Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти и технологии за точене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Инструменти и технологии за точене

    Пичове ето какво е на път вече за БГ.
    http://www.edgeproinc.com/Apex-Model...-4-kit-p7.html
    Само да си го получа до месец макс и ще пиша как е. Имам едно ножче Cold Steel Voiajer с VG10 Танто, тази стомана бръсне та се къса, но ми се иска да
    постигна още повече....
    Поздрави на всички и Весела Коледа!
    [URL="http://sites.google.com/site/bonjovivonshamad/"]http://sites.google.com/site/bonjovivonshamad/[/URL]

    Коментар


    • До: Инструменти и технологии за точене

      Абе хора вие ще кажете,че като нямам диамантено точило и критски камак не мога да си наточа ножа, имам едно колело брус ли се казва не знам, един бял камък на него си точа ножовете и мога да си обрасна крака.
      По малко, ама с хляб!

      Коментар


      • До: Инструменти и технологии за точене

        Първоначално публикуван от NeoPrint Преглед на мнение
        Пичове ето какво е на път вече за БГ.
        http://www.edgeproinc.com/Apex-Model...-4-kit-p7.html
        Само да си го получа до месец макс и ще пиша как е. Имам едно ножче Cold Steel Voiajer с VG10 Танто, тази стомана бръсне та се къса, но ми се иска да
        постигна още повече....
        Поздрави на всички и Весела Коледа!
        Е,как е.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • До: Инструменти и технологии за точене

          Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
          Абе хора вие ще кажете,че като нямам диамантено точило и критски камак не мога да си наточа ножа, имам едно колело брус ли се казва не знам, един бял камък на него си точа ножовете и мога да си обрасна крака.
          Казва се шмиргел.

          Коментар


          • До: Инструменти и технологии за точене

            Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
            ............имам едно колело брус ли се казва не знам, един бял камък на него си точа ножовете и мога да си обрасна крака.
            Ако обръснеш само единия ще ти се смеят
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • Начини за точене на различните видове ножове!

              Аз имам ножче на Victorinox и четох тук там че се точел по по специален начин!
              Някой има ли си на идея как се точи Victorinox и с какво мога да го заточа!
              Принципно съм се насочил към едно точило на Lansky (това на снимката) мисля да си купувам и друг нож (тактически нож,нож за оцеляване) и да използвам и за него това точило. Какво мислите,дайте идей и предложения!
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от giorgio; 24-05-10, 07:44.

              Коментар


              • От: Начини за точене на различните видове ножове!

                Това приспособление е прекрасно за заточване на домашни кухненски ножове от правите.
                За джобно ножче не знам дали няма да хваща само връхчето.
                Сериозен нож се точи последователно с няколко камъка. Полира се, маже се...за самия режещ ръб говоря.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • От: Начини за точене на различните видове ножове!

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Това приспособление е прекрасно за заточване на домашни кухненски ножове от правите.
                  За джобно ножче не знам дали няма да хваща само връхчето.
                  Сериозен нож се точи последователно с няколко камъка. Полира се, маже се...за самия режещ ръб говоря.
                  Колега можеш ли да ми кажеш какви са камъните,последователноста и техниката за точене?! И с какво се полира и маже? (нов съм още в тази сфера и не съм наясно)

                  Коментар


                  • От: Инструменти и технологии за точене

                    Някой ще ми препоръча ли евтино точило до 20 лева гледам,че има на лански по за 15-20 лева.С това точило ще мога ли да си точа мора 2000 и по какъв начин.Благодаря предварително.
                    По малко, ама с хляб!

                    Коментар


                    • От: Начини за точене на различните видове ножове!

                      Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                      Колега можеш ли да ми кажеш какви са камъните,последователноста и техниката за точене?! И с какво се полира и маже? (нов съм още в тази сфера и не съм наясно)
                      Аз също не съм светило в точенето на ножове. Занимавал съм се с индустриални резци. Точенето е почти като на ножовете, но машинно, със следене на няколко параметъра.
                      В зависимост от твърдостта на ножа и степента на износване се избират камъни, скорост на въртене и подаване.
                      Твърдите ножове се довършват с финни диамантени шайби.
                      Полира се или със специална гумена шайба, или с арканзаски камък.
                      За мазане има препарати които попълват неравностите на молекулярно ниво. Износоустойчивостта се увеличава почти тройно, но флаконче 200грама е 150$.
                      Последно редактирано от drukman; 23-05-10, 21:36.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • От: Инструменти и технологии за точене

                        http://www.isd-bg.com/product.php?product=817 това ще ми върши ли работа за заточване на мора 860 мг.
                        Последно редактирано от IcOMencheV; 24-05-10, 15:12. Причина: грешка
                        По малко, ама с хляб!

                        Коментар


                        • От: Инструменти и технологии за точене

                          Не, категорично! Мората има типичният северен скос на острието който се точи много лесно (това му е основният плюс) като се прилепи към камъка и се търка последователно от двете страни... Това точило, което показвате категорично ще развали идеята и ще имате ни риба, ни рак...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • От: Инструменти и технологии за точене

                            От около месец имам това http://www.isd-bg.com/product.php?product=818 и съм мнго доволен.Лесно и бързо заточвам Бакхото(Мора),Колт Стил СРК,Ка-Бар БК2,Викторинокс и др. до бръснеща острота.Само евтините кухненски ламаринки не мога да заточа с нищо и нямам обяснение за това?!

                            Коментар


                            • От: Инструменти и технологии за точене

                              Ka Bar - a на кой от двата ъгъла го точиш ?
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Инструменти и технологии за точене

                                http://www.isd-bg.com/product.php?product=812 Това ще стане ли?
                                По малко, ама с хляб!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X