Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WR domination - синята мания

    Пичове попрехвърлих набързо темата а и форума ама не видех това къде ми трябва, нещо съм се загледал по новия yz250f некой да каже нещо ако се е сблъсквал с тая гад че аман от оранжади и май ще се сменява вярата.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • От: WR domination - синята мания

      Едва ли някой е имал допир до YZ250F и предполагам последна година. 250 се кара по трудно от 450. Винаги иска да си на точната предавка, не прощава грешки... върви с много повече обороти спрямо 450, много е нервен и заради по големите обороти като превърти гумата и "откача".
      Моя е 250 2008г нов и засега нямам намерение да го сменям за друг, освен ако не е по нов и отново да е Ямаха
      Хубаво ще е ако имаш възможност да покараш такъв и да видиш дали ще ти пасне, защото на Сеславския сипей ще е по тегаво да го издрапаш с 250.
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • От: WR domination - синята мания

        Пацо от английски не разбирам но с преводача съм изчел де що има писано за таааа матаретка и само убави думи за неq.Като лек минус мога да отбележа липсата на стартер спрqмо Ктм който караш но пък за това пали много лесно от манивела.Но най-добре да покараш преди да купуваш щото мнениq много но от опит си е друго сам знаеш.Поздрави
        0878424143
        0887424150

        Коментар


        • От: WR domination - синята мания

          Пепи то това е ясно че трябва да се пробва ама няма откъде, все пак надали ще се кара по-тегаво от който и да е крос от подобна кубатура и да копчето спрямо манивелата си е голям плюс който преди време ме накара да си взема 350SX-а, ама пък килата са много пък в полза на Ямахата а мен най-много това ме мъчи, както и да е напролет ще да е тази дилема, тъй като бая КТМ посбрах и първо трябва да ги поразкарам а пък и копче може да излезе за 2015-а.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • От: WR domination - синята мания

            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
            Пичове попрехвърлих набързо темата а и форума ама не видех това къде ми трябва, нещо съм се загледал по новия yz250f некой да каже нещо ако се е сблъсквал с тая гад че аман от оранжади и май ще се сменява вярата.
            Каква се оказа повредата на мотора,нали давахме предположения.А относно синята мания и тя няма да издържи при теб,мое мнение е,или срф450х или дрз 400е.

            Коментар


            • От: WR domination - синята мания

              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
              Каква се оказа повредата на мотора,нали давахме предположения.А относно синята мания и тя няма да издържи при теб,мое мнение е,или срф450х или дрз 400е.
              Готин си
              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • От: WR domination - синята мания

                Пацо за килата мога да ти кажа че и при мен изиграха решаваща ролq 450-ката вървеше като луда но за маневриране по по-засукани места си е мъка.Сега 250-то да по-слабо е но се свиква и пак си става но за сметка на това пък се усеща много по-леко и по не ме уморqва.
                Само за протокола уз450ф 2007 готов за каране 110кг уз250ф 2005 готов за каране 100кг. мерил съм ги на един и същи електронен кантар.Поздрави
                0878424143
                0887424150

                Коментар


                • От: WR domination - синята мания

                  За протокола толкова ги дават и сегашните +половин кило отгоре, пълни със всички течности 104,5 за 250-то и 111кг. за 450-ката, КТМ350SХ сух е толкова. Вариант е и реклуиз да не гасне баш къде не трябва за да няма излишно харчене на сила в ритане, плюса е че може да качиш задната спирачка горе на местото на съединителя с двойна ръчка така че да запазиш и полусъединителя. Доколкото съм чувал май основния им недостатък е въздушния филтър къде е разположен много лесно се дави с вода дори и от локви и слаби спирачки ма те се лекуват.

                  Животе не знам кой печели ама повредата се оказа две шепи пясък вътре в двигателя, и оттам запушена маслена магистрала към коляновия вал и йок масло на него, последствията са един голям ЗАПЕК. Сега смяна на всички лагери, семеринги, колянов вал и биела, цилиндър и бутало и още една камара дреболии а бе с две думи май само картерите и главата ще хартисат.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • От: WR domination - синята мания

                    Май предимствата на КТМ-а са само две: копчето и хидравличният съединител.
                    Диян Димитров

                    Коментар


                    • От: WR domination - синята мания

                      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                      За протокола толкова ги дават и сегашните +половин кило отгоре, пълни със всички течности 104,5 за 250-то и 111кг. за 450-ката, КТМ350SХ сух е толкова. Вариант е и реклуиз да не гасне баш къде не трябва за да няма излишно харчене на сила в ритане, плюса е че може да качиш задната спирачка горе на местото на съединителя с двойна ръчка така че да запазиш и полусъединителя. Доколкото съм чувал май основния им недостатък е въздушния филтър къде е разположен много лесно се дави с вода дори и от локви и слаби спирачки ма те се лекуват.

