Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моите батерии са 1.3ah,тук ми искат 80лв за рециклиране,като ще стане 2.5ah в същия корпус,гаранция 3 месеца.......горе-долу за тия пари китайска 5ah или оригинална 2ah,та май по-добре нови...въпроса е какви

    Коментар


    • travelling
      travelling коментира
      Редактиране на коментар
      Аз бих рециклирал , ако елементите са читави.

    • arni68
      arni68 коментира
      Редактиране на коментар
      Да уточня-80лв за 1 бр.малко скъпичко ми се види на фона на новите....и само 3 м гаранция

  • Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
    Моите батерии са 1.3ah,тук ми искат 80лв за рециклиране,като ще стане 2.5ah в същия корпус,гаранция 3 месеца.......горе-долу за тия пари китайска 5ah или оригинална 2ah,та май по-добре нови...въпроса е какви
    5 aмперчаса е 120-130 лв с гаранция в бг оригинална.3 амперчаса е 80-90 лв.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • arni68
      arni68 коментира
      Редактиране на коментар
      Да,мярнах ги.За Баш майстора ли говорим?

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Не,пазарувам от другаде,но мога да помогна ,батерии имат на склад от днес за утре

    • arni68
      arni68 коментира
      Редактиране на коментар
      Това чак сега го видях,иначе бих се възползвал.Благодаря все пак.

  • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

    Несъм попадал на такива за девалт и макита
    Те ти за Makita:


    Те ти за DeWalt:


    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • В крайна сметка си поръчах от и бей 4ач и 2 ач съответно за 42 и 24 паунда с безплатна доставка до приятели в Шотландия,те ще ми ги донесат за Великден(оригинални Dewalt)

      Коментар


      • Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
        В крайна сметка си поръчах от и бей 4ач и 2 ач съответно за 42 и 24 паунда с безплатна доставка до приятели в Шотландия,те ще ми ги донесат за Великден(оригинални Dewalt)
        Само да кажа че моята цена за 4 амперчаса оригинална девалт батерия с гаранция тук в Бг е 85.5 лв. И я имам от днес за утре.

        ​​​​
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • arni68
          arni68 коментира
          Редактиране на коментар
          Еее,супер е цената,аз за съжаление не съм такъв крупен клиент и нямам тая привилегия

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          До колкото разбирам Анатолий ти предложи да ти вземе за такива пари, ама май не се разбрахте

      • Пействам и тука че не знам къде е правилно.
        Здравейте.Обикновенно хората първо питат,а после купуват.При мен малко стана на обратно.По стечение на обстоятелствата закупих от английско Hitachi DV18DGAL. Според хитачи е 70 нютонметра,Навсякъде чета за макита,деволт и милуоки.Останах с впечатлението че хитачи са куца марка.Така ли е?На мен не ми трябва професионално,но искам инструмента да е качествен и надежден.Можете ли дадете мнение от вас или какво сте чували от познати.....Понеже имам леки съмнения дали да го продавам и да търся макита и милуоки,само че тия американските много пари,Хитачито е с метален патронник и е чисто ново.И ако не се е разбрало-нямам хабер от такива работи,имам един малък парксайд дето използвах ама той е слаба работа.Използвах го за самонарезни на ламарина.Големият ще се полва за същото,за дърво и къщни работи.Исках да е батерията 3 амперчаса но тук са две по 1,5-и добре и не е.

        Коментар


        • Това на снимката е HIKOKI, нe HITACHI. Metabo е марка на въщия холдинг.

          Еми не е Makita/DeWalt/Milawkee, ама не е и лошо чак. Нещо между RYOBI и изброените. Metabo, поне за мен са "добри" предимно в цените си.

          Проблемът им е че са сравнително редки (в смисъл не са толкова масови като "светата троица"), и съответно офертите (и промоциите) са по-малко. Съответно на сайта им разнообразието е доволно голямо, но да намериш всичко при търговец е малко вероятно. Промоции не намерих изобщо, а цените са съизмерими с Milwaukee, че и по-високи.

          Ако не смяташ да купуваш "машинен парк", не виждам смисъл да я продаваш. Ако пък смяташ да купуваш, ще трябва сам да си прецениш.

          Иначе, всичко се прави в Китай предимно - повечето артикули на "светата троица" също. Makita имат завод в Румъния и от там някои неща се купуват на доста свежи цени.

          А понеже минах на Milwaukee - минах именно заради разнообразие и достъпност - в Германия и UK има доволно разнообразие и оферти, често много по-добри от тукашните (от друга страна, 2 от машините ми бяха на най-добра цена тук). Всяка марка от "светата троица" си има своите особености и силни и слаби страни, но общото им предимство е именно че ги има навсякъде, и съответно ако проверяваш от време на време за промоции, можеш да си набавиш машинен парк на доста сносни цени, ако пък ти дотрябва някоя машина или батерия спешно, без да те интересува цената, обикновено можеш да си я набавиш ако не в рамките на деня, най-късно на другия ден.

