Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сутринта направих добър излет, 5,8 кила манатарка и десетина гъбета пачинко. Това в полите на Витоша, към 800м.н.в. Беше пълно с гъбари.

    Коментар


    • Ще отскокна днеска на бързо да видим как е по троянско

      Коментар


      • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220611_103925.jpg Прегледи:0 Размер:796.7 КБ ID:6867190

        пачите краци набират скорост,манатарки йог

        Коментар


        • Уражаите вървят нагоре, за седмицата съм набрал сигурно толкова манатарка, колкото за цялата минала година. Пачункото също тръгна, набрах за два излета към 4 кила. Вчера намерих първите булки за сезона. Две огромни, над 25 см. диаметър.

          Коментар


          • Да със сегашните дъждове ще е лудница през седмицата , ама мене ме нема

            Коментар


            • Днес Витоша пак се отчете- 2,5 кг. пачи крак и 4,8 кг. манатарка.

              Коментар


              • Какво ги правиш толкова манатарки? Реализираш ни някъде част от продукцията във вид на буркани? Питам с най-добри намерения, много обичам манатарки...
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • mitko 53
                  mitko 53 коментира
                  Редактиране на коментар
                  От миналата година всичко слагам в буркани,манатарка, пачи крак,булка и рижийка. Манатарка замръзвам и във фризера. Днес набрах 7,2 кг. манатарка, замразих най- младичките, другите се побраха в 5 буркана от 800мл.

                • orela
                  orela коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз да се включа в питането: Като ги слагаш в буркани махаш ли "дунапрена"?

                • mitko 53
                  mitko 53 коментира
                  Редактиране на коментар
                  На най- младите не го махам дунапрена, мтой и трудно им се маха.

              • Синът ми често ме кара да ходим за гъби, които много обича да намира, но не ги яде. Предполагам, че е някаква тръпка или адреналин. Сигурно същото е при Митко, но не си признава Едва ли изяжда всичките гъби, които бере.
                Y260

                Коментар


                • Dilyan Zagorchev
                  Dilyan Zagorchev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Хаха, брат ми беше така, обикаля и не вкъсва изобщо. Аз пък ям, но ако може без да обикалям де😄. Иначе от години не съм ходил, то с тая работа...

                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  И моя син беше запален по едно време, снимаме ги гъбите и после разглежда в една книга, чета му и той се опитва да ги разпознае. Сега е на други вълни.

                • mitko 53
                  mitko 53 коментира
                  Редактиране на коментар
                  То тръпката си я има, още от март месец ме лови, а като излязат не ме свърта на едно място. Иначе си ги изяждам, цчла зима набивах пачи крак. То само аз май си ги ям, синът и жената се мръщят, баща ми също не си пада по пачия, на него рижйка му дай. ВНИМАВАЙТЕ с кърлежите, днес излизах по Витоша, направо ври. Бях с един светлосив анцуг, та ги виждах като ме полазят, над 30 изтрепах. Иначе слабо, само 2,5 кг. мешано пачунко и манатарка.

              • Днес беше най успешният манатарков излет от началото на сезона. С братчеда набрахме 11,6 кила манатарка, повечето бронзаци. Иначе борбата с къжелите продължаяа, днес изтрепах поне дузина. Братчедът се беше напръскал с някатъв препарат на Джонсън, нхямаше нито една полазила го гадина.

                Коментар


                • Dilyan Zagorchev
                  Dilyan Zagorchev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Еее, ти се оля😄😄😄

                • icerunner
                  icerunner коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ама верно се оля... добре поне, че не слагаш снимки от тигана с масло и гъбките

                • mitko 53
                  mitko 53 коментира
                  Редактиране на коментар
                  E, два дена им дадох почивка, на гъбите, не на мене, надух да режа дървата. Иначе братчеда вчера на Витоша, за два часа 4,6 кг. манатарка набра, донесе ги да ги претегля. Вчера мнопго яко валя, утре съм на инспекция за пачи крак.

              • Днес слаба работа, 2,3кг. пачи крак и манатарка. Кърлежи много, сигурно щях да набера повече, но ме отказаха.

                Коментар


                • Днес се наманатарчих яко, 9,5 кила бронзаци. Пачи крак три гъбета, една булка и две сърнели.

                  Коментар


                  • И това в работен ден. Обявявам те за ПРОФЕСИОНАЛЕН берач на гъби! Евала
                    Y260

                    Коментар


                    • Днес 16,5 кг манатарка, за пръв път бера. На около 800 метра в Стара планина, близо до София.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2022-06-23_20-17-10-162.jpg
Прегледи:345
Размер:251.2 КБ
ID:6870618

                      Коментар


                      • Dilyan Zagorchev
                        Dilyan Zagorchev коментира
                        Редактиране на коментар
                        😲😲😲😲😲😲😲 Потресен съм

                      • mitko 53
                        mitko 53 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Бронзова манатарка имаше в изобилие през седмицата, но пороят в четвуртък съсипа много гъба, масово мухлясват отдолу. Булката почна да излиза, понабрах през седмицата към 3 кила. Пачият крак са много зле нещата, но се надявам да потръгнат.

                      • MFr
                        MFr коментира
                        Редактиране на коментар
                        Днес пак един плик, към 8 кг (мързеше ме да ги меря).

                    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mushroom.jpg
Прегледи:280
Размер:392.5 КБ
ID:6871656

                      Коментар


                      • Вчера Витоша добре се отчете, към 6 кила гъби, манатарка и пачи крак. Днес обаче нещата по в ниското запекоха, манатарката изчезна, намерил съм 7-8 където да стават за консумация. Добре поне че набарах в едно дере излязал пачи крак та набрах към 2 кила.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X