Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Револвер или пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Револвер или пистолет?

    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
    Даже един персонаж на Ремарк беше казал, че в окопите най-доброто оръжие е пехотинската лопатка за разлика от тромавия щик, който като заклини някъде по ребрата и докато го извадиш в суматохата...
    чувал съм че когато заклинел, му помагали да излезе с изстрел от пушката, на която е.......вижда ми се чиста теория, пък и в динамиката и страха на ръкопашния бой
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #77
      До: Револвер или пистолет?

      Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
      Револвер - S&W, Колт или Рюгер.
      Аз лично, много харесвам един модел на Рюгер, .357 Маг. 5 заряден. Много съм доволен от точноста му, въпреки мощния патрон и относително късата цев- около 8см.
      Има го във ВИП стрелбището в жк.Дървеница. Може да го пробваш.

      http://www.ruger-firearms.com/Firear...=5719&return=Y
      Toзи Рюгер и аз го знам, мн ми харесва.
      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

      Коментар


      • #78
        До: Револвер или пистолет?

        "Таурус" модел 66 ,357 магнум ,шест заряден.Изключително точно и мощно оръжие.Въпрос на тренировки.Мисля,че което и оръжие да ползва човек при добра натренираност и познаване на същото винаги е налице много добър резултат.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #79
          До: Револвер или пистолет?

          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
          Даже един персонаж на Ремарк беше казал, че в окопите най-доброто оръжие е пехотинската лопатка за разлика от тромавия щик, който като заклини някъде по ребрата и докато го извадиш в суматохата...

          Коментар


          • #80
            До: Револвер или пистолет?

            Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
            пък моята кратуна още носи спомена за един пръснал се диск от ъглошлайф.Да носи кой ме караше да работя без предпазител на диска.
            Шегата на страна ама и правата лопата е оръжие...Не напразно безименен герой от градския фолклор .....утрепа коча с лопата....

            Честита нова придобивка, с кеф да си я ползваш!
            мерси колега нооо с ъглошлаифа шега небива щот мои приятел в момента е с едно око от пръснат диск и наи вече небрежност или непредпазливост все едно но е факт че младо момче си окюравя с едното.

            Коментар


            • #81
              До: Револвер или пистолет?

              Има ревелвери с 5 патрона в барабана, те са по-малки. Също така и с много къси цеви, но те стават само за близка стрелба, точноста им е мизерна, а отката зверски.

              Незнам на какво казваш мизерен..... Аз имам SMITH 357 магнум пет заряден с двуинчова цев.Ела и застани пред него ако ти стиска....после пет часовникарски бригади немогат да те изтържат от стената.Имах GLOCK 9X19, CZ85,но с револвера немога дори да ги сравня.А и мизерното ми пищовче е с цена 2020 лв....интересно за "мизерен" револвер......явно понятие си нямаш от оръжие.Прашки има на Илиенци................

              Коментар


              • #82
                До: Револвер или пистолет?

                И пистолета,и револвера,си имат преимущества,и недостатъци.Всичко е въпрос,на предпочитание.Револвера,е винаги готов,за стрелба,но има по-малко заряди,а в стресова ситуация,това е много важно.Нещата,с големия,калибър,не стоят,точно като,в рекламите.Не уцелиш,ли главата,нещата,не стоят както по филмите.Личен пример,преди време,стрелях,по един помияр, с 357 магнум,попадението беше,в тялото,очаквах,да го хвърли,на земята,за мое учудване след пълен,кръг на място,пробяга,достатъчно разстояние.Преди много години,имаше престрелка,на петте кюшета в София.Разговарях,с единия от полицаите,участвали в нея.Той,каза-аз стрелям,стрелям,стрелям,виждам,че улучвам а той не пада,и не пада.

                Коментар


                • #83
                  До: Револвер или пистолет?

                  Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                  Револвер или пистолет?

                  Според мен е хубаво да си с газов револвер /за кучета, пубертети и др. по-безобидни твари/ и боен пистолет за стрелба по същество.
                  има газови пистолети със стоп патрони 35 малки оловни съчми .тежи 200 гр и се събира в табакера. убива едро куче от 50 см отраз .използването му е законно и даже да си гърмиш някъде сватбарската никой нищо не може да ти каже.а и може да си носиш патрон в цевта без наруение на закона.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Револвер или пистолет?

