Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Револвер или пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Револвер или пистолет?

    Колко вида експанзивни пистолетни да ти извадя?
    Ей ти реална, и напълно вероятна градска ситуация. Човекът си седи в колата. Толко ли ти е зор да му размажеш мозъка из цялото купе с тоя тапешник? Или е по-добре да му строшиш краката през затворената врата, или да бастисаш двигателя през тенекиите, и на спокойствие културно да го попиташ що така кара през строя на детската градина. Примерно. После пак ще успееш да го затриеш щом толко искаш.

    Коментар


    • #47
      До: Револвер или пистолет?

      Къв е тоя "ийстърн"?! Оръжието тук е за самоотбрана, а не за нападение. Какво ще отбраняваш като стреляш по коли?!

      Институтът на гражданския арест тук никъв го няма, еле пък с употреба на огнестрелно оръжие.

      Заради такова мислене, в града са популярни абсолютно армейски боеприпаси, пък после "що стана така".

      Коментар


      • #48
        До: Револвер или пистолет?

        Ти наистина ли мислиш че ще изтърва някой мискинин като ми падне сгода?
        Ей ти такъв пълнител, ей ти онакъв. Къв е проблема? Или ги реди през един и ненужния пускай в земята. Облечени, безрикушетни, пробити, ...

        Коментар


        • #49
          До: Револвер или пистолет?

          тапешника ще се справи с вратата и с краката и с главата.Говорим за саоотбрана на човек със средна към ниска стрелкова и психологическа подготовка.Револвера е прост и винаги готов а .357 с по-напомпени патрони(примерно ППУ сръбски) е доста шумен, което може да се приеме за възпиращ ефект ако не стреляш на поражение.Един минус е че по дефолт първо ги мислят за газовици, когато го извадш.Коментирам реалната ситуация в която изпада един познат, който се състезава с 10 мм Ауто но за самоотбрана носи късоцевен револвер.357.Трябвало да им пусне един покрай ушите на бабаитите че да се сетят за недостатъците в ситуацията да си под прицела на тежкокалибрен револвер.
          Та младежа от тогава нещо не иска да го носи с толкова шумни патрони, явно си е увредил слуха и сега го носи с едни .38 special+p по-слабички от .357 но напомпени като за .38 special и с голяма дупка отпред намира ги за по-тихи ефективни.Явно следващи път няма да залага на възспиращ ефекта а на стопиращ ефект

          Между другото според мен експанзивните боеприпаси рязко намалят разходите на единица жертва .А това в тежката икономическа обстановка в България е положително .....би казал Сакскобурга.

          П.П.Какво ли разбирам аз скромния собственик на Макарена, купена в годините, когато бях на 220 лева заплата , с надеждата, че ако ме съкратят ще се хвана някъде охрана .
          Даа годините се смениха, Макарената си остана.
          Лек ден аз отивам да си пиля мушката защото пак се е опънал поредния ден в който много желаещи ще искат да ми заврат пищова в задника
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • #50
            До: Револвер или пистолет?

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Колко вида експанзивни пистолетни да ти извадя?
            Ей ти реална, и напълно вероятна градска ситуация. Човекът си седи в колата. Толко ли ти е зор да му размажеш мозъка из цялото купе с тоя тапешник? Или е по-добре да му строшиш краката през затворената врата, или да бастисаш двигателя през тенекиите, и на спокойствие културно да го попиташ що така кара през строя на детската градина. Примерно. После пак ще успееш да го затриеш щом толко искаш.
            Как ме е нападнал човека как си седи в колата?За да уточним ситуацията.

            Щото примерно ако е на 300 метра и си седи в колата явно ме напада с нещо срещу което трябва да съм с Барет или поне онзи номенклатурен хайснапер Дргунов.
            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

            Коментар


            • #51
              До: Револвер или пистолет?

              За да гътнеш някой с един изтрел в торса (за главата е ясно), трябва да се получи хидрошок. Дори и да не е уцелен в смъртоносна зона, може просто си си умре от сърдечен удар, причинен от хидрошоковия ефект. За да се получи такъв ефект със стандартни FMJ куршуми, скоростта в момента на попадението, трябва да е над 700м/с, т.е. трябва си пушка...

              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
              ... но аз продължавам да твърдя, че първият изстрел с револвер е по-бърз(ако носиш пистолета без патрон в цевта както е по закон...
              А т'ва си е доказано, няма смисъл да убеждаваш никого Който не вярва - негов си проблем

              Коментар


              • #52
                До: Револвер или пистолет?

