Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Еми може. Те тия дето са на цена над 5 долара си имат. Затова и цената. (и не само затова де ).
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Еми може. Те тия дето са на цена над 5 долара си имат. Затова и цената. (и не само затова де ).
      Е тея са доста над 5 долара, както снимах по-рано в мойто имаше платка (драйвър) който освен че менеше режимите уж и управляваше диода... Ама без него фенера свети по-силно, зависимостта светене-заряд на батерията си остана абсолютно същата.
      Преди с платката след 5 мин. на най-силния режим и се наблюдаваше спад в интензитета на светене, сега е пак така само че след 4 мин. все пак диода дърпа повече ток. С читава батерия не знам как ще стоят нещата с драйвър , но без него фенера свети ужасяващо много, поне след вчерашните тестове за 25мин. не можах да намеря разлика в интензитета на светене...


      Поздрави !

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Тоя "драйвър" върху вашите е единствено мигалка. Няма ли дроселче (бобинка) - всичките са така. Истинския драйвър управлява тока към диода, без от това да се появяват значими загуби както когато с резистор или линейна схема. Със сигурност и китайците правят такива. Тогава силата на светене не зависи от батерията, а е константа. Само продължителността на светене зависи от батерията. Тогава можеш и плавно да си регулираш силата от 0 до колкото ти е кеф, стига да е нужно. Обикновено са с по няклко режима на светене с различна сила, обикновено си помнят режима а не го сменят всеки път и т.н. Като електроника не е сложно, но само като части по-простите струват примерно 10-ина долара за 3 ватов фенер. Другото е че хубавите работят със всякаква батерия - приемат напрежение от 700-800mV до 9-12 волта, примерно. Тоест могат да работят с една или няколко батерия от волт и половина, с NiMH, литиево-йонни, и т.н., а можеш да си ги включиш и към акумулатора на колата ако се наложи. Някои си имат и зареждачка в тях и т.н.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          Значи моя дето е 15 лв. ще да е от хубавите ! Работи и с комплект батерийки от волт и половина и с литиево йонна 18650, и зарядно си има към комплекта и свети доволно силно и трайно откакто смених синята Ултра Файър от комплекта със червена Санийо. Пък синята я сложих на едно диодно фенерче без платка, работещо иначе само с батерийки от 1,5 волта ( след малко пригаждане), и с нея свети много по силно отколкото с комплекта батерийки от 1,5 волта , пък и достатъчно трайно!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Питах вече, но пак-http://www.ebay.co.uk/itm/Soshine-3200mAh-Rechargeable-3-2V-26650-LifePO4-Battery-Pair-/281187958431?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEWAX%3AIT&nma=true&si=57AMqIrocZuj1S4nLBv%252FuqJ7vo8%253D&orig_cvip=true&rt=nc#ht_3974wt_3548
            Тия батерий дали са по добри от Li-Ion?

            LifePO4
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Значи моя дето е 15 лв. ще да е от хубавите !

              Вярвай си. Твоя е от евтините. Хубавите са в друг магазин или поне на друг щанд.

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Работи и с комплект батерийки от волт и половина
              Не комплект. Хубавите работят и с 1 (една) батерия от волт и половина, и може да я изстискат до дъно. Твоя с една батерия от волт и половина въобще няма да светне. С комплект батерийки от волт и половина работи и тоя, дето жената купи за 10 кинта от кварталния пазар. Че даже и той е с Cree диод. Че и 2 режима има, баш като вашите.

              Комплекта от 3 е възможно най-гламавия вариант. Губи се място. Съвсем друга е хавата с една голяма батерия от волт и половина, примерно литиева, седяща си кротко в жабката за зор заман, която да можеш да сложиш на мястото на зареждаемата, щото тя взела че се скапала или изтощила в неподходящ момент.

              И не зарядно към комплекта. Зарядно в самия фенер.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Комплекта от 3 е възможно най-гламавия вариант.
                До преди да си купя тоя от 15 лв. ползвах един от 9-10лв. POLICE 2000W с комплект от 3 батерийки по 1,5 волта! Много съм доволен от този фенер - сменях батерийки максимум 2 пъти годишно когато видимо светлината отслабне ( не ги чаках да капнат съвсем), купувах винаги от най-евтините! А аз не си купувам нито фенерите нито батериите за да ми стоят за зор заман някъде, купувам ги за да ги ползвам активно и ги ползвам активно поне 15 дена в месеца от 1 до 6-7 часа на дежурство! Та хич не е гламав тоя с трите батерийки, гламав съм аз, че дадох 15лв. за комплект фенер, зареждаща батерия, зарядно и адаптер за 3 батерии по 1,5 волта + още 12лв. за още една батерия 18650 (общо 27лв.) при положение че същата работа ми вършеше фенера от 9-10лв. с батерийки за по-малко от 6лв. на година! Е ако тоя от 15лв. + батерията от 12лв. не ги строша или затрия поне 3 години (което е малко вероятно), вече ще съм на далавера !

