Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    "Интересното" е, че Русия, срещу която скочиха всички и и наложиха санкции няма думата, а Украйна, над чиято територия се случи трагедията, и която категорично има вина най-малкото, заради разрешения въздушен коридор, ако не и за повече-има?! Също така ми прави впечатление, че САЩ ги няма-бягат от отговорност ли?
    Работата започва да се изяснява-как мислите, кой е виновният...?
    В случката няма засега правно основание да се замесва Русия. Политическо основание явно има - и затова са санкциите.
    Теоретично Украйна трябва да разследва какъвто и да е инцидент на или над нейна територия. Поне доколкото има претенции за тази конкретна територия. Именно Украйна е привлякла за участие в разследването най-засегнатите страни. Учудващото тук е че не се споменава Малайзия.

    Донецката "Народна Република" не изглежда към момента да има авиационна администрация. И да има, те явно смятат че са дали своя принос към разследването на катастрофата.

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      В случката няма засега правно основание да се замесва Русия. Политическо основание явно има - и затова са санкциите.
      Теоретично Украйна трябва да разследва какъвто и да е инцидент на или над нейна територия. Поне доколкото има претенции за тази конкретна територия. Именно Украйна е привлякла за участие в разследването най-засегнатите страни. Учудващото тук е че не се споменава Малайзия.

      Донецката "Народна Република" не изглежда към момента да има авиационна администрация. И да има, те явно смятат че са дали своя принос към разследването на катастрофата.
      За малайзийците и аз се замислих що ги няма, но явно няма спор, че самолетът е свален и авикомпанията( респективно поддръжката), както и екипажът нямат вина-сигурно затова и компанията-производител отсъства от списъка.
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Компанията производител пак има мегдан да присъства, до колкото може да даде подробности примерно как точно се е разпаднал самолета и ей такива.

        Не знам дали са привлекли и експерти от компанията производител към разследването, но ако не са - вероятно ще е защото холандците са доста напред с материала в тези разследвания. Преди години като се прасна израелския товарен самолет в жилищен блок разследването беше на ниво.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Постове без връзка по темата ще бъдат изтрити.
          Не че нещо, но ако човек трудно прави разлика между елен, чакал или бременна кошута, ще продължава да отстрелва лаещите кучета докато вълкът шета из кошарата. Пък като свършат овцете - на кой му трябва пастир?

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Компанията производител пак има мегдан да присъства, до колкото може да даде подробности примерно как точно се е разпаднал самолета и ей такива.

            Не знам дали са привлекли и експерти от компанията производител към разследването, но ако не са - вероятно ще е защото холандците са доста напред с материала в тези разследвания. Преди години като се прасна израелския товарен самолет в жилищен блок разследването беше на ниво.
            Убеден съм, че разследващите задължително ще се допитват до Боинг за едно-друго.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Язе разбрах - ако Сибирския бе направил снимка от отсрещния хълм, ракетата щеше да е земя-въздух (по-плътната все още неразлята инверсионна следа щеше да е по-далеч от хоризонта - т.е. визуално по-нависоко), но тъй-като я е снимал от погрешната страна, изглежда като въздух-земя...
              Грешка.
              Следата от кондензата е с еднаква ширина по цялата траектория на полета и е приблизително равна на турболентната струя от самолета. Различната ширина, която виждаме е оптическа измама и се нарича перспектива. Ако снимката на Сибирски беше направена от отсрещният баир, по-близката част от следата отново щеше да е по-широка. Ако е снимана от десният или левият баир, тогава следата щеше да е с еднаква ширина.
              Разбира се всичко това важи за кондензна следа в спокойна атмосфера.
              Последно редактирано от derhunter; 12-08-14, 21:15.

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                ...Има ли някъде точен цитат от заявлението на въпросния ?

                http://www.unn.com.ua/ru/news/137503...oyu-storin-gpu

                "Мы можем сказать только о том, что сейчас проводятся необходимые экспертизы, следственные действия всеми сторонами соглашения. Но информация будет передана прессе только по их завершению и с согласия всех сторон Соглашения", - сказал Ю. Бойченко.


                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  За малайзийците и аз се замислих що ги няма, но явно няма спор, че самолетът е свален
                  Прочетохме. И да има спор по този въпрос, авиокомпанията освен засегната е и заинтересована страна.

