Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
    А това - "извращение" ли е, или не :mrgreen
    Не е, защото:
    1. Можеш да си тръгнеш във всеки един момент.
    2. Плащат ти. Нормална заплата.
    3. Получаваш редица допълнителни привилегии (за разлика от времената, където се е очаквало от теб да правиш нещо за държавата си, а тя за теб - не толкова).



    Коментар


    • От: Казармата!

      Чак във всеки момент не е баш да можеш да си тръгнеш свободно (подписал си договор ) .
      Бая ще те "поизтискат" преди да те преценят, че откровенно не си за там (USMC) и да ти посочат вратата.

      С останалите точки - абсолютно вярно.
      С добавката, че кандидатите за "кратуни" са повече от местата. От където и идва "елитарността" на корпуса.
      /подобно на респекта сред обществото, да бъдеш "извикан войник" след освобождението ни - щото далеч не всеки, е бил избиран за това/

      Въпросната мисъл на JFK се свързва именно - изключително с армията.
      Болшинството доброволци (началните години на войната) записали се в нея, за да отидат във Виетнам, казват че именно тя ги е вдъхновила да го направят .

      P.S.: Всеки "новобрански" център трябва да изглежда именно така . Подчертавам - "новобрански".
      Последно редактирано от BulAf; 12-08-18, 01:45.

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        женкар.
        При мен и трите са минал етап.
        По моя край казват ме мерака си отивал последен . Виждали го как изфирясвал някъде около 40 дена след като вече човека е заровен
        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Нищо не можеш да съдиш по "иракския опит", защото това, което си показал, няма много връзка с въпроса наборна/професионална армия. Това от линка е резултат от сблъсък на противници от много силно различаваща се категория и възможности, особено що се отнася до авиацията, която, между другото, и по времето на наборната армии, навсякъде си беше професионална.
        Специално за нашата армия първо беше мисията в Камбоджа . Лошото е че след нея никой не си направи съответните изводи че нито техниката нито хората в БА са готови за такива мисии .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
          Чак във всеки момент не е баш да можеш да си тръгнеш свободно (подписал си договор ) .
          Бая ще те "поизтискат" преди да те преценят, че откровенно не си за там (USMC) и да ти посочат вратата.

          ....

          Въпросната мисъл на JFK се свързва именно - изключително с армията.
          Болшинството доброволци (началните години на войната) записали се в нея, за да отидат във Виетнам, казват че именно тя ги е вдъхновила да го направят .

          ....

          .
          Няма смисъл да те държат, ако си преценил, че си се объркал - само ще харчат пари и време в обучение.

          JFK си ги е плещил всякакви (отличен оратор, дълбоко безпринципен, идеален политик), но историята показва многократно дългосрочният крах на идеята да даряваш на държавата.
          Това само руснаците го могат с успех


          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение







            Грешно ти е чувството. Ефектът на "извращенията", беше разглеждан като позитив в онова общество и съответно толериран.
            Аз написах "истинските извращения" именно заради хлъзгавите риби като тебе. До сега в темата се оплакват от боядисване на бордюри, метене и бръснене портрета на Ботев, като последното на първо място е извращение към личността и историята, ама айде това е друга тема. И това от линковете на Булаф минава за извращения тука. В началото като влязох, всяко налагане на дисциплина и опит да ми се вземе страха ми изглеждаха на ръба на извращението. Включително минах и през момента "да не съм овца та да ме стрижете". Профила ми във войнишкото досие със сигурност не ме обрисува добре към онзи момент. Но сега от достанцията на времето изпитвам значително по-голямо уважение към онези хора, и към армията като цяло, при все че съм наясно за недъзите в системата. И оценявам опита си от казармата като положителен.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
              Не е, защото:
              1. Можеш да си тръгнеш във всеки един момент.
              2. Плащат ти. Нормална заплата.
              3. Получаваш редица допълнителни привилегии (за разлика от времената, където се е очаквало от теб да правиш нещо за държавата си, а тя за теб - не толкова).
              Логиката е железна. Ако можеш да си тръгнеш, вземаш пари и ползваш привилегии, може и да те таковат против волята и желанията ти, ма не се брои за извращение.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                Въпросната мисъл на JFK се свързва именно - изключително с армията.
                Това е фраза от речта на Кенеди, при встъпването му в длъжност като президент ('61-ва) - не визира никакъв аспект от обществения живот (нито бизнес, нито образование, или наука, нито военно дело, или каквото и да е) конкретно, а по принцип и изобщо. Това, че много са се вдъхновили от нея за доброволци във Виетнам, означава, че ...много са се вдъхновили от нея за доброволци във Виетнам.
                А още много други и повече, и всякакви, са се вдъхновили за какво ли не.