                П.П. Сега на същото това "гламаво" фенерче му хакнах уж нефелната синя батерия Ултра Файър която на по скъпото фенерче не караше дълго. За да се събере тая батерия 18650 се наложи да отскубна пружинката в предния край на гнездото и да посмачкам малко притискача на бутона в задния край на гнездото. Но след "модификацията" с батерията 18650 свети много по-силно отколкото с комплекта 3 батерийки по 1,5 волта пък и издържа (без да намалее светлината) с часове (не съм засичал колко точно но за 1 месец веднъж я заредих и то без да беше намаляла светлината, а детето си играе с фенерчето всеки ден и често го захвърля светещо някъде докато го видим и угасим)!
                Последно редактирано от sl.daskalov; 18-02-14, 18:23.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  До преди да си купя тоя от 15 лв. ползвах един от 9-10лв. POLICE 2000W с комплект от 3 батерийки по 1,5 волта! Много съм доволен от този фенер - сменях батерийки максимум 2 пъти годишно когато видимо светлината отслабне ( не ги чаках да капнат съвсем), купувах винаги от най-евтините! А аз не си купувам нито фенерите нито батериите за да ми стоят за зор заман някъде, купувам ги за да ги ползвам активно и ги ползвам активно поне 15 дена в месеца от 1 до 6-7 часа на дежурство! Та хич не е гламав тоя с трите батерийки, гламав съм аз, че дадох 15лв. за комплект фенер, зареждаща батерия, зарядно и адаптер за 3 батерии по 1,5 волта + още 12лв. за още една батерия 18650 (общо 27лв.) при положение че същата работа ми вършеше фенера от 9-10лв. с батерийки за по-малко от 6лв. на година! Е ако тоя от 15лв. + батерията от 12лв. не ги строша или затрия поне 3 години (което е малко вероятно), вече ще съм на далавера !
                  Така де, а във въпросния, дето има още 5 чарка вътре, слагаш една алкална батерия от волт и половина, размер C или D, и изкарва няколко пъти повече от трите ААА, при които, сложени в пакет, се губи над половината място за пластмаси, ламарини и прочие полюции, вместо да се използва за съхранение на енергия.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Така де, а във въпросния, дето има още 5 чарка вътре, слагаш една алкална батерия от волт и половина, размер C или D, и изкарва няколко пъти повече от трите ААА, при които, сложени в пакет, се губи над половината място за пластмаси, ламарини и прочие полюции, вместо да се използва за съхранение на енергия.

                    А колко тежи тази С или D батерия спрямо 3 ААА батерийки, и колко струва тоя фенер с още 5 чарка вътре?
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Тежи толкова повече, колкото повече тежи батерията. Електрониката е мижава и практически не тежи.

                      А колко струва - еми не знам да има за по 15лв. Предполагам нещо като от 30-40 нагоре. Не съм търсил конкретно. Масовата схема е като на вашите - 3ААА или една литиева.

                      Все пак, точно тия с една батерия са рядкост. Повечето са с 2, и по-дълги. За сметка на това можеш да биеш по канчето с тях някой, ако се наложи.

