Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ittso
    отговори
    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Днес каквото пипна и го чупя или развалям...
    Строших няколко метчика,запалих гумиран кабел със 6 киловата лед лампи....доста ефектно беше,никой не ме видя , освен колегите....и като капак на всичко,към 17 часа успях да убия верния ми стар приятел винтоверт девалтчо.....умря достойно по време на изпълнение на служебните си задължения.....умря на работното си място с гордо вдигнато свредло.Поклон,запознах се с него,през пролетта на 2018 г ....беше дошъл от Канада ,не се харесахме веднага,беше леко бавнооборотен......
    Но през годините си спечели доверието ми,ходихме с него в Унгария,в Украйна,не съм сигурен дали в Ирак беше с мен,по скоро не...Ще го запомня като тих,покорно смирен и изпълнителен.За времето през което го познавах,е имал доста безразборни връзки с няколко 5 амперчасови батерии....като днес почина в обятията на най младата ни членка, ,1.7 амперчасовата с големия ток ,за която съм ви разказвал....

    В епилог...мъчно ми е.
    С една нова моторетка ще възкръсне...

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    Е...аз съм от инженерния взвод

    Остави коментар:


  • m_markovski
    отговори
    Малко не е по темата, но за какво ти е трябвал винтоверт в Ирак? Там ходеха с автомати по спомен.

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    Днес каквото пипна и го чупя или развалям...
    Строших няколко метчика,запалих гумиран кабел със 6 киловата лед лампи....доста ефектно беше,никой не ме видя , освен колегите....и като капак на всичко,към 17 часа успях да убия верния ми стар приятел винтоверт девалтчо.....умря достойно по време на изпълнение на служебните си задължения.....умря на работното си място с гордо вдигнато свредло.Поклон,запознах се с него,през пролетта на 2018 г ....беше дошъл от Канада ,не се харесахме веднага,беше леко бавнооборотен......
    Но през годините си спечели доверието ми,ходихме с него в Унгария,в Украйна,не съм сигурен дали в Ирак беше с мен,по скоро не...Ще го запомня като тих,покорно смирен и изпълнителен.За времето през което го познавах,е имал доста безразборни връзки с няколко 5 амперчасови батерии....като днес почина в обятията на най младата ни членка, ,1.7 амперчасовата с големия ток ,за която съм ви разказвал....

    В епилог...мъчно ми е.
    Последно редактирано от Roninn; 02-03-23, 19:04.

    Остави коментар:


  • Roninn
    коментира - отговор
    А имам..само от два месеца не съм го виждал, вероятно е в другия гараж който по рядко ползвам.

  • disko04
    отговори
    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Доста по удобно е с гайка. Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230301_221353.jpg Прегледи:0 Размер:298.2 КБ ID:6914484 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230301_221058.jpg Прегледи:0 Размер:397.9 КБ ID:6914485
    Купи си безчетков. По дълъг е, само това го броя за минус, в определени случаи. Всичко друго е по.

    Остави коментар:


  • Алекс Маринов
    отговори
    Има и друго предимство - самата гайка е съставна и е от две отделни въртящи се една към друга части, а между тях има заключващ механизъм. Долната притиска захванатия диск, но няма контакт с шпиндела, а другата с резбата се затяга към оста /шпиндела/. Двете имат ограничен ход една спрямо друга, като по този начин със завъртането на ухото /дръжката/ се затяга и заключва диска, а със завъртането на ухото в обратна посока се отключва и отвива цялата гайка. Така при превъртане на диска по време на работа с инструмента, не се оказва въздействие върху частта на гайката с резбата и не се презатяга диска към шпиндела, а след това само с леко движение на ухото всичко се отвива на ръка и не е необходим допълнителен ключ.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    коментира - отговор
    Сега вдянах какъв и е замисъла. това черното се дърпа и става на дръжка за отвиване и завивиане. Но пак, лично до момента не съм изпитвал нужда от такова. Честно казано не знаех дори че съществува.

  • sparkybg
    коментира - отговор
    orela : Нямам счупен диск до сега. Ни тънък, ни дебел. С уговорката че с по-голям от 125мм шлайф работя много рядко, и в 90% от случаите работя с акумулаторен такъв.

  • Roninn
    отговори
    Доста по удобно е с гайка. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230301_221353.jpg
Прегледи:244
Размер:298.2 КБ
ID:6914484 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230301_221058.jpg
Прегледи:242
Размер:397.9 КБ
ID:6914485

    Остави коментар:


  • Roninn
    коментира - отговор
    Не съм я пробвал още,но сега ще сляза до склада да я пробвам,ако не съм я загубил вече!

    п.п И при мен тънките дискове често се случва да се порежа на тях

  • sek.1
    коментира - отговор
    На големия съм стигал да режа гайката та да я хвана като хората на менгемето .

  • orela
    коментира - отговор
    sparkybg - и аз така действам, но при отвиване тънките дискове ми се чупят понякога. Имаш ли решение за тяхното отвиване?

  • sparkybg
    коментира - отговор
    А какво и е специалното на тая гайка? Аз ключ за стандартна гайка не съм ползвал поне от 2-3 години. Пристягам на ръка гайката, после достягам, въртейки на ръка диска. Отвивам по същия начин. Нула проблем. до сега.

  • sek.1
    коментира - отговор
    Безчетковия Парксайд заводски е с такава гайка .

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X