Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Баси...не мога да прочета и следя мисълта ви,камо ли да го напиша.Перфоратора (36) волта се храни със 36 волта....един мотор е....

    Само да корегирам нещо невярно написано по горе....макита 18 волтовите батерии не се зареждат балансно....следи се само първата батерия в пакета...писано е многократно.

    Оборотите на ъглошлайфа на батерии си зависи от каквото е решил производителя....точно защото девалт бяха на 8500 оборота,взех макита на 11 000 оборота ....хубаво лошо,работим и нямам забележки....
    Последно редактирано от Roninn; 13-01-23, 19:46.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Кой е точния модел на 11000 оборота? Прегледах всичко XLT и XGT на американския им сайт - няма нищо на повече от 8500 оборота. На 11000 са им кабелните.

      Впрочем ето нещо, което ми липсва - флекса на Milwaukee няма степени ни то на обороти, нито на натоварване. Някогашния ми четков Einhell много ме кефеше освен с тишината си (беше на по-ниски обороти), и с това че е подходящ за кофти места - като се претовари спираше, а нивото му на претоварване беше достатъчно ниско за да не може да стане голяма беля и достатъчно високо за да е съвсем пълноценен ъглошлайф.

  • И аз като гледам какъв огън разпалих с въпроса си не смея да се “покажа” в темата
    Дела трябват, а не думи.

    Коментар


    • motor_men
      motor_men коментира
      Редактиране на коментар
      За какво са му тези 40 волта? Аз за винтове от 3 до 6мм. ползвам Макита 10.8 волта , за 8мм. винт ползвам 12 волта. Голяма и тежка машина тормози ръката. Проблема при Макита е , че започнаха и батериите да ги правят в Китай.

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Аз си имам и 12V машинки (само 2 засега) и никак не искам да се отказвам от тях, точно заради компактността. Но например ъглошлайф или перфоратор на 10-12 волта с малка батерийка, е несериозно. Има и такива, поне на Milwaukee, но при тях компактността на батерията леко се обезсмисля - има 18 волтови машини с подобни габарити.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Вече, единственото хубаво нещо на Макита е, че китайските клонинги са повече от на половина толкова добри от оригинала и струват с две батерии и зарядно колкото една голяма пица с кола в ресторанта, тоест мога да си купувам нов комплект всяка седмица ако се наложи, ама не се налага, от години имам такива импакт винтоверти и даянят

  • Да питам знаещите....
    Налага се да доработваме едно изделие - отваряме го ама вътре има едни 14 броя 3мм болтчета които развиваме и после завиваме.Няма голямо усилие но няма място за обикновен стандартен винтоверт.. Мястото е малко и с мъка ползваме този:
    Акумулаторна отвертка TOTAL + аксесоари, 1/4", 4 V, 4 Nm ⊶ онлайн на Хит Цена — itt-shop.bg

    Нямаме нужда от сила ама и този идва голям за това кофти място - и се чудя да ползвам ъглови приставки от тоя тип:
    Адаптер ъглов за битове YATO, 1/4", 37 мм, 105° ⊶ онлайн на Хит Цена — itt-shop.bg

    Абе трябва да се развият и завият над 1000 болтчета и няма място ... На места го правим с много къса кръстата отверка с топка(щото е къса)

    Според Вас - има ли по добър начин? Кой е най малкия винтоверт (най къс) дето можем да го заврем? Имаме директна видимост просто мястото е тясно??
    Горе посочения 3.6 волтов ни върши работа но е на ръба - тоест има ли по малък??
    Нещо да ме посъветвате??

    Коментар


    • motor_men
      motor_men коментира
      Редактиране на коментар
      Макита и Бош си имат ъглов винтоверт на 10.8 волта , но зависи колко тясно е пространството. В отвор 11см. широчина/височина/ , ползвам един модел на Verto с няколко приставки.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      И аз ползвам 90градуса ъглов винтоверт на Макита, и Милуоки имат, супер сум доволен, точно за автомеханически нужди го взех и се родих откакто го имам, прецизен и може да контролираш торка със спусъка.

  • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

    Само да корегирам нещо невярно написано по горе....макита 18 волтовите батерии не се зареждат балансно....следи се само първата батерия в пакета...писано е многократно.
    ...
    Неправилно, отвори от новите, особено тези с индикацията и ще се убедиш.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Кои са тези новите?

    • disko04
      disko04 коментира
      Редактиране на коментар
      Как кои, тези с индикатацията за заряд. 18 волтовите батерии на Макита са 3 поколения предвид контролера вътре.

