Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Груб строеж?

    "Третата страна" не е монолитно-единен субект.
    Има едни (като инициаторката на последното течение - Доби), които възнамеряват да "развържат" едни активи, срещу други. Има и такива, чиято алтернатива е да спестяват амнайс-десетки години, за да се сдобият с жилище, тамън преди да се явят пред свети Петър (в тази реалност вегетирахме доскоро). Други, са си заработили възможността да придобият нещата "кеш", ама именно понеже са я заработили, знаят колко струва и предпочитат да употребят активите за по-креативен начин, а за жилище си платят кредит.
    Има всякакви.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Груб строеж?

      "Третата страна" винаги плаща цената..калкулирана от другите две цени.
      Е, има и изключение.., ако третата страна знае и може да свърши сама по трудният начин реализацията на идеята - инвестиция в жилище, без да се обвързва с другите две страни.Там е драмата..., че последното все по трудно се отдава на обикновените редови хора...и те избират по лесното...да станат третата страна
      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

      Коментар


      • От: Груб строеж?

        Цената винаги се плаща - по един, или друг начин.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Груб строеж?

          Основната цел и първоначално идея беше да осигурим дом за децата ни които имат труден и сложен живот, но продължават да се борят.
          Имотите които ще продадем сме ги заработили с много и тежък труд.И точно когато си помислихме че всичко материално ни е наред, и ще работим за нас и ще имаме време за децата и почивка. Колата с най близките ми се преобърна... останах без родители а едното ми дете в количка.
          Борбата започна отново но по жестока. Много са ми скъпи тези имоти не само финансово.Сега те трябва да се преобразуват в един имот но с принадена стойност но вече в София.
          Не се страхуваме от самия строеж, притесняват ме промените настъпили с годините.
          Променяла съм сама КЗСП на две къщи, издействала съм УПИ от 5 на 7 етажа и на двете.
          Сторихме вила 480 кв. Рзп, два склада 800кв и 500кв.
          И какво ли още не.
          Единственото ми притеснение сега е че вече не сме млади.
          Затова ме интересуват подробности по всеки етап и средно колко ще струва.
          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

          Коментар


          • От: Груб строеж?

            Ааа, принадена стойност, всеобщата формула на капитала, пари-стоки-пари прим, Маркс... Добре тогава, успех.
            Иначе животът на днешно време и на такива години на никой не е лек... И винаги - баш кога си мислиш, че си най-добре - Създателят или Провидението ти пращат послание.

            П.п. Чета ги тия теми тука с голям интерес и всеки път се сещам за дядо. Кога започваме строеж на поредния хамбар, обор, самалък, асмалък и т.н. и т.н. Та неговата приказка беше - българинът като се види с малко парици настрана намисля си нещо и почва да си достроява къщата. Ако няма вече накъде, събаря старата и прави нова. Турчинът пък, като види парици - взема си нова жена. Ако няма място, гони някоя от старите. /Демек, нашенецът още и още се закопава в земята, па комшията си живей живота/ Как да е, баба естествено го чуваше отнякъде и почваше да кълне - Айде спирай се с тия строежи, че кат умрем децата няма да смогнат да събарят... Абсолютен факт- аз съм на 51 и с мойто темпо имам поне още пет години да събарям и да ремонтирам. После ми остава само да боядисвам.
            Всички мъже в моя род са строители по професия или по призвание. Някои даже сме и по образование Мани, ами и при жена ми май е също...

            Коментар


            • От: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
              .Сега те трябва да се преобразуват в един имот но с принадена стойност но вече в София.

              Променяла съм сама КЗСП на две къщи, издействала съм УПИ от 5 на 7 етажа и на двете.
              Сторихме вила 480 кв. Рзп, два склада 800кв и 500кв.
              И какво ли още не.
              Единственото ми притеснение сега е че вече не сме млади.
              Значи си наясно какво трябва да се направи.Не са се променили нещата просто са се усложнили.
              Ама така като те слушам... имам чуството че ще се справите.Щом си променяла РЗП -то...
              Що се отнася до факта че не сте млади... Вярно. Ама пък имаш стимул мотивация за живот.Имаш цел.
              Това значи че остаряването временно се отлага.Защото има по висша цел
              Супер е това.Отново сте в играта.Кой казва че дъртите не стават!?
              Давай аз съм с вас!

              Коментар


              • От: Груб строеж?

                Ааа, стоителството и на 20, и на 50 си е тръпка. Зорът е да се почне, край няма.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Груб строеж?

                  Аз пък се убедих че нищо не трябва да знаеш и разбираш... аз лично и пирон не мога да зачукам като хората а последните две години ремонтирах из основи два апартамента в София, построих споменатата по горе сграда и ремонтирах основно и къщата в Лондон. Но за да стане си трябва съвестна бригада, да знаеш какво искаш, пари и да сте взаимно коректни. Преди началото на всеки проект сядахме с братчеда и още един майстор и се разбирахме, какво искам, те казваха какво ще трябва и колко ще струва. Чудното беше че сами си даваха зор да свършат максимално бързо. Плащах 30 процента авансово и останалото при приемане на обекта. Единственно на къщата в Лондон съм ходил да гледам какво правят и първата седмица им превеждах в магазините. След това сами се оправяха. Транспорта навсякъде е бил с мое камйонче, но те си го караха което според мен доста ги олесняваше, а и бая пари спестява.
                  0-

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X