Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Револвер или пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Револвер или пистолет?

    По-горния случай показва само едно - лоша подготовка и липса на опит. Не виждам с какво оръжието оказва влияние.

    Коментар


    • До: Револвер или пистолет?

      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
      По-горния случай показва само едно - лоша подготовка и липса на опит. Не виждам с какво оръжието оказва влияние.
      При мен линка не се отваря. Колега, днес ли го гледа? Пише ми нещо, ама на некакъв непознат език.... Май са го свалили!

      Коментар


      • До: Револвер или пистолет?

        Линкът не работи, но на него се виждаше, как някакъв пройдоха се нахвърля върху полицай с пълно снаряжение (пистолет, палка, белезници и какво ли още не по колана) и го млати яко, а полицаят само се пази и се опитва да се отскубне... жалка картинка...
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • До: Револвер или пистолет?

          Линка си работи, но иска регистрация с рожденна дата в youtube, защото е рейтнат като за +18 години... не не се виждат пози и други подобни Вижда се това, което описва колегата giorgio.

          Коментар


          • До: Револвер или пистолет?

            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
            Като габарити револверите са по-компактни от пистолетите.
            BatGeorgeone каза: Кое им е по-компактното, има и револвери с цев по 9", ако сравним МАКАРЕНА с Рюгер ГП100 .357, кое е по-компактно, има и пистолети с размер на кибрит???
            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
            Има ревелвери с 5 патрона в барабана, те са по-малки.
            BatGeorgeone каза: Щом казваш Тоше по-малки са ето това бебче е с 5 патрона, по-малко е ... от Калашник, наистина е по-малко на размер http://http://www.popularmechanics.com/content/imageview.cfm?img=http%3A//media.popularmechanics.com/images/tb_gun-lg-1.jpg&caption=MODEL%20500%20S%26W%20MAGNUM%20REVOLVER
            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
            Също така и с много къси цеви, но те стават само за близка стрелба, точноста им е мизерна, а отката зверски.
            BatGeorgeone каза: Отново, смехотворно твърдение, до 25 метра с 2-3" цев аз лично мога да се обзаложа, че от 100 изстрела ще имам поне 750 точки което си е равно на група попадения колкото главата на човек ) прав си мизерна точност...жена ми със скромните си десетина изстрела през живота прави на 25 метра 70% точност...

            И последно но не по значение - говорейки примерно за неизбежна самоотбрана в България, как ще се отървете от затвора ако стреляте по хора на 15-20 метра, щото тогава е нужна точност ) Тоше Тоше, пак ни развеселяваш,...


            За относително краткия си цивилен опит с КНО, аз лично съм наблюдавал, достатъчно случаи на засечки, от поне 10тина различни модела, калибри и марки оръжия...

            АЗ лично НЕ мога да си позволя да загубя 1-3 секунди в изваждане и зареждане на пистолет и той да не произведе изстрел по каквато и да е негова си причина, последно миналата седмица ХК .45 ми засече по 1 път на всеки нов пълнител, общо 3 пъти...не искам да бъда тъжната част от статистиката със законно оръжие, наложителна употреба и засечка...

            2 пъти ми се е налагало да вадя газово оръжие и да стрелям на мига, ако не бе гръмнало щеше да има много тъжни последици за мен и за семейството ми, с револвера гърмя обикновенно 4-5 пъти годишно но си му имам вяра...

            Всеки има право на собствен избор, и аз се кефя много на .45 пистолет, автоматичното презареждане, перфектен баланс, малък откат и т.н. но поради невъзможността да се носи заредено оръжие и забраната да се носи повече от едно бойно оръжие револвера е моят избор...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • До: Револвер или пистолет?

