колко много трябва да се форсира мотора като мерят димност. А у твоя протокол, до 2800об/мин, и може и по-плавно с газта... Само много неизправен мотор няма да мине такъв тест
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              Чак много неизправен не е нужно . Една дюза да не ти работи както трябва и си готов . Няма сила в този свят която да ме накара да подкарам колата в обороти над максимално означените преди червения сектор на оборотомера . Сигурен съм че и в максималните пак ще съм доста под нормите . Аз си следя редовно състоянието на дюзите и другите елементи на горивната система . Двигателя изкарва от смяна до смяна без да му доливам масло а капака го вдигам за да долея течност за чистачките щото на таблото имам индикатор за нивото на маслото при угасен двигател .
              Последно редактирано от sek.1; 17-01-18, 06:28.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Предлаганите мерки няма да решат дори и част от проблема . То явно целта не е той да се реши а от него да се изкарат пари . Аз имам 2 коли едната с четен другата с нечетно завършващ регистрационен номер Хубавото е че на практика нямам работа в центъра и там не съм слизал сигурно половин година но ако ми се наложи и въведат това ограничение естествено че ще сляза с колата за чийто номер това е разрешено в деня . Какво правим с куриерите ; доставчиците и другите фирми които така или иначе обслужват инфраструктурата в центъра ?
                Това е първа стъпка с достъпа, после отделни "еко" стикери, зелени, сини според №, на "екологичното евро"- 3,4,5,6 и т.н. нещата са измислени отдавна в богата Европа, нас ни спасява балканската беднотия, да не ни го въведат директно! Иначе как понесоха флага на "чистия въздух", как проблема се напомпа през медийте, абе само добри намерения и грижа за софиянци........... как пък на никой от общината не му хрумне, просто да мият улиците по - често от два пъти годишно!!!

                Коментар


                • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Представители на общината няколко пъти съобщиха, че боравят с данни, според които 60% от замърсяването с ФПЧ е от изгорели газове. Противно на това, което всички твърдите за дограмите, гумите и т.н. Ако тази статистика е вярна, каквито и действия да предприемат срещу автомобилите, ще е напълно оправдано.

                  Коментар


                  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                    Представители на общината няколко пъти съобщиха, че боравят с данни, според които 60% от замърсяването с ФПЧ е от изгорели газове. Противно на това, което всички твърдите за дограмите, гумите и т.н. Ако тази статистика е вярна, каквито и действия да предприемат срещу автомобилите, ще е напълно оправдано.
                    Само дето представител на Изпълнителна агенция по околната среда (от тези, дето мерят замърсяването) каза точно обратното ...

                    И данните за това, къде са пиковите стойности на ФПЧ, говорят в подкрепа на неговото мнение. При последните замърсявания концентрациите бяха най-големи в районите, където има относително повече жилища, отоплявани с твърдо гориво.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      ...каквито и действия да предприемат срещу автомобилите, ще е напълно оправдано.
                      Някакви действия ще бъдат напълно оправдани. Подозирам обаче, ако се предприемат и някакви действия против онези, които горят боклуци за отопление, цунамито от протести на база "хванали сте се за мен, що не оправите първо..." ще бъде още по- високо. Включително тук във форума.
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                        От общината твърдят така, защото така им е изгодно. Ето го текущото състояние на въздуха в София. Според твърденията на общината излиза, че в момента в центъра на София не се движат автомобили. Вместо в центъра тези автомобили са отишли да си правят кръгчета в: Божурище, Волуяк, Обеля, Надежда, Орландовци, Хаджи Димитър, Сухата река, Факултета, Овча купел и Карпузица.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AirSofia_2018-01-17_10-01-44.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5778460
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          То до изборите, ще видиш, че ситуацията те устройва и ще размислиш Иначе може да дойде някой, който в действителност да ти спре кората от движение, вместо само да си приказва, че ще го прави. .
                          А кметицата отдавна не ми е симпатична по много причини, макар дори да не съм бил жител на София. Но и там нещата идват и отгоре, та чисто човешки я съжалявам.
                          Ръчицата ми да исъъне ако пусна бюлетина за тая заспала домакиня! Вярно, че не ѝ е лесно, ама да намерят някой дето да се справи. Като и докарат и фалшифицират изборите и после кучетата по улиците 3 дни празнуват. Как ги избира Боко все такива лейки...То Фидосова, то тетка Цачева, сега и тая бавачка втори мандат ни мори.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Преди време се разбрахме че който твърди че плаща данъци в раздел Политика ще представя заверен документ от НАП.
                          УП2 / УП3 върши ли работа? Служителите не подават данъчна декларация.
                          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                          Някакви действия ще бъдат напълно оправдани. Подозирам обаче, ако се предприемат и някакви действия против онези, които горят боклуци за отопление, цунамито от протести на база "хванали сте се за мен, що не оправите първо..." ще бъде още по- високо. Включително тук във форума.
                          Не вярвам цялото Факултета да се юрне тук да реве. В момента са заети да вадят отпадъци от кофите, че да се топлят после с тях.
                          Последно редактирано от Ivan Terziev; 17-01-18, 09:50.

                          Коментар


                          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Заприлича на рибарски форум. Хубаво, вярвам ти!
                            До голата вяра се опира тогава, когато нещото, в което вярваме, не подлежи на проверка.

                            Заповядай, премери - кеф ти компресия, газове, износвания, дюзи и всякакви подобни полюции. За повечето неща имам инструментите дори.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              До голата вяра се опира тогава, когато нещото, в което вярваме, не подлежи на проверка.

                              Заповядай, премери - кеф ти компресия, газове, износвания, дюзи и всякакви подобни полюции. За повечето неща имам инструментите дори.
                              Ей сега идвам да ти разглобя любимата колица... Мен една свещ ме е страх да завия без динамометричен ключ.
                              И в тоя момент възпитателката прочела от тоя форум, че искате катализатор за всички (Б.Ангелов и компания). И ти я спира от движение!
                              Картата в мнение 581 драстично показва за къв проблем говорим, и откъде идва смрадта.

                              Коментар


                              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Ей сега идвам да ти разглобя любимата колица... Мен една свещ ме е страх да завия без динамометричен ключ.
                                И динамометрични ключове имам. 3 броя.

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                И в тоя момент възпитателката прочела от тоя форум, че искате катализатор за всички (Б.Ангелов и компания). И ти я спира от движение!
                                Ааа, единственото дето аз искам е тъпунгерите харащи пернишки туниХ или скрап да се махнат от пътищата или да си приведат возилата във вид, в който карайки след тях можеш да им прочетеш номера.
                                И не може да я спре от движение, защото отговаря на техническите изисквания към датата на производство. Капиш? И това навсякъде, не само тук. И твоята не може да спре от движение ако като ти измерят излизащото от ауспуха то отговаря на нормите за твоята кола.

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Картата в мнение 581 драстично показва за къв проблем говорим, и откъде идва смрадта.
                                Естествено че от там идва проблема. Ама това не променя факта че автомобил с избушен или махнат катализатор е технически неизправен автомобил по критерии, заложени още преди да излезе от завода. Нито променя факта че тия по пунктовете за ГТП не трябва да пускат такива автомобили от поне 20 години насам. По какви причини до сега в много случаи ГТП е само проформа е съвсем друг въпрос.


                                ПП: Впрочем, разлика в данъка за автомобил със и без катализатор има поне от 10 години. Ти какъв данък плащаш? За автомобил със или за автомобил без катализатор?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X