                За самоотбрана в града S&W LS .38 . .357 освен, че е малко шумен е и малко мазохистичен за стрелба с лейди смит /при по продължителна стрелба. А за бърз първи изстрел ако много бързаш - стреляй през джоба на сакото или якето. Кобура е за батковците.
                Дискавъри 300 тди ръчка
                Витара тди автомат
                XT660R

                Коментар


                • #53
                  До: Револвер или пистолет?

                  колеги някои от вас има ли впечатления за пистолета ВАЛТЕР р 22 щото искам такъв да си взема с късата и с по дългата цев

                  Коментар


                  • #54
                    До: Револвер или пистолет?

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Зарине, право да си кажа, чета тука, за оръжието де... и се забавлявам.
                    Още преди 3 години се отказах да пиша на такива теми сериозно из форумите. Попаднах в един оръжеен форум, уж изглеждаха сериозни хора, та някой се беше изказал за P22, че му се развивали болтчетата, а аз със всичкия си, се заех да обяснявам, че тоя пистолет е сглобен с пружинни щифтове и няма как да му се развиват болтчетата. Тогава моето P22 беше на около 5000 изстрела (сега трябва да е къде 15000) и все още не се е разглобило... Относно бърза стрелба и точност, с P22 свалям 5 мишени на 12 метра за 4 секунди, при това мишените са тежки и с 22 калибър се свалят само с дублет, а с любимия Jericho, 8 мишени за 5 секунди...
                    Някъде из нашия форум, някой беше писал, че зареждането на пистолет с една ръка в колана, било мит. Кажи ми как да обеясня на този, че зареждам Jericho 941 с една ръка не само на колана, ами дори на джоба на панталона, или направо на крака си... Как да обясня на друг, че колкото и голям калибър да ползваш, отхвърлянето на трупа назад го има само по холивудските екшъни, щото на един приятел в кланицата, стрелях с 9х19 по труп на прасе висящ на ченгел и трупът дори не се разклати... Мисля, че Стефан се опитваше да обясни, че някой марки не са толкова добри, колкото рекламирани, ама Стефан няма рекламен бюджет от няколко милиона в зелено, а хората предпочитат да четът рекламните брошури, вместо да пробват... Начел съм се на писанията на теоретици по форумите, а най ме кефи, колко авторитетно се изказват за оръжие, което освен на снимка из нета, или в някой филм, другаде не са виждали...
                    Та така за револверите и пистолетите...
                    Теория на удара, количество движение...

                    Коментар


                    • #55
                      До: Револвер или пистолет?

                      Първоначално публикуван от andro_3j Преглед на мнение
                      колеги някои от вас има ли впечатления за пистолета ВАЛТЕР р 22 щото искам такъв да си взема с късата и с по дългата цев
                      Има един сигурен начин да получиш впечатление, но язък за теб! Нищо не разваля целта така, както куршумът
                      (Само от гаубици разбирам(х), затуй се майтапя)

                      Коментар


                      • #56
                        До: Револвер или пистолет?

                        Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                        Има един сигурен начин да получиш впечатление, но язък за теб! Нищо не разваля целта така, както куршумът
                        (Само от гаубици разбирам(х), затуй се майтапя)
                        оо да да колега пострелях доста със същия и видях разликата между късата и дългата цев установих разликата между различните марки боеприпаси. но все пак ФОКУСЪТ НА МНЕНИЯ е тук в този форум защото тука сме много и сме от всякъде и може би това е наи безпристрастният източник на информация. ПОЗДРАВИ

                        Коментар


                        • #57
                          До: Револвер или пистолет?

                          Не се сещам за познат, който след като се е обзавел с капризната играчка Р22 да не е потърсил бързо начин да се отърве от нея.

                          Това е пистолет с неясно предназначение и май просто са решили да го направят щото така и така имат базата на Р99 и няма да им струва почти нищо да се пробват.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Револвер или пистолет?

                            Преди да купуваш разни железа иди и купи от пазара една кокошка .И в къщи и резни главата да видиш как се премета и пръска кръв навсякъде.Та да не стане да думнеш некой и като видиш кръвта как блика да подбелиш очи и да тупнеш до него.Та куките да се чудат кой от кво е умрел
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #59
                              До: Револвер или пистолет?

                              Между другото, за пораженията от различните калибри и видове куршуми вече има теми тук. Това с хидрошока е нещо като с "дебалансираните" куршуми. Обаче има на половина истина в това твърдение - важното е да има шок. Той пък идва много по-слабо от меките тъкани, отколкото от костите. Затова се препоръчва да се търси попадение в масивна кост и най-благодатната област за такива неща е тазът.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Револвер или пистолет?

                                Този хидрошок освен от скороста ,трябва да зависи и от площа на куршума ,формата му ,както и масата му и все си мисля ,че няма нищо по-лошо от това да те уцелят от метър с чифте...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X