                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Логиката е железна. Ако можеш да си тръгнеш, вземаш пари и ползваш привилегии, може и да те таковат против волята и желанията ти, ма не се брои за извращение.
                Не е до тръгването, или парите, или привилегиите. До свободният, осъзнат избор на нормален, пълнолетен, вменяем човек е!
                Т. е.
                "Това е армия - да, така е армията (и всички знаят как е). Ако някой има желание - моля да заповяда." Факт е, че желаещи не липсват.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Терзиев, бавно ти стопля реотанът. Не се толерира наборната служба, а хората се дразнят от лигави мрънкачи ...
                  ....
                  Предполагам е някакъв форумен жаргон, като онова за опорките на Ясен, дето и Гугъл не можа да ми каже какво влага в това.
                  Тук мрънкане казвате на всичко, дето не ви харесва да прочетете.
                  Дотук нямаше и един от фактите дето изтипосах да бъде опроверган.
                  Според СТМ (Специална Теория за Мрънкането) - има симетрия в него, подобна на симетрията на материята. От моя гледна точка вие мрънкате, понеже някакъв си редник (завлечен насила у безполезната система) - почна да реди за робство и военни престъпления.
                  Всички жени, с които съм движил - се респектираха, че съм служил. Наясно съм къде настъпвам една крехка душевност, като изтипосам каквото там изкарах от кухнята. За повечето мъже животът почва и свършва с тая казарма, все едно цивилен живот не са имали. Само за тия постижения говорят на маса, как са мизерували и как са ги чанчили, дори и това по чужда инициатива. Както споменах, жените им се връзват, като няма за какво друго. Все нещо трябва да ги топли в тоя живот. Мисълта, че са се омъжили за неудачник хич не е фън и гот.
                  Та така, според СТМ аз съм връл оптимист и положително настроен по темата. Щото какво по-хубаво от това военният лекар вече да не брои по 2+ хилки за НГВС (за сметка на това набутваха в казармата истински болни, имахме такива). Ходеха с помпичките да си поддържат дихателните проблеми в кенефа. Тия военни доктори (дървено желязо) - ако не са престъпници не знам кое може да е престъпление. Или пак ще кажеш мрънкане!
                  Шапкарят вместо да си изкарва семейните неудачи на войниците - да си намери достойна работа... И вместо държавата да киха по 2 минимални заплати за униформа на всяко бомбе (толкова беше по мое време) - да вземе да купи някой друг самолет, че станахме за смях на комшиите! Ердоган купува руски ракети, наш шкембе войвода почна да свири струната пак да акаме в кенефи без врати (виждал съм ги, по идея са така построени).
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 12-08-18, 09:30.

