Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    А, сега де. Май бях написал някъде, че това си е мое мнение. А каква е истината, бъдещето ще покаже. А може и да не покаже.
    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
      А, сега де. Май бях написал някъде, че това си е мое мнение. ...
      Ами чудесно! Искаш ли да пробваш да се обосновеш защо смяташ тази версия за възможна, като отговориш на поставените по-горе въпроси?

      Примерно на първо място да посочиш поне една възможна причина маршрутът на Путин на път за Москва след Варшава да се планира надолу към ЮИ Украина, вместо да премине направо над Белорусия, далеч на север от трасето, което се използва от самолетите, летящи за Азия и Австралия, т.е. далеч от района на бойните действия ? Защото липсата на намерение да се лети по такъв странен маршрут над район на активни бойни действия ликвидира цялата конспиративна теория в зародиш.

      На второ място, как точно си го представяш това с изтребител над своя територия да свалиш Борт № 1 и да успееш да натопиш другиго?

      Това, при положение, че нито самолетът на Путин, нито този на Обама са сред лесните цели. Въпреки, че и двете машини са по същество пътнически, те се различават много драстично от кой да е цивилен самолет от съответния тип. Със сигурност тези машини са натъпкани с най-модерното в областта на пасивните и активни средства за защита, с което дадената страна разполага. В частност (за разлика от гражданските) екипажите на тези самолети най-вероятно имат възможност да установяват кога машината се облъчва от РЛС на военен самолет или ЗРК. Също така най-вероятно имат и собствени радари, с които да откриват наличието на летателни апарати около себе си. Т.е. никак не можеш да разчиташ, че ще си летят безгрижно, докато ти заемаш позиция за стрелба и ги обстрелваш.

      Точно обратното! В момента, в който ги облъчи радар на изтребител или РЛС за управление на огъня на ЗРК, на тях ще им светнат разни червени лампички и те ще са наясно не само, че някой им мисли нещо лошо, но и ще имат някаква представа каква е опасността. След което ще предприемат съответни мерки за противодействие и със сигурност ще уведомят за опасността съответния наземен пункт на своя територия. Т.е. в момента, в който екипажът на Путин съобщи по радиото, че към него се приближава украински военен самолет с включен радар за управление на огъня, цялата ти конспирация отива на кино.

      Като капак на всичко, ти си избрал свалянето да стане на 50 км от руската граница, та да можеш някак да обвиниш за инцидента сепаратистите в района. Ама това означава също и че си избрал да действаш в обхвата на руските радари и средства за радиотехническо разузнаване. Т.е. със същия успех можеш да обявиш намеренията си и във Фейсбук, или да пуснеш клипче в Тубата, както е модерно сега. Какво мислиш, че биха направили руснаците, ако видят на радарите си как украински изтребител(и) се сближава(т) с президентския им самолет, а екипажът му писне, че го нападат на 50 км от границата. Аз бих заложил на това, че дежурните им изтребители няма да се поколебаят да влетят на украинска територия и да открият огън по когото там застрашава Батюшката.

      Та така, целият съм в зрение да видя как смяташ, че може да се реши задачката да се гръмне самолетът на др. Путин с изтребител и извършителят да остане неизвестен?
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-14, 16:18.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Добрле де, "кого ползва" свалянето на самолета, "тъпите руснаци" нареждат на сепаратистите да свалят самолета, без да се сетят, че това ще рефлектира върху тях и те ще бъдат първите заподозрени.... и трагедията със самолета някак си ускори и улесни едни санкции налагани от свободния демократичен свят върху агресора?
        Не знам кога ще заговорим за санкциите срещу Израел, които вече избиха 3-4 самолета хора, ама директно без да се чудим, те ли са, или не са те?

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          .....Та така, целият съм в зрение да видя как смяташ, че може да се реши задачката да се гръмне самолетът на др. Путин с изтребител и извършителят да остане неизвестен?
          Мисля, че до тук поддръжниците на едната и другата версия, сме се разбрали за няколко безспорни факта.
          - Не е стреляно по самолета на Путин.
          - Свалянето на пътнически самолет не е умишлено, а плод на грешка, независимо коя от страните го е направила.

          Натаък вариантите са много.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Въздух-въздух отпадна ли? Или още има фенове?
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Въздух-въздух отпадна ли? Или още има фенове?
              Има още фенове... Например атака с HARM, целещ се в метеорадара на самолета... (взето от чужди форуми)..
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Мисля, че до тук поддръжниците на едната и другата версия, сме се разбрали за няколко безспорни факта.
                - Не е стреляно по самолета на Путин.
                - Свалянето на пътнически самолет не е умишлено, а плод на грешка, независимо коя от страните го е направила.

