Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    И на мен така ми се струва(много се умълчаха след началния "вой"), че има политически неизгодни факти. Подобно мнение изразих и в "успоредната" тема и "незайнтерисовано" ме изтриха и... "изтупаха" .
    -Ще мине време и когато "буламоча" се изясни ,ще "гледам" реакциите на "отборно" ангажираните....
    Последно редактирано от derhunter; 19-08-14, 14:15.

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      ООН рекоха, че първи доклад ще има в края на месеца.

      пп
      Бихте ли ми казали за коя подобна катастроуфа е имало резултати за 1 мес. та сте така справедливо нетърпеливи?
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        Бихте ли ми казали за коя подобна катастроуфа е имало резултати за 1 мес. та сте така справедливо нетърпеливи?
        Именно при тая катастрофа- нещата се знаеха има-няма 1 час след като се случи.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
          Именно при тая катастрофа- нещата се знаеха има-няма 1 час след като се случи.
          Грешиш, за 15-20 мин. даже беше ъъъ всъщност за черните кутии на Ан-26-цата явно се вълнуват хората - не се сетих
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Грешиш, за 15-20 мин. даже беше
            Може и да си прав- след като ти писа тука щракнах ТВ да видя за какво иде реч и вече имаше изявления и инфо от официални места (справка 1 стр. на темата).
            Така или иначе вече няма значение. Събитието изигра своята роля в геополитиката и сам по себе си резултата е безинтересен и няма значение за никого. Времето назад не се връща. По медиите така или иначе това е отдавна забравена история, в хорското съзнание още повече. Утре на 56 страница на някои седмичник с дребен шрифт ще бъде написано евентуално нещо като резултат и това е.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Москва не е получила ясно обяснение защо Киев не предоставя записи на преговорите на диспечерите.

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Москва не е получила ясно обяснение защо Киев не предоставя записи на преговорите на диспечерите.
                Дрънканици на Лавров (с конкретна цел разбира се)... Пък и не са в позиция да изискват каквото и да е...
                Участници са в разследването (заедно с Украина, Малайзия, Австралия, Великобритания, САЩ, Германия, Франция, Италия, Индонезия, както и ICAO и EASA) - да, но нищо повече. Не те водят разследването - каквото решат Холандците, това ще става.
                Освен това радиокомандите би трябвало да се чуят и на CVR......
                Към момента DSB все още не може да декларира дата за издаване на първоначалния/предварителен доклад...
                Относно публикуване на CVR - ще бъдат публикувани само данни, свързани с причините за аварията (това е малко притеснително - възможност за субективизъм)...
                От друга страна тъй-като всички участници в разследването навярно имат достъп до цялата информация, би било малко вероятно скриването на неизгодна за дадена страна информация...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Става дума, че досега украинските власти не са си предали записи на диспетчерите на разследващата комисия.

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Става дума, че досега украинските власти не са си предали записи на диспетчерите на разследващата комисия.
                    Да... И какви изводи можеш да направиш?
                    Че са им предали извадки, а не самия запис - ОК, би трябвало да свършат работа на разследващата комисия...
                    Че им трябва време за да се вземе решение на високо ниво за подобна стъпка според местното законодателство (или според народопсихологията на хората от ех-СССР)? - възможно и доста вероятно е (слагането на 'тенекийка' отзад и отказ/отклоняване от отговорност и шикалкавене при вземане на важно решение е типичен начин на действие)
                    Че искат да скрият нещо? - може, защото не винаги действат логично, но пък от друга страна - изплютото в ефира не можеш да го върнеш назад... И навярно е записано освен на CVR на падналия самолет, но и на други CVR или на магнетофоните на други 'уши'

                    Та затова в думите на Лавров виждам предимно опит за нагнетяване на обстановката.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение

                      Та затова в думите на Лавров виждам предимно опит за нагнетяване на обстановката.
                      А в чии думи виждаш опит за разведряване на обстановката ?? Щото от "другата" страна нещо замлъкнаха като комунисти на разпит. А съвсем до скоро същите вдигаха шум до Бога. Странно.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Странно е по-скоро да очакваш през ден разбъркването на една и съща манджа при липса на нови елементи и при положение че оповестяването на предварителните резултати от разследването по план се чакат за началото на септември. Които резултати апропо биха били доста непълни без протокола от диспечерите, тъй че оставам с едно на ум относно горната "новина".
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          А в чии думи виждаш опит за разведряване на обстановката ?? Щото от "другата" страна нещо замлъкнаха като комунисти на разпит. А съвсем до скоро същите вдигаха шум до Бога. Странно.
                          В момента не виждам нужда да се приказва за 'разведряване на обстановката' (и се изказвах негативно срещу 'нагнетяването на обстановката' веднага след катастрофата) - просто трябва да се изчакат поне първоначалните данни да излязат...

                          А относно записите на диспечерите - не смятам, че могат да объркат нещо кардинално - командите им към Боинга би трябвало да са записани и на CVR...
                          Друг е въпроса обаче дали криенето на информацията не е заради например получени от диспечерите по други канали за връзка команди например от военните (за осигуряване на свободна от цивилни полети зона заради прелитане наблизо например на някой изтребител)...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            http://www.blitz.bg/news/article/287788
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Тази информация излезе веднага след свалянето на боинга, но според мен е тенденциозно търсене на сензация и намеци оставящи впечатление, че украинските диспечери умишлено са наредили самолета да се снижи надолу, след като се е бил издигнал на 'безопасна' височина (и съответно - да е по-удобен за сваляне, като че ли за ракета или самолет, достигащи 15км височина има голяма разлика дали самолета лети на 10 или 11 км)...
                              Фактите сочат друго:
                              1. Боинга никога в този полет не се е издигал по-високо от височината, от която е бил свален. Т.е. може да не му е било разрешено да се издигне с 3000фт нагоре, но и не му е нареждано да се снижи от по-голяма височина.
                              2. Причините за горното може да са в диспечерите (например ако исканата височина е била вече заета от друг самолет по трасето). Но може и да е в самолета - все още тежък, а температурата да е била по-висока от очакваната. Разследващите навярно знаят дали въобще командира на самолета е искал заемане на по-голяма височина.

                              Въпреки недоверието ми към действието на украинците, към момента е рано да се изказват такива становища - че те са причината за сваляне поради това, че са наредили самолета да не се качва нагоре...
                              Безусловната им косвена вина е разрешението да лети над военна зона. Обаче в момента се търси прекия виновник...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Обаче в момента се търси прекия виновник...
                                Те го намериха още същия ден, сега се търсят съвсем други неща........
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X