Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Револвер или пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Револвер или пистолет?

    Първоначално публикуван от kapacone Преглед на мнение
    Хм, много интересно. Моите са Sabre red и затова потърсих видео със същата марка- не знам дали е спонсорирано от компанията производител- горилата на видеото казва, че е охранител в затвор- пръснаха го само един път и подейства след няколко секунди спрея, след 30 секунди напръсканият каза, че не може да си отвори очите, след 1 минута- че му е трудно да диша, както и да е- не съм го пробвал и няма какво да кажа повече, ако ми се наложи да го използвам (да не дава Господ), ще пусна още инфо. Ето го и линка към видеото:
    https://youtu.be/XHAOP4rgZPo
    Ако толкова те интересува, имам лично записано видео от приложение на пепър спрейове за употреба само от армията (американската, ако трябва да конкретизираме). Концентрацията е доста по-сериозна, отколкото в "дезодорантите" по нашите магазини. И действат много различно при различните индивиди. Като цяло, пълният ефект настъпва след около минута-две при всички. За това време може да са те ограбили, пребили, нае..ли и да са си тръгнали. После, продължителността и силата на въздействие пак са различни, според търпимостта на всеки индивид. Имаше яки мъжаги с бицепси колкото бедрото ми, дето се плюнчеха, сополивеха и пищяха като момиченца. Имаше и чичовци, дето само се изсекнаха и си оплакнаха очите и нищо им нямаше. Един от участниците, John Beja се казва, 20-30 минути след като го напръскаха караше автобус и ни прибра до базата. Напълно обикновен човек, шофьор на бетоновоз в цивилния живот. А пък не ми се мисли ако решиш да пръскаш някой надрусан или откачен .... Та, зае.и т'ва, накратко ... Всичките тия палки, белезници и свински опашки, дето си ги приготвил, най-много да ти ги наврат в едно място, дето ще те боли много. Защото очевидно не си подготвен за подобна ситуация и идея нямаш как нещата се случват в действителност. Ако позволиш един съвет
    -намали екшъните. Гледай индийски и турски сериали ....
    Последно редактирано от kuzdov; 11-05-19, 05:51.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • От: Револвер или пистолет?

      Той нормален и трезвен няма да ти скочи пък и шанс да има то аз не залагам на глухата акула
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Револвер или пистолет?

        Преди години имаше един нашумял скандал, дето кучетата на Миньо Стайков нахапаха една жена. Ми случая беше, че жената много пъти била минавала от там и кучетата нищо не и правели, ма решила да си пробва рекламирания "кучегон", щото я било страх. И те съответно се нервирали и я поизяли. Та подозирам, че употребата на съответните несмъртоностни средства от неподготвен ще завършат по подобен начин ако се стигне до там ...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Револвер или пистолет?

          Едното не пречи на другото,не е задължително да го стреляш ма ако се наложи е задължително.

          Е аз имам из нас Сейбьри гел,но това е ако се намъкне някой миролюбив и само леко нахален,ако е на кокьл положението.......бой с кокалите,да разчитам на пипереца няма да стане
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Револвер или пистолет?

            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
            .Самата тема револвер срещу пистолет си е хубава и аз да не се мъча имам и двете.
            Моето скромно мнение че в момента при сегашното качество на боеприпасите и оръжейните системи револвера няма никакви предимства а реално само недостатъци . Нямам спомен поне в последните 10 години да ми е засичал аркуса с читави патрони . Последно си спомнам че имаше няколко засечки с едни български арсеналски дето бяха в кутийки по 20 но пък те бяха евтини . От доста години ми се върти една еретична мисъл за един револвер чешки Алфа с 2 барабана 22LR и 22 WMR с 4 инча цев . Не съм го пипал с магнит но търговците твърдят че е изцяло стоманен .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Револвер или пистолет?

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              .... Та подозирам, че употребата на съответните несмъртоностни средства от неподготвен ще завършат по подобен начин ако се стигне до там ...
              Подозираш или си "близвал" от спрея? Щото с такава категоричност твърдиш че не действа, да не вземе някой да ти повярва и да опита.

