Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Преведено криво ляво на руски, разбира се:

    1-Трещины выявили у 40 машин, 8 из них немецкой сборки (в целом из 30 немецких у 8 трещины в башне).
    2-Трещины на основе люков.
    3-Основа (или база) люков на Leopard-2HEL такая же как на испанских Leopard-2E.
    4-Накладная броня на башне у Leopard-2HEL аналогична брони Strv-122.
    5-В начале имелось различия между основой (или базой) люков Leopard-2E и Leopard-2HEL - на греческих машинах оно было из алюминия, но после испытании немцы его заменили на сталь и в серию пошла машина со сталной основой, но в итоге эта сталь тоже дала трещины.

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
      Дойчовците не са тъпаци, но на съществуващите в БДЖ платформи или трайлери в армията любимите ви танкове няма как да се натоварят.Така че ще си внесем и транспортна логистика и обучаващи модули, а бе рай за търговците...
      Съществуващите ни трейлъри освен за скрап, за друго не стават! (Лично мнение). Не може един танк да "пропътува" разстоянието от Карлово до Саранци за "изключителните" над 10 часа !?!
      Само за сравнение - американските влекачи (не им знам марката) хвърчат със 100 км с тежкия абрамс на гърба. Дума няма да отварям за комфорт за водача и помощника, лекота на управление (лично пробвано) и балистичната защита на кабината.
      Та като си купуваш балтон, се предполага, че ще имаш пари и за копче. А като нямаш (като нас) - преглътваш си гордостта и почваш да просиш. Е ние точно това нямаме - хора дето да искат! Те не че са толкоз горди - не! Просто гледат на "хляба мекото" и на "Русията (СъСъСъРъ-то) великото". Те това ни е проблема.

      П.П.: Захванал се един тиквеник с полковнишки лампази преди известни дни да се плюнчи к'ви бракми ни били дали едни наши приятели (въпросната машина е на 1500км пробег) щото имала жулнато на единия калник "Понеже: глей колко е широка бе, т'ва за нищо не става", "Виж ЗИЛа - толкова години и си е здрав, и си върви" и прочие лакърдии. А в същото време ЗИЛа едвам пъпли и е широк точно колкото и "натовското" нещо. Да се смееш ли, да плачеш ли, или да вземеш лопатата па да удряш, удряш...

      П.П.2: Т72-ките ни съм на мнение, че трябва да им се направи оценка. Да се подберат най-читавите екземпляри, останалите - на части. Да се сформира една ама наистина боеготова част от тях и да се почнат да се карат и да се стреля с тях, ама здраво.
      Щото по съветски образец ние точно обръщаме внимание на желязото, а не на хората и в края на краищата имаме (и винаги сме имали) добре изглеждащи скрапове, дето им изтича ресурса в парковете и камари негодни за употреба снаряди. И в същото време извършваме "високотехнологичното" обучение на екипажите изразено в скубане на трева от павета, бяло-черни бордюри и в най-добрия случай - "сезонно обслужване" с нафтирано лустросване на машините (все пак не е редно назначен професионален танкист да не виждал още танк нали).
      Последно редактирано от BulAf; 22-04-14, 23:14.

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Не знам как изглежда, ама искам да го видя като нагази в хубава кал с тея бордови защити точно около ленивеца и зъбното колело...
        Защо кал, може да е паркетник, за булевардите.

        Ааа и наче не съм чувал в Швейцария да разкарват танкове с теснолинейките.Явно им е по-рентабилно с тях да разкарват туристи.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          А иначе, както и при самолетите, пред нас на първо място стоят въпроси, засега без отговор: Дали изобщо ни трябват танкове? Ако да, за какво, т.е. какви?
          Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
          Хубава модернизация, но...

          Вечното "но" - танка не воюва сам. Всъщност танкистите са едно малцинство на бойното поле, а пък в самата армия да не говорим. И ако все пак на пехотинеца му е все тая след какъв танк тича, то на ремонтно-евакуационния въобще не му е все тая дали вади от някое блато 45 тона или 55 тона. Също има едни щурмови мостове, транспортни платформи, кранове и какво ли още не, дето едва ли ще могат да се справят с допълнителния габарит и маса. Тогава отиваме към подмяна на цялото това осигуряване.