                      Животе не знам кой печели ама повредата се оказа две шепи пясък вътре в двигателя, и оттам запушена маслена магистрала към коляновия вал и йок масло на него, последствията са един голям ЗАПЕК. Сега смяна на всички лагери, семеринги, колянов вал и биела, цилиндър и бутало и още една камара дреболии а бе с две думи май само картерите и главата ще хартисат.
                      Аз казах колянов вал,помниш ли,сменяй коня,този определено не е за теб.

                      Коментар


                      • От: WR domination - синята мания

                        2008г е 105кг на кантар. Това е с тави под двигателя, гардове на радиаторите, кормило, пълен догоре с всичко..... по документи беше 91кг сух ако не се лъжа. 105кг се усещат като че ли имаш велосипед в ръцете. Киро (Кики.т) на няколко пъти се е качвал на моя и всеки път ми казва, че все едно се е качил на 300 2Т които имаше. Центъра на тежестта е свален по ниско и при накланяне, заваляне..... мотора се изправя по лесно. А на последните 250 е още по ниско и по в центъра на мотора
                        А за хидравличния съединител на КТМ може да поспорим дали е по добър от чисто нов съединител на нова Ямаха А копче може да се сложи, но килата отиват нагоре, а свикнеш ли му да не гасне.... копче не трябва.
                        Също така предполагам и една тежест на маховика ще трябва, аз съм сложил 300гр. за да кротува, че е много палав и си върти газа като разгонен пес
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: WR domination - синята мания

                          Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                          А за хидравличния съединител на КТМ може да поспорим дали е по добър от чисто нов съединител на нова Ямаха А копче може да се сложи, но килата отиват нагоре, а свикнеш ли му да не гасне.... копче не трябва.
                          От личен опит казвам, че хидравличният съединител е по мек. Досега карах WR450, а сега SX350 и разликата е огромна. Съединителя на WR-а, когато го взех от магазина не беше кой знае колко по мек от сега. А без копче може, но то ти пести сили точно когато най ти трябват.
                          Диян Димитров

                          Коментар


                          • От: WR domination - синята мания

                            Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                            ...
                            А за хидравличния съединител на КТМ може да поспорим дали е по добър от чисто нов съединител на нова Ямаха А копче може да се сложи, но килата отиват нагоре, а свикнеш ли му да не гасне.... копче не трябва...
                            Защо се визира че като е хидравличен не се изтърва и със жилото иска свикване, общо взето всеки си е свикнал да си държи запален мотора, но при ситуации къде се налага да се слезне по бързо(падане,полегане) от мотора там обикновено не е много подходящ терена за ритане, а копчето пести силица. Вчера карах един със реклуиз не гасне грам ама ела гледай сеир къде мотора не може да продължи повече нагоре как се тръгва наобратно със гъзо напред голема работа че не гасне.
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • От: WR domination - синята мания

                              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                              Защо се визира че като е хидравличен не се изтърва и със жилото иска свикване, общо взето всеки си е свикнал да си държи запален мотора, но при ситуации къде се налага да се слезне по бързо(падане,полегане) от мотора там обикновено не е много подходящ терена за ритане, а копчето пести силица. Вчера карах един със реклуиз не гасне грам ама ела гледай сеир къде мотора не може да продължи повече нагоре как се тръгва наобратно със гъзо напред голема работа че не гасне.
                              За това май задължителен аксесоар към реклуза е и задна спирачка дублирана горе.
                              И аз мисля да я дублирам , че единствения проблем с цвайката (нямам си копче) е, че на много стръмен баир няма как да сритам манивелата и да държа задната спирачка едновременно. Има много готин мод с жило (не е със скъпа хидравлика).
                              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                              Коментар


                              • От: WR domination - синята мания

                                Трипер я си ела в отбора, че само аз държа фронта още. Тез оранжевите много ме натискат вече

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X