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от big_dragon Преглед на мнение
                    Грешка..... Различната ширина, която виждаме е оптическа измама и се нарича перспектива. ...
                    По въпроса може да се спори - инверсионната следа обикновено се разширява (явно заради вихрите в разбъркания въздух след самолета) с увеличаване на дистанцията...

                    Както и да е - това бе по-скоро ирония...

                    А по същество - Според мен или превода е неточен, или медията цитира некоректно...
                    Освен това цитата на icos е толкова тенденциозен, че направо го игнорирах.....Не знам как бихте тълкували такова твърдение:
                    Напомним, 17 июля в небе над Донецкой областью террористы сбили самолет компании Malaysia Airlines, выполнявший рейс Амстердам - ​​Куала-Лумпур. Самолет был сбит из зенитно-ракетного комплекса "Бук-М".
                    Явно за тази медия всичко е ясно.... Или пък е получила точни заповеди да повтаря 100 пъти една непроверена и съвсем недоказана информация, с тайната надежда тя да стане истина...

                    Новините от другия край на линията - Холандците са се прибрали у тях си.
                    И DSB има за цел да публикува в близките седмици предварителна информация/факти...
                    Ето информация от извора - DSB (11.Aug.2014):
                    The team's efforts will initially focus on the report of preliminary findings, which the Dutch Safety Board aims to publish in a few weeks' time. The report will contain the first factual findings arising from
                    the investigation based on various sources, such as the cockpit voice recorder and the flight data
                    recorder (the black boxes), air traffic control data, radar and satellite images. This data is currently
                    being compared and will subsequently be analysed.

                    Due to the changed safety situation in East Ukraine it is unclear whether the data can be
                    supplemented with information from further investigations at the crash site. To date under Ukranian
                    supervision only a few investigators were able to briefly visit the crash site immediately after the plane
                    crash. Since the Dutch Safety Board took the charge of the investigation no new opportunity has
                    arisen for the team to visit the crash site. The investigators who were on stand-by in Kharkov and
                    Soledar to travel to the disaster area returned to the Netherlands last week in the light of the
                    deteriorated safety situation in East Ukraine and the Dutch government's decision to leave the crash
                    site for the time being.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      ...Освен това цитата на icos е толкова тенденциозен, че направо го игнорирах.....Не знам как бихте тълкували такова твърдение:

                      Явно за тази медия всичко е ясно.... Или пък е получила точни заповеди да повтаря 100 пъти една непроверена и съвсем недоказана информация, с тайната надежда тя да стане истина...
                      Това е единствената медия, която дава като цитат думите на говорителя. Като копираш текст от нея изскача прозорец с напомняне да се линква източникътСя, каквото пише отдолу...те братята украинци като бутнаха преди десетина години жилищен блок кажи-речи в Киев с учебна балистична ракета , после три дена упорстваха, че не било ракета, какво очакваш в случая?
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        icos, негативизма ми е към източника, а не към това, че си го цитирал...
                        Просто за мен източника става 'жълта преса' без никаква достоверност, когато над 50% от дадена статия е недостоверна или явно тенденциозно написана към момента...
                        Т.е. нямам основания да вярвам, че са цитирали думи на говорителя вярно и коректно (хм. какъв е този говорител, щом думите му не се цитират никъде?)
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Винаги съм вярвал, че хората не са толкова 'умни' и многоходови планове трудно им се получават. Убеден съм САШ-а и Русия и т.н. имат некъв генерален-приемствен план ...който сяка следваща администрация 'следва' както тя го 'разбира'. Естествено понякога се получава понякога не.

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                            Винаги съм вярвал, че хората не са толкова 'умни' и многоходови планове трудно им се получават.
                            Всъщност по това се различават умните от глупавите хора - колко сложни планове им се получават. Конспиративните теории се отличават с това че е необходим свръхчовешки ум за да ги реализира.

                            Иначе, прочее, и България има генерален-приемствен план. Грубо казано се нарича национална доктрина. И всяка следваща администрация го разбира по различен начин.

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              И ?? Кво става с черните кутии?? Пълно мълчание, някой да има инфо по въпроса ?
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Няма и да има... Понеже главния "виновник" се оказа невиновен.
                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X