              Бих се радвал ако някой сподели колко пъти е бил проверяван дали носи пистолета си с патрон в цевта. Аз съм вече със за 5-ти път удължено разрешително за късо оръжие и никой не ме е проверявал
              Аз си нося Глога винаги с патрон в цевта и с 16 в пълнителя. Купувам само качествени боеприпаси и досега не ми е засичал. Така че не виждам проблем от носенето на пистолет с патрон в цевта.
              А по въпроса за самозащитата - инструктора при който ходя закача един вестник по дължина вместо мишена и ме кара да си крия пистолета на различни места (под колана, задния джоб, предния джоб, вътрешните джобове, кобура за кръста - носен отпред, отзад, отстрани и т.н., кубур под мишницата, глезена и прочие) и при сигнал да го вадя бързо и без да се целя да изстрелям 6 куршума във вестника.
              Не гледа къде са, а иска всички да са вътре. Според него всеки "идиот" може да се научи от 25 м да улучва гръдна мишена.
              LZ1VYI --- Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

              Коментар


              • До: Револвер или пистолет?

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                BatGeorgeone каза: Кое им е по-компактното, има и револвери с цев по 9", ако сравним МАКАРЕНА с Рюгер ГП100 .357, кое е по-компактно, има и пистолети с размер на кибрит???
                И пак револвер с 9" цев от накакъв смислем калибър(.357 Магнум или .38 Спешъл) е по-компактен от пистолет с 9" цев с подобен(9 мм). Просто на пистолета патроните са в пълнител в ръкохватката и ако не е с калибър като топлийки, тя става доста дълга.

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                [BatGeorgeone каза: Щом казваш Тоше по-малки са ето това бебче е с 5 патрона, по-малко е ... от Калашник, наистина е по-малко на размер http://http://www.popularmechanics.com/content/imageview.cfm?img=http%3A//media.popularmechanics.com/images/tb_gun-lg-1.jpg&caption=MODEL%20500%20S%26W%20MAGNUM%20REVOLVER
                Виж горното и нека не правим безсмислени сравнения, като пистолет с 5 флоберки с револвер .357 Магнум. Пък и живеем в триизмерен свят, нека мислим простраствено, а не линейно.

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                [BatGeorgeone каза: Отново, смехотворно твърдение, до 25 метра с 2-3" цев аз лично мога да се обзаложа, че от 100 изстрела ще имам поне 750 точки което си е равно на група попадения колкото главата на човек ) прав си мизерна точност...жена ми със скромните си десетина изстрела през живота прави на 25 метра 70% точност...
                И какво точно искаш да кажеш, че с 9" цев ще покажеш по-лоша група, отколкото с 2" ли?
                Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 18-09-08, 10:48.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • До: Револвер или пистолет?

                  При еднаква дължина на цевта пистолета е по-компактен от револвера, защото на револвера всичко му е изнесено по-напред от ръкохватката. Да не говорим, че револвера е по-дебел заради барабана.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • До: Револвер или пистолет?

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    При еднаква дължина на цевта пистолета е по-компактен от револвера, защото на револвера всичко му е изнесено по-напред от ръкохватката. Да не говорим, че револвера е по-дебел заради барабана.
                    Айде да си говорим за практиката, а не за теорията. На пистолета теоретично цевта се смята с включена и дължината на целия патрон в нея. При револвера патрона е извън нея. На практика обаче за това има и револвери с по-къси цеви, отколкото пистолети. Да, револвера наистина е по-дебел заради барабана си, но при еднакви калибри, поради факта, че 9 мм пистолетите обикновено са и с пълнители за повечко патрони, ръкохватките на револверите са много по-малки. И като цяло могат да бъдат доста по-незабележими и удобни за носене. Естествено изключвам разни малокалибрени пистолети с 5-6 патрона, защото вече говорим за друг клас оръжие. Пък и тогава трябва да включим и ей такива играчки http://www.naaminis.com/short.html и http://www.naaminis.com/magnum.html , които само делинджъра може да бие по размери.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • До: Револвер или пистолет?

