Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Днес, едночасова разходка по пенсионерската пътека между Бистрица и Железница - бисерна гъба навсякъде. Не я познавам добре, не я и пипах, имаше на едно две места, според мен де, и жълта мухоморка. Гълъбки доста, тук таме и масловки.

    Коментар


    • И аз с братчеда направихме един излет по Витоша, Излязъл е пресен пачи крак, засега малко, набрахме към кило, но очаквам, след тези валежи от понеделник да тръгне. Набрахме и към 5кг. манатарка, изчистена. Имаше и много преминала. Утре съм за манатарка в ниското.

      Коментар


      • Бях по провинцията и повече от седмица не бях излизал, та сутринта направих един витошки гъбинг. Доста булка е излязла, набрах 1,9 кг. и поне два пъти повече беше унищожена от вчерашния порой. Набрах и 4,6 кг. манатака, повечето възрастна, бронзова но без червеи.Пачи крак двадесетина гъбета намерих, тази година ще му пиша отсъствие, такова нямане не е било от 8 години.
        Отнесох и един кърлеж в гърба, майка ми го извади с пинцетите от лидълския комплект за кърлежи, да ги похваля вече трети кърлеж и вадят с тях безаварийно.

        Коментар


        • Сутринта направих много добър излет в ниското,в пернишките дъбаци. Набрах към 8 кг. бронзова манатарка, средно качество, почти без червеи, но съм закъснял с ден-два. Говорих с един колега гъбар, в неделя е било лудница от гъби. Излязла е много булка, успях да намеря само 6 разпукнати, другите обрани. Обаче срещнах поне 50 във фаза яйце, явно и другите ги е страх да ги берат преди да се разтворят. Набрах и към половин кило пачи крак.

          Коментар


          • Завиждам ти, Митко. Че имаш време. Булката и на яйце да е ,се познава. Нямам колебания при нея.

            ...А ми се ходи, та ми се квичи...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • Страх ме е бера яйцата на булката, тази година за сефте ям булка изобщо, още съм в период на обучение. А и намерих за първи път за годината първата зелена мухоморка, досега ги нямаше. Друго интересно- намерих една група дяволски гъби, не бях срещал от години. Утре с братчеда сме на Витоша, оставил съм от понеделник десетина булка яйца, да видиме дали са се пазпукнали.

              Коментар


              • Самотна стопаджийка ме стопира по време на неделния офроуд над Хвойна.

                Коментар


                • Вчера беше пълен провал с братчеда, към 20км. набихме по Витоша за десетина манатарки, кило пачунко и две булки. Но днес сутринта направихме най- успешния излет за 2020г. в пернишките насаждения- 11 кила бронзова манатарка, 1,7кг. много качествена булка и към половин кило пачи крак. Утре, живот и здраве съм пак там.

                  Коментар


                  • Ето малко снимки от 2020 година, най-слабата година от към гъби от 2013та. Извинявам се за лошото качество.
                    Последно редактирано от mitko 53; 29-07-20, 15:48.

                    Коментар


                    • От две седмици не съм излизал за гъби, мислех че са приключили. Днес обаче на път през Бързия видях на две сергии да продават, на едната имаше 3 щайги с пачи крак, нещо да не се е объркал да излезе по никое време. Манатарки не видях, едната сергия беше наредена със сърнели.

                      Коментар


                      • От 2 дена се глася, но имах ангажименти, ама днес направих един тараш на югозападна Витоша между 900 и 1200м.н.в. Много гъби са излезли- масловки, жълти рогачки, има и много зелена мухоморка. От тези където бера- 0,650кг пачи крак(има доста съсухрени), 3,2кг булка(млади и свежи, оставих много във фаза яйце) и 4,9кг. дъбова манатарка( повечето едряци, но с малко червеи, имаше и млади). Не бях брал никога толкова гъби в края на август, явно валежите си казват думата. Дано и септември е така дашен, да се повтори 2014г. За утре имам работа, но мисля да я отложа, да направя още един излет.

                        Коментар


                        • Днес в Рила , на 2000 м Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200825_113102.jpg
Прегледи:338
Размер:274.7 КБ
ID:6638663
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • Червена мухоморка?

                            Коментар


                            • TigerHunter
                              TigerHunter коментира
                              Редактиране на коментар
                              Така изглежда.

                          • Миналата седмица имаше много такива

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200816_132603.jpg
Прегледи:282
Размер:289.7 КБ
ID:6639299Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200816_132727.jpg
Прегледи:286
Размер:356.0 КБ
ID:6639300
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200816_132543.jpg
Прегледи:298
Размер:445.5 КБ
ID:6639301
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200816_132955.jpg
Прегледи:291
Размер:337.4 КБ
ID:6639302

                            И малко такива
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200816_132901.jpg
Прегледи:289
Размер:348.5 КБ
ID:6639303
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200816_132856.jpg
Прегледи:282
Размер:318.9 КБ
ID:6639304
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200816_132844.jpg
Прегледи:282
Размер:322.5 КБ
ID:6639305
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • Самодържец
                              Самодържец коментира
                              Редактиране на коментар
                              Който ги познава да ги определи.

                          • Тази седмица пък има всякакви. Вчера беше слабо на 800м.н.в, към 2 кила гъби- манатарка, булка и пачи крак . Но днес се изкефих максимално- преход към 15км. югозападна Витоша от 900 до към 1500м.н.в , 6,4кг. манатарка,едрите изчистени, 2,2кг. булка. Излязох най вече за пачунко, обиколих най- добрите места, но със зор събрах 740 гр., стана нещо с него тази година, никакъв го няма. Намерих доста интересни гъби- червени мухоморки, под Голината, не бях виждал от години. Пак там две групи от двойника на рижийката, мъхната млечница май се водеше, дяволска гъба(според мене) на 900м.н.в.. Доста снимки направих, тези дни ще накарам синчето да ги качи. Иначе гората се е заринала с габърови брезовки и жълти рогачки.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X