Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Авиокомпаниите се стремят да минат по най-прекия маршрут, за да спестят от гориво, но искат гаранция за безопасността от страната, над която прелитат.
    Със сигурност има писмен документ или запис за гаранцията за безопасност от Украйна, давайки коридор за граждански полети над територията си!
    Разбира се, че има - поне одобрения летателен план...
    Дали губят 10х$ на полет - маааалко ме съмнява. Отклонението (увеличението на прелетяната дистанция) не е чак толкова голямо при такива големи маршрути...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Източника не само е вашингтон поуст, но и новината е на поне десетина дена. Украйна май се явява едно от най-натоварените въздушни трасета в Европа. А на малайзийците коментираха че само от отклоняването на по-нататъшните си полети през южна Украйна губят по десет бона зелени на курс.

      А за това кой е по-идиот - преди десетилетия братчето ми ме застреля със стрела в ухото докато си оправях колелото и при последвалите санкции ме псуваше що не съм се бил дръпнал. Предполагам и днес ако си спомни виновният ще съм аз
      Ок-а, кажи сега малайзийците дали не биха плащали по 100х. долара, за да заобикалят, само и само да не се случи този сакатлък???
      Пак казвам-има гаранции от укр. страна относно трасето, които е абсурдно да не са документирани!Това отдавна би трябвало да е сериозен повод за отправено обвинение към Украйна, но пусти геополитически игрички на едро!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Спрягаха ги десет бона само за цената на допълнително изразходвания керосин. Не знам дори дали са вкарвали допълнителните часове работа за екипажа. Те и да ги броят надали ще натежат толкова.

        На мен сметката ми се връзва - полета се удължаваше с 30 минути, а пътнически самолет с този калибър го дават да харчи от шест тона на час нагоре. Значи говорим за поне три тона допълнителен керосинец.

        Той не знам какви пари струва на европейско летище, нито знам каква му е цената спрямо цената на бензина.

        А, поправка - вече знам . Но цената е за Щатите. Вчера е струвал 2.83$ за галон. Това са към 77 цента за литър. Май-май ще си купувам самолет. За колата ми взимат 4$ на галон гадовете.
        Последно редактирано от Goblin; 30-07-14, 20:54.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Спрягаха ги десет бона само за цената на допълнително изразходвания керосин. Не знам дори дали са вкарвали допълнителните часове работа за екипажа. Те и да ги броят надали ще натежат толкова.

          На мен сметката ми се връзва - полета се удължаваше с 30 минути, а пътнически самолет с този калибър го дават да харчи от шест тона на час нагоре. Значи говорим за поне три тона допълнителен керосинец.

          Той не знам какви пари струва на европейско летище, нито знам каква му е цената спрямо цената на бензина.

          А, поправка - вече знам . Но цената е за Щатите. Вчера е струвал 2.83$ за галон. Това са към 77 цента за литър. Май-май ще си купувам самолет. За колата ми взимат 4$ на галон гадовете.
          Авиационният керосин винаги е бил по-евтин от бензина и дизела по бензиностанциите.
          Проблема е да го сдобиеш,ако нямаш аероплан(реактивен).Гледай да не се минеш да си купиш някоя 4-5 местна Чесна, че ще ти трябва авиационен бензин, а не керосин
          Харча на Боинга в крейсерски режим е там някъде, или малко повече, както го казваш, но при възможността от подобна трагедия сметката, заради икономия излиза много крива-затова всяка авиокомпания гледа даси върже гащите с гаранция за безопасността на коридора!
          Последно редактирано от mbenz; 30-07-14, 21:06. Причина: допълнение
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Е, то каруцата като се обърне...

            С риск да прозвуча много наивно - просто никой не е очаквал да се случи. Включително и страните в конфликта.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Спрягаха ги десет бона само за цената на допълнително изразходвания керосин. Не знам дори дали са вкарвали допълнителните часове работа за екипажа. Те и да ги броят надали ще натежат толкова.

              На мен сметката ми се връзва - полета се удължаваше с 30 минути, а пътнически самолет с този калибър го дават да харчи от шест тона на час нагоре. Значи говорим за поне три тона допълнителен керосинец.

