Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За шлайфа си направете ключ. Трябва ви само размера между пъпките да е точен. Хубави болтчета и гайки а назад рамото може да е квото има. Гайка отгоре,гайка и отдолу и да стърчи колкото е нужно. Аз си използвам някъв голям купешки на който му изтръгнах нитовете и му насадих болтове и гайки.
    Другия вариант който скоро ще плъзне по магазините вероятно,понеже се появяват доста клипчета е с централна гайка за ключ
    Последно редактирано от //Радо//; 07-12-22, 06:16.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • Някой да има впечатления от акумулаторна ножица за клони? Ясно, че марковите са по хубави, но тия от по 200 лева вършат ли работа и доколко?

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Комшията ползва ейнхел и е много доволен.

    • Първоначално публикуван от zueka1 Преглед на мнение
      Някой да има впечатления от акумулаторна ножица за клони? Ясно, че марковите са по хубави, но тия от по 200 лева вършат ли работа и доколко?
      Ей тук има отзиви
      https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B8%D1%86%D0%B8
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • Тези дни ми попадна това, признавам от спам:
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:479269C3-9A4A-43B8-887F-24F795110CB1.jpeg Прегледи:0 Размер:176.1 КБ ID:6904251

        Проверих намалението - верно си е.
        Това бил малко стар модел, имало по-нов но аз не съм версоман.
        А така и така се чудех трябва ли ми тоя чеп та с тоя спам некой реши вместо мен.

        Днес пробвах на няколко профила - ми работи си!

        Кофти, че не се регулира колко да излиза напред ограничителя.
        Бях осталал с някакво впечатление, че го може.
        А хубавото на модела е, че листа може да се постави в 4 различни позиции.

        По тоя повод @Roninn:
        Беше споменал, че имаш тотализиранa баКтерия?

        Ако ти е излишна дай я насам!

        Искам да махна елементите и да ползвам корпуса на батерията за захранване на инструмента от външен източник.

        То Dewalt продават такъв захранващ адаптер, DCB500 се води.
        Не е прекалено скъп ама пък аз имам няколко излишни яки 19VDC захранвания.
        Ако имам някакъв корпус през който да ги включа в инстриментите ще е ОК.
        Аз и с кабелите нямам никакви фобии

        Даже търсих из ебалници.
        Има но никой не си признава, че продава преебан@ батерия.
        Абе да си кажа 50лв за това не ми се дават а по-евтина не намерих!
        Враг усраине

        Коментар


        • Един човек ми "изпринтира" преходи между милууоки баКтерии към макита и парксайд инструменти. Нещо като 20-25лв. Ако искаш да се разтърся за телефона му, трябва да го имам в браузъра на компа.

          Коментар


          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Може, благодаря!
            Попадах на подобни оферти и в ебалниците.
            Не знам защо не им обърнах внимание а всъщност би трябвало да ми свърши работа такова ръкоделие.

            Сетих се само за окуцената баКтерия на ронина

            П.С:
            Хвърлих пак един поглед в продавалниците: искат около 50лв за подобни преходи.
            Явно затова не съм им обърнал внимание.
            За толкова и малко повече се продават очевидно менте батерии.
            Но на мен и това не ми се купува.

            Та виж “твоят” човек, ако вярно или все още “принти” на цените дето си писал може да се заиграя.
            Повече пари за ръкоблудство не давам
            Последно редактирано от Esper; 23-12-22, 06:51. Причина: Допълване

          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            За тези периоди има ли готови програми или трябва с шублера и да се прави програма. Синът скоро си купи принтер, но още не го е инсталирал. Имам няколко идеи за преходи да ми направи.

        • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Тея дни малко ъпдейт на инструментите.....

