Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WR domination - синята мания

    Забравих да спомена, че не бях чувал за това почистване на предницата. Случайно попаднах на него, защото съвсем леко ми омасляваше коловете.

    Един приятел ми каза, че ползвал рентгенова снимка и така направих и аз. Изрязах това, почистих както във филмчето, само където сложих сапун и вода в пръскащо шишенце и хубаво измих този семеринг, който пада надолу, защото беше събрал доста мърсотия. След почистването няма капка масло... В мануала пишеше, че трябва да се прави тази операция след всяко каране... Най-вероятно повечето от вас знаят за това почистване, но аз не знаех P.S. не свалях корите, ами само ги завъртях настрани.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-04-18 14.42.42.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5472995

    Също така си играх с настройките на окачването и сега е доооста по-добре. Ще споделя настройките ми поне за моя мотор и година:
    Фабрични настройки:
    предно окачване - 9 компрешион, 9 ребоунд
    задно окачване - 7 ребоунд, 7 low compresion, 1 1/2 оборот навън на high compresion-а.
    Като цяло не ми харесваше с тези настройки и пробвах с:
    12 - 12 на предното, 10 - 10 на задното и към 1 1/2 оборота добавих още 1/4. Сега е сууупер по-добре за мен...
    Сега трябва само да оправя и Sag-а да е от 100 - 105мм.
    Това са настройки само за YZ250F 2009та. Всяка година има малка разлика с няколко клика. Поздрави!
    09 YZ290F Athena BB

    Коментар


    • От: WR domination - синята мания

      Колега, да те попитам преди имаше един Wr450м3 и му беше взимал нови пластмаси, откъде ги взе и колко пари ти излезнаха ( всичките).
      Благодаря предварително.

      Коментар


      • От: WR domination - синята мания

        За пластмаси попитай в Еди Мото Пловдив. Има такива до изчерпване на количеството по 100лв всичките. Иначе добра цена за цял комплект е 150-170лв.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • От: WR domination - синята мания

          Колеги, да се похваля и аз вече съм собственик на Wr 490 ATHENA УНИКАЛЕН мотор, просто любов от пръв поглед.... хаха

          Коментар


          • От: WR domination - синята мания

            Честито и безаварийно ама снимки няма ли ?
            Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

            Коментар


            • От: WR domination - синята мания

              Зравеите може ли някои да ми помогне имам проблем с токовете по точно с фара. Мотора е уамаха врф 250 2004 като го взех беше с изгоряло реле и не зареждаше смених релето и започна да зарежда, но гори крушката на фара като меря напрежението на буксата се качва на 30 и отгоре волта като подавам газ. Благодаря предварително.

              Коментар


              • От: WR domination - синята мания

                Ако е в ред "новото" ти реле не би трябвало да дига повече от 13.9 - 15 волта.

                Коментар


                • От: WR domination - синята мания

                  Зареждането май няма нищо общо с фара. Фара си е на отделна намотка на която си има друго "реле" и то се грижи да стабилизира напрежението до нужното ниво. Щом вдига толкова много или е изгоряло или го няма въобще в схемата.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: WR domination - синята мания

                    Здравейте колеги. Понеже не намирам тема за yamaha yzf ще пиша в тази. Коя цифра от номера на рамата на мотора означава кога е произведен. Доскоро имах WR и там е десетата цифра. На yzf десетата цифра е 0. Според вас коя година е?

                    Коментар


                    • От: WR domination - синята мания

                      Може би 2000г. знам ли напиши си на един лист номера на рамата и влез във някой вин сайт и го напиши и ще ти излезе точната година.
                      Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                      Коментар


                      • От: WR domination - синята мания

                        И на вр-а и на уз-та е еднакво.
                        0878424143
                        0887424150

                        Коментар


                        • От: WR domination - синята мания

                          Здравейте колеги,
                          Незнам дали в тази тема е точното място да питам...
                          Хвърлил съм око на този ЦЪК хубавец и мисля да посетя тези дни колегата в карлово който го продава, но ще ми е по спокойно ако някой
                          от форума сподели нещо за въпросния егземпляр или собственика му, ако го е виждал или е карал с него. Как ви се вижда цената като за мотор
                          без документи ? Поздрави на всички фенове...

                          Коментар


                          • От: WR domination - синята мания

                            Колега така по снимка е трудно да се каже мисля сам разбиращ.Най-добре като отидещ на оглед вземи някой който има представа от такива мотори.Аз лично мотор без документи не бих купил не само защото после трудно ще го продадещ но и защото в един момент може да останещ и без него.Успех
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • От: WR domination - синята мания

                              Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
                              Аз лично мотор без документи не бих купил не само защото после трудно ще го продадеш но и защото в един момент може да останеш и без него.
                              +1
                              Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                              Коментар


                              • От: WR domination - синята мания

                                Благодаря за отговорите колеги, накарахте ме сериозно да се замисля по въпроса за документите !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X