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    ...
                    Дотук нямаше и един от фактите дето изтипосах да бъде опроверган. ...
                    Ох на батко разобличителят на всемирното зло! Момче, ти не можеш да "изтипосаш" никакви съществени факти поради простата причина, че опитът ти с наборната военна служба е някакво кратко докосване с нещо, което едва ли заслужава думата "служба", и то в един период, когато нещата и в държавата, и в армията в частност бяха тръгнали на разтурия.
                    По-горе съм ти цитирал мантрата, която си завъртял от началото на темата: службата била робство, в което хранели зле. А да, и било имало извращения. Между другото, ти да не си бил писарче в Строителни войски? Щото там цигани, бивши затворници ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Ми смей се, като смяташ че е смешно това да стоиш и да гледаш как някой издевателства с хлапета, а след това да се олезиш как били виновни "шапките". Пък ти щото си големия пич, който си е налягал парцалките, за да не си развали кефа и да не си усложни живота ...

                      П.П. А отговорността и на зяпачите се е случвало да дойде по доста категоричен начин. Примерно като хлапето, което големите пичОве са оставили да бичи на студа смяна след смяна, превърти, влезе в караулното и запука наред с автомата ...
                      Ма хем ми говориш като "шапкар" , хем мен ме имаш за "шапкар - издънкаджия" .
                      ...пък аз съм същото хлапе като другите и броя дните до УВО .

                      ... а това "примерно" : колко случая такива познаваш - влязло хлапето в караулното и подпукало с автомата ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Ох на батко разобличителят на всемирното зло! Момче, ти не можеш да "изтипосаш" никакви съществени факти поради простата причина, че опитът ти с наборната военна служба е някакво кратко докосване с нещо, което едва ли заслужава думата "служба", и то в един период, когато нещата и в държавата, и в армията в частност бяха тръгнали на разтурия.
                        За пръв път да се съглася с тебе. Моето не го броя за служба.
                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        По-горе съм ти цитирал мантрата, която си завъртял от началото на темата: службата била робство, в което хранели зле. А да, и било имало извращения. Между другото, ти да не си бил писарче в Строителни войски? Щото там цигани, бивши затворници ...
                        Строителни войски по мое време нямаше. Малко след мене закриха задължителната служба. По принцип бях ОХР, ама нямам и 10 караула. Нямам издънки или нещо от сорта, че да ме пишат там. Тъй се случи. Бях у ВВС, дето свършвала казармата и дето почвала авиацията. Учеха пилотите да фъркат при нас.
                        Ето, отговорих ти, сега аз да питам. Бил ли си някога кадрови военен? Демек да си турял фуражка по твой избор и желание, че и на конкурс да си се явявал за това.

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Викаш някой осакатил някого и айде без отговорност щото срочно служещ, готино
                          Ако викам ше го направя с главни букви . А ако някой някого осакатил - да си носи отговорност .Бил той срочно или свръхрочно служещ. Всеки на собствен риск и с манталитета си .

                          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                          .... Екипност му е майката...
                          А ! Баш !
                          Аз затова казвам , че всичко зависи от офицерите , ама некои офицерофили си правят оглушки .

                          Те и от мен последно : отивам втората година в едно поделение като командир на взвод . Все още понадъхан от школата и заварвам взвода като ...леко разпасана команда . Щото химиците също минаваме за скатавки .
                          Аааа , викам си , тука ше играе устава !
                          Започвам да ги "вкарвам в ред", с едното събирам тримата ми мл. с-ти и им обяснявам , че до уволнението има бая време ( те на моята служба) и е по добре ако всички гледаме "да не настъпваме мотиката" , щото стане ли ни черна службата времето ше тече мнооого бавно . ... а мацките има да чакат Старото на портала ...
                          ..та влизат ми в положението , постягат "редиците" и нещата си тръгват в нормален ритъм.

                          Месец и половина по- късно . Идва ни нов Н-к Щаб. Един полупревъртял майор кашик от Елхово , с академия "Фрунзе" .
                          На третия му ден служба в поделението , на сутрешен развод - цялата войска строена на плаца , командира на поделението бъбре каквото бъбре и дава думата на "щаба" ...