                    Първоначално публикуван от луисву Преглед на мнение
                    има газови пистолети със стоп патрони 35 малки оловни съчми .тежи 200 гр и се събира в табакера. убива едро куче от 50 см отраз .използването му е законно и даже да си гърмиш някъде сватбарската никой нищо не може да ти каже.а и може да си носиш патрон в цевта без наруение на закона.
                    Вероятно става дума за т.н. "Оса" и "змийски" патрони... Продават се свободно, според мен, заради вратичка в закона... Не убиват, но пораженията които нанасят са жестоки и обикновено с последваща обща инфекция... При това "стоп" ефекта при тях липсва, ако нападателят е пиян, или дрогиран...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Револвер или пистолет?

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      Вероятно става дума за т.н. "Оса" и "змийски" патрони... Продават се свободно, според мен, заради вратичка в закона... Не убиват, но пораженията които нанасят са жестоки и обикновено с последваща обща инфекция... При това "стоп" ефекта при тях липсва, ако нападателят е пиян, или дрогиран...
                      Май вкараха поправка в закона и нещо ми се върти в главата от 3 до 5 години, ако ги използваш. Т.е., не ако стреляш с тях, а само ако ги носиш.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Револвер или пистолет?

                        Първоначално публикуван от луисву Преглед на мнение
                        има газови пистолети със стоп патрони 35 малки оловни съчми .тежи 200 гр и се събира в табакера. убива едро куче от 50 см отраз .използването му е законно и даже да си гърмиш някъде сватбарската никой нищо не може да ти каже.а и може да си носиш патрон в цевта без наруение на закона.
                        Моят съвет е да не разчиташ че е законно и да внимаваш да не се "осакатиш" с това нещо

                        Коментар


                        • #87
                          До: Револвер или пистолет?

                          Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                          Май вкараха поправка в закона и нещо ми се върти в главата от 3 до 5 години, ако ги използваш. Т.е., не ако стреляш с тях, а само ако ги носиш.
                          Работата е мн. сериозна

                          Коментар


                          • #88
                            До: Револвер или пистолет?

                            Първоначално публикуван от луисву Преглед на мнение
                            има газови пистолети със стоп патрони 35 малки оловни съчми .тежи 200 гр и се събира в табакера. убива едро куче от 50 см отраз .използването му е законно и даже да си гърмиш някъде сватбарската никой нищо не може да ти каже.а и може да си носиш патрон в цевта без наруение на закона.
                            Както може да убие куче, така може да убие човек и при този случай отговорността ще бъде както при използване на нормален пистолет.По принцип разрешените за свободна продажба газови оръжия не трябва да истрелват нещо друго освен газ и до колко тези, за които говорите са законни е отделен въпрос, а ако случайно са и малко преработени, тогава наистина може да отнесете наказание за незаконно притежание на оръжие.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #89
                              До: Револвер или пистолет?

                              ако стреляш по човек ще си носиш отговорността ,но винаги ще можеш да се защитиш от глутница кучета или от пияни цигани.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Револвер или пистолет?

                                Първоначално публикуван от луисву Преглед на мнение
                                има газови пистолети със стоп патрони 35 малки оловни съчми .тежи 200 гр и се събира в табакера. убива едро куче от 50 см отраз .използването му е законно и даже да си гърмиш някъде сватбарската никой нищо не може да ти каже.а и може да си носиш патрон в цевта без наруение на закона.
                                Категорично придобиването и държането на този вид патрони се наказва от закона-чл.339 НК,за незаконно придобиване,държане на боеприпаси,до 6 години лиш. от свобода.Патроните се наричат точно така ,както писа Джорджо,но не могат да се квалифицират,като газови ,а напълно отговарят на определението за боеприпас.Продаването им също е незаконно.
                                Има влезли в сила присъди за притежаването на такива патрони,така че внимавайте.
                                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X