Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
    Спец нож. Доста добре ми изглежда.
    Масса в комплекте, кг - 0,75. Ако мислиш да го носиш на кръста, ще ти трябват и тиранти

    Да не говорим, че комбинацията "магнитен компас завинтен за масивна метална дръжка" винаги ме е хвърляла в кротък делириум.

    А иначе всеки ножар е минал през "Рамбо" периода, та няма страшно
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Относно "стрелящия" нож си представям как изполващия го, докато реже с него и ножа му пуска небрежно един куршум в корема
      Или пък по време на "стрелбата", от отката ножа се забива до дръжката в тумбака

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
        Относно "стрелящия" нож си представям как използващия го, докато реже с него и ножа му пуска небрежно един куршум в корема
        Или пък по време на "стрелбата", от отката ножа се забива до дръжката в тумбака
        Е, чак за това е помислено. Сложили са му и лостче за зареждане на ударника, такова, че да не може случайно да го задействаш. И предпазител също си има. Предполагам и, ако си в Спецназ ще те обучат как да го ползваш.
        Прикачени файлове
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • От: Моят нож

          Е да де, ама колкото и да сме ножомани, не сме в "Спецназ", и темата е "Моят нож", а не "...на прапоршчик Волентир душегубеца..."!
          Колегата явно си пада по "тактикъл ..."/започвам често да цитирам windworrior/, пожелавам му и да ги колекционира! Поздрави!
          "Make love, not war!"

          Коментар


          • От: Моят нож

            В някоя от темите Сибирски беше коментирал, че стрелбата с НРС не е за слабонервни хора. При прицелване острието сочи точно в окото на стрелящия, пък патрона си имал сериозен откат. Миг невнимание, и после цял живот няма да можеш да смигаш на девойките

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-167-0-85415800-1301822042_thumb.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5412259
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Моят нож

              А бре,тоз юнак от снимката има автомат на гърба!По какво ли ще фърга с брадвето?!Или пък са му свършили патроните ,ама пък тогава 'що му е на гърба пушкалото?Нали като ти свършат патроните и... пушката в ...

              П.С. Да ме простите за спама,моля!
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • От: Моят нож

                Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                След дълго проучване си купих нож Leatherman Skeletool CX.
                Досега съм имал по-непретенциозни мултитулове, които вършат работа, но са тежки, неергономични, а и удоволствието липсва. Отдавна търсех нещо читаво, и след презентацията на iassen (благодаря) си поръчах такъв от американския амазон. Цена-65$, битовете-13$, калъф-5$, т.е. напълно поносимо за това качество. Поръчката допълни и един сгъваем Gerber Gator за 30$, на който отдавна бях метнал око.

                Коментар


                • От: Моят нож

                  От днес - хигонайфу, подарък от един приятел. Супер непретенциозна ножка, но страшно ми напълни душата.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maruyoshi-mfg.co.ltd.-miyamoto-musashi-my-120k.jpg
Прегледи:1
Размер:22.6 КБ
ID:5412657
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                    Досега съм имал по-непретенциозни мултитулове, които вършат работа, но са тежки, неергономични, а и удоволствието липсва. Отдавна търсех нещо читаво, и след презентацията на iassen (благодаря) си поръчах такъв от американския амазон. Цена-65$, битовете-13$, калъф-5$, т.е. напълно поносимо за това качество. Поръчката допълни и един сгъваем Gerber Gator за 30$, на който отдавна бях метнал око.
                    Как става доставката.Щото аз поръчах едни Сърдж, и ми сложиха и ДДС, обаче патили ми казаха, че не доставяли до вкъщи, ами се ходело по митници?
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Доставката пристига на Разменна пощенска станция (в сградата на софийската митница). На адреса за доставка, който си посочил на пратката ти пращат едно уведомление, че имаш чакаща пратка. Отиваш в митницата, като си носиш разпечатка от ПейПал или интернет банкирането, където се вижда колко реално си платил за стоката (вкл. шипинга). Това се прави защото продавачите масово пускат фактури на занижена стойност. Митничаря ти смята ДДС-то, плащаш си го на съседното гише, заедно с 3.50 лв пощенски такси и отиваш да си вземеш пратката от пощенската станция (два коридора по-надолу). За пратки на стойност под 30$ (или 30 евро - не помня) не дължиш ДДС, само пощенската такса. Ако няма народ, всичко отнема 10 мин.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        хмм, на мен в уведомлението за поръчката ми пише, че те ще действат от мое име пред митницата и за това ми удържат 20% "импорт таксес".
                        Буквално пише това:
                        ALL ITEMS IN THIS ORDER ARE SOLD BY AMAZON EXPORT SALES, INC. (AES), UNLESS OTHERWISE NOTED. BY PLACING YOUR ORDER, YOU AUTHORIZE AES TO DESIGNATE A CARRIER TO CLEAR THE PACKAGE AND PAY THE IMPORT FEES ON YOUR (OR THE RECIPIENT'S) BEHALF. CUSTOMS DECLARATIONS WILL BE MADE IN THE NAME AND ON THE BEHALF OF YOUR (OR THE RECIPIENT'S) BEHALF BY THE DESIGNATED CARRIER. YOU CAN FIND THE COMPLETE TERMS AND CONDITIONS OF YOUR ORDER
                        Import Fees Deposit $22.23
                        Последно редактирано от NovemberCharlie; 30-09-12, 20:12.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          В случая ще ми го носи човек, след промяната "Дянков" не съм се занимавал с директни поръчки от Щатите. Гледам, че има една фирма, която върши всичко от твое име срещу (май) 30% комисионна. При големи намаления това си заслужава.

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            хмм, на мен в уведомлението за поръчката ми пише, че те ще действат от мое име пред митницата и за това ми удържат 20% "импорт таксес".
                            Буквално пише това:
                            ALL ITEMS IN THIS ORDER ARE SOLD BY AMAZON EXPORT SALES, INC. (AES), UNLESS OTHERWISE NOTED. BY PLACING YOUR ORDER, YOU AUTHORIZE AES TO DESIGNATE A CARRIER TO CLEAR THE PACKAGE AND PAY THE IMPORT FEES ON YOUR (OR THE RECIPIENT'S) BEHALF. CUSTOMS DECLARATIONS WILL BE MADE IN THE NAME AND ON THE BEHALF OF YOUR (OR THE RECIPIENT'S) BEHALF BY THE DESIGNATED CARRIER. YOU CAN FIND THE COMPLETE TERMS AND CONDITIONS OF YOUR ORDER
                            Import Fees Deposit $22.23
                            Еми, доколкото разбирам - куриерската фирма ще се занимава с формалностите на митницата. Още по-добре, направо ще ти го донесат на крака, на адреса за доставка. Моите поръчки от ибей идват с USPS та се налага сам да си ги освобождавам.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Това го потвърди и една от служителките в чат-услугата на амазон.ком. Ще видим на 12 октомври -тогава чакам пратката.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Да се похваля! Току що получих Ледърман Сърдж с калъф, удължител за отвертка и пълен набор от битове. Страхотна играчка. Доставен директно на адреса. Срещу 133 зелени включително транспорт и ДДС.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X