Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Груб строеж?

    Питам се сега когато строителството е в криза, колко излиза грубия строеж?
    Примерно къща около 150 - 200 кв. метра. На 2 етажа.
    Къщата да е от качествен бетон, австрийски или др. качествени тухли, много добра дограма, скъпи вътрешни и външни врати, качествен покрив, озеленяване, парно и климатизация. До шпакловка - включително.
    Е, то май подмина груб строеж!
    Така де, ако решиш да си строиш - качествено, без обзавеждане, боядисване /цени много, бои също/ и без плочки за бани, батерии и т.н. Някой има ли представа как вървят цените на кв. метър, има ли спад и подобрило ли се е качеството?
    А и колко вземат за проектиране, че така се бяха отнесли архитектите?
    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

  • #2
    До: Груб строеж?

    За съжаление почти толкова скъпо колкото и миналата година
    Николай Папазов

    Коментар


    • #3
      До: Груб строеж?

      Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
      Питам се сега когато строителството е в криза, колко излиза грубия строеж?
      Примерно къща около 150 - 200 кв. метра. На 2 етажа.
      Къщата да е от качествен бетон, австрийски или др. качествени тухли, много добра дограма, скъпи вътрешни и външни врати, качествен покрив, озеленяване, парно и климатизация. До шпакловка - включително.
      Е, то май подмина груб строеж!
      Така де, ако решиш да си строиш - качествено, без обзавеждане, боядисване /цени много, бои също/ и без плочки за бани, батерии и т.н. Някой има ли представа как вървят цените на кв. метър, има ли спад и подобрило ли се е качеството?
      А и колко вземат за проектиране, че така се бяха отнесли архитектите?
      За какво питаш? Заради спорта или за какво? Правиш ли разлика между цимент и бетон? Защото Австрийския бетон трабва да ти го докарват с бетоновози.
      А при горните други изисквания-2000 Евро на метър, за двора 500.

      Коментар


      • #4
        До: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        За какво питаш? Заради спорта или за какво? Правиш ли разлика между цимент и бетон? Защото Австрийския бетон трабва да ти го докарват с бетоновози.
        А при горните други изисквания-2000 Евро на метър, за двора 500.
        Какъв Австрийски бетон те гони бе човек? Прочети внимателно!
        Ако си в час със цените на груб строеж, кажи си мнението и не питай за спорта, цемента и бетона.
        Целта е някой ако иска да строи да може да се ориентира компетентно.
        Пък ако толкова е важно приеми, че аз ще строя.

        ПП За 1500 евро ще ти го построя и с Австрийски бетон, стига да си навит. Подписвам ти договора веднага!
        Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

        Коментар


        • #5
          До: Груб строеж?

          Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
          Питам се сега когато строителството е в криза, колко излиза грубия строеж?
          Примерно къща около 150 - 200 кв. метра. На 2 етажа.
          Къщата да е от качествен бетон, австрийски или др. качествени тухли, много добра дограма, скъпи вътрешни и външни врати, качествен покрив, озеленяване, парно и климатизация. До шпакловка - включително.
          Е, то май подмина груб строеж!
          Така де, ако решиш да си строиш - качествено, без обзавеждане, боядисване /цени много, бои също/ и без плочки за бани, батерии и т.н. Някой има ли представа как вървят цените на кв. метър, има ли спад и подобрило ли се е качеството?
          А и колко вземат за проектиране, че така се бяха отнесли архитектите?
          Понеже пак ще ме упрекнат " разбиращите " - всичко което пиша е само за приказка . Ако някой иска точни сметки - да каже параметрите ?

          По груби сметки - цената на строеж за който питаш е около 200 евро за квадрат.

          ето няколко разбивки:

          1. Бригада за груб строеж за труд - 35 до 50 лева. 100 кв.м - 5000 лв
          2. Бетонни работи ( бетона ) - 160 - 200 лв/кубик ( кофража и полагането са платени на бригадата.
          плоча 100 кв.м - на 10 см дебелина - 10 кубика бетон
          греди и колони още толкова ( горе-долу) - 10 куб.м
          общо : около 20 куб.м - 4000 лв
          3. Тухлите за етаж четворки около 1000 бр. и единични около 4000 бр.
          цените не ги знам - но лесно ще ги сметнеш - около 8000 лв
          4. Измазването - с машина - ( гипсова мазилка) - 14 лв/кв.м с материалите ( около 300 кв.м) - 4000 лв с таваните
          5. Дървен материал - около 10 куб.м - 2000 лв
          6. Керемиди - около 150 кв.м по 12 бр. по 2 лв - 4000 лв с капандурата
          7. Изкопните работи с извозването на земната маса - 2000 лв( с това се започва , ама при мен са размесени детайлите )
          8. Дограмата около 200 лв/кв.м - около 25 кв.м - 5000 лв
          9. Подови настилки - около 20 лв/кв.м - 2000 лв
          10. Ел. инсталацията - 1000 лв
          11. В и К работи - около 3000 лв
          12. Оформяне на строителната площадка след довършителни работи - малко бетон и заравняване и др. - 1000 лв
          Сигурно нещо съм пропуснал , но без план е така - някой ще ме допълни.
          За да няма изненади - винаги в строителните дейности се добавят 10% НЕПРЕДВИДЕНИ РАБОТИ . Това е нормалната грешка която се допуска в процеса на работа. Може да не се наложи - но тогава се води икономия !
          Естествено - може да се направят и икономии , но .... това е въпрос на организация на работата !