              След няколко години носене само, парфюмирах агресивен боксер, около 35 килограма, при втората атака над моето куче. Ефекта беше моментален - клекна, сви се и му потекоха лигите. Чак ми идеше да парфюмирам и моя, че пък той се въодушеви от резултата и искаше да се доразправи с нападателя.

              Коментар


              • От: Револвер или пистолет?

                Аз не съм се пръскал пък и жената не дава,остава ми клипове да гледам и там кой кога го пръснат си му влияе веднага та не знам
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Револвер или пистолет?

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Подозираш или си "близвал" от спрея? Щото с такава категоричност твърдиш че не действа, да не вземе някой да ти повярва и да опита.

                  След няколко години носене само, парфюмирах агресивен боксер, около 35 килограма, при втората атака над моето куче. Ефекта беше моментален - клекна, сви се и му потекоха лигите. Чак ми идеше да парфюмирам и моя, че пък той се въодушеви от резултата и искаше да се доразправи с нападателя.
                  Митко Куздов е с боен опит , дето реално се стреляло по пишещия
                  Ма си ербап-па пръсни по некого със запънат ударник-първо ша та отвее , може и да нема предвид , па после ша си обърше муцуната и сълзите
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Револвер или пистолет?

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Аз не съм се пръскал пък и жената не дава,остава ми клипове да гледам и там кой кога го пръснат си му влияе веднага та не знам
                    Имам го на DV касета, снимано лично от мен във FOB "Grizzly" в Ирак, който по същество беше концлагер (е не като на мустакатия чичко или нашите от по-късен период) и охранявахме задържани членове на бивша терористична организация. Вътре в лагера зад втората мрежа се влизаше без огнестрелно оръжие, само със спрей и Тейзър (макар, че аз си криех пищова в дрехите, че ако решат нещо да се гъбаркат с мен поне да гръмна двама-трима и себе си накрая, та да си спестя изтезанията и униженията ). Пръскането и Тейзъра върху войниците беше част от тренировъчния процес, да знаят от опит какъв е ефекта от това, дето ползват. Ще взема на връщане записа с мен като си ходя сега и ще пробвам да го конвертирам в някакъв по-компактен формат и да го кача някъде, че сега е над 20 ГБ.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • От: Револвер или пистолет?

                      Е това ще е супер
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Револвер или пистолет?

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Имам го на DV касета, снимано лично от мен във FOB "Grizzly" в Ирак, който по същество беше концлагер (е не като на мустакатия чичко или нашите от по-късен период) и охранявахме задържани членове на бивша терористична организация. Вътре в лагера зад втората мрежа се влизаше без огнестрелно оръжие, само със спрей и Тейзър (макар, че аз си криех пищова в дрехите, че ако решат нещо да се гъбаркат с мен поне да гръмна двама-трима и себе си накрая, та да си спестя изтезанията и униженията ). Пръскането и Тейзъра върху войниците беше част от тренировъчния процес, да знаят от опит какъв е ефекта от това, дето ползват. Ще взема на връщане записа с мен като си ходя сега и ще пробвам да го конвертирам в някакъв по-компактен формат и да го кача някъде, че сега е над 20 ГБ.
                        Абонирам се за темата!
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • От: Револвер или пистолет?

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          ... От доста години ми се върти една еретична мисъл за един револвер чешки Алфа с 2 барабана 22LR и 22 WMR с 4 инча цев . Не съм го пипал с магнит но търговците твърдят че е изцяло стоманен .
                          Купи си Taurus 992 и ще имаш 2 в 1
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: Револвер или пистолет?

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Абонирам се за темата!
                            След месец и нещо ще стане. На 08.06 си отивам, на 25.06 се връщам. Ще взема записа и ще го конверирам и ще го кача на на сървъра след това. имам и по-стари снимки от 2003-2004, може да кача и тях ...
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • От: Револвер или пистолет?

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Купи си Taurus 992 и ще имаш 2 в 1
                              За мен марката е без значение . Имам само 2 изисквания да е изцяло стоманен и с два барабана 22 LR и 22 WMR . Това ми е в сферата на далечните планове
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Револвер или пистолет?

                                Taurus .22LR е от стомана, само чирените са дървени. Барабанът е дълъг 40 мм. Каква е разликата с барабан .22 WMR?
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X