              Той не знам какви пари струва на европейско летище, нито знам каква му е цената спрямо цената на бензина.

              А, поправка - вече знам . Но цената е за Щатите. Вчера е струвал 2.83$ за галон. Това са към 77 цента за литър. Май-май ще си купувам самолет. За колата ми взимат 4$ на галон гадовете.
              В последно време успявам да хвана едно предаване по Хистори разследване на самолетни катастрофи . Не помня за кой самолет ставаше въпрос но накрая експертите заключиха че авиокомпаниите предпочитат да платят обезщетението при катастрофа от колкото да инвестират милиони в оборудване което евентуално би предотвратило катастрофата . Извода по същество беше че инвестират само когато регулаторния орган ги принуди . Не знам до колко е реална и достоверна техническата информация в това предаване ама има авиокомпании които ремонтират и поддържат самолетите си долу горе както ние автомобилите тук с най евтините части които намерим .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Не е коректно да се измества фокуса на проблема в областта на авиокомпаниите - НЯМА как авиокомпания да окаже натиск в подобен случай...
                Да, всеки гледа да бъде максимално икономичен и ефективен. Вярно е, че НЯКОИ авиокомпании икономисват и от оригинални части. Но обикновено тези компании отдавна са в забранителния списък на Европа и САЩ...

                А в случая НАВЯРНО регулационния орган (на Украина) взема решение къде да разреши полетите и къде да ги забрани. След което публикува решението в 'бележките за пилотите' (Notice to airman - NOTAM).
                Примерен NOTAM (за Варна) - особености на район за полети в даден период/часове/ височина и т.н.:
                A0772/14 NOTAMN
                Q) LBSR/QRMCA/IV/BO/AW/000/015/4300N02740E003
                A) LBWN
                B) 1408050400
                C) 1408282100
                D) 05-07 12-14 19-21 26-28 0400-2100
                E) TEMPO SEGREGATED AREA WITH RADIUS 2.5NM CENTERED AT 430000N 0274000E ACTIVATED DUE TO MIL FLT.AREA ACTIVATED AFTER PUBLICATION IN AUP.CTR VARNA AFFECTED
                F) GND
                G) 1500FT AMSL


                П.С. може и да съм в грешка, че само украинците въвеждат ограниченията....
                Ето НОТАМ от Щатската авиационна администрация (взето от
                http://blog.wandr.me/2014/07/notam-m...airlines-mh17/ ):
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NOTAMs.gif
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:5603039
                Последно редактирано от slowtraveler; 31-07-14, 06:49.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Аз все си мисля, че целта на украинците е била самолета на Путин. Затова са имали техни самолети във въздуха. След като са свалили друг самолет по погрешка, се чудят как да замажат работата. Затова и версията за стрелба с "Бук" издиша.
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Вероятността е по-низка от 0% борд Русия 1 да лети над територията на Украина, пък и всички разбират, че удар срещу самолет с държавен глава на борда е класическото casus belli за Държава с ядреното оръжие.

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                      Аз все си мисля, че целта на украинците е била самолета на Путин. ...
                      Абсурд...
                      Дори и другите руски правителствени самолети заобикаляха ОТДАЛЕЧ (над 300км) границата с Украина (няколко дни преди това гледах как правителствен ТУ-214 заобикаля доооста отдалеч украинската граница при полет от Крим към Москва...
                      А Путин е хвъркал няколко хиляди километра от точката. Така, че това предположение е равносилно на предположението, че може да са целили и AF1 на Обама...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                        Аз все си мисля, че целта на украинците е била самолета на Путин. Затова са имали техни самолети във въздуха. След като са свалили друг самолет по погрешка, се чудят как да замажат работата. Затова и версията за стрелба с "Бук" издиша.
                        Извинявай, ама това сериозно ли го пишеш?!?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          "МОСКВА
                          На фона на множеството версии за малайзийския самолет руската Федерална агенция по въздушен транспорт излезе със свое обяснение на трагедията. Нейните експерти смятат, че боингът е бил свален погрешка, истинската цел на ракетата бил самолетът на президента Владимир Путин, коментира Интерфакс. Пред агенцията източник от Росавиация, пожелал анонимност, изтъква факта, че злощастният боинг и президентският самолет са били по едно и също време в небето. В четвъртък следобед Путин се връщаше от Бразилия, където участва във форума на върха на страните от БРИКС. „Маршрутите на ВИП лайнера и на малайзийския самолет са се пресекли в една и съща точка, в един и същи въздушен коридор. Това е станало близо до Варшава в 330-ия коридор на височина 10 100 м. Боингът е бил там в 15,44 ч московско време, а Борд №1 – в 16,21 ч”, обяснява източникът от Росавиация. Той допълни, че външно двата самолета много си приличат по цветова окраска и по габаритни параметри и отдалеч могат много лесно да бъдат объркани."

