Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Револвер или пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Револвер или пистолет?

    Първоначално публикуван от sithius Преглед на мнение
    Погледни това......приказките са безпредметни!
    http://vbox7.com/search/?vbox_q=miculek
    Уважаеми колега, допускате ли, че някой от пишештите тук, не знае кой е Джари Микулек, или не го е гледал поне няколко пъти. Вие сте поне 10-тия, който е дал този линк, в този подфорум...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • До: Револвер или пистолет?

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Уважаеми колега, допускате ли, че някой от пишештите тук, не знае кой е Джари Микулек, или не го е гледал поне няколко пъти. Вие сте поне 10-тия, който е дал този линк, в този подфорум...
      Друго имах предвид-скорострелността.....някой от участниците споменаха за невъзможноста с револвер да се произведат скоростни изстрели.....

      Коментар


      • До: Револвер или пистолет?

        В тази връзка, можете ли да си купите сериен автомобил, за да атакувате с него световния рекорд за скорост?
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • До: Револвер или пистолет?

          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
          В тази връзка, можете ли да си купите сериен автомобил, за да атакувате с него световния рекорд за скорост?
          отговора е категорично-НЕ

          Коментар


          • До: Револвер или пистолет?

            Джери няма смисъл да го коментираме, просто него и някои други револверни „магьосници” цял свят ги познава. Револверите не са създадени за бърза стрелба, за това си има полу/автоматични пистолети.

            Иска ми се обаче да коментираме тестовете на Лари Потърфийлд - собственика на MidwayUSA. В Youtube има доста негови клипове, които със сигурност ще бъдат полезни за много от нас, особено за тези които се интересуват от ремонт на оръжие.

            Искам конкретно да насоча вниманието Ви към 2 клипа/теста, на Glock 19 cal.9x19 и на Ruger GP100 cal.357Mag:

            http://www.youtube.com/watch?v=g-2_v...eature=related

            http://www.youtube.com/watch?v=oHlPBGDkxoY


            На тях попаднах случайно при избора си на лично оръжие и на пръв поглед ми се сториха малко лаишки, обаче като се позамислих, мнението ми се промени.

            Лари оценява 3 фактора, които в една реална ситуация на практика са 3-те основни елемента, които ще окажат влияние върху крайния резултат на престрелката. А именно:
            • Време за пръв изстрел с попадение в целта;
            • Брой попадения в целта за 5 сек.
            • Калибър на оръжието – стоп ефект и т.н.

            Логично по първия показател печели Глок. Рюгера има по-дълъг и по-тежък спусък и затова леко се забавя в това изпитание. С лек тунинг изразен в подмяна на някои пружинки за 10$ и леко полиране в домашни условия на някои елементи смятам, че резултатите могат да бъдат изравнени. Ако прибавим и теглото на българското законодателство, относно носенето на оръжие с патрон в цевта, вече Рюгера ще има убедителна преднина.

            Брой попадения за 5 секунди – отново печели Глок. Лари направи 5 изстрела, но зачете 4,тъй като един е извън целта (чинийката). Реално можеше да бъдат 5 попаденията за Глок срещу 3 за Ругер, но ако се разгледат и другите клипове/тестове, които са направени от MidwayUSA ще се види, че попаденията от полуавтоматичните пистолети са основно по 4. С горепосочения тунинг на Рюгер смятам, че може съвсем реално да се направи още един изстрел с попадение, т.е. да се получи равен резултат 4/4.

            Калибър – тук вече убедително печели Рюгер със своя .357 Магнум. Дори и Глок да бъде в калибър 40 S&W, двете оръжия ще получат равна оценка по този критерий, но за сметка на това и съвсем естествено ще се влошат другите 2 показатела на Глок-а.

            Обективно погледнато съгласно тези тестове, няма никакво значение дали човек е въоръжен с полуавтоматичен пистолет или револвер, стига избора му да позволява постигането на максимум резултат.

            Вие какво мислите?
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • До: Револвер или пистолет?

              Всичко е точно така!
              Преценката на водещи специалисти е респектираща, но... тук липсва основния фактор - стрелеца. Мое мнение е, че 90% от успеха ще се дължи на подготовката на срелеца, най-вече психологическа и по-малко бързина и умения.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • От: До: Револвер или пистолет?