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221103_173550.jpg
Прегледи:876
Размер:261.2 КБ
ID:6898025 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221103_173757.jpg
Прегледи:856
Размер:157.4 КБ
ID:6898026 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221103_173706.jpg
Прегледи:861
Размер:184.0 КБ
ID:6898027 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221103_173651.jpg
Прегледи:858
Размер:187.4 КБ
ID:6898028 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221103_173806.jpg
Прегледи:860
Размер:241.0 КБ
ID:6898029 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221103_173956.jpg
Прегледи:869
Размер:315.8 КБ
ID:6898030

          Купих и малко батерии.Някакси съм успял да строша корпуса на две 5 амперчасови батерии
          Днес за сефте го ползвах по предназначение....много злобна машина , безапелационно развива всичко със ударните вложки......направо забравям за пневматичния .....Голям кеф и удобство.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар



          • Ако имам някакъв корпус през който да ги включа в инстриментите ще е ОК.
            Аз и с кабелите нямам никакви фобии

            Даже търсих из ебалници.
            Има но никой не си признава, че продава преебан@ батерия.
            Абе да си кажа 50лв за това не ми се дават а по-евтина не намерих![/QUOTE]

            В Aliexpress има всичко бе

            Ето адаптер за ДеВалт с жици за външно захранване:

            https://www.aliexpress.com/item/1005003957258707.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.57c55d11skYz92&algo_pvid=91f7124d-4b8c-4869-8d26-1630e0696bbf&aem_p4p_detail=202301031211241871077680251020002066658&algo_exp_id=91f7124d-4b8c-4869-8d26-1630e0696bbf-3&pdp_ext_f=%7B"sku_id"%3A"12000027565878824"%7D&pdp_npi=2%40dis%21BGN%2110.54%218.43%21%21%212.88%21%21%402145279016727766842032765d071f%2112000027 56 5878824%21sea&curPageLogUid=Oq3uKzR1ZeJd&ad_pvid=202301031211241871077680251020002066658_4&ad_pvid=202301031211241871077680251020002066658_4

            Оффф, не съм писал отдавна и вече не знам как да направя активен линк, съжалявам.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • А, ето:

              Коментар


              • Не ве - обратното ми тревеше!
                Да вземеш ток от баКтерията варианти - бол.
                Исках нещо, което да се прави на баКтерия с джици.

                "Изпринтиха" ми го вече - виж виж по-горе.

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_0015.jpeg Прегледи:0 Размер:856.2 КБ ID:6905945

                25 кинта, няма много търговски вид но би трябвало да свърши работа.
                Обратното ми е по-притеснително понеже бая работи с търговски вид не вършат никаква полезна работа!
                Това поне вляя плътно, човека ми го изпрати за 3 дни след обаждането.
                Но в интерес на истината все още не съм правил опити да захранвам инструмент през него.
                Идеята ми беше да опитам с 230W 19V захранвания, каквито имам.
                Враг усраине

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  ...направо забравям за пневматичния...
                  Сега си го предстви умножено по 2. Аз отдавна забравих за пневматичния. Същия кеф е да вадиш тампони и прочие, дето искат 10-20 тона - само да ти е достатъчно здрава скобата да устои на злобата. Деди маха шарнир с метър и петдесе рамо, аз го махам с няма и 10 секунди "бръм".
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Да започнем с това - https://www.youtube.com/results?sear...e+vs+milwaukee . Имам достъп и до двете ,и мога да заснема същите клипчета. Гайковерта от клипа по-долу ,който свърши работа е това - https://www.misterworker.com/en/beta...7cd/29606.html.
                    Първия е със 1900 нм ,втория е с 1020 на 6,3 бара. В момента на клипа на 10бара. Първия тежи 4 килограма и е с огромни размери ,втория тежи 1,9 килограма и е много по-компактен.
                    Първия ще мре всяка година поне по веднъж. Втория е на 5 години интензивна работа ,без забележки. Не знам какви са ви въздушните ,но видях че токаджииските гайковертчета не стават за профи изпълнения. ЕДИНСТВЕНОТО им предимство е работа на места без необходимата инфраструктура. Монтажи и полеви ремонти. Мерси.
                    https://www.youtube.com/shorts/eM00qqnV6Rg
                    Това което се случва на клипа е ежедневие.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • kalin09
                      kalin09 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Болта не помръдна. Както казах ,това е ежедневие и такива клипчета мога да правя много.

