Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DRZ400

    Да, мотора има две пробки - едната на рамата, друга на двигателя, като ги отвиваш в този ред и гледаш да ти е отвита щеката
    за да взема въздух и маслото да тече свободно. После махаш и сменяш масления филтър и не забравяш да сложиш нови медни шайби
    и на двете пробки иначе ще сълзи. Затягаш всичко и сипваш маслото от отвора на щеката. Това е. В този

    клип

    е обяснено нагледно
    и подробно. Успех ;-)

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      Налива се от щеката, или от капачка в горната част на капака, а този болт отстрани и по-надолу най-вероятно е контролна пробка - наливаш докато протече от нея.
      Не съм много сигурен, защото не съм сменявал масло на този модел. Досега на кава 250 4т чист крос 2005 г. беше най-смрадно да смениш масло. Да източиш антифриза за да смениш маслото... И това О-пръстенче... мале-мале...

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Значи източвам маслото от болта на двигателя от долу под двигателя , след това отвивам капачка 2 която съм отбелязал на снимката и наливам от капачка 1 , и когато започне да тече масло от капачка 2 тогава съм готов.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800693DR-Z400EK7 E24 - Engine LH - Unedited.jpg
Прегледи:1
Размер:72.7 КБ
ID:5394985
        Пише на една табелка до щеката , че събира 1700млл
        Последно редактирано от pavlofff; 27-07-12, 12:15. Причина: Допълнение
        Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          Мисля, че не е това начина, защото капачка 1 е отвор през който се гледа белега за центровката ,а през капачка 2 се върти к. вал за да нагласиш белезите.
          Gas Gas ec 250

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Колега намери си от нета service manual за мотора,ако искаш да ти го пратя по скайп.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sshot-1.jpg
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:5394986
            Последно редактирано от Червиляка_; 27-07-12, 12:45.

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              не е това начина!!! имаш една пробка на двигателя и една на рамата отпред.наливането става през капачката горе на рамата (под кормилото)!!!
              Схемата на колегата е точна.Ето и видео с мацка http://www.youtube.com/watch?v=DKX81yICXFw
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Аха разбрах как става , мерси за бързите отговори колеги
                Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  От известно време имам малки проблеми със скоростите - когато стисна съединителя и сваля надолу няколко скорости наведнъж се получава така че не влизат както трябва и е необходимо да пусна съвсем леко съединителя да зацепи, при което се чува едно щракване и чак тогава преминава на по-долната предавка. Някой има ли идея от какво става така и как мога да го поправя?

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    Жилото на съединителя ти добре ли е натегнато? В смисъл няма много луфт преди да започне да отделя.

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Да, жилото си е натегнато и има съвсем малък свободен ход. Това беше първото нещо което проверих но не е от него.

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        Един въпрос и от мене...Искам да сменя тази предница (която е нормалната) с обратна.Мисля да потърся нещо 2-ра ръка,че нямам излишни пари в момента(не че ще е кой знае колко евтино пак ама...).Та мога ли да ползвам предница от друго сузуки,и ако мога от кой модел.М/у другото има една предница която е от хускварна,ама не знам какво трябва да меря,че да видя ще пасне ли...
                        Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Ако търсиш само външен вид, според мен не си струва. Стандартната Showa предница е доста сполучлива и има много добри отзиви за нея.
                          Ако искаш да смениш нещо, нека да са пружините с прогресивни такива. Между другото да питам и аз нещо - може ли да сменя спирачния апарат
                          с някакъв по-хубав, но да пасва директно, без да се налага да сменям половината мотор. Просто не ми харесва как спира оригиналния, слабичък е.

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            Първоначално публикуван от Arai Преглед на мнение
                            Да, жилото си е натегнато и има съвсем малък свободен ход. Това беше първото нещо което проверих но не е от него.
                            Пробвай с ново масло тогава.

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Първо си смени накладките . Ако не помогне това ,за да почне да спира по-добре освен апарат ще ти трябва и по-голяма помпа .

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                Първоначално публикуван от Vendettius Преглед на мнение
                                Един въпрос и от мене...Искам да сменя тази предница (която е нормалната) с обратна.Мисля да потърся нещо 2-ра ръка,че нямам излишни пари в момента(не че ще е кой знае колко евтино пак ама...).Та мога ли да ползвам предница от друго сузуки,и ако мога от кой модел.М/у другото има една предница която е от хускварна,ама не знам какво трябва да меря,че да видя ще пасне ли...
                                Какво искаш да постигнеш с това ? Ако ти е наред твоята няма никакъв смисъл . Една евтина обратна предница е доста по - зле от класическата дебела и здрава на сузаната . Тази трета ръка , която ще вземеш ще тече като лейка или ще текне много скоро . Ремонтът ще струва около 200 лева , а може и повече ( лагери , семеринги , масло ...) . А и не забравяй , че класическата вилка е много по - малко изложена на риск от механична повреда по време на каране .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X