Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Брезовките са отделен род, при нараняване почерняват, но не веднага, след десетина минути. Някои, по форумите, ги хвалят като вкусови качества, по специално червената и тополовата брезовка, не съм ги опитвал. Опитвал съм най- разпространената- габъровата, не ми хареса изобщо, абсолютно безвкусна ми беше, но си е до индивидуална преценка. Някои много хвалят хлебната манатарка примерно, на мен пък изобщо не ме впечатли. Като берях манатарки в по ниското имаше много от жълтата брезовка, много ме лъжеше отгоре, прилича на бронзовата манатарка, та само се разкарвах.

    Коментар


    • Ей такива гигантски печурки днес видях от покрива, докато работех по комина.
      Помислих ги за сърнели, но отидох да видя какви са. Имаше и сърнели и някоя позастаряла масловка наоколо.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201024_170234.jpg Прегледи:0 Размер:914.8 КБ ID:6660978

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201024_170411.jpg Прегледи:0 Размер:795.1 КБ ID:6660979

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201024_170513.jpg Прегледи:0 Размер:666.0 КБ ID:6660980

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201024_171517.jpg Прегледи:0 Размер:464.2 КБ ID:6660981

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201024_170244.jpg Прегледи:0 Размер:663.0 КБ ID:6660976
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • gabocvet
        gabocvet коментира
        Редактиране на коментар
        Браво! Не знам колко години не съм виждал такива!

    • Аз миналата неделя начешах крастата яко. Печурки и челадинки яко но още няма рижики та ме е яд. Сърнели средна работа.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • Аз пък нямам никакво време за гъбобер ...

        Но все пак вчера набрах кило кавакова припънка около река Стряма:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201025_085731733.jpg
Прегледи:410
Размер:410.1 КБ
ID:6661189

        Имаше много възрастни, явно е трябвало миналата седмица да се мине.

        Една заблудена сърнела намерих. Имаше и няколко пърхутки. Пърхутките нещо не ги бера.Идея си нямам вкусни ли са и как се приготвят.

        Другата седмица, жената иска да бере шипки. Тя да се навира по бодлите, а аз ще намина в една борова горичка
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • Братчедът излиза в събота в покрайнините на Витоша и намерил двадесетина манатарки, екстра качество. Та за днес се бяхме наточили яко, ама греда, нямаше и помен от манатарка. Набра братчедът една торба сърнели за негов познат, други гъби имаше доста пърхутки, виолетки и много непознати за мене. Та днес закрих окончателно сезона. Обобщавайки годината, доста булка набрах, манатарката също се представи добре, само пачият крак се изложи много, не е била толкова слаба година.

          Коментар


          • При нас-сефте.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • И при мен сърнелите се появиха от няколко дни:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20201026_112728.jpg
Прегледи:348
Размер:641.1 КБ
ID:6662489

              Имаше доста от тези:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20201028_104534.jpg
Прегледи:341
Размер:352.1 КБ
ID:6662490

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20201028_104518.jpg
Прегледи:327
Размер:1.04 МБ
ID:6662491

              Аз не ги познавам, но ми направи впечатление, че на няколко места бяха обрани.

              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • Emilppp
                Emilppp коментира
                Редактиране на коментар
                Има ли вероятност това да е кладница?

            • На каква височина ги берете сърнели от последните постове? Въпроса ми е, че нищо не намирам последните 2 седмици, района над София (Стара Планина), та се чудя дали не е изстинала почвата вече?

              Коментар


              • arni68
                arni68 коментира
                Редактиране на коментар
                Днес напрасках четири торби на около 300-350м.н.м.

              • Emilppp
                Emilppp коментира
                Редактиране на коментар
                Днес за около час напълних две торби. В равното. Най-близкият балкан е на 20 км...

              • orela
                orela коментира
                Редактиране на коментар
                Преди седмица на >1000м. Обаче имаше много мънички, гледаш ги баш сърнела, но около 4 см разгъната шапка. Един местен ги береше, но аз такива не ги закачам.

            • Чудя се тази година риженка изобщо ще има ли? За мен е най-добрата за в каче като кисели краставички имам предвид.
              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
              имат право да гласуват на избори.

              Коментар


              • derhunter
                derhunter коментира
                Редактиране на коментар
                Понеделнишки здраво рижинки наскубах и резонните печурки. Можеш да се пързаляш по масловки но не са ми интерес. Това около Дупница.

            • Рижийка и аз не съм виждал тази година. А много ги тача. При нас сърнели има доста, ма не ги събирам. По някоя масловка, но тях един ден да ги изтървеш и за нищо не стават. А нямам време да ги дебна. Подозирам че ако пообиколя, ще набера някоя и друга печурка, но време не стига.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • Аз се чудя как гъбар не събира сърнели!?
                Прикачени файлове

                Коментар


                • TigerHunter
                  TigerHunter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ами, просто не са ми любимите гъби. Познавам ги добре, но не ми се занимава нито да ги бурканирам, нито да ги готвя. Мога евентуално някоя вечер да панирам някоя. Предпочитам печурки.

                • TigerHunter
                  TigerHunter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пък и аз съм пишман гъбар малко. Гъбарствам повечето за разходката.

              • От мен да знаеш- пият яко червено вино...и лекуват от стрес!
                пп" Е...понякога боли глава следващия ден...

                Коментар


                • Като стана дума за сърнелелите,аз ги обожавам панирани.Вчера си откраднах малко време ,за да набера.Доста слабо като цяло,на места преминали,на други попреминали,тук там и някоя хубава печурка намерих.Утре дано пак имам малко време за гъбобер

                  Коментар


                  • Е, най-не ме кефят панирани. Загубват си аромата. Ноооо вкусове много!
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • TigerHunter
                      TigerHunter коментира
                      Редактиране на коментар
                      Я сподели как ги приготвяш?

                    • MM1980
                      MM1980 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не мога да преценя как ги обичам повече - панирани или задушени с масло и черен пипер. Обаче от панирани така ме боли стомах... Пуста лакомия...

                  • Как се приготвят панирани сърнели? Трябва ли термична обработка преди това? Ако не - не остават ли сурови? До сега съм панирал само пърхутки.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X