                    • disko04
                      disko04 коментира
                      Редактиране на коментар
                      ______

                    • sparkybg
                      sparkybg коментира
                      Редактиране на коментар
                      ...а ако вместо да подпираш батерийния отгоре беше обрал с ръка или ключе луфта между вложката и болта, нямаше да ти се наложи да ходиш до компресора да вдигаш налягането. Нямаше и да ти се наложи да се радваш на "песента" на компресора.

                      Впрочем има доволно клипчета из интернет, дето сравняват въпросния Parkside точно с въпросния мой Mиlwаukee - ми не са еквивалентни. Parkside-а е и по-тежък, и по-дълъг и по-слаб.

                  • И защо по-точно реши че акумулаторен Milwaikee ще мре поне по веднъж всяка година? Нещо не намирам подобни оплаквания. И да, може ония на клипчето да изглеждат еднакво вътре, но дали ще живеят еднакво и колко ще са разтропани след 5 години е съвсем друг върос. На зелена ударна машина Parkside батерията и се разкова на първата седмица, та сменях болтчета, после сменях и корпус, защото единия захват за болтче се счупи и дръжката подмръдваше и щипеше при натоварване. На Milwaukee нямам ни счупена батерия, ни корпус, а е тормозена много повече.

                    Батерийните (не токовите) имат основното предимство че нямат ни кабел ни маркуч => не се съобразяваш с доволно дебел маркуч и не слушаш постоянно "песента" на компресора. Кво ми дреме че въздушния е с 2 кила по-лек, като трябва да разнасям 2 кила маркуч и да се съобразявам от къде да го прекарвам?

                    Иначе да - на въздушните всичко друго им е по-добро, просто защото вътре няма какво да се строши.

                    Е, има и частни случаи, при които въздушен не можеш да завреш някъде именно заради маркуча.

                    ПП: Въздушни имам китайски и Hazet. Имам и тресчотка на Hazet. Никога не съм се оплаквал от възможностите им, а именно от това че влача маркучи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • kalin09
                      kalin09 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е тука е разликата - маркуча на се разнася. И не се прекарва . Той си е там. И е в пъти по "прибран" от тоя топуз-батерията. И някак си предпочитам цял ден да боря 2 кг ,не 4. Но един основен недостатък на "токовите" не съм написал. Опитай да се сетиш.

                    • sparkybg
                      sparkybg коментира
                      Редактиране на коментар
                      Обясни на писалия по-долу как маркуча си е там, в 120 метровото хале.

                  • Последните гайки дето ги развивахме с милууокито бяха м46+180nm.+2x60°.
                    Еми нито се се запъхтя, нито запуши, вярно е, че изяде батерията за 12 гайки, ама слагам следващата и продължавам. Докато натаманим следващите за стягане имам заредена и втората батерия Всеки си има плюсовете, ама на въздушния са му повече минусите.

                    ​​​​

                    Коментар


                    • kalin09
                      kalin09 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Кажи някой минус ,освен че си вързан за компресора...

                    • Roninn
                      Roninn коментира
                      Редактиране на коментар
                      Омасляването ,при мен имам пневмогрупа и редовно е без масло,промяната на налягането и силата на гайковерта...аз тоя компресор го ползвам и за боядисване и какво ли не .....Отделно съм ограничен от капацитета на обема въздух....при боядисване включвам втори компресор и 170 литра допълнителни рисивъри...добре че ми се налага рядко да го правя ....маркучите след компресора ми са различни за гайковерта и бояджийския пистолет заради маслото.....а от мобилноста следват още куп затруднения....Във трите ми гаража отдавна не влизат автомобили защото съм ги превърнал в склад от стелажи....по колите се работи отвън,имам изведени 32 мм бързи връзки на паркинга ....обаче си е разправия.....


