Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Револвер или пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Револвер или пистолет?

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    За Деринджър замислял ли си се?

    Той, човека има проблем с разрешителното за КНО, не става въпрос за какво да си купи.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • От: Револвер или пистолет?

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      Аз ли живея в някаква друга държава или не съм си търсил достатъчно белята, ама не виждам НИКАКВА нужда да ходя с патрон в цевта. Все още не сме в дивия запад.
      Някои хора се филмират толкова, че чак не е истина.
      Чукай на дърво да не ти се случва никога, че нещата се развиват за секунди.
      KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
      08868пет4три18

      Коментар


      • От: Револвер или пистолет?

        Дайте поне един адекватен аргумент против адекватното носене на пистолет с патрон в патронника.

        Забележка:
        Под "адекватно носене" следва да се има предвид писаното в закона и правилника за прилагането му - скрито и оръжието живее в кобура докато не дойде време да се ползва по предназначение.
        Субективно-психологическите причини не са аргументи.
        42

        Коментар


        • От: Револвер или пистолет?

          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
          Дайте поне един адекватен аргумент против адекватното носене на пистолет с патрон в патронника.
          Достатъчно многото случаи на отгърмени топки.
          Елементарно постижение за хора не искащи да практикуват сухи тренировки по половин час дневно, но въобразяващи си, че са Клинт Истууд...

          Коментар


          • От: Револвер или пистолет?

            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
            Достатъчно многото случаи на отгърмени топки.
            Елементарно постижение за хора не искащи да практикуват сухи тренировки по половин час дневно, но въобразяващи си, че са Клинт Истууд...
            Че ток и с вилица можеш да си избодеш окото. “Адекватно” изключва гръмнати топки. Да не говорим, че има пистолети с такива предпазители, че трябва доста да се постараеш да си отвееш топките. Берета M9 да речем.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Револвер или пистолет?

              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
              Достатъчно многото случаи на отгърмени топки.
              Елементарно постижение за хора не искащи да практикуват сухи тренировки по половин час дневно, но въобразяващи си, че са Клинт Истууд...
              Няма как се случи при адекватно боравене или поне правилната Оръжейна Система съобразена с не/компетентността на носещият.

              Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk
              42

              Коментар


              • От: Револвер или пистолет?

                Първоначално публикуван от kapacone Преглед на мнение

                Вече съм го решил този въпрос:
                https://www.brannik.bg/balgarski-gra...otivogaz-pg-1/
                В няколко реда - как точно си представяш нападението? Спиш, чуваш странен шум. На нощното шкафче до теб са противогаза, спрея, палката и белезниците. Горе долу как си представяш следващите си действия?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Револвер или пистолет?

                  Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                  Достатъчно многото случаи на отгърмени топки.
                  Елементарно постижение за хора не искащи да практикуват сухи тренировки по половин час дневно, но въобразяващи си, че са Клинт Истууд...
                  По тази логика всички носещи револвери трябва да са си отвяли топките Доста зор ще видиш да произведеш случаен изстрел със системата на Браунинг НР / Аркус 94 . Не че не е възможно но трябва доста да се постараеш . Същото е положението при Колт М 1911 той освен всичко в класическия си вариант има и мускулен предпазител .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Револвер или пистолет?

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    По тази логика всички носещи револвери трябва да са си отвяли топките Доста зор ще видиш да произведеш случаен изстрел със системата на Браунинг НР / Аркус 94 . Не че не е възможно но трябва доста да се постараеш . Същото е положението при Колт М 1911 той освен всичко в класическия си вариант има и мускулен предпазител .
                    Поговори си някога с персонала на стрелбищата. Ако си паснете, може и документално да ти докажат, че всичко е възможно. Револверите не правят изключение...
                    Но пък револверите изискват много тренировка, ако искаш ем прецизна, ем бърза стрелба. Както междувпрочем и пистолетите дабъл екшън.
                    Има и пистолети със сейфти екшън. Ударника остава на полувзвод с блокировка на иглата, която се премахва само при натискане на спусъка. Което нашенския Джон Уейн не пропуска да направи, вадейки "спешно" пистолета от кобура. Още повече, че това изисква далеч по-малко усилия от тези при револвер/дабъл екшън.
                    На 90% от носещите оръжие в България може да им се наложи да извадят и произведат изстрел за по-малко от 2 сек. само във фантазиите им. За останалите сингъл екшън е повече от достатъчен.

                    Коментар


                    • От: Револвер или пистолет?