          Аз лично минах заради... разнообразието от машини, което предлагат. Преди това бях на Einhell, от които нямам никакви оплаквания, но имаше разни машини които нямат и няма изгледи да имат скоро.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Извинявам се за повтарянето в другата тема!
            Това на снимката е Хикоки,но на практика само надписа е сменен,Няма да купувам бройки,ще се ползва за лични нужди само.За справка на моя на табелката не пише че е от Китай,пише адрес в Германия...на който има някакво хале.Според мен най-много да е сглобяван там,въпреки че какъв смисъл има нещо не стоплям.
            Друго което се сещам-освен за ползите на безчетковият мотор,има ли нещо в старата технология за четковият мотор който евентуално да превъзхожда новия-дуракоустойчивост,липса на претенциозна електроника или нешо друго?
            Понеже забелязвам че четковите мотори все още се вграждат в нови модели винтоверти.Освен цена разбира се.
            Последно редактирано от vovka; 09-04-20, 21:25.

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Четковите са с по-проста и евтина електроника, потенциално по-надеждна, но самият мотор е примерно двойно по-голям.

              Безчетковия мотор в моите Milwaukee-та изглежда буквално смешно. Ротора е изцяло пасивен, няма магнити... абе нищо няма. Трифазен асинхронен мотор - на това нещо му мрат лагерите, евентуално - то няма друго какво да му се развали.

              Е, електрониката е с микропроцесор, трифазен мост и т.н. На другото са един силов транзистор и няколко дребни чарка.

              Реално, безчеткова машина трябва да струва по-малко от четкова. Електрониката вече е хипер евтина.

          • Някой е махнал надписа хитачи и е писал хикоки ? ... Просто си си купил менте .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Някой е махнал надписа хитачи и е писал хикоки ? ... Просто си си купил менте .
              Не е менте. HITACHI вече е HIKOKI, съвсем официално. KOKI (така се казва холдингът, който ги е купил) + HITACHI = HIKOKI

              Не че като беше HITACHI имаше нещо общо с "онова" HITACHI, ама това е друга тема.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Идиоти, ето аз като не им знам интригите и си мисля, че е менте и не бих го взел .
                От утре ще се казвам Панчо , оправяйте се .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз не разбирам защо зорлем се отказват от точно това име, ама ей-на.

                  Меринджеи, сър!

              • Така,и днеска се образовах,ама може и да съм се деобразовал
                Та според братушките:
                -безчетковите макита като спрат да работят е електронният блок за управление-черна плочка залята и се сменя барабар с едни жици и цената май е над 100 лв.
                -безчетковият деволт като и той спре,се сменя ключа,двигатела и едни жици-пак една камара пари
                -предполагам и с другите безчеткови е така,а при милуоки явно е така както казваш.
                Та въпроса е има ли някакво побългаряване и разглобяване на залетите части,та така да става евтин ремонта но все пак трябва да е от електрончик предполагам

                Коментар


                • От опита ми с макита четкова машина може да се убие сревнително лесно с претоварване от непраилна употреба, безчеткова до сега не съм успял да претоваря.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от vovka Преглед на мнение
                    Така,и днеска се образовах,ама може и да съм се деобразовал
                    Та според братушките:
                    -безчетковите макита като спрат да работят е електронният блок за управление-черна плочка залята и се сменя барабар с едни жици и цената май е над 100 лв.
                    -безчетковият деволт като и той спре,се сменя ключа,двигатела и едни жици-пак една камара пари
                    -предполагам и с другите безчеткови е така,а при милуоки явно е така както казваш.
                    Та въпроса е има ли някакво побългаряване и разглобяване на залетите части,та така да става евтин ремонта но все пак трябва да е от електрончик предполагам
                    При Milwaukee на някои машини е залято, на някои не. Но май не е смола, а силикон. Съмнявам се да е ремонтопригодно, доколкото съм виждал какво представлява самата платка.

                    Но пак- мотор не виждам как ще се скапе, освен от зверско прегряване. Той има 10-ина намотки на кръст в него и нищо повече. Дори да се скапе, със сигурност може да се пренавие.

                    ...ама, не мисли за ремонти, а мисли за машини, при които ремонтите са изключение. При 3 години гаранция не мисля че е болка за умирачка.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Някой да е пробвал 6 амперчасовите батерии на макита?Мнение,заслужават ли си по високата цена ? Имат ли покритие тия 6 амперчаса.Ходих за 5 амперчаса и като разбрах за 6 -те и се спрях за размисъл.

                      Реално ако разделя цената на 5 амперчасова батерия и я умножа по 6 излиза че за тея пари ,в момента 6 амперчасовите батерии ,ги продават като за 7 амперчаса ...смятам като бай Ганьо,практично !
                      Последно редактирано от Roninn; 11-08-20, 18:38.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • alexalex69
                        alexalex69 коментира
                        Редактиране на коментар
                        И аз ги заглеждам , ама само от любопитство . За момента имам две 5 Ап и две 3 Ап и реално не съм успял за ден с моята работа да изразходя една дори . Умножих доста акумулаторните си машините и въпреки всичко все още нямам глад за нови батерии . Взех си макита DHS680 , DHR171 и DFS452 .

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X