Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    ...Ракетите „9М38” поразява от горе, тя прави „горка” пред целта и след това се взривява, покривайки целта с плътен поток осколки. На основание всичко това не мога да заявя категорично, но от богатия си професионален опит, предполагам, че „Боинг”-ът с голяма вероятност, не е поразен от ракета, изстреляна от ЗРК „Бук”, завършва интервюто генерала.
    Моля ви разберете се с тия генерали най-после. По-рано в темата еднозначно и едносрично ме убедихте че ракетата няма време/възможност/способност да заходи към целта другояче освен отдолу и по права линия. С което убихте всичко детско в мен, както и вярата ми в руските филмчета.

    Сега се оказва че ракетата идва само отгоре.

    Пък по-рано някой спрягаше че тая ракета дето идвала само отгоре била друга ракета.

    Пожалете ме. Не ме обърквайте
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Имам едни подозрения, че ракетата работи различно според това дали догонва или пресреща целта. Когато догонва, тогава скоростта на сближение е скоростта на ракетата минус скоростта на целта. И тогава може да има време за "горки" и други подобни фигурки. А когато е насреща, няма време защото двете скорости се събират и затова гърми пред целта така, че целта да мине през облака от осколки.

      И в двата варианта обаче трябва да има парчета от ракетата, каквито досега не съм видял. Може да е мой пропуск. И в двата варианта разпадането на самолета на части ми се струва слабо вероятно. Нещо дъжда от осколки няма как да взриви самолета. Самите осколки не са експлозивни, а и не са особено горещи. Керосина също трудно се пали, щото доста прилича на нафта. Да не говорим, че парчето от кабината с многото дупки е далеч от резервоара, който е в центроплана и крилата.

      Въобще аз си оставам привърженик на варианта взрив във самолета или саморазпадане поради умора на материала.

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Тук сме все хора, които мислим самостоятелно и сне доста скептични, към изказвания на руски, американски и украински специалисти и политици, за които се предполага, че имат свързан интерес.
        Само че нямате независими и обективни източници на информация, върху която (от такива източници) да развивате тезите си и размислите си...с това отговарям и на Гоблин за ракетата. И пак лично за него, защото ме е цитирал - хвърли по един поглед убеждавал ли съм те нещо относно лупингите на ракетата, или си говорихме за догонващия и насрещния курсове. Освен ако не съм забравил.

        И още нещо, за което забелязвам, че има нужда от уточнение - не приемайте това, което някой споделя като информация от някакъв източник и/или нечия позиция, като негова лична позиция и крайно мнение. Смисъла на всичкото това споделяне на инфо е да се съберат колкото се може повече гледни точки, слухове, детайли върху които да се опитаме да базираме докато се мъчим да нареждаме пъзела.

        Хънтъре - справям се!
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          ...колкото се може повече гледни точки, слухове, детайли върху които да се опитаме да базираме докато се мъчим да нареждаме пъзела...
          Всъщност не. Слухове не ни трябват грам.

          Гледните точки пък така или иначе на повечето хора тук са окончателни, единствените възможни вариации по тях са как ще реагират тук присъстващите с различни гледни точки ако/когато им се предоставят необорими и неоспорими доказателства че тяхната версия не е вярна (защото поне според наблюденията ми по аудиторията - ако на едните се докаже че грешат - ще си запсуват виновните най-спокойно и гласовито, докато ако на другите се докаже че грешат - в темата ще настъпи гробно мълчание докато намерят работещ вариант как виновните не са виновни, а ако не успеят - ще започнат да реагират на всяко напомняне на случката като на дребнавост и лично заяждане).

          А и другото немаловажно - пъзел НИЕ, ТУК, не можем да наредим. Няма нищо срамно в това да си признаем че просто не знаем. И по-информирани от нас не знаят. И всеки СЛУХ който докопаме не ни помага да наредим пъзела, а само и единствено да си чешем езиците.

          С думи прости - това че не постъпва храна не значи че трябва да ядем лайна. По-добре да си свием стомасите малко докато излезе някой залък.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Моля ви разберете се с тия генерали най-после. По-рано в темата еднозначно и едносрично ме убедихте че ракетата няма време/възможност/способност да заходи към целта другояче освен отдолу и по права линия. С което убихте всичко детско в мен, както и вярата ми в руските филмчета.

            Сега се оказва че ракетата идва само отгоре.

            Пък по-рано някой спрягаше че тая ракета дето идвала само отгоре била друга ракета.

            Пожалете ме. Не ме обърквайте
            Тая "горка" дето ракетата я прави с близо 3 пъти скоростта на звука, не баш като "горка"-та от висшия пилотаж дето я правят самолетите... Просто ракетата в последния момент преди детонацията се издига над целта, а конусът на осколките и фабрично е насочен надолу (където се предполага, че ще се намира целта). Схемата е такава защото обезсмисля повечето противозенитни маньоври ала "Top Gun" и всякакви холивудски пинизи....

