Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Ъ ? Бук е САM (SAM). Surface to Air Missile демек. Освен ако не са измислили начин да ги монтират на изтребители, като Су-25.
    През цялото време се говори за поражения от M1/M2 (БУК), а на снимката имаме поражения от SA-6 (КУБ)! Сега е, по-ясно надявам се..?!

    За да ме разбереш напълно какво имам предвид - БУК със 70 кг. БЧ срещу КУБ с 56 кг. БЧ... Почти 50% разлика в мощността, мащаба, а от там - и във вида на пораженията.
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 06-08-14, 23:53.

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      ...Алтернативно - на следващата (или предишната) снимка, някъде на заден план се мержелеят едни жипове с надпис OSCE, което всъщност обяснява присъствието на Човека-с-дизеловата-резачка в кадър.

      Да се обзаложим за вариантите ?
      Не ща да се обзалагам.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mns.jpg
Прегледи:1
Размер:151.4 КБ
ID:5604141Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mns2.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5604144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mns3.JPG
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5604145

      Преценявай си от кои е. Ама на, цял- целеничък говорител на ОССЕ казва "...униформени хора режеха, питахме що режат- не казват..." А човекът е по произход украинец, не вярвам да е попречила езиковата бариера. И защо такова обръщане на платната напоследък?
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Вече какво е рязал, защо, за кого и с какви хаштагове - няма как да знаем.
        Е те тука се някъде сме на едно мнение.

        Което идва да подчертае моето изначално съмнение по повод ирелевантноста на въпросното фото, спрямо тезата, която предполагаемо трябва да подкрепи. Туй ИМХО де.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Не ща да се обзалагам.
          И добре правиш, ако се вярва на някои съфорумци, аз съм ноторно известен с непочтеноста си по отношение на залозите.

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Преценявай си от кои е.
          Ми преценявам си, доколкото ми позволява супата между ушите. Явно не се справям добре Аз лично съм от тия, дето смятат че виновните за смъртта на 200+ цивилни, от които 80+ деца, трябва да си понесат отговорността (от издалия заповедта до простия изпълнител), по възможност - да бъдат набити на кол. Публично, на стадиона - шоб' другим неповадно било. Нема значение дали е от наш'те или ваш'те.

          И те така. Тва за платната де.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            ..- БУК със 70 кг. БЧ срещу КУБ с 56 кг. БЧ... Почти 50% разлика в мощността, мащаба, а от там - и във вида на пораженията.
            Тогава би трябвало да има доста повече парчета от самолета.

            Ще е добре да се намери снимка в разрез на КУБ

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            ...Аз лично съм от тия, дето смятат че виновните за смъртта на 200+ цивилни, от които 80+ деца, трябва да си понесат отговорността (от издалия заповедта до простия изпълнител), по възможност - да бъдат набити на кол. Публично, на стадиона - шоб' другим неповадно било. Нема значение дали е от наш'те или ваш'те.
            ..
            И аз съм за абсолютно същото.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

              Ще е добре да се намери снимка в разрез на КУБ

              Снимки нямам, ама по спомени.. ...
              Като гледам, бойната част на БУК-а, не се различава съществено от на КУБ-а.

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                ... Проблема в цялото твърдение е там, че "БУК" и "САМ" нямат много общо помежду си, до степен да не могат да се сбъркат (както и степента, и вида на пораженията които нанасят), а през цялото време се говори за "БУК"...
                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                През цялото време се говори за поражения от M1/M2 (БУК), а на снимката имаме поражения от SA-6 (КУБ)! Сега е, по-ясно надявам се..?!
                ...
                Ами не е ясно. Натовското обозначение на Бук М1 е SA-11 и той, както и предшественика му Куб (а.к.а SA-6 ) са все в категорията SAM.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Ясно е, че и двете страни са виновни.
                  Затова се мълчи по въпроса.
                  И така ще си остане.Загиналите - лека им пръст.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Лично за мен е неясен един въпрос, или по-скоро тезата. Когато украинците на 4-и септември 2004 година ПО ПОГРЕШКА свалили новосибирски Ту-154 над Черно Море с ракета от 200-и комплекс, тогава един от пилотите успял да попита "Къде са ни улучили?". И то след попадение с ракета, чиято бойна глава тежи 220 кг, а според някои други източници и 230 кг. Сега, ако приемем тезата че МН17 бил е ударен с много по малка бойна глава на Куб-М1, пилотите не са успяли да кажат нищо. За мен това нещо не е разбираемо. Освен ако наистина не е била ударена ДИРЕКТНО пилотската кабина.