                      Погледни по горе детската деволтска батерия 1.7 амперчасовата....тя е точно за гайковертите им...отдава два пъти повече мощност от 5 амперчасовата батерия точно за такива случаи ....Тоя болт не изглежда никак сериозен....отделно торкса е възможно да гаси доста енергия в усукване ...обърни внимание че ударите на батерийния и пневматичния са различни.при батерийния ..бих го оприличил като доста по интензивни като честота и къс период....ако торкса се усуква....поглъща голя част от кратките импулси....докато пневматични ударите са доста по дълги.....и това би се отразило на резултата,който реално за теб е важен....в крайна сметка...но като цяло ,акумулаторния почти винаги работи с константни данни....

                      При нашите монтажи ,пневматиката е немислима ....отделно като свикнеш с импакта ,знаеш горе долу с колко завива ...после дозавиваме с динамометричния ключ и всичко е точно....това при бусбарите е незаменимо.....има болтове които се късат на точното усилие ...тоест завиваш до като се скъса болта ....така го е измислил производителя. ....та пневматика не става за завиване...щото завива неизвестно с колко...малко много ...колкото толкова...батерийния го контролирам почти точно колко да завие.

                      Понякога имаме халета по 100-120 метра дълги и по 6 до 12 метра високи....импакта ми стои на колана и го вадя за секунда две....във всеки един момент.Даже и като ходя да пикая ми стои на колана....
                      Последно редактирано от Roninn; 05-01-23, 07:32.

                    • sparkybg
                      sparkybg коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е то точно тоя минус е предостатъчен.

                      За "характера" на чукане - оборотите на въздушния мотор в пневматичните силно зависи от натоваряването, затова и се слага по-голям като маса чук, който чука по-нарядко с по-ниска скорост. Ето ти недостатък. Нещо повече - по-ниските обороти не значат по-малко въздух или по-точно зависимостта никак не е линейна и за 2 пъти по-ниски обороти нямаш 2 пъти по-малък дебит, а приомерно само 10-20% по-малък.

                      Точно обратното е при батерийните - оборотите са почти константни (поне на хубавите такива), защото електрониката ги поддържа константни. На всичкото отгоре са и по-високи, и става по-изгодно да се сложи по-малък чук, който да чука с по-висока скорост. И понеже енергията на удара е пропорционална на скоростта му на квадрат...

                      Да, батерията и мотора тежат. Няма пълно щастие. Просто за повечето хора тази тежест е от по-малко значение от това да ти трябва компресор и маркучи. За повечето хора дори само да опъваш кабели за инструменти, дето се включват в контакта, е достатъчен недостатък за да си купят батерийни. И бумът на батерийните се случи именно когато батериите станаха достатъчно добри за да не свършват за 5 минути.

                  • Имам пневматичен и акумулаторен. Откакто имам акумулаторния не съм ползвал пневматичния.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                      Да започнем с това - https://www.youtube.com/results?sear...e+vs+milwaukee . Имам достъп и до двете ,и мога да заснема същите клипчета. Гайковерта от клипа по-долу ,който свърши работа е това - https://www.misterworker.com/en/beta...7cd/29606.html.
                      Първия е със 1900 нм ,втория е с 1020 на 6,3 бара. В момента на клипа на 10бара. Първия тежи 4 килограма и е с огромни размери ,втория тежи 1,9 килограма и е много по-компактен.
                      Първия ще мре всяка година поне по веднъж. Втория е на 5 години интензивна работа ,без забележки. Не знам какви са ви въздушните ,но видях че токаджииските гайковертчета не стават за профи изпълнения. ЕДИНСТВЕНОТО им предимство е работа на места без необходимата инфраструктура. Монтажи и полеви ремонти. Мерси.
                      https://www.youtube.com/shorts/eM00qqnV6Rg
                      Това което се случва на клипа е ежедневие.
                      Нормално е да си харесваш инструмента който ти върши работа, но да даваш parkside за пример не е сериозно. По-старите батерии на makita ( по новите не съм ги гледал) ползваха за елементи sony, това са елементите които имат 40 ампера ток ​на разряд и в 10 елементната батерия това осигурява 80 ампера на 18 волта. Имам makita 280 нютона и съм забелязал колко е важно коя батерия и колко заредена е сложена за да осигури силен удар. Този parkside може да е читав като машина но се съмнявам че батериите могат да осигурят достатъчния ток
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X