                          ...и като се изправи оня ми ти майор (Клавдий го кръстиха по- късно войниците , щото с подобни тикове) и ни в клин , ни в ръкав като се изцепи ( помня му думите до ден-днешен) : "За мен старшините-школници са развалени стари войници ! АААЗ ако имам влааааст , тая школа ше е подпаля от четир`те краища!"
                          ... а нея година бяхме 12 фазана в поделението .... отидЕ ни авторитета на кино !

                          .. е тогава се прекърши нещо в мене ( а явно и у другите фазани) и започна една игра на котка и мишка до края на службата . Тоя все се опитваше да ни гони -ние се скатаваме и бягаме по тъча както можем и му правим сечено ( имаше как ) , взвода го "удари на уволнение" наново ( и не само моя) и евах ти службата !
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Логиката е железна. Ако можеш да си тръгнеш, вземаш пари и ползваш привилегии, може и да те таковат против волята и желанията ти, ма не се брои за извращение.
                            Как така против волята и желанията ти - точно заради тях ще те таковат, а ти с волята си ще стискаш зъби, докато си представяш желанията си.
                            Май така е устроен светът от край време?


                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Ех, по царско време офицерският занаят е бил от най-престижните. На белогвардейците офицери не са давали да си вземат моми от простолюдието, имали са се за аристокрация. Да те вземат войник е било престижно, и аз също съм чувал, че който не е служил, че и нашивка ако няма после - момите го избягват.
                              Сегашните шапки гледат да не се разправят какво работят или са работили, ако има начин да го скрият. Понеже аз като служих хванах големите съкращения, няколко десетки хиляди военни останаха без работа. После у завода дето работех взехме единодушно решение да не вземаме военни.
                              Ех, еволюция...

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                За пръв път да се съглася с тебе. Моето не го броя за служба. ...
                                Тъй де! Затова говорим. Твоето е все едно някой да отиде да поработи няколко месеца в, примерно, една западаща IT фирма, да попадне на кофти хора, и след това да тръгне да разправя наляво-надясно "Ей, това целият IT бранш си е е**л мамата. Това IT-тата са всичките от п*****ст надолу" ...

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Ето, отговорих ти, сега аз да питам. Бил ли си някога кадрови военен? Демек да си турял фуражка по твой избор и желание, че и на конкурс да си се явявал за това.
                                Турял съм, Терзиев, и така, и вака, щото първо съм си изкарал 2-те години наборна служба (робството по ивантерзиевски ). Отделно, дето по стечение на обстоятелствата в продължение на доста години съм имал достъп до информация какво става в армията, както гледана от ниво "командир на взвод", та чак до такава, която отива за "консумация" на министъра на отбраната или излиза от него. Т.е. с 300% сигурност можеш да приемеш, че съм имал несравнимо по-добър поглед върху нещата. Както от личен опит, така и като пряк достъп до нефризирана информация.

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ... Аз затова казвам , че всичко зависи от офицерите , ама некои офицерофили си правят оглушки . ..
                                Цъ! Ти се правиш на ударен, че не разбираш какво ти говоря. Никъде не съм ти казал, че офицерите не трябва да носят отговорност. Нито пък съм твърдял някъде, че под фуражките няма некадърници и/или тъпанари. Има и са предостатъчно. Както във всеки друг бранш.

                                Приказката ми беше за съвсем друго и ще ти го потретя. Независимо какъв тъпанар е бил НЩ-то или някой друг от офицерите, твоята отговорност не се губи, ако ти си стоял и си гледал как някой издевателства над новобранци и не си направил нищо по въпроса.
                                Я да те попитам нещо: По горната ти логика да приемам ли, че, ако видиш, примерно, някой да изнасилва момиче, ще се направиш, че не виждаш, или ще стоиш да гледаш сеир, защото, видите ли, това де юре си е работа на куките, пък нали сите куки са тъпанари и не си вършат работата, та що ти да си усложняваш живота, като не ти плащат за това и не ти влиза в служебните задължения?
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-08-18, 14:27.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X