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Зарине, право да си кажа, чета тука, за оръжието де... и се забавлявам.
                Още преди 3 години се отказах да пиша на такива теми сериозно из форумите. Попаднах в един оръжеен форум, уж изглеждаха сериозни хора, та някой се беше изказал за P22, че му се развивали болтчетата, а аз със всичкия си, се заех да обяснявам, че тоя пистолет е сглобен с пружинни щифтове и няма как да му се развиват болтчетата. Тогава моето P22 беше на около 5000 изстрела (сега трябва да е къде 15000) и все още не се е разглобило... Относно бърза стрелба и точност, с P22 свалям 5 мишени на 12 метра за 4 секунди, при това мишените са тежки и с 22 калибър се свалят само с дублет, а с любимия Jericho, 8 мишени за 5 секунди...
                Някъде из нашия форум, някой беше писал, че зареждането на пистолет с една ръка в колана, било мит. Кажи ми как да обеясня на този, че зареждам Jericho 941 с една ръка не само на колана, ами дори на джоба на панталона, или направо на крака си... Как да обясня на друг, че колкото и голям калибър да ползваш, отхвърлянето на трупа назад го има само по холивудските екшъни, щото на един приятел в кланицата, стрелях с 9х19 по труп на прасе висящ на ченгел и трупът дори не се разклати... Мисля, че Стефан се опитваше да обясни, че някой марки не са толкова добри, колкото рекламирани, ама Стефан няма рекламен бюджет от няколко милиона в зелено, а хората предпочитат да четът рекламните брошури, вместо да пробват... Начел съм се на писанията на теоретици по форумите, а най ме кефи, колко авторитетно се изказват за оръжие, което освен на снимка из нета, или в някой филм, другаде не са виждали...
                Та така за револверите и пистолетите...


                Бихте ли ми препоръчали надежден и евтин револвер- не търся точност- за самозащита- нещо като еквивалент на Макаров при револверите- надежден, качествен, непретенциозен, евтин, евтини боеприпаси, перфектен за самоотбрана и стрелба до 10-15 метра?

                Коментар


                • От: До: Револвер или пистолет?

                  Първоначално публикуван от kapacone Преглед на мнение
                  Бихте ли ми препоръчали надежден и евтин револвер- не търся точност- за самозащита- нещо като еквивалент на Макаров при револверите- надежден, качествен, непретенциозен, евтин, евтини боеприпаси, перфектен за самоотбрана и стрелба до 10-15 метра?
                  Ruger SP101 .357 Magnum с 2,25 инчова цев - надежден, качествен, непретенциозен, в момента може да се закупи за около 700 лв. (втора ръка), можеш да ползваш патрони в калибри .38 (70 ст. брой), .38Sp (80 ст. брой) и .357 Mag (80-85 ст. брой)
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • От: Револвер или пистолет?

                    5 броя в него обаче и трябва да са ти малки рьцете

                    За качествен брата да каже,неговия умря на първата вечер от щтракане на сухо

                    Иначе ДА,всички други казват,че става
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Револвер или пистолет?

                      Абе то, дето са 5 фишека, там са и шест (рядкост са револверите в сериозен калибър с повече камери в барабана). За самозащита са достатъчни.
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • От: Револвер или пистолет?

                        Точно тоя Ruger всички го хвалят. И точно такъв ми умря в ръцете преди да съм гръмнал веднъж с него /просто спусъка отказа да се връща/. Пратиха го до фабриката за ремонт, та го загубиха някъде по пътя. Пратиха ми нов, и аз го зафичих в сейфа.
                        Брат ми има 8 заряден .357 Смит, двойно на парите и малко по голям диаметър барабан. За мен, само 5 не са достатъчни. Мнението ми е базирано на статистика от тукашните стрелби на полицаи. Цифрата беше нещо като 5 изстрела средно докато падне. И полицая е доста по подготвен технически и психически от мен...
                        Ругера е страшно здраво направен, никакви нерви да забиваш пирони е него. Ама ако ще е за самоохрана, Глок 19 или нещо подобно.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Револвер или пистолет?

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          ...Брат ми има 8 заряден .357 Смит, двойно на парите и малко по голям диаметър барабан...
                          Туй нещо в България е екзотика. А цената е 2500 лв.
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • От: Револвер или пистолет?

                            .357 Смит 7 заряден с 4 инча цев. Ако със 7 изтрела не можеш да си решиш проблема, значи си го закъсал много. Даже е добре първия да е празен ако си кибритлия.
                            Става за самозащита а и може да се стреля много точно с него. Малко тегав за носене, но не много по-тегав от револвер с 2,5 инча цев. Разбира се ако си слаботелесен много си личи.
                            На стрелбището можеш да си пуцаш с 38 спешъл за да не ти окапват ръцете.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • От: Револвер или пистолет?

                              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                              Туй нещо в България е екзотика. А цената е 2500 лв.
                              686 + с 4 инча цев препоръчвам аз ма се признавам,че не им знам цената там при вас.

                              Моя как каза брата е 8 заряден 357 Перформънс център,любимеца на жената,че и големи ръцете и N размер и пасва идеално,другия и се губи.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: До: Револвер или пистолет?

                                Първоначално публикуван от kapacone Преглед на мнение
                                Бихте ли ми препоръчали надежден и евтин револвер.....
                                Аз имам арминиус ,от времето когато разрешиха да се притежават револвери.Не помня вече коя година беше.Ако си от София мога да ти го дам на някое стрелбище да видиш какво е.Като цена са добри и досега проблеми не съм имал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X