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Всъщност не. Слухове не ни трябват грам.
              Ми че то реално погледнато до сега всичките хипотези се базират на слухове, къде повече или по-малко официални, къде съвсем неофициални. Не съм забелязал това да ти е попречило и на теб до сега, да коментираш в темата и/или да качваш някакви информации и връзки към такива.

              А пъзела всеки си го реди за себе си и после го сравнява с тези на останалите, и с общата картинка в темата.

              Това пък за любимите ти отбори и кой как щял да реагира на доказването на едно или друго - изобщо не мисля и да коментирам. От доста време насам се забелязват централните нападатели на условните отбори как и до колко кресливо се държат. От Крим насам.
              Последно редактирано от Самодържец; 31-07-14, 16:32.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                ... И в двата варианта обаче трябва да има парчета от ракетата, каквито досега не съм видял. Може да е мой пропуск. И в двата варианта разпадането на самолета на части ми се струва слабо вероятно. Нещо дъжда от осколки няма как да взриви самолета. ...
                Ти си обследвал целия район на инцидента или си се запознал с изводите на някой, който го е направил? А дъждът от осколки на 10,000 м височина може да предизвика взривна декомпресия, която, в комбинация със скоростта от 900 км/ч, може да доведе до съответното разрушаване на целта.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  ... ... ...
                  Не ми е попречило да коментирам по официални изявления на официални лица (с отклоенението за хвалбите на сепаратистите първия ден, дето после се чудиха как да ги дръпнат обратно, и чиято легитимност като официално/ни лице/лица бих оспорил, но не в тази тема, и то само ако ми се спореше).

                  Хубавото при официалните изявления е че остават записани с изказало ги отговорно лице - после има кому да държиш сметка, за разлика от слуховете които едно че са с неизяснени родители, друго че мутират с всяко повтаряне.

                  Това че немалко хора не могат - или не им изнася - да различат слух от официално изявление е съвсен друг аспект на общия проблем.

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  От доста време насам се забелязват централните нападатели на условните отбори как и до колко кресливо се държат. От Крим насам.

                  В качеството ти на човека отговорен за 33% от общия брой публикации в украинската тема преди да бъде заключена - мисля че си много, ама МНОГО прав Много ясно се забелязват, особено когато станат патологично ревниви към раздела

                  Следва
                  Последно редактирано от Goblin; 31-07-14, 16:49.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Не ми е попречило да коментирам по официални изявления на официални лица

                    Хубавото при официалните изявления е че остават записани с изказало ги отговорно лице - после има кому да държиш сметка, за разлика от слуховете които едно че са с неизяснени родители, друго че мутират с всяко повтаряне.
                    Съгласен съм, но колко от казаното от официални лица не е просто слух, колко от това доказаха? И как точно ще им търсиш лично ти сметка? Аз не зная как да потърся сметка например на онзи от прословутата руска пресконференция, обсъждана по-назад в темата, който си е официално лице, или пък на украинските, които са си отвсякъде, официални лица. И изобщо колко официални лица се изказаха за да напълнят стотиците линкове и информационни агенции?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      ... ... ...
                      И пак - така и така тук никой не крие своята версия за случилото се - искаш ли да съберем черно на бяло прогнозите за реакция, да сравним има ли разлики в погледа ?

                      Ей на, аз си казвам без бой:

                      - Мисля че свалянето е злополука/неумишлено, и самолета е свален понеже е сбъркан с друг.
                      - Мисля че шансовете да са го направили сепаратистите / украинците е 80/20 в най-оптимистичния за сепаратистите вариант.

                      - Ако се докаже недвусмислено че съм прав - ще отчета за себе си че съм бил прав и ще продължа напред.
                      - Ако се докаже недвусмислено че не съм прав - ще отчета публично тук че не съм бил прав и ще напсувам тежко украинците (ако са те, а не някакъв deus ex machina изскочил в края на пето действие), към които малкото ми симпатии ще спаднат допълнително.

                      - Ако се докаже недвусмислено че американците са лъгали - имам повече инструменти от теб да им търся сметка. Мога да пиша гневни писъмца до конгреса, мога да не гласувам за обамчовите хора следващия път, или да накарам поне една шепа гласоподаватели около мен да не го правят - пак ще е безсмислено колкото да го псувам във форума, но ще е повече кеф. На тях мога да търся сметка, и ще я търся. На другата страна - нито мога, нито искам. Достатъчна ще им е издънката.

                      - Под "недвусмислено доказателство" приемам декларация на една от двете страни признаваща деянието, и/или заключения на разследващата комисия. Във въпросната разследваща комисия трябва да има и сепаратистки представител или техен делегат/упълномощен представител от друга държава.

                      Отказ за участие в комисията от тяхна страна ще приема като съмнителен, отказ на комисията да приеме техен представител ако те изявят желание да участват - също ще приема за съмнителен.


                      Вече знаеш как ще реагирам аз ако се окаже че греша.

