Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двата нови 709 модел девалт са доста приятни машини,забелязах че бързите и бавни са на обратно спрямо другите машини ...Но все повече се убеждавам че 5 амперчасовата батерия му е голяма....ще му слагам някаква по малка.Гледам някаква 1.7 амперчасова със много голям ток....стик нещо се водеше....не била със 18650 а с някакви торбички и това давало минималния размер.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-11-22-21-16-37-115_com.android.chrome.jpg
Прегледи:573
Размер:127.4 КБ
ID:6900727 За тази иде реч.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        ...

        В резултат на това,винтоверта бе запратен като куршум в циментовия под....Не съм очаквал че може винтоверт така да ми изчезне от ръцете.

        Стана на парчета и се разлетя .....

        Батерията е тоталка...макар и сравнително нова на няколко месеца....
        Батерията не се ли взриви?
        Понеже при мен нещо такова сполетя супер-дупер умният гармински саатник.
        2 пъти.
        При повторението батерията се взриви зрелищно.
        Жалко, че нямаше кой да направи видео а снимките на са чак толкова впечатляващи
        Враг усраине

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Неможа....дори ако намеря пластмаспвия корпус,мога да я събера

      • Изчетох цялата тема с голямо любопитство и в крайна сметка си взех тези Makita модели.

        Харесвам марката и реших да си направя един сет за домашен хоби майстор от време на време а пък нека има баланс и не всичко в темата да е Dewalt и Milwaukee




        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EF1CA497-1CDE-470C-9E12-518C2105189B.jpeg
Прегледи:530
Размер:287.7 КБ
ID:6900816 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B29FB2F2-43CD-4919-AC0A-8E3FBF6697CF.jpeg
Прегледи:516
Размер:386.5 КБ
ID:6900817 ​​​​​​​
        Дела трябват, а не думи.

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          От твоя комплект нямам гайковерта и винтоверта....в смисъл точно тоя гайковерт....имам друг на макита. RC зарядно ли взе.

        • Plamen Alexandrov
          Plamen Alexandrov коментира
          Редактиране на коментар
          Чудех се между, този гайковерт и DTW701Z но в крайна сметка избрах 301 защото е с около 1 кг по-лек а и ще го ползвам предимно по колите. От това което изчетох и в настоящата тема би трябвало да се справи сравнително безпроблемно. Иначе зарядното което си дойде с винтоверта е DC18RC. Мисля живот и здраве с течение на времето във всеки от куфарите да добавя и по едно такова, не че има кой знае какъв смисъл, нека има Много готини битове за винтоверта си взех, но ще ги публикувам в отделен пост, че тук не мога да прикача снимка.

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Щом е за гаража,по скоро виж за двойното зарядно ,с опция някаква за монтаж на стена....RC е най бързото зарядно с 5 ампера ако не бъркам... всъщност бъркам...7-8 ампера беше

      • Видях снимката та се сетих за един проблем, който ми направи впечатление.
        3 и 4 машини но само като тип.
        Купих в комплект райдер с такива, ето този:

        https://www.raider.bg/c/akumulatorni...d-cdidl01-1656

        Винтоверта с патронник за 1/4" шестостен няма 2 механични скорости, регулира само електронно от спусъка.
        Съответно с него, който се очаква да работи именно с винтове въобще не мога да правя точно това заради високите обороти.
        Бормашината с патронник има 2 механични скорости и с нея се работи нормално.

        Накрая купих няколко бургии с шестостенна опашка.
        Сега ползвам машините точно наопаки - винтоверта пробива а бормашината - завива винтове.

        Аз ли не съм в ред или просто райдер са оакали нещата?
        Ползвах ги вече няколко пъти сравнително интензивно и все още не съм зареждал.
        Ако изключим, че всичко е наопаки, демек всяка от тях върши чуждата работа наистина са много добре.
        За нищо пари и съм ги хвърлил на място, където не ги мисля дали ще ги увампирят.
        Обаче дизайна според мен им е извратен все пак



        Враг усраине

        Коментар


        • Паджеровод
          Паджеровод коментира
          Редактиране на коментар
          Това с шестостена не е ли импакт?

