Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Револвер или пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Револвер или пистолет?

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    И ще мъкнеш такова чифте с тебе? Имаш ли вече херния?
    Това “чифте” го има и в 4 инча- компактно- пак с 8 местен барабан, в калибър .357- два пъти по-евтино от Ruger Redhawk, но след като изгледах въпросното видео, а и още няколко подобни в You tube, се отказах въобще от Таурус. За информация на колегите:

    https://www.budsgunshop.com/catalog/...31592/redirect

    https://youtu.be/K-oUBfPhSuQ

    https://youtu.be/2fn6GFSwTEw

    Коментар


    • От: Револвер или пистолет?

      Компактно с 8 барабан не ми се връзва ма съм 70 кила,ако съм 130 ще ми е компактно всичко та те за това се чудим с брата
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Револвер или пистолет?

        Брат ми има 2,5” цев 8 заряден .357 Смит. И компактна е само цевта. Тоя барабан трябва да е не компактен за да ги събере всичките тия 8-.357. Ама както казва и той, за едни компактен, за други... И това само за размерите говорим. На мене Рюгер Редхоук ще ми се връзва само с тиратни и с херния /75 кила на 180см съм/. А 5 заряден за да е компактен ... го коментирахме вече.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Револвер или пистолет?

          Първоначално публикуван от kapacone Преглед на мнение
          Това “чифте” го има и в 4 инча- компактно- пак с 8 местен барабан, в калибър .357- два пъти по-евтино от Ruger Redhawk, но след като изгледах въпросното видео, а и още няколко подобни в You tube, се отказах въобще от Таурус. За информация на колегите:

          https://www.budsgunshop.com/catalog/...31592/redirect

          https://youtu.be/K-oUBfPhSuQ

          https://youtu.be/2fn6GFSwTEw
          Почна да става смешно, ако си отговориш на въпроса " КНО за самоотбрана, даже само , като предназначение " си потърси и вземи , каквото си искаш. Стрелбата по повече от 10 човека изисква други средства, хората са ги измислили вече. Пък ние ще си ползваме развалените " Тауруси ". И реши револвер или пистолет накрая.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • От: Револвер или пистолет?

            Видях много и разнообразни мнения. Май се предпочита S&W.357, а за ТТ само лошо или нищо. Ама всеки от неговата камбанария, зависи от какво ще се самоотбранява. Ние, дето работата ни е по горите, най-често се браниме от мечки, а ето опита на мой колега със S&W.357 срещу нападаща мечка:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S&W.357 срещу мечка.jpg
Прегледи:2
Размер:183.1 КБ
ID:5809933

            отдолу са проектилите от S&W.357, изстреляни от упор, жълтата стрелка показва единственото поражение, а червените - от удара с карабина 7,62х54.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Револвер или пистолет?

              Крабината е ясна, ама при вас не дават да си я мъкнеш из улиците за самоотбрана. И .357 гледам го предпочитате, защото не ви дават “кухи” патрони. Тук понеже дават, кух .38 стига. Ама да. Е разпалвате спор за мунициите.
              Няма компактен 8 заряден револвер. Няма и лек такъв. Зимата за носене може и на някой да му е ОК, ама лятото...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Револвер или пистолет?

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                ...а за ТТ само лошо или нищо. Ама всеки от неговата камбанария, зависи от какво ще се самоотбранява...
                Аз не виждам някой да е казал лошо за ТТ-то. Пистолетът е чудесен - дълга мерна линия, плосък, с хубави чирени става и много удобен за стрелба... Но няма смисъл за самоотбрана.
                Говорим за обичайното - употреба в градски условия или у дома. Калибърът е безсмислен в тези условия - висока пробивност, огромна склонност към рикошети, голяма вероятност да поразиш някой невинен.
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • От: Револвер или пистолет?

                  Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                  ...Говорим за обичайното - употреба в градски условия или у дома. ..
                  Ми тогава револвер Colt Cobra .38 Special Double-Action.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:COBRA-SM2FO-2.jpg
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5809940
                  До колкото помня, охраната в някои самолети беше с това оръжие. Веднъж от 8 м с такова уцелих поясна фигура.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Револвер или пистолет?

                    Тя цялата дискусия отдавна "ойде у реката" ма нека и аз да акам.
                    Та значи от около 23 години живота и работата са ми пряко свързани с кно. Служебно, лично и.т.н.
                    ОБАЧЕ..... въпреки това съм обикновен човек с жена деца и прочее, в смисъл, че нито съм богаташ, нито престъпник или някакъв оперативно интересен. Често ползвам градски транспорт, а обичам да ходя и доста пеша. Случва се да съм на улицата по късна доба. Лични имам ТТ-33 и Байкал, а служебните няма да ги споменавам. Е значи когато мога не нося никое от тях с мен.
                    Нося си качествена сгъваема ножка (да си беля ябълки) и малък флакон лютив спрей против 2 и 4-краки.

                    Защо го казвам всичко това?
                    Защото в последно време съм се убедил, че в града нападенията над такива като мен ще са по скоро случайни от колкото преднамерени и с правилна и бърза реакция мога да ги отблъсна също толкова добре със спрея както и с кно-то и то с далеч по малко непредвидени последствия.

                    С това разбира се не искам да обезкуражавам колегата дето се чуди какво да си купи. Даже напротив.

                    П.П. А за да не съм съвсем извън темата моя съвет е каквото и да решиш вземи си или най-скъпото или най-евтиното.
                    Последно редактирано от siem; 02-03-19, 21:07. Причина: 1
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • От: Револвер или пистолет?

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Ми тогава револвер Colt Cobra .38 Special Double-Action...
                      Ми аз от кога казвам да е Ruger SP101 с 6 см. цев - гърми .357, гърми и .38.
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • От: Револвер или пистолет?

                        6 инча за носене не е малко,имструмента според работата
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Револвер или пистолет?

                          Шест цола, не е съвсем същото като шест сантиметра.
                          Все-пак...
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Револвер или пистолет?

                            Все у инчове ги гледам,че тук са така,моя грешка,6 сантиметра става,6 инча ставаш на Бързия Хари
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Револвер или пистолет?

                              Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                              Тя цялата дискусия отдавна "ойде у реката" ...........

                              П.П. А за да не съм съвсем извън темата моя съвет е каквото и да решиш вземи си или най-скъпото или най-евтиното.
                              И по заглавието на темата.Моето решение-евтин безотказен револвер и скъп многозаряден пистолет.

                              Коментар


                              • От: Револвер или пистолет?

                                Двата ми най скъпи пистолета трябваше по няколко пъти да отидат до фабриката на ЗИГ, че да влязат в час. И от години не съм ги пипвал. Двата ми най евтини Барета, никога не са засичали.

                                Само казвам...
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X