Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WR domination - синята мания

    Първоначално публикуван от kdx Преглед на мнение
    Здравейте колеги имам WR450 2007г. спря да ми отчита километража дали е от жилито то е електронно на края към километража има платка и букса дали да рискувам да го купя може ли проблема да е в мониторчето
    То не е жило а три кабела на този модел(бял,червен и черен) като допираш двата с бързи движения отчита като километраж на колело,така ще провериш но не е от там проблема......на всички Yamahi,предишните със жило и този с кабел,слабо място е долу червяка на каплата,така че провери първо там.

    Коментар


    • От: WR domination - синята мания

      Здравейте, имам WR 250F 2005г. Когато купих мотора имаше проблем със съединителя,който разбрах, че е често срещан при тези модели. Проблема е, че съединителя увлича леко и трудно се нацелва неутрална на място. Разглобих съединителя и пружините и дисковете са в допустимите граници. Разпробих допълнителни дупки на вътрешната касета по начина който видях от тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=52373, но проблема остана. Карам с Molul 300v 10-40 и сега ми предстой смяна на маслото, ако някой има наблюдения за масло което допринася за по-добра работа на съединителя, моля да сподели.

      Коментар


      • От: WR domination - синята мания

        Или се е размърдала мухата в японските глави или са решили да си сверят пасъчните часовници,който са изостанали за Европа,но не и за Хамериканския народ,но ето че и за тях са помислили вече с новото си творение:

        http://www.enduro21.com/index.php/co...yamaha-yz250fx

        Базирана на новата YZ250F но вече с глезотийки,едно леко моторче със степенка,ел стартер и пълна инжекция и много други пресъщи за еднуро вариант/задна 18-ка,меко окачване и тн/....липсата на фар и стоп се компенсират във WR модела,интересно съчетание,но мен най ме изнедава 6-тата скорост,която до сега нямаше дори и при 450 кубикувите модели.....леко и красиво моторче от синитите

        Коментар


        • От: WR domination - синята мания

          Все едно гледаме мотор за GNCC серийте. Похвално, че най-накрая се мъчат малко да живнат и да изкарат нещо свежо.
          Теглото е наистина достойно за адмирации, 113кг напълно зареден си е перфектно.
          Остава да се надяваме да не е само щатско изпълнение и да го има и в Европа.
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • От: WR domination - синята мания

            Първоначално публикуван от mitko9543 Преглед на мнение
            Здравейте, имам WR 250F 2005г. Когато купих мотора имаше проблем със съединителя,който разбрах, че е често срещан при тези модели. Проблема е, че съединителя увлича леко и трудно се нацелва неутрална на място. Разглобих съединителя и пружините и дисковете са в допустимите граници. Разпробих допълнителни дупки на вътрешната касета по начина който видях от тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=52373, но проблема остана. Карам с Molul 300v 10-40 и сега ми предстой смяна на маслото, ако някой има наблюдения за масло което допринася за по-добра работа на съединителя, моля да сподели.
            Кошницата ти е начукана от дисковете което не им позволява да се движат, демек като тази.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-328985-0-17580600-1370478914.jpg
Прегледи:1
Размер:49.4 КБ
ID:5618323
            смени я с нова и нови дискове и ще видиш какъв е ефекта
            Маслото не оправя проблеми в двигателя !!!
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • От: WR domination - синята мания

              Кошницата е в перфектно състояние, ГАРАНТИРАНО!!! Няма никакъв ръб. Както и пружините и дисковете са в допустимите граници. Мисля да направя описаното в този клип и ако това не помогне незнам. Някои може ли да ми обясни за какво точно служат двата стоманени пръстена в последният феродов диск?