          Имаме ли капацитет за това?
          Ето това са сериозните теми за размисъл.Останалото са мокри сънища.

          Отделно , че танковете са една от фигурите на шахматната дъска,а само с една фигура не може да се матира противника(дори тази фигура да е царицата).Трябва да се играе с всичките накуп и в система,а при нас се губят не само фигурите ами и системата.


          Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
          ...Т72-ките ни съм на мнение, че трябва да им се направи оценка. Да се подберат най-читавите екземпляри, останалите - на части. Да се сформира една ама наистина боеготова част от тях и да се почнат да се карат и да се стреля с тях, ама здраво.
          Щото по съветски образец ние точно обръщаме внимание на желязото, а не на хората и в края на краищата имаме (и винаги сме имали) добре изглеждащи скрапове, дето им изтича ресурса в парковете и камари негодни за употреба снаряди. И в същото време извършваме "високотехнологичното" обучение на екипажите изразено в скубане на трева от павета, бяло-черни бордюри и в най-добрия случай - "сезонно обслужване" с нафтирано лустросване на машините (все пак не е редно назначен професионален танкист да не виждал още танк нали).
          Като няма пари за учения поне да купят съвременни тренажори. Ич да не е , пак е нещо.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
            ... Леопарда е широк 3.70 метра. Възможно ли е въобще превозването му с влакове?
            А Т-72 е 3,6 м - до допустимия габарит на ЖП-транспорт има още аванс и над 3,7-те метра на Леопарда.
            ТММ и прочие подобна техника отдавна не е фактор. Най-малкото 'щото толкова е и 'артисала. Ако можем да притежаваме няколкостотин Леопарди (което по същество е проблема), все ще можем да и да ги окомплектоваме.

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Аз преброих към 15 танка поне .Умножи ги по 70 тона без теглото на вагоните и ми кажи дали тоя тонаж може да се движи по нашите ЖП пътища .
            Точно по този въпрос изобщо не се пъни да разсъждаваш - и не само за нашите Ж-пътища.
            Последно редактирано от davc; 23-04-14, 22:28.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Смирено питам, колко от доставената военна техника/високотехнологично западно производство/ като бронирани джипки,самолети ,хеликоптери и камиони се изполва пълноценно и по предназначение.Щото май непркъснато все нещо престоява и не се движи/лети, поради изтекъл междуремонтен пробег/ ресурс.И като че ли май са по -подходящи за въоръжение на ловна дружинка,отколкото за професионална армия......
              Последно редактирано от Пламен Златарев; 23-04-14, 23:08. Причина: правопис
              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
              Пламен Златарев 0888 66 03 18

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                Смирено питам, колко от доставената военна техника/високотехнологично западно производство/ като бронирани джипки,самолети ,хеликоптери и камиони се изполва пълноценно и по предназначение.Щото май непркъснато все нещо престоява и не се движи/лети, поради изтекъл междуремонтен пробег/ ресурс.И като че ли май са по -подходящи за въоръжение на ловна дружинка,отколкото за професионална армия......
                Смирено отбелязвам, че за което не е виновна техниката. По другите държави се движи и лети. Всъщност имам подобно наблюдение и върху руската техника и пак подозирам не е заради това, че е руска.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  В процентно, пропорционално и пр. изражение - много по-малко от наличната „отпреди това“, техника. Също така смирено - бих попитал: По какъв начин, моментното състояние на техниката, я определя като военна, или ловно-рибарска? А толерастно - не бих вадил от горното обстоятелство изводи за дефинитивно предназначение на „другата“...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

                    Като няма пари за учения поне да купят съвременни тренажори. Ич да не е , пак е нещо.
                    За мен не е до нямане на пари, а до манталитет.
                    Значи, има пари да се правят "показухи" разни, като парада например; да се пилее работно време (щото и това си е пари) в безсмислено висене по плацовете и поддръжка на "фирмите Озеленяване" в поделенията и т.н. "уплътнявания на времето на войската" от времената на безсмислената наборна армия. А за реално обучение - няма... Като не са редки и случаите когато се чува и "Не може!" - ей така, щото го "Нямало в Наставление нам кое си..."

