Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Буря в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Буря в София

    Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
    Чакаш следващата такава градушка, за да си заведеш щетите.
    ...и все пак ако не си имал физическата възможност да отидеш на огледа а застраховката е сключена-Факт...?
    I am just a simple man.

    Коментар


    • От: Буря в София

      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
      Чакаш следващата такава градушка, за да си заведеш щетите.
      ....и все пак ,ако не си имал физическата възможност да минеш на огледа ,а застраховката на документ е ФАКТ...?
      I am just a simple man.

      Коментар


      • От: Буря в София

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Моите впечатления от София са на пеесе и малко години и мога да кажа, че такЪва градушка( и малко по-едра) имаше някъде м/у 1998-2001г. в центъра. ...
        По-скоро 2001. Имах възможността да се "любувам" на градушката от офис на бул. "Витоша", след което да си ходя пеша до дома, защото градският транспорт го нямаше никакъв.

        Първоначално публикуван от f500 Преглед на мнение
        ....и все пак ,ако не си имал физическата възможност да минеш на огледа ,а застраховката на документ е ФАКТ...?
        Застраховката като документ може да е факт, ама тя си върви в комплект с условия, които уреждат въпроса с ликвидацията на щети. Ако не си завел щетата и не си минал на оглед в указания там срок може да си имаш, колкото си искаш полици.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Буря в София

          Все се коментира канализацията че била калпава без повечето да си имат хал хабер от такава, при тая интензивност на валежите е все едно да набуташ тир във сламка за сокче, и има разлика между битова и дъждовна канализация, дъждовна такава няма никъде в БГ във истинският и смисъл а някакъв смесен тип за доста по слаби валежи. И престанете да давате за пример какво е по света защото и там стават даже още по-големи бербати. Радвайте се и на това което имаме че Бай Тошо умре отдавна.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • От: Буря в София

            Не съм сигурен, че беше 2005-а, ама там някъде беше. На магистралата, точно до Ботевград ни би нещо подобно на вчерашното. Може леда да не е бил с тези размери, не съм слизал да го меря, но цялата магистрала побеля за минути, движението беше невъзможно, освен ако не си с верижна техника, видимостта беше около 5 м. и вътре в колата си беше доста страшно.
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • От: Буря в София

              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
              ... И престанете да давате за пример какво е по света защото и там стават даже още по-големи бербати...
              Тъй де. Колко пъти ще ви го пускам това :

              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Буря в София

                Първоначално публикуван от f500 Преглед на мнение
                ....и все пак ,ако не си имал физическата възможност да минеш на огледа ,а застраховката на документ е ФАКТ...?
                Има телефони, интернет ,а и срока е удължен на 7 дни.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • От: Буря в София

                  Първоначално публикуван от f500 Преглед на мнение
                  ...и все пак ако не си имал физическата възможност да отидеш на огледа а застраховката е сключена-Факт...?
                  Повечето застрахователи обявиха удължаване срока за оглед - някои и с над 2 седмици... Така, че все ще намериш физическа възможност...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Буря в София

                    ....има застрахавка КАСКО+ ,на документ е сключена ,пропускаш огледа обявен на датата-миналата седмица,събитието се случва по късно-вчера,щетите са от градушката или бурята-вчера, има ли смисъл изобщо да се ходи сега при застрахователите?
                    I am just a simple man.

                    Коментар


                    • От: Буря в София

                      Първоначално публикуван от f500 Преглед на мнение
                      ....има застрахавка КАСКО+ ,на документ е сключена ,пропускаш огледа обявен на датата-миналата седмица,събитието се случва по късно-вчера,щетите са от градушката или бурята-вчера, има ли смисъл изобщо да се ходи сега при застрахователите?
                      Въобще не е задължително да предявявате претенции към застрахователя...Само ако искате да бъдете обезщетен...
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • От: Буря в София

                        По повод на градушка в София с подобни размери - имаше някъде в средата или в края на 80-те. Поне в центъра беше със същите размери, но по-кратко.
                        Сега имам едно питане - къде в София на нормална цена мога да си сменя спуканото предно стъкло, а по възможност да ми прехвърлят и стикерите - не ми се плаща повторно годишна винетка, като постоянно си троша колата по огромните дупки по републиканската и общинската ни мрежа. Не става да се боря за безплатна винетка - първо липсва нужното второ парче от нея, безумно е да търся официален документ защо ми е стъклото в такъв вид, пък и нямам нерви и свободно време да ходя по разни бюрократи.
                        Колата няма каско, защото е на 17 години и никой застраховател не се интересува от нея. Ford Fiesta MK4 - като информация какво стъкло ми трябва.

                        Коментар


                        • От: Буря в София

                          Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                          Не съм сигурен, че беше 2005-а, ама там някъде беше. На магистралата, точно до Ботевград ни би нещо подобно на вчерашното. Може леда да не е бил с тези размери, не съм слизал да го меря, но цялата магистрала побеля за минути, движението беше невъзможно, освен ако не си с верижна техника, видимостта беше около 5 м. и вътре в колата си беше доста страшно.
                          Вероятно говорим за едно и също. Мен ме пра преди да сляза от околовръстното за да хвана по някоя от магистралите. Горе-долу това време на годината. Първо дъжд, после дребна но интензивна градушка, после уж се размина (скатахме се под един мост), тръгнах и.... след минути пак почна, тоя път със сериозен размер. Не знам дали по-късно същата година или следващото лято размаза чисто новото Пежо 307 на колега. Ама го размаза тотално - смятай щом му бяха изкочили лайсните за багажник на тавана. Смляно. Не помня само къде го беше сгащило.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Буря в София

                            Търси си стъкло по моргите.Стъклата днес към края на деня свършиха, да видим утре ще изкарат ли някакви запаси от складовете.Аз утре окомплектовам всички необходими части за по-яко пострадалата кола и ги поръчвам, като между временно се уговарям със сервиза.Като дойдат частите им ги пускам на фактура за тях, те си фактурират на застрахователя.А през това време бачкат.На другата кола стъклото е с малка пукнатина и не мисля да го пипам, докато не се разпука като зряла диня.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Буря в София

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Интересни к'во пра'йм с винетките и другите картинки по предното стъкло. От АПИ са дали изисквания за подмяна на повредени винетки:
                              1. Протокол от КАТ.
                              2. Бележка от общината за градушката ( все едно не знаят за нея).
                              3. Парчето от стъклото със старата винетка.
                              4. Баркода на винетката.
                              5. Яката опашка пред АПИ.
                              За другите картинки к'во пра'йм ?
                              Стяне, дай инфо от извора , моля.
                              Намираш кадърни авто стъклари и ти прехвърлят всичко без проблеми . Миналата зима един колега по обява викна едни момчета да му сменят стъклото при нас в работата и прехвърлянето на стикерите не им отне повече от 5 минути . На служебния Пасат преди три години му сменях предното стъкло при едни момчета до работата и по незнаен начин всички стикери се бяха озовали на старите си места но на новото стъкло
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Буря в София

                                Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                                По повод на градушка в София с подобни размери - имаше някъде в средата или в края на 80-те. Поне в центъра беше със същите размери, но по-кратко.
                                Тъй де - и това по-горе го споменах, ама не ми повЕрваха. 83-та съм бил първи клас - случи се някъде между 2-ри и 4-5 ти клас, тоест 84-та - 87-ма. Нещо такова. Сега, дали е било по-кратко или по-дълго, и с колко - чак толкова не помня.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X