Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Револвер или пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Револвер или пистолет?

    Единственно куршумите с оловен връх са безопасни за градски бой откъм рикошет, а те са и забранените...
    Това означава, че ако гръмнеш към водата на язовира, за да подплашиш мангалите, куршума може да убие някой кротък пенсионер на майната си...
    Ако стреляш срещу стена на нова сграда, ще излезе от другата страна на сградата...

    Коментар


    • #17
      До: Револвер или пистолет?

      При самозащитата ти трябва максимален стопиращ ефект, а убиването е на второ място. ТТ-то може и да пробие бронежилетката, но когато някой ти налита с нож или се цели към теб е далеч по-добре да го треснеш с по-мощничък боеприпас. Пък, ако ще и да е с жилетка и да не я пробие. Документирани са доста случаи, когато някои е надупчен с няколко малокалибрени, ама адреналина го държи достатъчно, че да свърши още нещо без да е разбрал дори, че е улучен. Пък това, че след малко ще умре не е голямо успокоение, ако междувременно е успял да те заколи или простреля. Можщният боеприпас може и да не отхвърля човек 4 метра назад, но и удъра не е слаб. При самоотбраната търсиш максимална енергия, която да се отдаде в тялото, а не перфориращи възможности. На война е обратното. Трябва ти да убиеш или раниш максимално от тия отсреща, а това, че може да пробягат още няколко метра преди да паднат е подробност. И пак и съвременните армии използват поне 9 мм за пистолетите, защото като си толкова близо до противника, че да се сетиш за пистолета вече си е самоотбрана на първо място и чак след това война...
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        До: Револвер или пистолет?

        Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
        На някой може да му се воюваА ако и у нас тръгнат криминалните с такива като по доло на снимката много ще ми е чудно какво трябва да се ползва за самиозащита щото ще пада яка стрелба

        Картечните пистолети вече БЯХА масови тук - през деведесетте, когато бригадите включваха само нашенски момчета /тези, които оживяха, сега са мастити бизнесмени, че и политици с огромен електорат/. Примерно с такъв убиха Васил Илиев. По-късно, когато им "порасна работата" и започна внос на "чистачи", това оръжие отстъпи място на по-прецизни и професионални прийоми.
        При всички случаи, ако ти се налага да се "самоотбраняваш" срещу такива /т. е. имаш си работа с тях/, значи работата е "дебела" и май повече клони към война.
        Ма мисля, ние тук сме по-скоро нормални хора, отколкото бизнесмени с анцузи!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          До: Револвер или пистолет?

          Първоначално публикуван от irkum Преглед на мнение
          Става въпрос за самозащита в градски условия.
          Чувал съм , че пищола дава засечки понякога, а не искам точно когато ми се наложи/да не дава господ/да засече.
          И още има ли някакви по-малки модели револвери?
          колегите са го описали, а и е писано много из форума...... май револвера е по-подходящ, макар че за мен лично е по-неудобен за носене....


          все се чудя в каква ситуация ще се наложи да използвам оръжие с бързо вадене......... ако очаквам нападение....... начина не е този - там си трябва профиохрана............ да ходиш с пръст на спусъка е гадно, а и не те спасява.

          ако се предполага че ще възникне ситуация, вследствие на скарване.......... по какъвто и да е повод - напоследък най -често са по улиците след засичане или ПТП... не знам как ще реагирам....... а и нали кат го извадиш, требе да го ползваш, казват старите хора......... иначе е добре да му изпилиш предварително мушката.......... мъжете знаят защо

          (па и той пищола най-често си седи в касата - носи се постоянно първите няколко години - кога ли ще се псувам, че е там....)
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #20
            До: Револвер или пистолет?

            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
            На някой може да му се воюваА ако и у нас тръгнат криминалните с такива като по доло на снимката много ще ми е чудно какво трябва да се ползва за самиозащита щото ще пада яка стрелба
            То тея са за рязане на дърва

            Коментар


            • #21
              До: Револвер или пистолет?

