Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Добре, да допуснем че можем (не съм убеден) да преработим остарелите си танкове в такива....транспортьори.Кой ще ни ги купи?Да кажем (не съм убеден) че са и удачни.БА няма да ги купи (щото е бедна), не вярвам и някоя съюзническа армия да го направи.Сигурно и те си имат стари руски танкове.За чий ще го правим?А съм убеден, че операцията за преустройство ще е скъпа.
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
      Кой ще ни ги купи?
      Сигурно никой. Но като тук сме се заприказвали за танкове, питам, защото съм се чудел отдавна, а тук има хора "живяли" две години в танка и имат представа за обема. Теоретично ми е интересно, а може и на други.
      Иначе идеята е добра, но за жалост нашите пехотинци няма да имат бронята на израелските си колеги.

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Това че за Израел нещо е добро не значи че е добро по принцип за всички.Израел имат технологиите, заводите и парите да го направят.Направили са си сметката (евреите умеят да си я правят).
        Германия (примерно) също има танкове в повече.Ама не си махат куполите и не правят бронетранспортьори от танкове.А те също си правят сметките добре...
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Те си имат Унимог
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Те си имат Унимог
            Ние пък си имаме Актроси и Ге-та А преустройството на танк в транспортна машина за пехота у нас поне ми се струва силно безсмислено. Първо защото каквото и да махнеш си остава тежка, тясна, горяща много гориво машина. Второ е че за целта си имаме чудни машини, БМП и МТЛБ. И трето но не по важност, ами ние нямаме армия/пехота с която да ги пълним тези машини.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              И трето но не по важност, ами ние нямаме армия/пехота с която да ги пълним тези машини.
              Дразня се като някой е толкова прав по тема дето ми е неприятна...
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                За машини при бедствия и аварии ги мислех аз,а не са балиране или превозване на войници та за това дадох и примера с Унимог.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  Израелеца е ясно какво носи, аз питам какво може да превози Т 55 или 72.

                  Евреите са умни хора, повече транспортирани живи пехотинци си заслужават преработките. А и не вярвам ние да не може да се справим с подобна работа. Както и, че това ще струва баснословни суми.
                  Това спестено тегло от куполът плюс боезапаса, когато се сложи по корпуса, като броня, превръща транспортьора в доста сигурна машина.
                  Ами той, израелецът, е направен чрез преработка на пленени танкове, руско производство. И верно са умни хората - правят си машини, които им вършат работа за решаване на техни си специфични задачи, в техните си специфични условия.
                  Въпросът е ние какво бихме търсили с една такава преработка, която не я знам колко би струвала, ама нов двигател, нова трансмисия, преработване на корпуса, допълнителна броня ... За да получим тежък верижен БТР на базата на танк.
                  Това, при положение, че в последните години в доста армии с цел облекчаване на поддръжката и икономии се забелязва тенденция за преминаване към колесни машини, та някои чак и от танковете се отказват за сметка на танкоподобни изделия на колела.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Така е. На запад човешкият фактор е ценен. Всички анализатори категорично стигат до извода, че е по-важно да запазиш обученият танкист, защото изисква много време за достигане на професионално ниво.
                    Разбира се руската концепция е друга.

                    Знаете ли какво е казал маршал Жуков когато му съобщават за загуби от над 100 хиляди души - "За една нощ майките в Русия ще ги народят повече..." - това е в мемоарите на няколко офицери (генерали) от щаба му.
                    Когато докладвали на Хитлер, че в битката за Берлин всеки ден загиват 20 000 /двадесет хиляди/ германски войници, Фюрера отговорил, че му дреме на бахура. Повервай ми, брато, това е исторически факт, на който са присъствали едно стадо сведетели, някои от които са все още живи и си пият пиенето с кеф. Ако настояваш утре ще ти дам и конкретни имена, после ти проверяваш в нет-а, а по-после почваме да коментираме.
                    Така, че, братиньо, теорията за цената на човешкия живот на Запад и на Изток ти я разправяй на баба ти, е га ти се върже.
                    Много е вероятно, ако Америка води Велика Отечествена Война, както СССР, като докладват на Президента, че всеки ден в битката за Вашингтон, или Хюстън загиват по 50 000 /петдесет хиляди/ американски войници, нищо чудно и той да каже, че му дреме на бахура.
                    Давай смело напред, вече ти станах фен и жадно попивам знания!
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение

                      Баш.....ама ти що ми раваляш съня с мечти
                      П.П. .....но после "части инвеститори" разбраха че си е здрав работен добитък и сега на пазара - йок.
                      Тогава можех да ги взема всичките десетина на цена 2 УАЗки ама тогава и аз се плашех много от частите нали американско все пак беше 1997 - 98 година . А и един приятел старшина там ми напълни главата с глупости какви боклуци били . А проблема е лесно решим като всичко останало е здраво качваш един европейски дизел с ръчни скорости и си го караш .
                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      Когато докладвали на Хитлер, че в битката за Берлин всеки ден загиват 20 000 /двадесет хиляди/ германски войници, Фюрера отговорил, че му дреме на бахура. Повервай ми, брато, това е исторически факт, на който са присъствали едно стадо сведетели, някои от които са все още живи и си пият пиенето с кеф. Ако настояваш утре ще ти дам и конкретни имена, после ти проверяваш в нет-а, а по-после почваме да коментираме.
                      Така, че, братиньо, теорията за цената на човешкия живот на Запад и на Изток ти я разправяй на баба ти, е га ти се върже.
                      Много е вероятно, ако Америка води Велика Отечествена Война, както СССР, като докладват на Президента, че всеки ден в битката за Вашингтон, или Хюстън загиват по 50 000 /петдесет хиляди/ американски войници, нищо чудно и той да каже, че му дреме на бахура.
                      Давай смело напред, вече ти станах фен и жадно попивам знания!
                      При сегашната демографска ситуация този подход могат да си го позволят само Китай и евентуално Индия . В началото на студената война на една среща между Сталин и Мао Сталин притеснен споделя че вероятно в близко бъдеще ще му се наложи да води трета световна война а изтощените човешки ресурси на СССР няма как да бъдат попълнени бързо . Тогава Мао с широка усмивка му казва спокойно ние и по един милион да губим на ден след 20 дена пак сме в Берлин и ще приключим войната .
                      Последно редактирано от sek.1; 22-04-14, 05:14.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Първоначално публикуван от nitro
                        По повод тези израелски машини, преправени от стари танкове



                        е интересно, мислено ли е някога за такава преработка на нашите стари танкове (май към то хиляда са изведени от въоръжение ?? )
                        И ако някой може да сметне на око, ако се махне купола с боезапаса (като на снимката) колко пехотинеца ще може да транспортира ?
                        На база стари танкови шасита може да се направи БМПТ https://www.google.bg/search?q=%D0%B...w=1528&bih=856
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          http://mashinostroene.mashini-i-saor...BC/29028/53236 Тука все още може да се правят много неща .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Това, при положение, че в последните години в доста армии с цел облекчаване на поддръжката и икономии се забелязва тенденция за преминаване към колесни машини, та някои чак и от танковете се отказват за сметка на танкоподобни изделия на колела.
                            Ами държави като Белгия, Холандия, Дания ... и подобни могат да си го позволят. Те практически нямат евентуален противник в обозримо бъдеще.
                            Евреите няма как да заложат на подобна концепция, поради перманентното военно положение в което живеят и което ги заобикаля - там многото броня е задължителна, обичайните БТР не държат на ЗУ-23-2, което арабите толкова обичат да си го слагат на пикапи.

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              Ами държави като Белгия, Холандия, Дания ... и подобни могат да си го позволят. Те практически нямат евентуален противник в обозримо бъдеще. ...
                              А кой е нашият вероятен противник в обозримото бъдеще?!?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                На база стари танкови шасита може да се направи БМПТ https://www.google.bg/search?q=%D0%B...w=1528&bih=856
                                Самата преработка е скъпа. Но иначе ще върши добра работа.

                                "что во время демонстрации БМПТ на выставке в Нижнем Тагиле ею, сразу же, заинтересовались представители делегации Израиля. И даже высказались в плане немедленной закупки партии БМПТ для поддержки малоприспособленных для действий в городских условиях израильских "Меркава", участвующих в зачистках палестинских поселений. Правда, в последний момент израильтяне передумали - решили, что и сами смогут разработать свой собственный аналог БМПТ. Кроме израильтян, заинтересованность в закупке БМПТ проявили и военные из Малайзии."


                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                http://mashinostroene.mashini-i-saor...BC/29028/53236 Тука все още може да се правят много неща .
                                Няма съмнение, че можем да си направим подобни преработки, но политиците са на друго мнение...

                                Ей какво имаме на учението "Щит 2013"



                                НАТО, Европейски съюз, 21 век ... Да потънеш от срам - като талибани.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X