Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Само от любопитство тази каква е, изглежда отвратително...зелена

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2021-06-19-21-35-38-626_com.viber.voip.jpg Прегледи:19 Размер:380.9 КБ ID:6749907Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2021-06-19-21-35-42-900_com.viber.voip.jpg Прегледи:19 Размер:184.7 КБ ID:6749908
    Суха масловка. Ниско качествена не е отровна.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • bullet_pk
      bullet_pk коментира
      Редактиране на коментар
      Направо си е стара кравешка масловка. Не е отровна, но не приятна за ядене

  • Анатолий, какъв е тоя мерак да ставаш гъбар на стари години?

    Умната ей! Не яж никакви гъби без да си сигурен че са точния вид! Че най-лекото с което можеш да се разминеш е неколкодневно разстройство, да не говорим за по-сериозно натравяне и смърт.

    Мен от 5 годишен баща ми ме е повел за гъби с Трабанта. Вместо да чета детски книжки, четях гъбарски книги. Изчистил съм стотици кофи набрани от баща ми. Познавам десетки видове, но бера сигурно 10-тина вида.

    И въпреки, че познавам шефа на Токсикологията , пак не рискувам когато имам съмнения.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      Анатолий, какъв е тоя мерак да ставаш гъбар на стари години?
      Етапи от живота на мъжа - женкар, рибар, гъбар... Стане ли билкар, направо го отпиши!

      Аз пък одеве отскочих до близката горичка и още с влизането намерих десетина сърнелки.

      В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


      • Днес преди обяд "мръднах" за час-час и половина. Направи ми впечатление, че манатарките са започнали да "влизат" в гората. Поне в по-редките гори. Намерих няколко, които подарих на приятел, който заслужава. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:202981315_6463944346964432_6381332726408218504_n.jpg
Прегледи:420
Размер:383.4 КБ
ID:6750479
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение

          Етапи от живота на мъжа - женкар, рибар, гъбар... Стане ли билкар, направо го отпиши!

          Аз пък одеве отскочих до близката горичка и още с влизането намерих десетина сърнелки.
          Разликата между сърнели и сърнелки е в леталният изход.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • Emilppp
            Emilppp коментира
            Редактиране на коментар
            Прав си, грешката е моя. Имах предвид умалителната форма на думата "сърнела" .
            Дано не съм подвел някого.

        • Днес от два излета, сутринта и следобед(следобеда бяхме група) резултатът е общо 8 кила пачи крак и към 3 кг. манатарка.

          Коментар


          • Я карболовка, я ливадна. Пънчето също имаше жълто оцветяване при разрез, но по цялата дължина

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-06-21 15.59.19.jpg Прегледи:0 Размер:557.1 КБ ID:6751049Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-06-21 15.59.14.jpg Прегледи:0 Размер:277.3 КБ ID:6751050Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-06-21 15.59.05.jpg Прегледи:0 Размер:449.5 КБ ID:6751051Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-06-21 15.59.08.jpg Прегледи:0 Размер:526.3 КБ ID:6751052 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_916470.jpg
Прегледи:382
Размер:500.9 КБ
ID:6751048

            Коментар


            • Резултатът от днес, Витоша югозапад 1000-1200м.н.в- 4,6кг пачи крак и четири манатарки. Манатарката не ще да тръгне, нито в ниското, нито по планината.

              Коментар


              • Не, че нещо, ама в центъра на София почти(Гео Милев) е какво намирам пред блока!
                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20210627_194254.jpg Прегледи:0 Размер:630.2 КБ ID:6751860
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • За мен си е манатарка.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210627_194242.jpg
Прегледи:302
Размер:467.4 КБ
ID:6751863
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • Притеснява ме обаче червеникавия отенък отдолу и бледата шапка. Такава е дяволската гъба.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Притеснява ме обаче червеникавия отенък отдолу и бледата шапка. Такава е дяволската гъба.
                      Нищо общо с дяволската, тя отгоре е много по-светла а пънчето доста по късо и дебело и нашарено с огнено червени нишки; По-скоро тип брезовка. Стоян да погедне има ли брези наоколо.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • И на мене не ми прилича на дяволска. Днес, преди мача, направих един двучасов излет на Витоша и резултатът е 14 манатарки и около кило пачи крак . От манатарките половината бяха младички, а и останалите с едно сухо тяло без чертвеи, харесаха ми. Пачиявт крак, въпреки проливния дъжд в събота, е доста засъхнал.То и вчера излизах и набрах пачунко обемно колкото за 2,5кг., а като го претеглих излезе 1,7кг. Утре ще атакувам в ниското за манатарка.

                        Коментар


                        • Бреза пред блока няма. Нямам никакво намерение да ям подобно нещо без да го види на живо някой, който ги познава гъбите.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • Брезовките рядко имат общо с брезови дървета, просто такова им е наименованието, Едни са в симбиоза с брезови дървета, други с трепетлика, с габър, с дъб. От тях отровни не знам да има, но по вкусови качества отстъпват на манатарките, на мене не ми харесват и не ги събирам.
                            Малко информация от днес, югозападна Витоша, два бързи излета, 750-1100м.н.в- към 3 кила манатарка и 2 кила пачи крак. Добивите вървят надолу, въпреки че очаквах манатарката да тръгне,време и е. Интересно, от толкова излети, досега не съм намери булка гъби. В петък пак ще изляза на разузнаване.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X