              А сега по-сериозно. Това, че имаш пистолет или револвер, не те пази автоматично. Отиваш, вадиш разрешително, караш кратък курс по употреба и си купуваш желязото от магазина. Изстрелваш 3 кутии патрони, кефиш се и си мислиш, че вече си защитен. Да ама не.
              За да го използваш бързо и ефективно, се изискват ужасно много тренировки, с години бих казал. Дори натрупания опит след тях, няма да ти помогне срещу концентриран противник, който те нападне с нож. Критично е времето на изваждане и подготовка за стрелба. Обикновено е по-дълго, от времето което е необходимо, за нанасяне на пробождащ удар с нож. Доказвано е многократно, при тренировки/постановки с участието на дългогодишни полицейски служители.
              Това е. Бърз или ранен.
              И най-важното е преценката на ситуацията. Колко са(противниците), в какво състояние са, има ли възможност за прикритие или отстъпление. Всичко до тук важи при срещи с малоумни бабаитлъшки индивиди. Ако са професионалисти, просто нямаш шанс. Ще те "гътнат" толкова бързо, че няма и да разбереш какво се случва...

              Ако пък не дай си Боже убиеш някой от "отворените" дето са те обградили и избягаш, после, ако те намерят от полицията иди се обяснявай...Ще се проклинаш, че си стрелял а не си избягал...просто

              Изобщо, да знаеш, оръжието си е трън в гащите, както се казва.

              Имаше един виц по въпроса.
              Млад каубой вади револвера в кръчмата.(заради жена ли ,напил ли се - не помня.)
              По възрастните му казват:
              -Момче, изпилИ ли си мушката!
              -Защо бе?
              -Щото като ти го заврем това желязо отзад, много ще те боли...



              П.П.
              Бавно пиша и колегата IvanIvanovi ме е изпреварил с поговорката за мушкатата
              Последно редактирано от Lazar; 27-10-07, 22:09. Причина: допълнение

              Коментар


              • #22
                До: Револвер или пистолет?

                Аз лично харесвам пистолетите.Револверите са много подходящи за замоотбрана,
                особенно ако са голям калибър и с къса цев(носят се по скрито).Мисля, че изборът е
                личен, пък и оръжието трябва да ти пасне на ръката.А ПСМ и ТТ за самоотбрана не
                стават, но Заарин го е обяснил много ясно по горе и аз нямам кво повече да кажа.
                Според мен не е важно оръжието а човекът който го носи.Има хора които и с
                Пустинен орел50 да са въоръжени при по сериозен проблем ще забравят какво носят
                на колана си и ще направят всичко друго но не и да се защитят адекватно.
                Купуването на оръжие е сериозна работа(като купуването на автомобил) и си трябва
                сериозно проучване и най вече ясна идея за какво ще се ползва.

                Коментар


                • #23
                  До: Револвер или пистолет?

                  По-изтъркана тема трудно може да се измисли. Единственото смислено тоя път е повдигнатия от Лазар въпрос.
                  Като искате да сте напреднали - мислете за раняването. Докато човек е в съзнание и не са му строшени и двете ръце, тоя с ножа (кола, стола, щангата, други) няма и теоретични шансове. А страхът от раняване изобщо само парализира. Смъртоносните ранявания изобщо не са толкова много, да ги причинят могат много малко хора. По-малко даже отколкото знаят къде да натиснат за да гръмне. А пък с първия удар ...
                  Работата е че хората дълбоко в душата си са страхливи, и духът им се пречупва от ква да е глупост. Без да са получили дори пет за четири сериозна повреда. И се предават.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Револвер или пистолет?

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    ... Работата е че хората дълбоко в душата си са страхливи, и духът им се пречупва от ква да е глупост. Без да са получили дори пет за четири сериозна повреда. И се предават....
                    Нямаш представа колко си прав .....Но не само заплашваните с оръжие се пречупват. Преди да се наложи да използваш оръжие срещу човек си мислиш, че става като по филмите-просто вдигаш оръжието и стреляш. После всичко е наред...Да, ама не. Особено ако си видял ефекта от стрелбата си. И въпреки, че знаеш, че си действал за да оцелееш и защитавайки някаква кауза, мислите и представата за видяното започват да те преследват. Познавам хора, които все още сънуват кошмари и имат видими промени в личността. Всичко е въпрос на психика-да употребиш оръжие и да можеш след това да живееш с мисълта за последствията...
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      До: Револвер или пистолет?

