Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти и технологии за точене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти и технологии за точене

    Уважаеми колега, аз ли не обяснявам или вие не четете... Този нож НЕ МОЖЕ да се точи на подобен род точила...! По точно, може но не трябва! Такава му е формата на острието... Може да го наточите с нещо от следните точила: (давам ги само за пример):
    http://www.isd-bg.com/product.php?product=1570
    http://www.isd-bg.com/product.php?product=914

    Въобще съветвам ви, първо да седнете и внимателно да прочетете темата от началото. След това, каквото не ви е ясно да питате. После да си купите някой по-евтин камък и да се пробвате да наточите поне един стар кухненски нож... И накрая, ако прецените, че въобще ви се отдава точенето, пак да пишете тук...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • От: Инструменти и технологии за точене

      Обещавам повече да не се намесвам. Това за последно.
      Всички точилки с фиксиран ъгъл (без значение един или два) са несериозни. Само за рязане на хартия в зависимост от вида и, ъгъла се променя от 18 до 23 градуса.
      "Х" образните точила са за общо полване т.е. ширпотреба. Заточват под голям ъгъл и в повечето случаи оставят "чепак" който създава илюзия за острота. Подобно заточване е с много ника степен на изнасаустойчивост и много бързо довежда до тежка работа на режещия ръб. Удобни са само за тънки остриета. "Острота за бръснене" е заточването на бръснач в старите бръснарници. Да сте видяли някъде бръснар да ползва подобно точило?
      Съвсем отделен е въпроса, че бръснача е мек и може да се постигне доста повече.
      За рязане на хляб и клечки, и за цепене на дърва и сечене на клони става и обикновен шмиргел или флекс. Става и диск със шкурка.... Става всичко...даже електрод за заваряване.

      Ако иската да бъде наистина маняшка работа трябва повече четене и истински точилки.

      За справка: Единственото що-годе читаво компромисно решение на "Х"образно точило за финно заточване на връх, което съм виждал, е с 8 лагера, 4 въртяши се арканзаски камъка, променлив ъгул и цена 680 евро.

      Напомням, че говоря за индустриална и маняшка работа. Във всички останали случаи, ако върши работа- значи става.
      Последно редактирано от drukman; 25-05-10, 12:36.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • От: Инструменти и технологии за точене

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Ka Bar - a на кой от двата ъгъла го точиш ?
        На 25градуса(по-големия ъгъл).При някои ножове не държа непременно острието вертикално, а се съобразявам с ъгъла на заточване.
        Лично за мене това точило е доста по-удобно и лесно за употреба от плоските камъни, резултата ме удоволетворява напълно(ножовете бръснат и режат хартия).Както казах по-горе добре се заточват и ножчетата Bahco(които са си на Мора), защо да не става точилото и за Мора-2000?

        Коментар


        • От: Инструменти и технологии за точене

          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
          На 25градуса(по-големия ъгъл)........ резултата ме удоволетворява напълно(ножовете бръснат и режат хартия).Както казах по-горе добре се заточват и ножчетата Bahco(които са си на Мора), защо да не става точилото и за Мора-2000?
          Щом те удовлетворява резултата значи става
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • От: Инструменти и технологии за точене

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            Щом те удовлетворява резултата значи става
            Просто се опитвам да изглеждам ентелегентен и затова използвам такива думи
            Тихо да ни мъ усетят!

            Коментар


            • От: Инструменти и технологии за точене

              http://www.isd-bg.com/product.php?product=837 http://www.isd-bg.com/product.php?product=1671 става ли ?
              По малко, ама с хляб!

              Коментар


              • От: Инструменти и технологии за точене

                Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
                За дребни ножлета да . Много са малки камъчетата инък не са лоши.
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • От: Инструменти и технологии за точене

                  Кое от двете е по-добро?
                  По малко, ама с хляб!

                  Коментар


                  • От: Инструменти и технологии за точене

                    Това трябва на място да се види и двата си имат предимства .Като за начинаещ диамантения ,че по-бързо яде матряла
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • От: Инструменти и технологии за точене

                      Това,че съм начинаещ в точенето с такива камъни не значи,че трябва да си прецаквам ножчетата така ,че ще заложа на другото точило.
                      По малко, ама с хляб!

                      Коментар


                      • От: Инструменти и технологии за точене

                        Заложи на руска рулетка !
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • От: Инструменти и технологии за точене

                          По малко, ама с хляб!

                          Коментар


                          • От: Инструменти и технологии за точене

                            Вкъщи имам, сигурно и колегите имат малко камъче на цвят е тъмно сиво към черно с това ще мога ли да наточа мора или трябва с арканзски и др. подобни.
                            По малко, ама с хляб!

                            Коментар


                            • От: Инструменти и технологии за точене

                              Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
                              Вкъщи имам, сигурно и колегите имат малко камъче на цвят е тъмно сиво към черно с това ще мога ли да наточа мора или трябва с арканзски и др. подобни.
                              С всичко можеш да наточиш МОРА, даже на обикновена теракотна подова плочка, друг е въпросът как ще изглежда след това.
                              Off: Но хубаво е преди да задаваш толкова много въпроси за това и онова, да попрочетеш темата (все пак има 9 страници изписани) и със сигурност ще откриеш отговор на толкова важния въпрос "Ще мога ли да наточа нож за 15 лв с камък за 200 лв?"

                              Коментар


                              • От: Инструменти и технологии за точене

                                Аз не съм казал,че искам да купя или имам камък за 200 лв.Толкова пари за камък не давам.Просто попитах как мога да си наточа мората,защото досега не съм точил такъв нож.Ножовете които имам се точат по лесно.
                                По малко, ама с хляб!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X