Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

    Съгласен съм че е по добре от това което имаме, но пак си е старо.
    Няма нищо подобно. За това казах, че голям избор няма. Т 90 мс, за да не стане объркване.

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
      За сега се предвижда модернизация към ту Леопард 2 А5....
      Дог,до къде точно стигна работата с Леопардите.Отказали ли са ги вече или още се чудат как точно да ги откажат.Дай повече инфо ако можеш.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Интресна играчка :-) някакви тт данни има ли или само дизайн.
        Ако някой може да преведе...

        Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Не са ли му много тесни веригите на този опит за "невидим" танк?
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            Дог,до къде точно стигна работата с Леопардите.Отказали ли са ги вече или още се чудат как точно да ги откажат.Дай повече инфо ако можеш.
            Вероятно не е проблема да ги вземем като подарък въпроса е после какво ще ги правим ? Техника на принципно различно ниво за която тепърва трябва да се обучат хора да я управляват ; поддържат и работят с бордовия комплекс въоръжение . БА не може да задели достатъчно средства за да поддържа в относителна годност дори и това което имаме въпреки че за него имаме всичко от хората до базата за поддръжка . Спомняш ли си в началото на демокрацията от излишъците на американската армия в Германия ни подариха едно доста голямо количество военни джипове Шевролет мисля че се водеха модел 1008. Караха ги до някое време едни 3-4 години и като почнаха един по един да окапват се оказа че няма нито резервни части нито кой да ги поддържа . Поръчката на части скъпа а хора които да поддържат непривичната тогава за армията ни техника нямаше . Проблем се оказа тогава най вече автоматичната предавателна кутия . Тогава редовно ходех на разни армейски търгове та на един от тях в София на Четвърти километър имаше 5-6 УАЗки и десетина шевролета . За УАЗките стана бой на търга а шевитата все едно ги нямаше .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01gtu08.JPG
Прегледи:1
Размер:28.3 КБ
ID:5581051
            Последно редактирано от sek.1; 21-04-14, 05:12.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              А това тук много го уважават,виж ако им пуснеш Уазки ще има да им се смеят на воля.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Уважават ги защото могат да си ги поддържат . Явно поддръжката на тоя Шевролет не става само с чук тел и клещи
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                  С леопардите ще стане същото, счупят ли се така ще си останат.

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    За леТните джанти, всички знаем, за всевъзможните още неща (но днес) - също. За ролките и тогава - много се съмнявам (до сигурност в обратното).

                    пп
                    Sek 1, за тази преса (която не пропускаш случай да споменеш) - може ли да кажеш: Защо „е единствена извън завода производител“?
                    За тия летни джанти на МТЛБ,БМП и Т ,правех чат пат каучуковте смеси в завод "Зебра"на един вал номер 9,който работеше само военни смеси ,от бандажи до противогази от всякакъв тип,също там започна разработката и изпитанията на танкови гумени втулки за тракове,в началото парадни, след това за стъбилна стъпка на машината по асвалт и въобще на твърда настилка,тия неща минаваха зеврски тестове немаше никакъв компромис при слаба спойка каучук ,колело се спираха цели партиди и се връщаха на рециклиране,самите смеси са много яки.Работих и подръжка механик в металокерамика,наистина продукцията се ценеше много в чужбина,тогава се изнасяха сплави за Швеция и се правеха супер качествени компизитни металокерамични сплави и филтрационни отпресовки за специални приложения,всичко беше за износ,също така сплави техническо сребро ,пак износ ,режеше се сребро 5 деветки ,механичните ножовки се облепваха и пакетираха с найлон и лепенки отвсякъде,стружка да не отиде фира и милиционер задължително,докато среброто не се измеша с кадмия и другите примеси в потата за топене.В тая сфера с металокерамиката наистина се даваха страхотни продукти както за военните така и за цивилно приложение,но най-вече износ!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Вероятно не е проблема да ги вземем като подарък въпроса е после какво ще ги правим ? ....
                      Това е абсолютно ясно. Просто ми е интересно как се развиват нещата.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        По повод тези израелски машини, преправени от стари танкове



                        е интересно, мислено ли е някога за такава преработка на нашите стари танкове (май към то хиляда са изведени от въоръжение ?? )
                        И ако някой може да сметне на око, ако се махне купола с боезапаса (като на снимката) колко пехотинеца ще може да транспортира ?

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Ахзарит на снимка носи 7 човека десант и 3 човека екипаж.

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
                            Ако някой може да преведе...
                            Пше бжижнеш барзо.....театър

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Шевролет мисля че се водеха модел 1008.....все едно ги нямаше .
                            Баш.....ама ти що ми раваляш съня с мечти
                            П.П. .....но после "части инвеститори" разбраха че си е здрав работен добитък и сега на пазара - йок.
                            Последно редактирано от дядо владо; 21-04-14, 20:43.
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              ...
                              И ако някой може да сметне на око, ако се махне купола с боезапаса (като на снимката) колко пехотинеца ще може да транспортира ?
                              Само с махане на купола нищо няма да стане. Преработката, която са направили в Израел е била доста по-съществена.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Ахзарит на снимка носи 7 човека десант и 3 човека екипаж.
                                Израелеца е ясно какво носи, аз питам какво може да превози Т 55 или 72.


                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Само с махане на купола нищо няма да стане. Преработката, която са направили в Израел е била доста по-съществена.

                                Евреите са умни хора, повече транспортирани живи пехотинци си заслужават преработките. А и не вярвам ние да не може да се справим с подобна работа. Както и, че това ще струва баснословни суми.
                                Това спестено тегло от куполът плюс боезапаса, когато се сложи по корпуса, като броня, превръща транспортьора в доста сигурна машина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X