                      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                      Поговори си някога с персонала на стрелбищата. Ако си паснете, може и документално да ти докажат, че всичко е възможно.
                      Имам приятели по стрелбищата и съм прекарал доста време по тях . Така ми се стекоха нещата в този живот че от как съм се родил до ден днешен имам постоянен досег с оръжие и съм работил със системи от 22ЛР до 122 мм гаубица на изделие 2С1 . Израстнах в къща в която всеки от моето семейство имаше поне няколко служебни пистолета . И в момента над клавиатурата ми седи аркуса . И топките все още са ми там където трябва
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Револвер или пистолет?

                        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                        Има и пистолети със сейфти екшън. Ударника остава на полувзвод с блокировка на иглата, която се премахва само при натискане на спусъка. Което нашенския Джон Уейн не пропуска да направи, вадейки "спешно" пистолета от кобура..
                        Ей тук е заровено кучето според мен - можем да дадем 800-1000лв. за пистолет но не и 100лв. за читав кобур. Пистолета се превръща в символ на статус и бива размахван, показван и започва едно човъркане пред познати и приятели т.к. като цяло нямаме оръжейна култура в България...просто липсва досега с оръжие и то се превръща в някаква магическа тема твърде интересна за средностатистическия гражданин.
                        Сейфти екшън простотиите не са за всеки и определено не са за носене с патрон в патронника от новобранец.
                        Както и Станьо казва - при пистолет с външен предпазител и достатъчно широки граници на безопасност, носенето с патрон в патронника не променя нивото на риск ако на оръжието се гледа с нужното уважение. Преди SFS, си носих пистолета със запънат чук, на предпазител и с патрон в патронника...в 90% от случаите хората около мен не знаят, че нося.
                        42

                        Коментар


                        • От: Револвер или пистолет?

                          Имам едно скромно предложение .Да почерпим модератора и или да отдели всичките бисери в отделна тема примерно "Терзанията на Васко" или да удари гумата.Самата тема револвер срещу пистолет си е хубава и аз да не се мъча имам и двете.

                          Коментар


                          • От: Револвер или пистолет?

                            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                            Имам едно скромно предложение .Да почерпим модератора и или да отдели всичките бисери в отделна тема примерно "Терзанията на Васко" или да удари гумата.Самата тема револвер срещу пистолет си е хубава и аз да не се мъча имам и двете.
                            Първоначално публикуван от kapacone
                            Така, отговарям подробно:
                            1. Чувам подозрителен шум;
                            2. Отварям нощния шкаф и поставям бързо (щото съм правил сухи тренировки достатъчно) противогаза, слагам в десния джоб единия спрей, в ръката вземам другия, вземам двата чифта (както споменах по-рано- имам два, а не един чифт) белезници и си слагам по един във всеки заден джоб на панталоните, палката си ми стои на колана на панталоните, (които съм ги оставил до леглото, за да ги обуя бързо) закачена в пластмасов държач (в комплект с държача си дойде). По принцип цъкам лампите, но за всеки случай си слагам на челото една лампа (с ластик се закача и може да се коригира ъгъла на светене), та случайно ако е изгоряла някоя крушка или е паднал бушона- да съм подсигурен.
                            3. Така оборудван с едната си свободна ръка (ако си проследил мисълта ми- белезниците са в задните джобове- по един във всеки, противогаза и фенерчето- на главата ми, палката е в калъфа- закачен на колана, а в десният преден джоб имам резервен спрей), отварям полека вратите на стаите и коридорите и го дървя за непоканени гости. С двата чифта белезници мога да заключа поне четирима за радиаторите, ако са 5-8-12 или повече “гостите”- имам пакет дебели свински опашки, които (ако си проследил внимателно наредбата на гореспоменатото оборудване), ще пастнат перфектно в свободният ми преден ляв джоб. При наличието на неканени елементи, имам една свободна ръка (тази с която си отварям вратите, ако следиш описанието внимателно), с която мога да извадя бързо палката и да се започне кючека. Надявам се подробно и ясно да съм разяснил тактиката си, ако все пак имаш още въпроси- не се стеснявай да попиташ!
                            1 Чакам си почерпката
                            2kapacone наистина да вземе да се терзае в друга тема.
                            3 Придържайте се към идеята на темета.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Револвер или пистолет?

                              Първоначално публикуван от kapacone
                              Колега, трийте ги тея моите глупости- наистина не отговарят на темата- няма да се сърдя! В своя защита само ще споделя, че не съм си правил тук монолог, а има нещо като диалог доколкото виждам, съответно не само “kapacone” е за бой...
                              Първо т.1
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Револвер или пистолет?

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Първо т.1
                                Хайде на 15 Юни (Събота) на кръщене на Рилския манастир- там ще почерпя?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X