                      Ако колегата с 2"-цев и по-голям калибър от 22,може да направи от 25м.-750-800точки ,направо шапка му свалям.Може би е въпрос на навик но лично на мен пистолета ми е по-удобен,а и в една стресова ситуация,предпочитам да имам повече патрони,щото нещата няма да стоят като на стрелбището.

                      Коментар


                      • До: Револвер или пистолет?

                        Нали знаете моя принцип...? Щом има и пистолети и револвери значи има кой да ги купува... т.е. значи че и двата типа имат място под слънцето...

                        Колкото до моето лично становище то е, че пистолета е по-подходящ като нападателно оръжие, за разлика от револвера... Например моята съпруга не може под никаква форма да вкара патрон в цевта на Макаров. Не и стигат силите просто... мъчи се, мъчи се и не става... Е как точно ще се защитава евентуално, като не може да го зареди... да не говорим че дори и на мен в определени ситуации ми е трудно... да го направя бързо... Това за патрона в цевта го забравяме... специално пък за пистолет като Макаров... Повече от десет години съм носил Макаров, тъй че знам какво говоря... Иначе е отличен пистолет и мога само суперлативи да кажа за него...

                        Другият проблем на пистолетите... в голямата си част е слабият боеприпас... който става за самозащита от хора но не и от големи животни... дори и 9х19 е далече от истината...

                        От друга страна 17 патрона са си 17 патрона...

                        И в тази тема като с "джипките"... ако имаше идеална всички щяхме да я караме нея...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • До: Револвер или пистолет?

                          Лично аз и с мокри ръце нямам проблем да заредя каквото и да било, защото съм свикнал да го правя рязко, т.е. наблягам на импулса, а не на силата. Като видя някого да се бори и да дърпа затвора все едно отваря бутилка вино с подръчни средства...

                          За слабите женски ръце си има начин на зареждане на пистолети с открит ударник. При тях, на дърпането на затвора пречат две пружини - възвратната и бойната. При разни хубавци със свободен затвор като Макаровия, възвратната си е бая твърда, а с бойната съвсем са прекалили и именно те са най-трудни за жените. Затова всички съм ги учил още при ваденето да дърпат ударника с палеца и след това да изтеглят рязко затвора и винаги са се справяли така. Ако някоя и така не успее, не й трябва нито пистолет, нито револвер.

                          Коментар


                          • До: Револвер или пистолет?

                            Виж сега, аз по принцип мога да заредя Макаров с два пръста... ама това е когато ще ти показвам... иначе има достатъчно ситуации в които не мога да го правя толкова добре...

                            Друго основно предимство на револвера е че в заредено състояние няма натисната нито една пружина... и така може да си стои с години... може би векове... и нищо няма да му се случи... Вадиш стреляш...

                            Освен това като говорим за големи боеприпаси макар и да има пистолети с такива, там чисто механичните проблеми са доста и не позволяват много леко решение... затова и пустинният орел е с такива размери и тегло...

                            Лека полека револверът ще отстъпва на пистолета навсякъде където ума нужда от удобство, скорострелност, удобство и лекота за носене... Револверът ще остане силно специализиран нишов продукт за конкретни приложения изискващи или много силен боеприпас или действия от рода на натисни и стреляй...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • До: Револвер или пистолет?

                              Това, че има патрон в гнездото преди ударника още не значи, че е зареден. За зареден револвер се разбира, че ударникът трябва да му е взведен, т.е. бойната пружина да е натегната. Това е като да имаш пистолет с патрон в камерата и ударник на полувзвод - отново само дърпаш и гърми. Друг е въпросът, че и в незаредено състояние бойните пружини са под напрежение, макар и по-слабо.

                              Аз пък не съм сигурен, че за частни нужди револверът ще отстъпва на пистолета. Общо взето, равновесието в частния сектор изглежда вече постигнато и ще се запази горе-долу такова.

                              Коментар


                              • До: Револвер или пистолет?

                                Погледни това......приказките са безпредметни!
                                http://vbox7.com/search/?vbox_q=miculek

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X