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Импакт е, да.
          Не помага при пробиване но важното е, че поне не пречи

      • Хм....пропуснал съм и тая машина от преди един два месеца......

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:171 DHR 171 Z 1-500x500.jpg Прегледи:0 Размер:60.3 КБ ID:6900875

        Въпреки че бях доста скептичен...се оказа много приятна машина за дюбели ,на по капризни повърхности....там плочки , гранитогрес и т.н
        Лека,удобна ,прецизна машина....

        Недостатък е разбира се малкия удар....да мине през арматура...не възможно!

        П.п Перфоратор 18 волта 171 модел а
        Последно редактирано от Roninn; 23-11-22, 23:10.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • alexalex69
          alexalex69 коментира
          Редактиране на коментар
          Имам същата и прекрасно ми помага за сухото строителство в баните , за по-серизни обеми е слабичка .

        • Plamen Alexandrov
          Plamen Alexandrov коментира
          Редактиране на коментар
          Аз заглеждам DHR243, дали ще може да се справи и с арматура в случай, че уцели?

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Със сигурност минава...

      • За да е по шарено...имам това
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:HITACHI_DS10DFL_2-800x800.jpg Прегледи:0 Размер:67.9 КБ ID:6900882 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:HITACHI_DS10DFL-800x800.jpg Прегледи:0 Размер:64.6 КБ ID:6900883

        МАлка , удобна машина ...леко и точно работи.

        За дребни неща е ок...за сериозна и интензивна работа не става....малка батерия като капацитет...слаб въртящ момент....но от малка машина...толкова.

        В Същност,това е най дребната машина от тоя тип,с който някога съм работил.
        Последно редактирано от Roninn; 23-11-22, 23:11.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Ако имаш предвид перфоратора,тоя модел излезна мисля преди 3 години...и цената му беше 200 и нещо лева.....в момента цената му е доста неприятна ....по скъп идва от 243 която е доста сериозна машина

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          не е перфоратор, винтоверт си е, сега чака вече почти година да се отпуснат служебно пари за ремонт

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          То ако е счупен пластмасовия корпус,мисля към 30 лв струваше ,и се сменя в движение.

      • Към винтоверта си взех много готини битове, които имат формата на батерия и в куфара влизат в едно от двете гнезда за допълнителна батерия, което мен много ме кефи, дребен детайл но хитър.


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3127.jpeg
Прегледи:491
Размер:502.7 КБ
ID:6900925 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3128.jpeg
Прегледи:491
Размер:411.1 КБ
ID:6900926 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3129.jpeg
Прегледи:491
Размер:305.9 КБ
ID:6900927
        Дела трябват, а не думи.

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Да,това е правилното зарядно.

      • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221126_104130.jpg
Прегледи:452
Размер:307.5 КБ
ID:6901252 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221126_184415.jpg
Прегледи:438
Размер:161.9 КБ
ID:6901253 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221126_184409.jpg
Прегледи:445
Размер:616.7 КБ
ID:6901254 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221126_184428.jpg
Прегледи:441
Размер:215.1 КБ
ID:6901255 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221126_184520.jpg
Прегледи:445
Размер:368.3 КБ
ID:6901256


        Днес минах през мойте хора и взех въпросната батерия...
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • 1.7 АН 18 волта....но ...дават почти два пъти повече отдадена мощност от 5 амперчасовата батерия .....Два пъти по дълъг експлоатационен живот.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Има десетки тестове в тубата...аз мога след две седмици да дам отзив....но няма причина да не вярвам....Тая батерия е с друга конструкция от традиционните елементи...

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Вероятно знаеш че при 18650 батериите...един модел може да даде 15 ампера макс в режим на късо други 30 ампера....тука няма изненади.По скоро експлоатационен живот е интересен

          • Пламен Атанасов
            Пламен Атанасов коментира
            Редактиране на коментар
            Предпочитам да чуя лично мнение като ги пуснеш в експлоатация , технологията се развива но описаното звучи прекалено хубаво .

        • Имам някакви все още мъгляви намерения за следваща машина - саблен трион.
          Нямам и не съм работил никога с такова, имам само зеге в работилницата.
          Обаче веднъж помагах на приятел за едни рафтове и той ползва такъв трион - ряза винкел с него.
          Въпреки, че точно за това аз бих ползвал флекс както винаги видя ми се добре работещо.
          Въпреки плод-зеленчуковият му произход,
          Много чисти срезове, нищо, че в случая това нямаше никакво значение!