                      С една батерия обикновено са мънички - примерно с една ААА или АА, обикновено най-много ват.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        Спарки на теория си прав но на практика без драйвер и с читава батерия е по добре.Както колегата Даскалов каза фенерите се използват,а не да стоят в жабката.С драйвер неможеш да изкараш 100% от диода,вадиш максимум 80%,всичко над тея 80% остава като запас за по дълго и продължително време на светене с 80 % максимална мощност неща така,искам 3-4 часа работа на колкото повече-повече,виж ако съм в пещера и всяка искра ми е ценна ,сигурно ще навия ципа на панталона на спирала и ще бутна тока на диода да щади батерията !
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Спарки на теория си прав но на практика без драйвер и с читава батерия е по добре.Както колегата Даскалов каза фенерите се използват,а не да стоят в жабката.С драйвер неможеш да изкараш 100% от диода,вадиш максимум 80%,всичко над тея 80% остава като запас за по дълго и продължително време на светене с 80 % максимална мощност неща така,искам 3-4 часа работа на колкото повече-повече,виж ако съм в пещера и всяка искра ми е ценна ,сигурно ще навия ципа на панталона на спирала и ще бутна тока на диода да щади батерията !
                          Дефинирай "по-добре".
                          Загубите от драйвера са в рамките на 3-5% Останалото го имаш на разположение и си в тотален контрол. Можеш да накараш драйвера да изпържи диода и на 5 ампера ако искаш, но просто няма смисъл, и затова никой не го прави. Кривата на диода спрямо тока не е права линия - с повишаване на мощността ефективността намалява. С повишаването на жегата - също. Ама не жегата на корпуса на фенера, ами жегата в кристала, което е толкова по-висока от тая на корпуса, колкото е по-голям тока през диода. Просто има режими до които си струва да дъниш даден диод. След тях получаваш малко срещу много. Това диодче върху вашите например е направено да работи на 700mA стандартно. Като го изпържите на 2 ампера вместо да дава 2.85 пъти повече светлина, то дава 2.15 пъти. И това само спрямо тока. Като сметнеш и повишаването на пада заради по-големия ток, нещата отиват съвсем някъде си - 3 пъти ток срещу 2 пъти осветеност. Затова и им слагат драйвери - като ти трябва дълго светене държи диода в хубав режим, в който дава много срещу малко. Като ти трябва да вадиш очи - пуска го в някакъв друг режим в който дава много срещу още по-много.

                          Сега мога да ти кажа и защо ти се струва че часове свети еднакво - де-факто не свети еднакво. Ако искаш премери с луксомер. Просто ефекта се вижда трудно заради повишената ефективност при по-ниския ток и адаптацията на очите. Като далечно приближение можеш да премериш тока през диода при прасно заредена батерия, и примерно след 3 часа светене и да си сметнеш лумените по даташита на диода, поне ориентировъчно.
                          Драйвера просто държи диода в режима, който му кажеш. Батерията го държи спрямо състоянието си, производителя си, атмосферните условия и прочие "вариейбъли", които малко зависят от теб. И в крайна сметка хем взимаш здравето на диода, хем на батерията, хем свети по-малко в повечето време, хем по-кратко. Но пък е евтинко.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Спарки ,кое е евтинко и по точно скъпо в това,едва ли някой в тоя форум ще го притеснят 5-10-20 $,просто с читава батерия диода свети много и дълго !С драйвера слагаш таван в тока,на 5 Ампера неможеш да го пуснеш защото максималния ток зависи от вътрешното съпротивление на диода,то не зависи от драйвера,с драйвера можеш да свалиш тока ,както и да го вдигнеш но не повече от тока който самия диод дърпа.Не че с драйвера неможеш да вдигнеш тока,но не в полза на диода !При еднакви условия фенер без драйвер ще свети повече от такъв с драйвер ! За времето ще има разлика но не голяма !Не ми е проблем да сваля преходната характеристика,но иска време което нямам в момента !Ако намеря такова ще го направя за спорта !
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Спарки ,кое е евтинко и по точно скъпо в това,едва ли някой в тоя форум ще го притеснят 5-10-20 $,просто с читава батерия диода свети много и дълго !С драйвера слагаш таван в тока,на 5 Ампера неможеш да го пуснеш защото максималния ток зависи от вътрешното съпротивление на диода,то не зависи от драйвера,с драйвера можеш да свалиш тока ,както и да го вдигнеш но не повече от тока който самия диод дърпа.Не че с драйвера неможеш да вдигнеш тока,но не в полза на диода !При еднакви условия фенер без драйвер ще свети повече от такъв с драйвер ! За времето ще има разлика но не голяма !Не ми е проблем да сваля преходната характеристика,но иска време което нямам в момента !Ако намеря такова ще го направя за спорта !
                              Драйвера дава толкова, колкото може да даде батерията, с извадеин от него 2-5%. Има повишаващи, има понижаващи. Във вашия случай - понижаващ драйвер, дето държи тока примерно на максимум 2А или ампер е идеалния вариант. Като тока слезе под прага му при спадане на батерията, ключовия му транзистор се пуска постоянно. И диода си свети точно както сега. С тая разлика че това се случва след 2 часа, сместо след еднин, по простата причина че диода при прясна батерия пак си харчи максимум 2А а не колкото може да даде батерията.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Аз ви предлагам да пробвате да ги включите директно в контакта. Със сигурност ще светнат още по-силно.
                                Аз ти предлагам да си редактираш малоумното изказване защото нали не си мислиш че само ти пишеш и четеш в този форум.
                                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                                0898 51 31 46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X