Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
    Мдааааааааа, винаги съм ги прескачал, но днес нямаше нищо по-читаво, а от тези много. И за спорта понабрах малко, колкото да се чудя сега защо.
    Те тръгнат ли са като бялата млечница, може да набереш един багажник. Номера е какво да ги правиш след това. Пробвай с най-младите екземпляри ама иска домашно овче масълце
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
      Имаш впредвид мангалите, не гъбите ?
      Да. Добре че ходя с джипа и вече няколко пъти като тръгна по района те обръщат и изчезват.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        През изминалата седмица и аз се правих на "гъбар", в сряда и събота.
        Ходих из Рила за Манатарки, има, но не много, обаче проблема е друг!
        Почти 99% бяха пълни с червеи, не знам дали е от дъждовното време или ..??
        Това ми е първото излизане за гъби, Рила е пълна с какви ли не, хиляди, но не ги познавам.
        А, забравих да добавя, всяка манатарка с диаметър над 20-25см. беше се скапала или изгнила...

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          По време на разходка в Родопите тази седмица , се натъкнахме на е такива еземпляри . Но мойто участие се свежда само до снимка, хич не им разбирам . Определено в Родопите си има гъби и то доста.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014 - 120.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5604424Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014 - 118.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5604425

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            През изминалата седмица и аз се правих на "гъбар", в сряда и събота.
            Ходих из Рила за Манатарки, има, но не много, обаче проблема е друг!
            Почти 99% бяха пълни с червеи, не знам дали е от дъждовното време или ..??
            Това ми е първото излизане за гъби, Рила е пълна с какви ли не, хиляди, но не ги познавам.
            А, забравих да добавя, всяка манатарка с диаметър над 20-25см. беше се скапала или изгнила...
            Това което си намерил са стари манатарки. Възрастни , затова са пълни с червеи и са пред скапване. Младите манатарки са с диаметър на шапката до 12-15 см е понякога и повече. Но не се ли откъсне до 2-3 дни тя пораства, понапълва се с червейчета и уекинко почва да се скапва.
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Те тръгнат ли са като бялата млечница, може да набереш един багажник. Номера е какво да ги правиш след това. Пробвай с най-младите екземпляри ама иска домашно овче масълце
              Поради липса на домашно овче масълце ммммммммммм.... импровизирах. Изчистих ги и ги нарязах на лентички, напълних най-голямата тенджера в къщи с връх /а тя не е никак малка/. Сваряване и изхвърляне на тъмно кафявата вода, след това нова вода, осоляване и пак сваряване. След като реших че са готови, изхвърлих водата, добавих в топлите гъби една глава изчистен и нарязан чесън, доста голямо количество копър нарязан, 7-8 или 10 /незнам точно/ лъжици чист акациев мед, малко сол и някакво количество оцет. И отново захлупих тенджерата да стане магията на спокойствие. Когато позастинаха се оказа че експеримента е не просто успешен, а направо великолепен. В тая жега си изпих бирата и ще се наложи да ги мезвам с мерло. Това е.
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Имам дървета в двора и това събрах днес какво е и ядливолие.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1443.jpg
Прегледи:1
Размер:86.4 КБ
ID:5607350Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1444.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5607351Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1445.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5607352

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Прилича на кладница. По принцип тя е сива отгоре, но има и такава по-светла.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                    Имам дървета в двора и това събрах днес какво е и ядливолие.[ATTACH=CONFIG]735326[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]735327[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]735328[/ATTACH]
                    Пази ги ще дойда да ги проверя
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Кога

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Вальо, това прилича на карфиол, бре!
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                          Кога
                          Ба ли го, от вчера съм на Градина и днес изтрезнявам
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Можем ли с Насето да обядваме и как да ги приготвим.

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Добре е да ги прегледам че така по картинка.........
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Добре е да ги прегледам че така по картинка.........
                                Сутринта ги откъснах от дървото на двора знаеш къдее.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X