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Те без индикация няма от няколко години

    • За какво са му тези 40 волта? Аз за винтове от 3 до 6мм. ползвам Макита 10.8 волта , за 8мм. винт ползвам 12 волта. Голяма и тежка машина тормози ръката. Проблема при Макита е , че започнаха и батериите да ги правят в Китай


    За винтове от 3 до 6 може ама той ще си купи и ъглошлайф и ударен гайковерт и ударен къртач пробивач и ръчен циркуляр (много важна машина) и какво, два вида батерии с два вида зареждачки. А не, мерсаж.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

      e=mc2

      Значи ни трябва или маса или скорост, или и двете. И доколкото например едно 30-40 сантиметрово 20-30-40мм свредло за бетон не е като да няма маса, това, което трябва да го ускори, също трябва да има достатъчно маса, иначе ще се ускори не свредлото/шилото, а машината, в обратна посока. Тоест за сериозен инструмент трябва поне сравнима като маса машина, понеже скоростта не е безкрайна величина. Малките машинки обикновено са по-бързи като удари и скорост на "чука" - малка маса може да се ускори повече по-лесно. Тежката машина само я държиш да не изпадне и сама си върши работата, леката я напиняш ти, та белким пробие нещо.
      Ето, тук Спарки ти го е обяснил цветно и качествено. Особено пък за таван по тежката машина ако можеш да я вдигнеш, те облекчи защото ще свърши по бързо работата. Ускорението на удара и противодействието му слабо се влияе от посоката на тежене на машината. Да по удобно е да пробиваш пода но с лека машина има да си въртиш по тавана.

      ПП Да не говорим че това с тавана е изсмукан от пръстите пример, като чели най вече къртим тавани. Ма за тях ще си купим компресор и 100 метра маркуч че не се знае тавана на кой етаж е.​​​​​​​​​​
      Последно редактирано от disko04; 13-01-23, 21:43.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • motor_men
        motor_men коментира
        Редактиране на коментар
        Нали тежкия перфоратор ти беше нужен за направа на отвори? Кога почна да къртиш пода?

      • disko04
        disko04 коментира
        Редактиране на коментар
        Къде съм казал че само пробивам? А той освен перфоратор е и къртач.

    • Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      За винтове от 3 до 6 може ама той ще си купи и ъглошлайф и ударен гайковерт и ударен къртач пробивач и ръчен циркуляр (много важна машина) и какво, два вида батерии с два вида зареждачки. А не, мерсаж.
      Не, един вид батерии. 18/20V. На леките машини по една, на тежките по две. То и с 40 волтовите пак ще е така. Да, ще имаш и вариант с по една 40V 5Ah, тежаща колкото две 18V 5Ah, демек пак все тая. Или пък не = въпросната 40V 5Ah батерия ще си тежи и върху винтоверта, импакта и лекия гайковерт, дето изобщо не искат такава батерия и дават същото и с 18V 2.5Ah.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • disko04
        disko04 коментира
        Редактиране на коментар
        Пак едно си знаеш, едно баеш. 18в 5ачаса ще бъде 36в 2.5ачаса, еднаква тежест, и ще е по добре. А защо? По нагоре съм ти дал причини.

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Примери трябват, примери. А ти дадох, ти не. Всичките 18V машини на Milwaukee не само не отстъпват, ами в повечето случаи са по-добри по един или няколко параметъра при еднакви или близки останали, от всичките 40V Makita. Опровергай ме. Аз тио дадох конкретни примери с модели машини, ти даде едно голямо нищо.

    • Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      • За какво са му тези 40 волта? Аз за винтове от 3 до 6мм. ползвам Макита 10.8 волта , за 8мм. винт ползвам 12 волта. Голяма и тежка машина тормози ръката. Проблема при Макита е , че започнаха и батериите да ги правят в Китай


      За винтове от 3 до 6 може ама той ще си купи и ъглошлайф и ударен гайковерт и ударен къртач пробивач и ръчен циркуляр (много важна машина) и какво, два вида батерии с два вида зареждачки. А не, мерсаж.
      Завиване , пробиване , къртене , рязане , фрезоване , рендосване , шлайфане , .... са различни операции , за които се нужни различни машини с различен волтаж. Но ти като професионалист , може да ни демонстрираш как се завиват винтове 3мм. с 40 волта машина. Може и да науча нещо от тебе , вместо да ползвам пет различни волтажа с различни зарядни и батерии.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Спарки е хобист като мен, и той както и аз имаме поне половин дузина безкабелни, точно защото сме осъзнали като теб, че си трябва...

        Вие професионалистите имате други изисквания като тегло, надежност, бързина на заряд и т.н. ние нямаме, за това неща на вас ви пречат, а ние не ги забелязваме.

        Не мисля, че Спарки флейми, той така си говори защото е програмист не го съди тежко.

    • Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

      Завиване , пробиване , къртене , рязане , фрезоване , рендосване , шлайфане , .... са различни операции , за които се нужни различни машини с различен волтаж. Но ти като професионалист , може да ни демонстрираш как се завиват винтове 3мм. с 40 волта машина. Може и да науча нещо от тебе , вместо да ползвам пет различни волтажа с различни зарядни и батерии.
      От 5 години с това което на 3-скорост е 280nm освен малките винтове си развивам и завивам гумите на колата. Без проблеми, хората са го измислили, има 3 скорости. Щях да купувам малък импакт но се оказа че този ме задоволява.

      Прикачени файлове
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение

        От 5 години с това което на 3-скорост е 280nm освен малките винтове си развивам и завивам гумите на колата. Без проблеми, хората са го измислили, има 3 скорости. Щях да купувам малък импакт но се оказа че този ме задоволява.
        Човек,това е мъчение...аз така правя като на някой висок обект ,не ми се качват две и три машини....

        Но пък си зависи за какво го ползваш....аз това няма да го търпя от ет 8 до паркинга съм го изхвърлил тоя преходник.

        Какво работиш с тая компановка?
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • motor_men
          motor_men коментира
          Редактиране на коментар
          Завива три винта март месец , и четири винта октомври. Декември слага зимните гуми. Това работи с тая....

        • disko04
          disko04 коментира
          Редактиране на коментар
          Малко повече са винтовете но на мен ми върши работа.

      • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Човек,това е мъчение...аз така правя като на някой висок обект ,не ми се качват две и три машини....

        Но пък си зависи за какво го ползваш....аз това няма да го търпя от ет 8 до паркинга съм го изхвърлил тоя преходник.

        Какво работиш с тая компановка?
        На мен работата не ми е да вися цял ден по стълби, ползвам си инструментите за работа вкъщи и по колите за това не ми трябват инструменти които се припокриват.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • Ясно.....това са различни неща......домашната работа,няма общо с тази,с която си вадиш хляба.

          Тази пък ,с която си вадиш хляба,не я интересува че нямаш това или онова......просто за дадената работа,купуваш точния инструмент.

          Много често купуваш инструмент ,за който си се заблудил че ще свърши дадена дейност,пък той се оказва или слаб,или прекалено мощен или тежък.....


          Последно редактирано от Roninn; 15-01-23, 14:24.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Ясно.....това са различни неща......домашната работа,няма общо с тази,с която си вадиш хляба.

            За това кой спори? Но машините ми не се различават по качество от твойте. Същите които и хората изкарващи парите си с това ползват. Дори аз ги имам преди ти да започнеш да купуваш ДЕВАЛТ като професионална техника която със сигурност е такава. Както и Спарки говори за Милуоки, добри са няма спор.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение

              За това кой спори? Но машините ми не се различават по качество от твойте. Същите които и хората изкарващи парите си с това ползват. Дори аз ги имам преди ти да започнеш да купуваш ДЕВАЛТ като професионална техника която със сигурност е такава. Както и Спарки говори за Милуоки, добри са няма спор.
              Аз мисля че не е важно кой какво има ,и от кога го има,а кой как ползва дадения инструмент.

              Иначе за протокола,първия ми винтоверт на батерия е марка ТСМ И го ползвам от лятото на 1995 тоест почти 28 години...след 4-5 месеца професионално ползване,му умря батерията....и тогава купих винтоверт макита с куфар и зарядно 14.4 волта 2 амперчаса батерия.червена..след това лавината се отприщи и вече във следващите месец два,бях закупил няколко куфара оборудвани ......помня че английските батерии бяха червени а часта към винтоверта сиви.Първия куфар от Томика Пловдив....а другите куфари от някакъв момък от Костенец ми ги носеше от Англия на половин цена.

              А инструменти макита на ток,имам от септември 1994 година .....преди това ...17 годишен.....през .1991 г си купих от магазин на главната срещу аптека марица Пловдив,бормашина спарки BUR2 162 ME която работи и до днес.....

              От 1993 г до 1995 съм минал през почти всичко което предлагаше марката спарки...тогава имаше и лепенка ПЕЖО на някои винтоверти и перфоратори.Само не знам къде се дянаха тези...имах и много ел инструменти за дърво...за кратко работех като джамджия ...правехме прозорци.

              Така че нека не си говорим по тоя начин за многото преди....
              Последно редактирано от Roninn; 15-01-23, 16:43.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • motor_men
                motor_men коментира
                Редактиране на коментар
                Спарки и Пежо , са един голям боклук.

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Тогава нямаше други....тук там метабо,бош...крез

            • Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение

              На мен работата не ми е да вися цял ден по стълби, ползвам си инструментите за работа вкъщи и по колите за това не ми трябват инструменти които се припокриват.
              Тогава защо даваш съвети? При положение , че не си пробвал , няма как да знаеш кое е най-подходящо , дори и за хоби.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X