Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оказаха се дърти, жалко така им се бях настървил, отбягвм да ловя каквото няма да ям. Като съм почнал да питам, преди няколко години срещнах едни нахални гъби като от детска книжка. При докосване и разчупване ставаха индигово виолетови, след обсъждане по телефона ми казаха че са отровни, но след втора съветване с едни кози които много им се радваха реших да се вслуша във второто мнение, пърча беше много нахален щяхме да се сбием за гъбите. Изядохме един чувал, много ми харесаха. На следващата година на същото място същите гъби, но нямаше кози да се посъветвам откъснаха 2, 3 колкото за вкусване, нагарчаха и ми стана тежко, не съм намерил обяснение защо стана така.

    Коментар


    • Стоян Боюков-Sariones
      Стоян Боюков-Sariones коментира
      Редактиране на коментар
      Па явно козите по им разбират.

      п.п. Аз лично вярвам на разбиращи гъбари. Не, че и те не могат да сбъркат де!?
      Последно редактирано от derhunter; 13-06-21, 21:07.

  • Първоначално публикуван от мариновдт20 Преглед на мнение
    Оказаха се дърти, жалко така им се бях настървил, отбягвм да ловя каквото няма да ям. Като съм почнал да питам, преди няколко години срещнах едни нахални гъби като от детска книжка. При докосване и разчупване ставаха индигово виолетови, след обсъждане по телефона ми казаха че са отровни, но след втора съветване с едни кози които много им се радваха реших да се вслуша във второто мнение, пърча беше много нахален щяхме да се сбием за гъбите. Изядохме един чувал, много ми харесаха. На следващата година на същото място същите гъби, но нямаше кози да се посъветвам откъснаха 2, 3 колкото за вкусване, нагарчаха и ми стана тежко, не съм намерил обяснение защо стана така.
    Или се майтапиш или мотаеш здраво канапа. Посиняват един куп мнатарки м/у тях е и горчивата която явно си набарал вторият път. Дори и синееща масловка има. Относно козите си прав ама само донякъде щото те и червена мухоморка си погризкват, също и сърните и еленчетата, та аз, за да не изпадам в триумение вместо коза си водя жената, нахапе ли някоя гъба и няма ли летални признаци-бера.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • Emilppp
      Emilppp коментира
      Редактиране на коментар
      Това с жената не е много сигурен вариант... Според един приятел отровата от гъбите удря в мозъка, та не на всички действа..

      ПП. Това е в кръга на шегата естествено.

    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Не пробвай с бяла мухоморка

  • Продължаваме

    Коментар


    • Я кажете някоя рецепта за манатарка.

      Вчера улових крайпътно кило манатарки край Антоново
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • Бъркаш брашно и бира , режеш на тънко,топиш вътре и после пържиш в загрято олио да плуват обаче,без да допират дъното на тигана

        Коментар


        • Днес, следобеда, направих сефтето на пачия крак- югозападна Витоша, 950-1100м.н.в., за 4 часа 5,180кг. пачунко. Направи ми впечатление че над 1000 метра, много по- рядко се среща. Утре ще громя манатарките в ниското.

          Коментар


          • На манатарката и се размина днес громенето, някой я беше громил вчера. Все пак намерих 2,5кг, повечето младичка, пропусната от берачите. Набрах и 4,2кг пачи крак, много качествен.

            Коментар


            • Резултатът от днес- 2,5кг манатарка и 8 кила пачи крак. Пачи крак сврещах и още но вече се на носеше, та го подминавах.

              Коментар


              • Ако на някой му се яде челядинка, Нови Искър, парк Славовци (имаше 10 пъти по толкова):

                Прикачени файлове

                Коментар


                • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210619_152124.jpg
Прегледи:245
Размер:244.4 КБ
ID:6749802 Тая става ли
                  Прикачени файлове
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • MM1980
                    MM1980 коментира
                    Редактиране на коментар
                    твърдо не, това е някаква сурогризка - https://manatarka.org/amanita-vaginata/

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря,замина в кофата

                • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210619_151950.jpg
Прегледи:253
Размер:523.8 КБ
ID:6749806 Това чудо какво е,огромна , вероятно в тенджерата няма да се събере ,голяма,отгоре е червена ,по скоро червенее...оставих ги..има много
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това е гъба булка. Но е доста възрастна (зряла). Когато са по-млади оранжевенеят. Отдолу трябва да е жълта. Ако не е жълта отдолу-хвърляй.
                    И когато питате за гъби, снимайте и отгоре и отдолу.

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тази беше най голямата,покрай нея има много ,по малки.Реших че с тоя цвят ,предупреждава и изобщо не съм ги пипал.

                • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2021-06-19-16-50-35-650_com.viber.voip.jpg
Прегледи:229
Размер:218.2 КБ
ID:6749811Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_916330.jpg Прегледи:3 Размер:612.0 КБ ID:6749809Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210619_134644.jpg Прегледи:0 Размер:553.9 КБ ID:6749810 Тея съм ги събрал и мисля да ги готвя ,ако не ме откажете.Ако спра да пиша в форума....
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • MM1980
                    MM1980 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Дясното най - вероятно е някаква печурка, горска може би, лявото го хвърляй. Не си прави експерименти с гъби...

                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Дясното вероятно е печурка, но дори да е, е престарява, та не е кой знае каква стока. Лявото не знам, а аз гъба дето имам и най-малкото съмнение-хвърлям.
                    Не си правете експерименти.
                    Последно редактирано от TigerHunter; 19-06-21, 19:37.

                • Днес излязохме трима на излет по Витоша, беше лудница от велосипедисти, имало някаква обиколка.. Набрахме все пак към 5 кила пачи крак.От манатарка няма и помен.

                  Коментар


                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    За триене, дабъл постинг...

                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Мен ме боли сърцето, че нямам свободна минута да мръдна. Ще се пробвам утре заран за час-два. Има много гъби.

                • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210619_201147.jpg
Прегледи:234
Размер:357.4 КБ
ID:6749890 Никога не съм познавал гъбите ,освен пичурките опаковани в тарелка ,и може би сърнелата която днес не намерих....и сега ...да ги хвърлям ли?
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз бих ги метнал и двете без да се замислям много.
                    Дори да мине за едролюспеста печурка лявата по гугла, отдолу би следвало да е поне кремава, розова, или бледокафява.

                • Само от любопитство тази каква е, изглежда отвратително...зелена

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2021-06-19-21-35-38-626_com.viber.voip.jpg
Прегледи:534
Размер:380.9 КБ
ID:6749907Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2021-06-19-21-35-42-900_com.viber.voip.jpg
Прегледи:525
Размер:184.7 КБ
ID:6749908
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • MM1980
                    MM1980 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Хахаха, човек, влече те... Някаква масловка най - веротяно. Ако имаш фейсбук - https://www.facebook.com/groups/171562626222442 . Иначе https://manatarka.org/ . И някой на място да показва.

                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Някаква рогачка, сякаш.

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X