Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Поръчах вече т6 2000лумена с ф44мм. рефлектор. Гледам визуално и по размери да прилича на пещерските дето ги имаме служебни. Те са ми еталон за светене/издръжливост. Поръчах и 2 батерии уж японски по 5000mAh в комплект със зарядно. Та мисля повече да не давам пари за осветление в идните няколко години!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Поръчах вече т6 2000лумена с ф44мм. рефлектор. Гледам визуално и по размери да прилича на пещерските дето ги имаме служебни. Те са ми еталон за светене/издръжливост. Поръчах и 2 батерии уж японски по 5000mAh в комплект със зарядно. Та мисля повече да не давам пари за осветление в идните няколко години!
      Хм.. дано да попаднеш на читаво.
      Аз сега се чудя като стъкмя моя, дето е с леща (всъщност от 4-5 фенера всичките са ми с лещи) дали да не си взема и един с рефлектор, чини ми се за по -далече са по -добри?!

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        На мене пък ми бръмчи една муха в главата да пробвам да навра в този с лещата, и рефлектор! Гледам че се продават някакви алуминиеви в ибей, но сигурно ще се наложи да го поизрежа и то така че да не ограничава движението на плочката с диода когато се мени фокуса. Всъщност за това купувам тоя с рефлектора - за да освободя другия с лещата за експерименти. Забелязах че се продават също платки защити за батерии, както и платки управления за фенери, обаче от тоци не разбирам и за това ще експериментирам предимно механично - с рефлектора.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          Я да питам - някой реално имал ли е полза от тия насочените фенери?

          Че до сега насоченият един път не ми е свършил работа, а тия дето разсейват - винаги са били удобни. Даже "тунинговах" тука един като му махнах рефлектора. И стана и от него фенер след тая работа. Даже на същия после му смених и диода, и схемата зад него .

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
            Я да питам - някой реално имал ли е полза от тия насочените фенери?

            Че до сега насоченият един път не ми е свършил работа, а тия дето разсейват - винаги са били удобни. Даже "тунинговах" тука един като му махнах рефлектора. И стана и от него фенер след тая работа. Даже на същия после му смених и диода, и схемата зад него .
            Вероятно имаш предвид фенерите с леща,откакто имам такъв не искам и да си помисля за рефлектор но и зависи за какво го ползваш,днес светих в едно промишлено ел.табло над 3 часа и ми трябваше разсеяна светлина че шините бяха голи да виждам къде бъркам и разтворена лещата си свърши отлично работата !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              И аз се чудя кои с по-добри, особено за далечно осветяване. Досега от всичко дето имам все с леща са ..

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Диода как ще го вкараш във фокуса на рефлектора и ще го накараш да го огрее целия ?
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  Диода как ще го вкараш във фокуса на рефлектора и ще го накараш да го огрее целия ?
                  Ако знаех и можех, сигурно щях да произвеждам фенери, а не да шляпам из калта по границата. В Оптикоелектрон Пещера, обаче определено знаят какво правят, но пък и цените са по соленки от ибей, и не чак толкова соленки колкото на някои от прехвалените!
                  За работа в ограничено пространство тия с лещата може и да са по добри, но за търчане из горите ми се струва че рефлекторния води по точки стига разбира се да има достатъчно сила, като пещерските. Ся пещерски няма да си купя нито за 80, нито за 50 ,нито дори за 30лв. но ако за 15лв. успея да получа нещо дори доближаващо се до служебния пещерски като сила на светене и издражливост, ще съм предоволен!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Ти да не си граничар,дай да ги видим тея пещерски,тоя завод оптикоелектрон май още съществува,виждал съм табел на сграда там такава .
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Съществува си завода и си произвежда. Ползваме приборите им за нощно виждане и фенерите им (2 от моделите) в гранична полиция, и си вършат работата много добре за нашите цели и условия. Лошото е че няма за всеки като излизаме на дежурство та предпочитам да си имам личен. Китайчето с лещата си изпълнява задълженията прекрасно вече няколко месеца включително и 2 командировки по Странджа където сме пеш та доста от 12-те часа дежурство се налага да си светя, чак загрява фенера, но държи със Санийо батерията. Обаче зарядното, което вървеше с фенера, и Санийо батерията нещо не се погаждат винаги - понякога всичко е нормално и си светва зеления диод като се зареди, но понякога си свети червено все едно че не е заредена и батерията почва чак да пари. Като я размърдам в зарядното, чак тогава светва зелено или едновременно зелено и червено. Та затова си поръчах новите японски батерии в комплект със зарядно. Ся колко батериите за японски не се знае, ама зарядното съм го виждал и ползвал на живо и е читаво. За 19лв. 2 батерии по 5000 мАч и зарядно с две гнезда прецених че си заслужава при положение че вече ще станат 3 фенера с 18650 и 4 батерии за тях.
                      Това са служебните ни:





                      Големия е малко неудобен за носене в калъф на колана, но малкия е невероятен, свети видимо колкото големия, а можеш да си го носиш и в джоба на ризата дори!
                      Един колега пък си купи от тях ето този:



                      Не е толкова силен като служебните, но пак е много добър. Около 30 лв. е (големия служебен е 80лв. малкия не знам) само фенера. Ми не ми се дават 30 лв. само за фенер засега!
                      Преценка за размерите може да се направи спрямо размера на батериите 18650 за двата големи фенера.
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        Добре ще е , ако наистина ги произвеждат в Панагюрище, тук хората се чудят какви китайски или уж американски фенери да си купят, понякога с напудрена реклама за безумни пари .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Такам, днес съм с малко свободно време и се сетих за фенера. Спретнах си един охладител с основната и концепционална идея. Основните разлики с "новия" и съществуващият са :
                          - новият е с плътна сърцевина;
                          - има повече оребрения и е малко по-сълъг;

                          Ето го в основни линии.
                          В жълто са съществуващите канали и резби, в зелено е "леглото" където диода ще стои и в синьо на г@за е мястото за евентуалния драйвер.
                          Тук е моментът да попитам - как да бодна диода за охладителя - с болче през плочката или >?



                          - и сега някаква идея дали това ще стигне да охладим диода при мощност ~ 5 W ?


                          Пзодрави !

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Добре ще е , ако наистина ги произвеждат в Панагюрище, тук хората се чудят какви китайски или уж американски фенери да си купят, понякога с напудрена реклама за безумни пари .
                            Произвеждат се, но не знам защо е толкова трудно да си купи човек - няма публикувани цени на сайта им, няма посочен търговски представител, който може да ти продаде единична бройка! Може би производството им е доста ограничено и изцяло по предварителни заявки?! Колегата дето си купи такъв фенер, се свързал с някого по телефона, пък оня му пратил на имейла каталог с цени и след като колегата си избрал фенера, го поръчал и му го пратили! Голяма разправия голямо чудо!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Такам, днес съм с малко свободно време и се сетих за фенера. Спретнах си един охладител с основната и концепционална идея. Основните разлики с "новия" и съществуващият са :
                              - новият е с плътна сърцевина;
                              - има повече оребрения и е малко по-сълъг;

                              Ето го в основни линии.
                              В жълто са съществуващите канали и резби, в зелено е "леглото" където диода ще стои и в синьо на г@за е мястото за евентуалния драйвер.
                              Тук е моментът да попитам - как да бодна диода за охладителя - с болче през плочката или >?



                              - и сега някаква идея дали това ще стигне да охладим диода при мощност ~ 5 W ?


                              Пзодрави !
                              Между леглото и гъза кво има? Батерията, или плътен алуминий? От клипчето не могат да се преценят пропорции и въпроса ми може и да е тъп, но това е положението.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Между леглото и гъза кво има? Батерията, или плътен алуминий? От клипчето не могат да се преценят пропорции и въпроса ми може и да е тъп, но това е положението.
                                - абсолютно коректен въпрос!
                                М/у гъз@ и диода е плътен алуминий, цялата "глава" е с дължина 49 mm. Абе това е крайната част на фенера

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X