              Коментар


              • От: WR domination - синята мания

                Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                .
                Остава да се надяваме да не е само щатско изпълнение и да го има и в Европа.
                Предполагам, че това- http://www.enduro360.com/2014/10/16/...yamaha-wr250f/ ще привлече интереса на стария континент.
                Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                Коментар


                • От: WR domination - синята мания

                  Първоначално публикуван от mitko9543 Преглед на мнение
                  Кошницата е в перфектно състояние, ГАРАНТИРАНО!!! Няма никакъв ръб. Както и пружините и дисковете са в допустимите граници. Мисля да направя описаното в този клип и ако това не помогне незнам. Някои може ли да ми обясни за какво точно служат двата стоманени пръстена в последният феродов диск?
                  Служат за да избутат поне един диск да отдели на 100%. Иначе проблема не ти е от съединителя, по скоро е в редача.
                  Едно е да не отделя съединителя а съвсем друго да не можеш да оцелиш неутрална позиция или по скоро лесно я прескачаш.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: WR domination - синята мания

                    Здравейте колеги след дълга почивка пак се завърнах към моторите изпадна ми много запазен wr450f 2010г на реални 2000 км почти без никакви следи от употреба болт няма пипан та мисалта ми е ако има някой колега такъв мотор в регион Хасково ще е добре да видя и друг такъв мотор как работи двигателя и т.н. преди да съм го купил , извинявам се ако не е мястото на запитването тук но от доста време не съм влизал в форума и малко съм загубил ориентация .

                    Коментар


                    • От: WR domination - синята мания

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10389555_377584729083988_5966655086949067708_n.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5625762Ей го звяра след дълго чудене го взех

                      Коментар


                      • От: WR domination - синята мания

                        Дойде време и аз да се похваля Ето я въпросната ми машинка: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141129_140854.jpg
Прегледи:1
Размер:162.9 КБ
ID:5625875
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141129_140845.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5625874
                        И два бързи въпроса имам: Имам теч на масло тъй като гледам от семерината под предния зъбак. Лесно ли се сменя? Някой Сменял ли е? Цена? Прави ми впечатление че маслото е 2 см. над максимума на щеката , дали е свързан теча с препълването?
                        И другото въпосче е за използването на топлия смукач: как, кога и колко време да го държа?
                        Машината е WR450F '05 Има си кусури и консумативи за смяна, ама нали предстои зима, напролет ще е чук
                        Много върви/базирано на DRZ400/ и много и се кефя )))
                        Поздрави!!!

                        Коментар


                        • От: WR domination - синята мания

                          Честито и много приятни моменти.
                          Дойде да гледаш 2008ВР купи 2005.Що така???
                          Относно теча на маслото семерината се сменя лесно и без да точиш маслото.Мисля, че в Хенди до Пожарната има същия размер и са качествени, казвам ти го защото няма смисъл да поръчваш оригиналдЪ и да чакаш.
                          Препълването...? сигурност е свързан с този теч.Дано и да не го гори.Що не питаш продавача?
                          Смукача го използвай вече на загрял двигател.Дали от стартер дали от кик.. няма значение опъваш-запалва и го пускаш.

                          П.П Обади се да покараме
                          KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

                          Коментар


                          • От: WR domination - синята мания

                            [QUOTE=Тиhомир;.Препълването...? сигурност е свързан с този теч.Дано и да не го гори.[/QUOTE]

                            Ако е по малко препълнен а семера загинал ще тече ли.

                            Коментар


                            • От: WR domination - синята мания

                              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                              Ако е по малко препълнен а семера загинал ще тече ли.
                              Животе,пак бавно загряваш.Хората са го препълнили защото се презастраховат за теча, да имат масло в повече.А не,че от скъсан семер ти се увеличава нивото на масло в двигателя
                              0888 074 049

                              Коментар


                              • От: WR domination - синята мания

                                Малко игра на думи се получи . Да поясня : Ако е здрав семерингът - двата см . масло над максимума по никакъв начин не са повод за теч . Много хора си мислят , че повишеното ниво на маслото води до "избиване" през семерингите . Естествено грешат - налягането на маслото е едно и също при плюс или минус 1-2 см от максимума на щеката .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X