                      Стефан е прав, обаче за повечето хора. Има едно малцинство, с което не трябва да се занимаваш, защото ще те направят на филийки и вечерта ще спят като бебета. Особено предвид, че няма да си им първият. Допълнително усложнение е, че тези хора не винаги си личат от пръв поглед, пък който иска, нека експериментира кога ще налети на "такъв".

                      Прилагам един препоръчителен наръчник:
                      http://www.nononsenseselfdefense.com/

                      Коментар


                      • #26
                        До: Револвер или пистолет?

                        Ти говориш за социопати.... Набележи ли те такъв, вероятността да се измъкнеш е почти нулева и благодарение само на някоя щастлива случайност.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          До: Револвер или пистолет?

                          А, не. В тази категория влизат и други групи хора, на които не знаеш какво им е минало през главите и през ръцете дотук. Изобщо не е необходимо да има симптоми на психопатия, социопатия, характеропатия и квото още искаш.

                          Тезата ми е да не се разчита на лесното пречупване на противника, защото ако това не стане, цялата стратегия се разпада, а вече ще е късно за нова.

                          В обобщение - болшинството наистина се отказват и при най-малкото препятствие, обаче веднъж ще се сблъскаш с някой извън тази норма и ще ти е напълно достатъчно.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Револвер или пистолет?

                            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                            На някой може да му се воюваА ако и у нас тръгнат криминалните с такива като по доло на снимката много ще ми е чудно какво трябва да се ползва за самиозащита щото ще пада яка стрелба
                            Това са "шевни машинки"! Бих ги предпочел само ако трябва да стрелям безогледно в тълпа, или пък за вдигане на голяма патърдия и психическо сломяване на противника! Стават за прочистване на затворени помещения, ама прочистващия е хубаво да е с каска, очила и бронежилетка, че все ще се намери някой калпав рикошет! Верно, точно с тия модели не съм стрелял, но съм си пострелял доволно с "Шипка" 9Х18. Първия изстрел е много точен, втория - задоволителен, ако не успееш да спреш, другите са сватбарска работа - в тавана! За да постигнеш откоси от по 2 изстрела е нужен голям професионализъм и много тренировки, и даже и да го постигаш редовно на стрелбище, това не значи че ще го постигнеш в реални условия когато те изпълни адреналина! В противен случай трябва да си носиш раница с пълнители и да ги сменяш много бързо а може и да не ти стигнат!
                            Предпочитам нещо по-точно и компактно, па макар и с по-малко боеприпаси!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Револвер или пистолет?

                              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                              иначе е добре да му изпилиш предварително мушката.......... мъжете знаят защо
                              Има револвери със скрито петле и доста заоблени форми на мушката

                              П.П.: Аз пък не се сетих за вица и чак после видях що трябва да се изпилява мушката . Помислих, че за закачане по дрехите говорите... ама и то си е гадно, ако бързаш, а си със скрит кобур...

                              Колкото до необходимоста и смисъла от оръжие съм казал какво мисля в друга тема. Моето разрешително съм го върнал отдавна и се надявам и повече да не ми се налага да вадя. Тук говоря какво е по-добре да се вземе, ако все пак ще се носи нещо, защото пък от безполезно желязо на колана съвсем няма смисъл.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Револвер или пистолет?

                                Може би не зададох добре въпроса или ще трябва да поясня.
                                Конкретно моя случай.
                                Понякога се налага да ходя с по-голяма сума пари и в това е проблема. Имам вече опит за грабеж, и ходя с едно газово пушкалце което използвах като бокс повече:-). Размина се първия път, но ако има втори?
                                От друга гледна точка вкъщи имам малко дете дето много пипа, нали се сещате, ако е револвер какво може да стане...
                                И оттам друг въпрос-има ли револвери с предпазител?
                                Ако въпроса е глупав се извинявам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X