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Извинете, може ли споровете за вертолетите с/без маркировка на ООН в Крим/Конго да се водят в другата тема. Тук да си говорим само за случките около сваления самолет.

                      Значи, едното, което и мен ме съмнява е скоростта с която самолета е паднал долу. Никой от пилотите да не успее да каже нещо. Съмнява ме и как се е разкъсал на части още във въздуха. За тези неща съм писал многократно в темата и не само аз.


                      Но още повече ме съмнява скоростта с която беше потулен въпроса какво прави този самолет на това място. Когато ще се пускат празнични фоерверки, при доста условия, се иска разрешение от авиационните власти, а тук, точно те, са пратили самолет над зона в която се стреля с тежко оръжие и до височина 10 километра не е като да не летят разни железа - гаубични снаряди, "Град"-ове, по едно време и със "Смерч" пукаха. При това и военни самолети се шматкат, че и се стреля по тях.
                      Аз не бих пратил на там никой.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                        ....
                        Значи, едното, което и мен ме съмнява е скоростта с която самолета е паднал долу. Никой от пилотите да не успее да каже нещо. Съмнява ме и как се е разкъсал на части още във въздуха. За тези неща съм писал многократно в темата и не само аз...
                        Не виждам нищо съмнително в този резултат и параметри...
                        Ударна разхерметизация ще има шоков ефект върху хората в непосредствена близост (моментално спадане на налягането до около 1/3 от това, което е било в самолета). И най-вероятно моментално са загубили съзнание, дори и да не са били пряко поразени от шрапнел или друга травма освен баротравмата.
                        Доста ме съмнява дали ще се е чуло и нещо повече на записа освен грохот.
                        Особено ако е било счупено стъкло.

                        Разпадането на самолета във въздуха е нещо съвсем обичайно при такива случаи (дори и да не е била нарушена целостта на корпуса първоначално)...
                        Просто самолета е много крехка конструкция, изчислена за лимитирани натоварвания в точно определена посока, и не позволяваща натоварване в друга посока.
                        Дори при малко по-твърдо кацане може да се огъне или пречупи корпуса.
                        Примери - колкото искаш.. Ето нагледно откъсване на опашка при по-твърдо кацане (пилота усетил, че е кацнал по-твърдо, но дори след откъсването на опашката се опитал да включи реверса просто защото не е усетил нещо по-сериозно от твърдо кацане).
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          rt_russian

                          11:20 amРъководителят на РУМО (Разузнавателното Управление на Министерството на Отбраната) Майкъл Флин заяви, че решаващите изводи за причините за рухването на малайзийския Боинг 777 в района на Донецк в Украйна изиграли съобщенията в интернет, предаде РИА Новости, позовавайки се на The Wall Street Journal.
                          - Първите данни за това кой го свалил, с какво е бил свален, когато и където - те са била взети от социалните мрежи - каза Флин.
                          Последно редактирано от derhunter; 07-08-14, 12:37.

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            rt_russian

                            11:20 amРъководителят на РУМО (Разузнавателното Управление на Министерството на Отбраната) Майкъл Флин заяви, че решаващите изводи за причините за рухването на малайзийския Боинг 777 в района на Донецк в Украйна изиграли съобщенията в интернет, предаде РИА Новости, позовавайки се на The Wall Street Journal.
                            - Първите данни за това кой го свалил, с какво е бил свален, когато и където - те са била взети от социалните мрежи - каза Флин.
                            Кой горе казва, че не вярва на клипчетата?!
                            Е вижте - и ръководителите на сериозни инстанции гледат клипчета, че им вярват на всичкото отгоре...
                            Би било смешно, ако не бе трагична ситуацията...
                            Последно редактирано от derhunter; 07-08-14, 12:37.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Кой горе казва, че не вярва на клипчетата?!
                              Е вижте - и ръководителите на сериозни инстанции гледат клипчета, че им вярват на всичкото отгоре...
                              Би било смешно, ако не бе трагична ситуацията...
                              Че това си е основен източник на разузнавателна информация на които се позовава г-жа. Псаки например- Туитъри, ФейсБукета, ЮТубета. Те по-късно се цитират като официални данни от ифициози като Ню Йорк Теимс.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Ето много логичен анализ за "индианския пушек" (пуск БУК-а)
                                http://avva.livejournal.com/2788606.html

                                Ето снимка на кабина 747 взривен отвътре отзад и паднал също от 10км, забележете че всичките му стъкла са здрави.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pan_Am_Flight_103._Crashed_Lockerbie,_Scotland,_21_December_1988.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5604175
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X