                          Ако това е била целта им, става ясно защо толкова бързо обвиниха за това т.нар. "сепаратисти" . След това, като видяха, че не им минава номера, решиха да хвърлят вината върху някакъв малък командир, който, видите ли, по невнимание бил направил пуск. Но свалянето на самолета с "Бук" също не е доказано на 100%. Напротив, има големи съмнения, че същият е свален с ракета "Въздух-въздух". Та, такива работи...
                          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Караганчев, изпитвам леки съмнения, че Борд 1 изобщо ще тръгне да лети над Украйна. Теорията е възможна само ако ГРУ са пуснали украинците по пързалката с невярна информация, което разбира се никога няма да разберем

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение

                              ...
                              . Той допълни, че външно двата самолета много си приличат по цветова окраска и по габаритни параметри и отдалеч могат много лесно да бъдат объркани."

                              ...
                              Точно това твърдение може много лесно да се провери и вече е направено в тази тема, ама друго си е конспирацията: http://www.offroad-bulgaria.com/show...81#post2556881

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                                ... „Маршрутите на ВИП лайнера и на малайзийския самолет са се пресекли в една и съща точка, в един и същи въздушен коридор. Това е станало близо до Варшава в 330-ия коридор на височина 10 100 м. Боингът е бил там в 15,44 ч московско време, а Борд №1 – в 16,21 ч”, обяснява източникът от Росавиация. Той допълни, че външно двата самолета много си приличат по цветова окраска и по габаритни параметри и отдалеч могат много лесно да бъдат объркани."

                                Ако това е била целта им, става ясно защо толкова бързо обвиниха за това т.нар. "сепаратисти" . След това, като видяха, че не им минава номера, решиха да хвърлят вината върху някакъв малък командир, който, видите ли, по невнимание бил направил пуск. Но свалянето на самолета с "Бук" също не е доказано на 100%. Напротив, има големи съмнения, че същият е свален с ракета "Въздух-въздух". Та, такива работи...
                                Вземете се спрете с дъвкане на безкрайно несериозни конспиративни версии! Излагаш се и не ти отива!

                                Маршрутите им се били пресекли, ама то било над територията на Полша и с близо 40 минути разлика във времето. За самолети, летящи с 800-900 км/ч, това означава, че разминаването вероятно е било на не по-малко от 200-300 км.

                                Маршрутът на руския Ил-96 изобщо минал ли е над Украина? Я тегли една черта на картата между Варшава и Москва и виж през кои страни минава!

                                Как изобщо си представяш организиране на убийството на президент на ядрена сила чрез самолети на ВВС, действащи над собствена територия, и то в район, който е в обсега на радарите на страната, чийто лидер ще трепеш?!? Дори и да го направиш, колко точно време мислиш, че ще отнеме преди върху главата ти да се изсипят ответни удари, срещу които никой отвън няма да може да каже гък, защото деянието ти си е направо равносилно на обявяване на война?

                                Ако все пак някой е луд да вземе такова решение, то той ще трябва да е на достатъчно високо ниво за да разполага със съответните ресурси и информация и със сигурност ще знае кога и откъде точно ще се движи целта.

                                И най-накрая относно великия аргумент за близките цветови схеми, които можело да станат причина за объркването. От какво разстояние могат да се различат цветовете на един самолет? Ако се доближиш на такова разстояние, дали няма да различиш 4-моторен от 2-моторен самолет?

                                Та такива работи. То си иска и малко мислене, а не само папагалско повтаряне на нещо написано в Интернет!
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X