Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Зависи какво наричаш стъкло.
    Абе някакви силикати бяха - не помня - отдавна беше, когато работех в Стъкларски завод "Дружба" Пловдив.
    Ама от силициев двуокис, или както беше популярен - кварцов пясък - от фабриката само шишета и буркани излизаха.
    Петнайсетина вида стъкла само мога да се сетя...

    Та затова питам, аджеба, самолетните стъкла стъклени ли са?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Тия не можаха ли човек с по-прилична фамилия да сложат там? Така изказването му съвсем изглежда като виц.
    Е, ако беше Черезстоборногузадерищенко - пак тая....

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Представяй си ги като автомобилните - и приблизително със същата еволюция през годините.
      Мисля че всичките имат поне слоеве от аморфен силикат.

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Тя еволюцията минава и през нещо, дето общото със стъклото е част от името само, та за това питах - никога не се бях замислял преди.
        Инак имам предвид органичото стъкло, дето му викат плексиглас, че и перциглас, дори и няма нищо стъклено в него.

        Ама ще питам и специалисти, де.

        Отплеснах темата, съжалявам.

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          За джамовете:
          http://www.ppg.com/coatings/aerospac...0_tb_final.pdf
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Мм-даааа, виж ми първият ред на подписа
            Верно е, направо налапват влакното, със все телескопа
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Жоро, благодаря.
              Все си мислех, че тая работа хич не е проста, и се оказа верно.

              Стъкълце, джамче, един вид, ама маааалко по-специално

              Благодаря!

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Тя еволюцията минава и през нещо, дето общото със стъклото е част от името само, та за това питах - никога не се бях замислял преди.
                Инак имам предвид органичото стъкло, дето му викат плексиглас, че и перциглас, дори и няма нищо стъклено в него.

                Ама ще питам и специалисти, де.

                Отплеснах темата, съжалявам.
                Те по принцип са две стъкла и като се загледаш в миниатюрните отвори на външното/ имат по два отвора около Ф 1.5-2 мм. в долният край/ си е направо нещо като плексиглас. Сивеят матово пробивите. А пък на един 767 направо си бяха надрани отвътре.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Лично за мен е неясен един въпрос, или по-скоро тезата......пилотите не са успяли да кажат нищо. За мен това нещо не е разбираемо. Освен ако наистина не е била ударена ДИРЕКТНО пилотската кабина.

                  Гледах клип на който един от сепаратистите каза ясно, пилотите явно са загинали веднага защото кабината беше цялата в пръски кръв а сравнително цяла, запомних много добре тези думи в удебелено, това го каза, много скоро след катастрофата.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Те по принцип са две стъкла и като се загледаш в миниатюрните отвори на външното/ имат по два отвора около Ф 1.5-2 мм. в долният край/ си е направо нещо като плексиглас. Сивеят матово пробивите. А пък на един 767 направо си бяха надрани отвътре.
                    И аз съм си задавал този въпрос...На Ту-134 и Ту-154 джамовете на салона приличаха досущ на плексиглас, но беше ламиниран(триплекс демек). Но плексигласа е мек и се драска лесно, затова джамовете на пилотската кабина са съвсем друга бира. От запознат с темата съм запомнил, че са сандвич от стъкла с плексиглас по средата свързани с подходящо(и тайно) лепило.
                    На старите Съветски изтребители фанарите бяха плексигласови(с изкл. на баш челното джамче) и имаше инструкция да се чистят с мека кърпа напоена с разтвор от чист спирт и вода в равни части, като не се натиска силно. В СССР, обаче "забравяха" да използват спирта за толкова възмутителна задача!
                    Където може да се види такъв самолет фанара е пожълтял и с много пукнатинки.
                    Абе това за самолетните стъкла си е до голяма степен тайна
                    Последно редактирано от mbenz; 07-08-14, 19:50. Причина: допълнение
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      И аз съм си задавал този въпрос...На Ту-134 и Ту-154 джамовете на салона приличаха досущ на плексиглас, но беше ламиниран(триплекс демек). Но плексигласа е мек и се драска лесно, затова джамовете на пилотската кабина са съвсем друга бира. От запознат с темата съм запомнил, че са сандвич от стъкла с плексиглас по средата свързани с подходящо(и тайно) лепило.
                      На старите Съветски изтребители фанарите бяха плексигласови(с изкл. на баш челното джамче) и имаше инструкция да се чистят с мека кърпа напоена с разтвор от чист спирт и вода в равни части, като не се натиска силно. В СССР, обаче "забравяха" да използват спирта за толкова възмутителна задача!
                      Където може да се види такъв самолет фанара е пожълтял и с много пукнатинки.
                      Абе това за самолетните стъкла си е до голяма степен тайна
                      "Плексигласът", запазена марка на Рьом, е трошлив и според мен неподходящ за "стъкла" на каквото и да е. Вероятно е плътен поликарбонат - много по-устойчив от обикновените акрилни плоскости (PMMA) , макар да не е чак толкова прозрачен като тях или стъклото.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        ...
                        Където може да се види такъв самолет фанара е пожълтял и с много пукнатинки...
                        Не е само на руските. При посещенията ми на музея тук - това най-много ме маркира - как се скапват тия "стъкла" ...



