          Спира ме само, че ако до сега съм оцелял без този инструмент най-вероятно нямам чак такава нужда от него
          Враг усраине

          Коментар


          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            Много, много полезна машинка. Имам два лидълски от зелените, на ток и акумулаторен. Ползвам ги за какво ли не- дебели клони в градината, рязане на кокали, тръби съм рязал 2 цола, разкоствах чугунени радиатори, демонтаж на метални решетки от балкон. Най - ценното е при демонтаж на дървена дограма и врати- с по- дълъг нож бъркаш покрай мазилката и режеш клепета и пирони. Други предимство е рязане на тръби вътре в стени и плътно до повърхността на стената. Тези лидълските, зелените обаче при по продължителна работа почва да им пуши от редуктора. Съмнява ме че са спестили от греста.

          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Това с тръбите до стена и дограмата, изхождайки от опита си със зегето не си представям как се случва.
            Освен ако не им се регулира хода на листа, тоест колко точно да излиза от машината.
            При зеге такава настройка няма, ако под ножа не е свободно и удари челно в нещо е леко неприятно

          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            Отпред има ограничител, който се фиксира да опира в рязания детайл, има и различни по дължина ножовки, та не е проблем да се настройва точната дълбочина на рязане. За рязане на тръба плътно до стената се ползва гъвкавостта на ножовковия лист- триона иначе седи под ъгъл.

        • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Имам някакви все още мъгляви намерения за следваща машина - саблен трион.

          Спира ме само, че ако до сега съм оцелял без този инструмент най-вероятно нямам чак такава нужда от него
          Имам саблен трион, естествено DEWALT .
          Рядко го ползвам,но има случаи в които е незаменим.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

            ...
            Рядко го ползвам,но има случаи в които е незаменим.
            Т'ва е другата причина заради която се ошумолявам.
            Една затворена сума пари и не по-малко важно - заето място на рафта.
            Реалната причина да го придобия е най-вече гъдел а не реална нужда.
            Например като ми потрябва ръчен циркуляр заемам такъв от чичо ми.
            Пък точно саблен трион ме ми е хрумвало да търся.
            Но ако имам вероятно ще го ползвам, де
            Враг усраине

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Ти си богата фирмЪ ве братчед. ръснИ мааалко от фонда " И яз съм Ора".

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              То реално без много неща в тоя живот може ама защо ? Навремето един стар колега казваше : Едно тяло и една душа имам . Почна ли много да мъча тялото на душата ще вземе да не и хареса и ще хване пътя . Особено вече като минаваш едни години доста сериозно преразглеждаш програмата .

          • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221114_173425.jpg
Прегледи:581
Размер:507.1 КБ
ID:6899833

            Още не съм пробвал гайковерта,но го оборудвах с ударни вложки.
            Ако не държиш на конкретна марка аз тия ги млатя повече от година и нямат грижи . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221205_123705_211.jpg
Прегледи:269
Размер:590.7 КБ
ID:6902224

            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • Roninn
              Roninn коментира
              Редактиране на коментар
              Ще погледна дали ги има ....форс си е марка...мерси.

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Форскрафт .

          • Тези дни гледах в тубата как се отвива презатегната гайка на ъглошлайф с ударен гайковерт. Търсих но не открих нищо. Има ли такива вложки, или
            да си преработя някоя подобна.

            Коментар


            • Roninn
              Roninn коментира
              Редактиране на коментар
              Много рядко ми се е случвало това.Ползвам чук и шило...досега със 100% успех.

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Това ми се струва крайно излишно.
              Аз си ползвам ключа но ако не е покрай мен като ронин-а - леко почуване с нещо остро отпред върши работа.
              Тая гайка никога не се завива с такава сила, че да е нужен подобен подход!
              Тоест напълно излишно е да се прави по този начин.
              Ако няма ключ едно мнение по-долу са написали как да си издялаш набързо такъв.
              Нищо хайтек няма точно в тоя инструмент.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X