Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
    Честен отговор и напълно съгласен. Поради което се въздържам от твърдения...но имам предположения, от мойта стара служба.

    Мобилните зенитни комплекси към сухопътни войски са създадени и организирани за охрана, не за нападение и унищожение. !!! с прости думи целите за унищожение се пресрещат или странично проследяват. Никога не сме тренирали, разсъждавали по отдалечаващи се цели.

    ПП Има разлика във вида, задачите и ТТД на зенитните комплекси. ( то и Москвича е товарна кола, ама с Камаза не може да се сбърка)
    Това подчертаното малко алогично ми се чини - значи вражеския самолет облита частта, която трябва да пазя, обаче аз понеже съм го пропуснал докато се е приближавал, не го подпуквам по задницата докато бяга понеже защото?!?

    п.п. още ме озадачава липсата на док. за ракета - толкова време.....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Това подчертаното малко алогично ми се чини - значи вражеския самолет облита частта, която трябва да пазя, обаче аз понеже съм го пропуснал докато се е приближавал, не го подпуквам по задницата докато бяга понеже защото?!?

      п.п. още ме озадачава липсата на док. за ракета - толкова време.....
      Ами логиката навярно е там, че не си ли гръмнал в момента на приближаване, вече ще е късно - ракетата има сравнително малък радиус на действие. Който просто може да не и стигне ако тръгне да 'гони' бързолетяща цел - там скоростта на сближение ще е разликата между скоростта на обекта и скоростта на ракетата. И съответно времето до достигане на целта (и съответно прелетяното разстояние от ракетата) ще е много по-голямо отколкото ако са с нарещни курсове.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Ами логиката навярно е там, че не си ли гръмнал в момента на приближаване, вече ще е късно - ракетата има сравнително малък радиус на действие. Който просто може да не и стигне ако тръгне да 'гони' бързолетяща цел - там скоростта на сближение ще е разликата между скоростта на обекта и скоростта на ракетата. И съответно времето до достигане на целта (и съответно прелетяното разстояние от ракетата) ще е много по-голямо отколкото ако са с нарещни курсове.
        Е това ако е вярно обезсмисля 50% от темата - значи в догон ПВО не стреля и боинга е бил свален с пресрещане и като се знае курса.....
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Той,Боинга,е като товарен влак на рали.Можеш да го стреляш и в догон,това,не е Миг-29 ,да ти избяга.Освен това,ние разсъждава ме от позицията ,на опит с ъс ПВО системи от преди 30-40г.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Той,Боинга,е като товарен влак на рали.Можеш да го стреляш и в догон,това,не е Миг-29 ,да ти избяга.Освен това,ние разсъждава ме от позицията ,на опит с ъс ПВО системи от преди 30-40г.
            'Псолютно,тя ще е ракетата ако не може един Боинг в догон да свали
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              -Стоя на разбирането си ,че от трагедията се прави политика и икономика.
              Понеже "чичо Сам" не вади никакви "аса",почвам да мисля ,че истината "погледната" от космоса не му изнася!!!
              Така си е!А, "аса" няма и няма, и явно няма, и да има, защото мина достатъчно време, за да се появят.
              Поне за този случай бях сигурен, че истината ще излезе наяве, защото аероплана не падна в океана на огромна дълбочина, а във внимателно наблюдаван от всички с възможности за това не много голям район, но явно съм грешал...
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Не че не е споменавано по-рано в темата че е изключително слабо вероятно всякакви официални преписи от кутии в частност и всякакви "аса" като цяло да се появят преди официалното заключение от разследването (което няма как да протече за три седмици при положение че първите официални разследващи се появиха на място преди дни), но нейсе.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Прословутите "черни кутии" бяха предадени на представител на Малайзия преди десетина дена така че със сигурност вече са разчетени .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Или за защита (тн. купол) на конвой на ОБСЕ.
                    Е те туй го не разбрах, как ще пази от куршуми....

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Това е автомобил за Радиолектронно разузнаване... включително пеленгация в УКВ... и със сигурност не е сам...
                    .....баш си е фронтово разузнаване в полза на УВС

                    То това е по-скоро за битките от към техническата им част
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Защита от радиофугаси, дядо. РЕР и РЕБ в една кола.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Е това ако е вярно обезсмисля 50% от темата - значи в догон ПВО не стреля .....
                        Стреля, но само в краен случай...
                        Последно редактирано от Arangel; 04-08-14, 20:57.

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          По граждански борт, летящ с едните и същите курс, височина и скорост, по-изгодно да се стреля баш вдогон. Но при условие, че имаш тези данните за мишена от КП.

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                            Стреля, но само в краен случай...
                            Колега, видяхме, че ги знаеш тия работи...

                            За едно тефтерче с такива картинки, загубено от шмицовете, дертовете бяха мноооого големи - за много хора, и за много време.

                            Който се интересува, вероятно ще ги намери тия картинки, ама...

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Защита от радиофугаси, дядо.
                              Не знаех че ги има откъснал съм се ......
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                Колега, видяхме, че ги знаеш тия работи...
                                За едно тефтерче с такива картинки, загубено от шмицовете, дертовете бяха мноооого големи - за много хора, и за много време.
                                Който се интересува, вероятно ще ги намери тия картинки, ама...
                                Упс! Трия веднага!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X