                        Явно след дадено време прекарано на открито слънцето си казва думата...
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Същата история като с пластмасовите фарове на автомобилите .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Може би... На живо тези от снимките изглеждат някак пожълтели "в дълбочина". Отделно напукванията. Може би като си изживеят живота стават и някакви пластови размствания и вътрешни напрежения.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Лично за мен е неясен един въпрос, или по-скоро тезата. Когато украинците на 4-и септември 2004 година ПО ПОГРЕШКА свалили новосибирски Ту-154 над Черно Море с ракета от 200-и комплекс, тогава един от пилотите успял да попита "Къде са ни улучили?". И то след попадение с ракета, чиято бойна глава тежи 220 кг, а според някои други източници и 230 кг. Сега, ако приемем тезата че МН17 бил е ударен с много по малка бойна глава на Куб-М1, пилотите не са успяли да кажат нищо. За мен това нещо не е разбираемо. Освен ако наистина не е била ударена ДИРЕКТНО пилотската кабина.

                              Опечатка - 04.10.2001Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8jpg.jpg
Прегледи:1
Размер:261.5 КБ
ID:5604220

                              Ракета 5В28 преодолевает 245 км за 220 секунд. Почти все это время, более 3-х минут, она наводится именно на пассажирский самолет. Ракета совершает маневр и догоняет Ту-154 на высоте 11100 метров. Прямо в 15 м над лайнером дистанционный взрыватель боевой части 5Б14Ш осуществляет подрыв.
                              ................


                              Вопрос 11. Нижняя граница расчетной области пространства, где находилась боевая часть средства впечатление в момент взрыва, оказалась выше фюзеляжа самолета примерно на 11м и это расстояние примерно на 440% превышает половину размера самой этой области в вертикальном направлении. Или соизмерима с этой величиной роль «фактора предварительного проникновения поражающих элементов через внешнюю оболочку самолета» в оценке погрешности измерения траекторий поражающих элементов? Ответ. Вопрос не понятно судебным экспертам по существу. Цитата не относится к материалам экспертизы.
                              Вопрос 12. По ответу на вопрос 14, 16, 17 «Катастрофа самолета ТУ-154М КА-85693 над акваторией Черного моря 04.10.2001 произошла вследствие действия на его детали в направлении сверху внутрь (при условии правильного положения самолета) многочисленных твердых предметов (поражающих элементов), которые имели круглое поперечное сечение диаметром около 10 мм и обладали значительной кинетической энергией ».
                              Вопрос 12.1. Что понимается под термином «правильное положение самолета» и соответствует ли оно пространственному положению, которое обычно имеет пассажирский самолет при выполнении горизонтального (неманеврового) полета в своем эшелоне, с крейсерской скоростью? Ответ.
                              Под термином «правильное положение самолета» понимается его пространственное положение, которое обычно имеет пассажирский самолет при выполнении горизонтального (неманеврового) полета в своем эшелоне с крейсерской скоростью.
                              5
                              Вопрос 12.2. Мог самолет ТУ-154М RА-85693, потерпевшего катастрофу, в момент воздействия на него поражающих элементов занимать именно такое положение? Ответ.
                              Самолет ТУ-154М RА-85693, потерпевшего катастрофу, в момент воздействия на него поражающих элементов мог занимать именно такое положение.
                              Вопрос 12.3. «Действие на его детали в направлении сверху внутрь» - означает ли это внешнее воздействие на самолет? Ответ.
                              Воздействие на детали самолета в направлении сверху внутрь может означать как внешний, так и внутренний влияние на самолет.
                              Вопрос 13. По ответу на вопрос 14, 16, 17 «Такими твердыми предметами могли быть как кулькоподибни специальные поражающие элементы боевой 5Б14Ш зенитной ракеты 5В28 из состава зенитного ракетного комплекса С-200В, так и другие твердые предметы с соответствующими структурными и размерными характеристиками».
                              13.1. «Другие твердые предметы» - это другие фрагменты конструкции ракеты 5В28 или поражающие элементы какого-то другого средства впечатление? Ответ.
                              Другие твердые предметы - поражающие элементы какого-то другого средства впечатление.
                              Вопрос 13.2. Если это могут быть элементы какого-то другого средства впечатление, то, с учетом того, что впечатление самолета произошло на высоте около 11 км, к какому разряду данное средство необходимо отнести: средство впечатление воздушных целей или взрывное устройство, расположенного на борту самолета? Ответ.
                              Другим средством впечатление может быть как средство впечатление воздушных целей, так и взрывное устройство, расположенного на борту самолета, но установить их принадлежность невозможно

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:39771638.png
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5604221

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Може би... На живо тези от снимките изглеждат някак пожълтели "в дълбочина". Отделно напукванията. Може би като си изживеят живота стават и някакви пластови размствания и вътрешни напрежения.
                                Полимеризация,
                                процеса се ускорява много от ултравиолетови лъчи. И всъщност до момента не е намерен начин да спре на 100%.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X