                Натаък вариантите са много.
                1 Ясно
                2 Грешка....може и да е, ама може и да не е. Кое прави този факт безспорен?
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Има още фенове... Например атака с HARM, целещ се в метеорадара на самолета... (взето от чужди форуми)..

                  A HARM-a кой казват го е изстрелял,
                  или Су-25 се очертава да е мегаподценен многоцелеви изстребител
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Въздух-въздух отпадна ли? Или още има фенове?
                    За мен лично - да.
                    Но има някои въпроси относно осколъчните белези отгоре по лявото крило на самолета, както и страничното попадение върху пилотската кабина - отляво.
                    Биха могли да се получат, само ако разрива на ракетата е бил зад самолета и на по високо.
                    Което като цяло не означава, че не е пресрещнала самолета, но го е подминала и след това БУМ.
                    Някак си няма вариант, да гръмне под самолета и да нарани ляво крило отгоре, а от долу да е цяло.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

                      A HARM-a кой казват го е изстрелял,
                      или Су-25 се очертава да е мегаподценен многоцелеви изстребител
                      Навярно СУ-то не би имал проблем да изстреля HARM..
                      Също така едва ли ракетата би имала проблем да прихване радар при насрещен курс при ниски ъглови скорости и да компенсира разлики във височината...
                      Да, това си е в сферата на полунаучната фантастика, но като всяко разследване дадения вариант отпада чак след като се появят достоверни доказателства за невъзможността да бъде реализиран такъв вариант...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Навярно СУ-то не би имал проблем да изстреля HARM.....
                        Това е в сферата на ненаучната фантастика.....

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          За мен лично - да....
                          Само че една ракета няма да е достатъчна(ще се получи като онова фалшиво филмче - боинга ще падне почти цял) Виж че далеч по-малък самолет е кацнал(само с две жертви) след два удара с въздух-въздух.


                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Навярно СУ-то не би имал проблем да изстреля HARM..
                          Също така едва ли ракетата би имала проблем да прихване радар при насрещен курс при ниски ъглови скорости и да компенсира разлики във височината...
                          Да, това си е в сферата на полунаучната фантастика, но като всяко разследване дадения вариант отпада чак след като се появят достоверни доказателства за невъзможността да бъде реализиран такъв вариант...
                          Тоя вариант(запада го сваля) има една огромна трудност(приемаме че техническите трудности са решени) - трябва доброволно да накарате Гиркин и Livenews да пуснат каквото пуснаха.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            При толкова много шматкащ се и снимащ народ по това място, някой да е заснел парче от ракетата? Щото то не е като да не падат парчета и от нея.

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                              При да не падат парчета и от нея. толкова много шматкащ се и снимащ народ по това място, някой да е заснел парче от ракетата?
                              И за следата - ето още едно мнение:

                              Началникът на ПВО на СВ на Русия генерал-майор Михаил Круш, познаващ много добре ЗРК „Бук”, е коментирал пред руска медия катастрофата с малайзийския В777.

                              Според генерала „вероятността малайзийския пътнически самолет да е свален от ракета, изстреляна от този комплекс, е нищожно малка”.

                              „След старта и в полет ракетата „9М38” оставя зад себе си много характерна димна следа. Подобна следа в ясно време се вижда отлично от 20-25 км. А никой не е забелязал, практически няма свидетели. Следата се вижда особено добре, когато ракетата се е качила на 10 000 метра. Показваха местни жители, които са видели самолета, чули са шума от двигателите, а никой не е видял следа от ракета”, споделя генерала.

                              На второ място според него са следите, останали по обшивката на самолета, вследствие на пораженията. „Те показват, че взривът на бойната част на ракета, поразила „Боинг”-а, е станал под самолета. Ракетите „9М38” поразява от горе, тя прави „горка” пред целта и след това се взривява, покривайки целта с плътен поток осколки. На основание всичко това не мога да заявя категорично, но от богатия си професионален опит, предполагам, че „Боинг”-ът с голяма вероятност, не е поразен от ракета, изстреляна от ЗРК „Бук”, завършва интервюто генерала.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                И за следата - ето още едно мнение:

                                Началникът на ПВО на СВ на Русия генерал-майор Михаил Круш, познаващ много добре ЗРК „Бук”, е коментирал пред руска медия катастрофата с малайзийския В777.....
                                Тук сме все хора, които мислим самостоятелно и сме доста скептични, към изказвания на руски, американски и украински специалисти и политици, за които се предполага, че имат свързан интерес.
                                Последно редактирано от Nik Nikolov; 31-07-14, 15:53.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X