Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Револвер или пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Револвер или пистолет?

    Съгласих се (че и би бил по адекватен избор).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Револвер или пистолет?

      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      Що бе, Аркуси колкото искаш на по 250лв само на прострелка. 94-ката си е много ОК за парите си.
      Ресурса не му ли е по-малък- 3000 изстрела за Аркус срещу 5000 за Макаров? Модел 94 до колкото знам е по-сполучлив от модел 98 на Аркус? С 9/19 патрони е Аркуса, нали? В момента разликата в цената между 9/18 и 9/19 каква е, знаете ли? Усеща ли се разликата при тези два калибъра, по точен ли е 9/19, по-голяма стоп функция ли има или реално няма кой знае каква разлика? Доколкото знам и двата не засичат ако са добре поддържани и се ползват читави патрони?
      Последно редактирано от kapacone; 05-03-19, 07:45.

      Коментар


      • От: Револвер или пистолет?

        Имам Аркус и Хекел.Аркуса е железен пистолет. (Една от малкото свестни български неща)Моя го имам от 1997г.И е на много над 3000патрона като още работи безотказно.Единствения кусур е че е само СА и е малко тежък

        Коментар


        • От: Револвер или пистолет?

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Имам Аркус и Хекел.Аркуса е железен пистолет. (Една от малкото свестни български неща)Моя го имам от 1997г.И е на много над 3000патрона като още работи безотказно.Единствения кусур е че е само СА и е малко тежък
          Всъщност предимството на двойното действие е само по-точна спортна стрелба или бъркам? Все пак пистолета автоматично си презарежда, не е нужно да дърпаш петлето след всеки изстрел като на старите SA револвери, нали ?

          Коментар


          • От: Револвер или пистолет?

            Двойното действие няма нищо общо със спортната стрелба, просто ударно-спусковия механизъм е малко по-опростен. Пищова си презарежда, само не можеш да стреляш ако не дръпнеш петлето първия изстрел. От една страна това е добре, защото не можеш да произведеш случаен изстрел и да се гръмнеш в крака примерно ако го носиш с патрон в цевта, но в някои ситуации може да се окаже не толкова.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Револвер или пистолет?

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Имам Аркус и Хекел.Аркуса е железен пистолет. (Една от малкото свестни български неща)Моя го имам от 1997г.И е на много над 3000патрона като още работи безотказно.Единствения кусур е че е само СА и е малко тежък
              Съгласявам се с теб ама на половина.
              Ресурса на цефката е доста над 3000. Няма да се ангажирам с цифри, но ако мога да си позволя да си купя или снарадя патроните за да я изтъркам ще съм много щастлив. Предполагам моята е около 1500-2000 (всичките мои) като "GO" калибъра минава като през нова цев (сравнявано) а NO-GO не иска и да чуе да влезе.
              Спусъка на моя 94 (набор '9 е мерен и дава около 5lb в зависимост от конфигурацията. Ако имаш интерес драсни на лични да ти разкажа.
              Преди да почна да нося валтера и след промяната в закона, Аркуса ми беше с патрон в патронника, взведен чук и ангажиран предпазител. Познавайки карантията на този пистолет в детайли, смея да кажа, че е абсолютно безопасно носенето му по този начин (за което всъщност е и създаден).
              42

              Коментар


              • От: Револвер или пистолет?

                Ами то цяла Америка така си носи 1911. От 100 години вече.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Револвер или пистолет?

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Ами то цяла Америка така си носи 1911. От 100 години вече.
                  Е тъй де...
                  42

                  Коментар


                  • От: Револвер или пистолет?

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Ами то цяла Америка така си носи 1911. От 100 години вече.
                    Америката не е критерий, там сигурно още си ползват револверите от kаубойските времена. Не, че е лошо де. Револвера хич не е за подценяване в правилните ръце https://www.youtube.com/watch?v=WzHG-ibZaKM
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • От: Револвер или пистолет?

                      Аа то и Джери Мичулек е толкова критерий. Все пак не всеки е супурнайсе пъти световен шампион.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Револвер или пистолет?

                        Ми тъй де. Пищов, револвер или голи шамари, зависи дали можеш да ги ползваш ако им дойде ред. Аз досега оръжие съм вадил само ведъж и то беше малко пресилено май, щото оня се насра буквално .... Беше някакъв келеш, дето крадеше гуми в Овча Купел, ама бях новобранец тогава и се бях филмирал още. Ама на него сигурно още му държи влага ....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Револвер или пистолет?

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Ама на него сигурно още му държи влага ....
                          А представяш ли си, ако не е минал от добрата страна на силата (което всъщност е по-вероятното) - къф е герой сега. Кален в битки, буквално...
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Револвер или пистолет?

                            Силно се съмнявам. В последствие разбрахме, че си е обикновен дришльо от софийските села, дето е решил с аверчетата да изкарат едни бързи кинти. А и битка имаше малко, ама той беше само от към битата страна ...
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • От: Револвер или пистолет?

                              Оркестърът свири туш...
                              След като надигна пет древни теми, заля ни с филмчета на всевъзможни екзотики, петнайсет души се ангажираха да помагат.[/QUOTE]

                              Няма да е “Макаров” поне засега, защото има малък проблем с разрешителното. Но пък за момента си купих палка, спрейче и белезници. Препоръчаха ми ги като качествени- не съм ги пробвал- не се ангажирам с оценка поне засега.

                              Коментар


                              • От: Револвер или пистолет?

                                ...странно...
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X