Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    планките ще висят надолу...
    ,защото за два дни,скобите могат да бъдат простреляни.....

    Та питането е,има ли тт данни какво и колко носят тея пирони.

    .
    Изглежда здраво... Едва ли някой ще каже точни данни защото до голяма степен зависи и от профила...
    Ама по нагоре пише че планката е надолу? Това означа и по две дупки на планка?
    Ами ако сложиш по една дупка с пирон и една по обичайния начин? Като подсигуровка?
    Или ако редуваш планките?
    Една изцяло простреляна една редовна - по този начин пак няма да падне ами най много да провисне? и ще се вземат мерки??
    Ами ако простреляш с пирон и той излезе от другата страна- както на снимката? Тогава ще го чукнеш леко настрани? пирона ще се накриви леко и няма излизане повече?

    Коментар


    • mishomishev
      mishomishev коментира
      Редактиране на коментар
      Ами значи разковничето е пирона да не излиза. Щом не може да се чукне леко да се закриви (би трябвало да може) тогава не може ли да му се капне отгоре боя епоксидна смола - и ще се залепи. И става допълнителна подсигуровка.
      Все си мисля че 10 а и 20 кила - нищо не е...

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Гледах руснак,който със теслата напъва пироните като пирон от дърво,пироните не излизат от метала,а се късат към главата....това ме притеснява.

    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Подобно захващане ползват за закрепване на покривна ламарина в/у носещите греди.

      Виж самопробивни винтове по DIN7504K.
      Директно пробиват и се навиват в обикновен горещо валцуван профил.
      Започват от около 4 мм. Предполагам, че ще ти свършат работа.

      Виж колко технологично ще ти е.

  • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Във такъв профил.....планките ще висят надолу...в средата на планката ще има шпилка ф8 ...шпилката ще носи различни неща, осветление,метални кабелни скари и други....реално товара на една такава скоба ще е около 10 кг.Досега това се хваща със болтове през профила....профила е 6 мм дебел....дупчи се бавно ...отворите са стотици и се работи над главата....та се чудя ако ги стрелям със пистолет за директен монтаж...колко може да се разчита на товароносимост на пироните...
    Според мен подобно решение не е технически издържано. Не знам доколко би могъл да е предвидим във времето такъв начин на монтаж - вибрации, температурно разширение на профила и пирона.
    Тъй като пирона е значително по-твърд от профила, най-лошия случай ще бъде ако вследствие на температурни колебания успее да поразшири отвора в профила.
    Предполагам, че заваряване на планките едва ли е приложим начин за монтаж?

    @Мишев
    Опитай да изкривиш подобен пирон и след това сподели как върви работата...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Ако пирона се набива хоризонтално и работи на срязване бих рискувал. Така монтиран на опън ще държи до време.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Хилти обявяват 20 кг. на опън, като не държи при влага и корозия. Също и висока температура.
        Дават ги за единични скоби за укрепване на кабелни тръби.

    • Днеска взех от тези планки,тук ги ползвам за други неща,но планките са същите....Май ще мина на самонарезни винтове,няма да рискувам със пироните.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230123_183842.jpg Прегледи:0 Размер:355.9 КБ ID:6908878
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Днеска взех от тези планки,тук ги ползвам за други неща,но планките са същите....Май ще мина на самонарезни винтове,няма да рискувам със пироните.

        Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20230123_183842.jpg Прегледи:0 Размер:355.9 КБ ID:6908878
        Правил съм подобни неща професионално, сглобявах коли за Ягуар преди много години.

        Винаги е по-бързо и ефективно да се разпробият пилотни дупки със специално тънко свредло от друг човек и втория само да навива винтове, дори и самонарезни.

        Времето, умората и ефективността за постигане на крайната цел ще ти харесат повече с две операции, дупчене + завинтване, вместо директно със самонарезните винтове.

        Моите две стотинки.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          Има разлика м/у самонарезен винт за листов материал и самопробивен винт за шина. В твоя случай първия човек точно позиционира отворите и съответно бъдещата сглобка.

          При монтажа на тези планки предполагам има възможност определена неточност.
          Някога някъде са измислили самопробивния винт, за да извършват 1 операция вместо 2, при позициониран детайл "на ръка".

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Оо аз ли незнам.....тея за листов ми излизат златни....нищо че са неръждаеми....за седмица сме изхарчили за около 1000 лв от тях....и лошо ми става като видя че кашона свършва.

      • Вчера обикалях магазините за инструменти в Турция.....цените им са убийствени за тях....5 Аh батерия макита 18 волта,2600 турски лири ....грубо 130 евро ....забелязах че клиентите им купуват малките винтоверти със малки батерии ....10 волта 1.5 амперчасова батерия...бош.основно..Деволт и макита по мои наблюдения са недостъпни за тях...наличните са прашасали по стелажите ... Накупих си инструменти на сета форм турска фирма със добро качество....в никакъв случай не са по евтини от нашия пазар,но така и така бях там.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От Камартон взех 2бр 12амперчаса батерии на Милуоки 18волта.ю
          На яка промоция са.
          Имах и 8броя умрели от същите които ми замениха с чисто нови
          Фирмено доволен.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • Никола
            Никола коментира
            Редактиране на коментар
            Колко време ти признават гаранция на батериите?

        • Това е най-интересното.На две имах лично регистрирани от мен гаранции в сайта на милоуки.
          Другите колега ги бе взел от друг магазин и не знам дали ги бе регистрирал.
          Нямам идея на колко време са,защото имам доста...разбирай над 30 и не знам коя кога е купувана.
          Но факт отидохме прегледаха и дадоха нови.
          А и големите кютуци ще ги видя как са в тежката артилерия гайковерти.
          Очаквам добри отзиви ма да видим.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • Батерията в Германия е 300лв. В Камертон е била над 900, сега е 470. Ми... ще си пазарувам от Германия че тукашните яки промоции нещо не са мойте. И големия гайковерт като си купувах беше същото.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • С гаранцията как си?Щoто аз не купувам по една,а по 10 и ако ми важи гаранцията ме боли за тукашните фирми.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • Ми регистрирал съм ги безгрижно. До сега не съм опирал до гаранция.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • При такава разлика в цената и търговеца , гаранцията ще ми е последна грижа.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • Нц.Тук не говорим за домашен майстор.
                    Ако е за у нас е едно ама аз имам машини на милуоки за 20000лв.
                    Нали важна ми е гаранцията в предвид, че ги убиват от работа колегите.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                      Нц.Тук не говорим за домашен майстор.
                      Ако е за у нас е едно ама аз имам машини на милуоки за 20000лв.
                      Нали важна ми е гаранцията в предвид, че ги убиват от работа колегите.
                      Не сме домашни майстори , но предпочитам да си купя девет от Германия вместо три от български измамник.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • Да не се брои за реклама, ама разгледайте в олайнмашини сайта. Незнам как докарват цените, ама са доста различни от камартон

                        Коментар


                        • Plamen Alexandrov
                          Plamen Alexandrov коментира
                          Редактиране на коментар
                          Аз постоянно пазарувам от тях и съм много доволен както от услугата така и от покупките

                        • disko04
                          disko04 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Дай фидбег относно последните ти питания и покупки в следствие.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X