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      ^^^^^

                      Прав си както винаги,аз окоп не сьм копал ма що борчета сьм засадил па цьфнали лалета па боядисване сьс зелена боя на изсьхнали храсти..............ма то било едно и сьщо ако питаш фатмака
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ...аз окоп не сьм копал ма що борчета сьм засадил па цьфнали лалета па боядисване сьс зелена боя на изсьхнали храсти..............ма то било едно и сьщо ако питаш фатмака
                        И ЗКПЧ-то беше на същото мнение

                        Аз съм копал в ШЗО-то на Морското. Вместо да си уча радиолокацията, за да не туткам на заето като отида после на кораба. Изобщо системата ни е под всякаква критика. Пък що строева подготовка... не ми се спомня.


                        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                        П.П.2: Т72-ките ни съм на мнение, че трябва да им се направи оценка. Да се подберат най-читавите екземпляри...
                        ... и да се опитат да ги продадат докато може на някой африкански диктатор.
                        И после да вземем най-накрая да видим какво могат да ни подарят германците за по 1 евро и да тренираме. Те за по евро МиГ-29 подаряваха, значи прецедента съществува. Хем и сега е момента - "Империята на Злото" заплашва Европа
                        Че оправданията - Лео бил сложен и скъп за подръжка са като сравненията с Мерцедес и Лада. Ама никой не смята да си кара Ладата нали ?

                        Коментар


                        • Re: От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          ... и да се опитат да ги продадат докато може на някой африкански диктатор.
                          И после да вземем най-накрая да видим какво могат да ни подарят германците за по 1 евро и да тренираме. Те за по евро МиГ-29 подаряваха, значи прецедента съществува. Хем и сега е момента - "Империята на Злото" заплашва Европа
                          Че оправданията - Лео бил сложен и скъп за подръжка са като сравненията с Мерцедес и Лада. Ама никой не смята да си кара Ладата нали ?
                          А имаш ли идея каква инфраструктура имаме за поддръжка, РВБ та части специалисти, сравнението Мерцедес и Лада в случая е смешно защото лично аз смятам, че модернизирана 72 ка има много голям шанс срещу Леопард 4 ри. На който не ми харесва ръбестия купол и дипката между купола и шасито.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Leopard2A5_15.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5582596

                          Много ми е интересно какво би станало ако му забиеш един сняряд между купола и шасито. Навремето нашия ротен ни показва как лети купола на 34 ка като я отнесеш със осколъчно фугасен със свален взривател

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Taka като гледам , само от форума имаме напълно подготвени поне десетина екипажа за Леопард и Абрамс.Поне на теория, практиката ще покаже дали съм прав!Ама да не стане като с "Кугар" -ите.От шест един лети -другите все чакат за нещо.
                            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                            Пламен Златарев 0888 66 03 18

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              ... Че оправданията - Лео бил сложен и скъп за подръжка са като сравненията с Мерцедес и Лада. Ама никой не смята да си кара Ладата нали ?
                              Да де, ама не е като да не съм виждал някой да кара Мерцедес (н-та употреба) и да си носи в сервиза да му сложат употребяван съединител, щото няма пари да се усмихне ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Re: От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                А имаш ли идея каква инфраструктура имаме за поддръжка, РВБ та части специалисти...
                                Ами ще се развиваме. До кога ще сме на този хал ? То по тази логика защо да не ги оставим и за внуците си.
                                Гърците са потънали от деситилетия в дългове, ама им виж танковия парк, пък не са първа икономическа сила.. На нас все ни е трудно, все ние не можем, все за нас не е като за другите...


                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Много ми е интересно какво би станало ако му забиеш един сняряд между купола и шасито. Навремето нашия ротен ни показва как лети купола на 34 ка като я отнесеш със осколъчно фугасен със свален взривател
                                Сигурно и на немеца ще хвърчи, както предполагам при всички.
                                Аз за Лео пуснах едни схеми по-горе в темата - коя модификация на кой боеприпас държи.
                                А ето и една сравнителна схема:



                                То ясно, че неразрушим танк няма, но последния Лео е сериозна машина.
                                Последно редактирано от nitro; 24-04-14, 08:24.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X