          Сега за Архитектите - въпрос на избор - от 10 лв до 60 лв за квадрат застроена площ. Добре е Архитекта да ти одобри на всички инстанции плановете и да му платиш по-скъпо , от колкото ти да тичаш за одобренията. ( освен , ако нямаш роднини в кадастъра и в общината )
          Мисля , че достатъчно си поговорихме . Ще има и още , но по нататък !
          Дано съм бил полезен ?

          Коментар


          • #6
            До: Груб строеж?

            Значи проблема е със запетайките и точките. Загледай се по добре в това което си написал.
            Аз моето съм си го построил.

            Коментар


            • #7
              До: Груб строеж?

              Е, сърдечно ти благодарим!
              Разбира се, че има много въпросителни.
              Около Пловдив има известно село Марково - тузарско. В момента без зор се намират строители за 150 евро на кв. м.
              При добро строителство и дограма поне 200 евро - справка Язов известен строител.
              Последно редактирано от nikita66; 22-04-09, 19:49.
              Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

              Коментар


              • #8
                До: Груб строеж?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Значи проблема е със запетайките и точките. Загледай се по добре в това което си написал.
                Аз моето съм си го построил.
                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                За какво питаш? Заради спорта или за какво? Правиш ли разлика между цимент и бетон? Защото Австрийския бетон трабва да ти го докарват с бетоновози.
                А при горните други изисквания-2000 Евро на метър, за двора 500.
                Колега - не пиши за спорта !
                2000 евро - знаеш ли колко са ?
                За 2000 евро купуваш най-скъпата квадратура в най-скъпите квартали .... готова .
                Човека иска да строи - това значи иска ОПТИМАЛНО да използва своите пари , умения и познти с комбинация със свой имот .
                Освен това - говори за Австрииски тухли или други качествени !
                Не задавай въпроса що е бетон и що е цимент - грубо и обидно е !

                Коментар


                • #9
                  До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Значи проблема е със запетайките и точките. Загледай се по добре в това което си написал.
                  Аз моето съм си го построил.
                  Какво ви става бе хора!
                  Аз също съм построил доста /не съм строител/! Е, и!?
                  Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                    Е, сърдечно ти благодарим!
                    Разбира се, че има много въпросителни.
                    Около Пловдив има известно село Марково - тузарско. В момента без зор се намират строители за 150 евро на кв. м.
                    При добро строителство и дограма поне 200 евро - Язов известен строител.
                    И аз съм в Пловдив .
                    Всеки ден минавам около Марково .
                    Даже днес като се качвах до Бяла Черква минах от там . А горе - ме валя сняг и се върнах !
                    А на Язов - в София в Студентски град му изпълняваме циментовите замазки . Но замрази работите до лятото там . Иначе - да знам го , не лично .
                    Аз съм строителен техник и това работя .
                    Ако опреш до строеж - мога всичко в този бранш , но съм скромен .
                    Имам на разположение всякакви майстори , но част от тях на 1 май заминават за Естония ( топлоизолации правят там ).
                    Имам свободен техник , който може да отговаря за конкретен обект съвестно ( за да не изтичат средства и материали от обекта ).
                    Но ..... знам , че само си говорим - спокойно ! Не очаквам да ме наемеш , а само приказки .
                    Не тълкувай моя отговор като комерсиален - ще ме обидиш !
                    Пиша във Форума за удоволствие ! Поздрави !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Груб строеж?

                      Разбира, се!
                      Удоволствието беше мое!
                      Благодарен съм ти за отзивчивостта!
                      Пък знае ли се? Неведоми са пътищата господни!
                      Казват хората - добра дума, порти отваря!
                      Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Груб строеж?

                        Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                        Какво ви става бе хора!
                        Аз също съм построил доста /не съм строител/! Е, и!?
                        Много точно си го написал !
                        Който чете през ред - не те разбира .
                        А като гледам и какви цени дава - този колега НЕ Е В ЧАС с цените , или мисли теб за ..... милионер спечелил парите от тото !
                        Не разваляйте хубавата тема .
                        Тя е доста полезна в днешно време !
                        Усмихнете се и давайте по същество , без ..... дразги излишни !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Груб строеж?

                          Май си чешем езиците.А..

                          Коментар


                          • #14
                            До: Груб строеж?

                            На мен във Варна ми обаждат цени на груб строеж/без дограми и прочее/ - 150 Е/м.кв на етаж. Фундаменти/подвали и подпокривни/покривни с коеффициент 1,5...... Архитект/квалитетен, със съгласуване/одобрение и прочее/фактура - 12Е/м.кв.

                            2Пенчо: Колко квадрата груб строеж РЗП по 2000Е/м.кв искаш да ти дигна? Независимо от точка на локация в пределите на България.?
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #15
                              До: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                              Е, сърдечно ти благодарим!
                              Разбира се, че има много въпросителни.
                              Около Пловдив има известно село Марково - тузарско. В момента без зор се намират строители за 150 евро на кв. м.
                              При добро строителство и дограма поне 200 евро - справка Язов известен строител.
                              За да е полезна темата, е хубаво да се конкретизира за какво става въпрос. Така някой наивник, с 40000 евра, ще тръгне да строи 2 ет. X 100м2, с надеждата да влезе на шпакловка и замазка и ще остане доста разочарован.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X