Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WR domination - синята мания

    Колеги, моля за спешност - къде са разликите между WR 400 и YZF 426....интересуват ме частите от корпуса на двигателя - капаци, външни, картерни...и т.н. За скорости и инсталация ясно...

    Благодря!

    Коментар


    • От: WR domination - синята мания

      Здравейте приятели , искам да попитам ако някои знае дали амортесьора от WR450 2003г. става на WR250 2006г.
      Благодаря

      Коментар


      • От: WR domination - синята мания

        watch in HD
        https://www.youtube.com/watch?v=w6hKhGbDvkg

        Коментар


        • От: WR domination - синята мания

          За много години на всички!

          Предстои подготовка за новият сезон, в момента достягам моторетката.
          Ангренажната ми верига можело да изкара, но аз предпочитам да я сменя.
          Та въпроса ми към дългогодишните собственици - верига от Ямаха ли да си поръчам, или DID или ProX?

          Коментар


          • От: WR domination - синята мания

            От доста време чета из форума, но до сега не съм се включвал. Май му дойде времето
            От година карам WR250F 2005 година, страхотна машинка за начинаещ като мен, който на 30 години се научи да кара мотор Навъртях близо 5 хил. км за този сезон по балкана и като на всеки много запален от ендурото започнах да си вярвам и 250-ката започна да ми умалява. Излизам без особен проблем на сериозни и продължителни баири с големи камъни, на пясъци, из листата и т.н. кофти терени, където колегa с EXC 530 с доста повече опит от мен излиза по-трудно и по-бавно. Но сякаш ми идва изморително преди всяко препятствие да подготвям мотора с натискане и изнасяне на тежестта назад, за да се вдигне и да прескочи дърво, камък, локва и тем пободни препятствия. Няма си мощността която ми трябва. Малко над 80кг съм и може би му идвам тежък, знам ли. Мотора е с настроен карбуратор от Митко от Троян, но всичко му е оригинално и честно казано с тунинг не ми се занимава. Друго си е само да подадеш газ и той да се изправя равномерно (2Т не искам ). Реших го, ще взимам и 450-ка WR пък ще видя кой ще ми е по-удобен. Е да де, ама аха да се наканя да ида до Асеновград да взема един хубав WR 2009-та и го купиха. Реално няма читави мотори на пазара в момента. Чудя се дали и ще има до старта на сезона след някой друг месец. Почнах да обмислям някой да ми внесе от Италия или Англия, ама като нямам доверени познати занимаващи се с такава дейност.... Зачудих се и за един КТМ 500 аржентина, ама Ямаха някак си ми е на сърце. Само японски превозни средства карам
            Дайте съвет, да чакам ли внос, да търся ли човек да ми внесе нещо читаво 2010-2013г. или да си тормозя 250-ката хах. Всеки ден гледам и карс и мобиле за нещо ново, ама няма и няма

            Между другото, от коя година почват инжекционите при WR-ите?

            Коментар


            • От: WR domination - синята мания

              По добре се откажи от идеята за ВР450. Много по мощен е ако е джетван и отпушен, но и доста по тежък. Ако е за рали да, но за из горите и особено на камъни е мъка. Три години се мъчих с такова нещо.
              Диян Димитров

              Коментар


              • От: WR domination - синята мания

                КТМ 500 е за мазохисти, ВР-а и той е някъде там в графата щом Дидо го казва. Аз мога да кажа същото и за ЦРФ 450 ,но... знае ли човек - може и да е от ЕГН-то .Мое мнение и наблюдение е ,че златната среда(универсалната) при 4-т е някъде около 300-350 кубика, а за ВР 250 има и китове от 290 така че .....
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • От: WR domination - синята мания

                  pvm - Здравей, тъй като съм с Athena 290 BB kit смело мога да кажа, че дава доста тяга в ниските и средните - там, където ти търсиш мощност. Преди време цената беше около 1100лв за целия кит. Разбира се трябва да прецениш дали да инвестираш в този мотор или в друг и т.н., но исках само да ти дам още една възможност. Поздрави!
                  09 YZ290F Athena BB

                  Коментар


                  • От: WR domination - синята мания

                    Колко е разликата в килограмите между 250 и 450?
                    Аз не мисля, че няколко кг. отгоре ще го бутнат, затова пък ще усети 450 колко по лесно се кара от 250.
                    250 единствено на спускане и в завоите е по добре.
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • Re: От: WR domination - синята мания

                      Първоначално публикуван от pvm Преглед на мнение
                      Дайте съвет, да чакам ли внос, да търся ли човек да ми внесе нещо читаво 2010-2013г. или да си тормозя 250-ката хах. Всеки ден гледам и карс и мобиле за нещо ново, ама няма и няма

                      А защо не инвстираш едни 15лв. в преден пиньон с 1 зъб по-малък?


                      Иначе портокалите не ги изключвай. Дали са по-лоши от Ямахите не мога да кажа, нямал съм Ямаха, но поне от към части положението е по-добро. Има два представителя в БГ(Пазарджик и Едимото) и ако няма нещо налично за седмица идва, докато японските се бавят поне 2 седмици от официалните представители. Знам че "японските не се чупят", ама няма по-лошо от това да ти се кара, но да чакаш за някоя част да притигне.

                      Коментар


                      • От: WR domination - синята мания

                        По начало малката кубатура 125 2-такта и 250 4-такта са си с къси скорости , с по-малък преден пиньон се спъват много , а малката кубатура за да върви и трябва скорост.
                        На 450 повечето му килограми са под центъра на тежестта , и оказват влияние само ако се носи на гръб , но пък силата също изморява.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: WR domination - синята мания

                          Варианта за този сезон май ще е Athena 290 BB kit, ама нещо много скъпо идва от ebay - 650 долара + Близо 170$ за митници.... Ще трябва да разпитам тукашните търговци май.
                          Сериозно ме заинтригува KTM 350 EXC-F, като междинна кубатура. Въпреки, че е вече 5 годишен модел, няма нито един за продажба в България
                          За варианта нов сякаш още разума надделява и ме дърпа да не го правя, но сърцето може и коледно да ме изпрати до околовръстното...

                          Коментар


                          • От: WR domination - синята мания

                            Колега "пвм" от миналата година карам ВР450 2013 инжекцион. Невероятен мотор. С различните настройки можеш да го направиш кротък или агресивен в начлото в средата или в края. Много маневрен и с моного добър център.
                            Пиши ако ти трябва още инфо.
                            Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

                            Коментар


                            • От: WR domination - синята мания

                              pvm, изчисти си кутията, че не мога да ти отговоря, защото е пълна. Поздрави!
                              09 YZ290F Athena BB

                              Коментар


                              • От: WR domination - синята мания

                                Егати голямата кутия, 3 съобщения и е пълнa, като едната е реклама на нисан

                                Иначе малко за Ямахата да споделя, да не е оффтопик.
                                Реших да ревизираме задния линк, люлка или както ви е кеф да го наричате. Луфта беше минимален и уж само смазване щеше да има.
                                Реалността се оказа друга:
                                http://store.picbg.net/pubpic/2B/DC/...c2ce452bdc.jpg
                                http://store.picbg.net/pubpic/16/7A/...926356167a.jpg

                                Вече съм с нови лагери и втулки и за събота сме на линия с wr-a

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X