                      Да отгатна ли, ако аз се окажа прав, каква ще бъде реакцията поне част от тук участващите ако се окаже че са сгрешили ?
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        - Ако се докаже недвусмислено...
                        - Ако се докаже недвусмислено...

                        - Под "недвусмислено доказателство" приемам декларация на една от двете страни признаваща деянието, и/или заключения на разследващата комисия. Във въпросната разследваща комисия трябва да има и сепаратистки представител или техен делегат/упълномощен представител от друга държава.

                        Отказ за участие в комисията от тяхна страна ще приема като съмнителен, отказ на комисията да приеме техен представител ако те изявят желание да участват - също ще приема за съмнителен.
                        Няма да стане. "Царицата на доказателствата" както знаем от времената на тов. Андрей Януариевич е само:
                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Подозирам, че каквото и да е доказателство да бъде представено, няма да се приеме, ще бъде обявено за фалшификат и т.н., с изключение на нотариално заверени признания от Путин, но уви, такива едва ли ще видим.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Няма да стане. "Царицата на доказателствата" както знаем от времената на тов. Андрей Януариевич е само:
                          Ровиш в детайли

                          Думата ми беше именно каква ще е реакцията в хипотетичния вариант да се появят нотариално заверени доказателства от Путин.

                          Както аз се изказах каква ще бъде реакцията ми при хипотеза Обама и Порошенко да се явят и да изпеят в дует "Излъгахме ви" и да го заверят нотариално в ООН примерно.

                          Просто съм любопитен. Съвсем чистосърдечно споделям каква би била моята реакция ако разбера че версията която аз приемам за вероятна е грешна, чудех се дали някой друг - несподелящ подобна версия - би споделил каква би била неговата реакция ако се окаже че той не се е оказал прав.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Ровиш в детайли

                            Думата ми беше именно каква ще е реакцията в хипотетичния вариант да се появят нотариално заверени доказателства от Путин.

                            Както аз се изказах каква ще бъде реакцията ми при хипотеза Обама и Порошенко да се явят и да изпеят в дует "Излъгахме ви" и да го заверят нотариално в ООН примерно.

                            Просто съм любопитен. Съвсем чистосърдечно споделям каква би била моята реакция ако разбера че версията която аз приемам за вероятна е грешна, чудех се дали някой друг - несподелящ подобна версия - би споделил каква би била неговата реакция ако се окаже че той не се е оказал прав.
                            Позволи ме да те коригирам леко! Тука малко или много сме се събрали нормални хора и поне аз не съм видял някой, да се радва на случилото се! Според всички ни това е пълна свинщина и който и да се окаже виновен (нотариално заварено виновен), ще го псуват всички писали в темата! Готов съм да се обзаложа..

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Позволи ме да те коригирам леко! Тука малко или много сме се събрали нормални хора и поне аз не съм видял някой, да се радва на случилото се! Според всички ни това е пълна свинщина и който и да се окаже виновен (нотариално заварено виновен), ще го псуват всички писали в темата! Готов съм да се обзаложа..
                              Марто къде видя да твърдя че някой се радва на случилото се ?!? Как може нормален човек да се радва на случилото се ?!?

                              Участниците тук са ясно и единодушно обединени около идеята че случилото се е свинщина която не е трябвало да се случи !

                              Има известно - меко казано - разделение по мненията кой е извършителя. Има и известно разминаване в мненията дали случилото се е резултат от грешка или резултат от преднамерено варварско действие.

                              Аз единствено споделих каква би била реакцията ми ако се окажа прав, както и каква би била ако не се окажа прав. Слагам го черно на бяло и заставам зад думите си.

                              Сто процента ли си сигурен че лъсне ли виновника, ще го псуват всички писали в темата ?

                              Допускаш ли вариант при недвусмислено доказване вината на една от страните (независимо коя) - в темата да настане тишина муха да пръдне - стъкла да дрънчат, някои хора да замълчат като пукали по темата някой и друг месец, в жадно очакване на някоя изкупляваща конспиративна теория, която да комбинират после с израз на висша обида когато някой по-нататък им напомни за случилото се, в стил колко е дребнаво да се напомнят такива неща ? Щото тоя филм съм го гледал - затова питам.
                              Последно редактирано от Goblin; 31-07-14, 18:35.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Съвсем чистосърдечно споделям каква би била моята реакция ако разбера че версията която аз приемам за вероятна е грешна, чудех се дали някой друг - несподелящ подобна версия - би споделил каква би била неговата реакция ако се окаже че той не се е оказал прав.
                                Реакцията ще бъде: "С широката си руска душа Владимир Владимирович пое чужда вина, само и само да има мир, за да не влошава положението на народа си, набеден от вси страни от зли врази-клеветници, налагащи санкциЙ. Истината ние си знаем, че е друга, а не признатата от Владимир Владимирович, но той с присъщата му вещина на най-велик политик в историята, така е решил. Той знае защо. Така е в голямата политическа игра - черното не винаги е черно и бялото не винаги е бяло както изглежда".
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X