Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв SUV става за off-road

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
    Отивам да видя един последен Гранд . Бавните и бързите само в спряно положение ли се превключват , да не срамувам и блокажите му електронни ли са или аз трябва да ги включвам
    За бавните пише "скоростната кутия на "N", да се движи колата по инерция с около 20 км/ч и тогава ръчкаш лоста на раздатката". На практика става и при спряла кола на място. Ако не стане - потегляш лекичко и пак пробваш. Раздатката била без синхронизатори, затова има риск да не влезнат бавните при спряла кола.

    Блокажите не изискват никаква шофьорска намеса, но не са "електронни" при WJ / WG модела. "Хидравлично-механични" са.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Тоя е махнал катализатора . Някой знае ли дали ще мога да го регистрирам в БГ ? И не знам защо , но включваше бавни и бързи на изгасен двигател . Аз не я тествах , че беше на много неудобно място . Иначе реално - ново турбо , 2018та скоростна кутия , нова генерация от двигателя до края , нов алтенатор , нов кожен салон , нов таван , нова боя без грам ръжда . Минуси - много грозен оптичен пакет , видех заварки по рамата , отзад стоиката на пружината пак беше мъчена нещо със заварки . Но като цяла за гората ще е ок мисля .
      Последно редактирано от bmwww; 25-06-20, 20:37.

      Коментар


      • bmwww
        bmwww коментира
        Редактиране на коментар
        Ами зор видя , напъва докато вкара бавните .

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        щото се включват в движение 3-5 км./ч както ти написаха по-горе....... явно е пробвал на място и не е могъл и е решил че трябва да изгасен двигател

      • bmwww
        bmwww коментира
        Редактиране на коментар
        Ами много странно защо го прави , определено изглеждаше запален офроудър , а и джипа беше много преправян , даже радиостанция имаше в колата . Та ми стана малко съмнително какви ги върши .

    • Киата си става за почти всичко, за окопаване до прозорците не става да, ама сигурно ако поработи човек върху нея повече ще намери решения.

      А и до бюджета има учдесни екземпляри https://www.autotrader.co.uk/classif...ake=KIA&page=2

      Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
      Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

      Коментар


      • А реално финансово каква е разликата от 4.7 и 2.7 . Повечето хубаво изглеждащи са 4.7 , но срещам фрапиращи данни за разход на гориво при 4.7 , нещо като 16/100 , докато при 2.7 го дават към 10/100 . Тизи данни реални ли са . Все пак 4.7 го дават 1700кг , а 2.7 2200кг .

        Коментар


        • Asteri
          Asteri коментира
          Редактиране на коментар
          V8 винаги харчи повече.

        • bullet_pk
          bullet_pk коментира
          Редактиране на коментар
          Но на газ, цената в левове на 100 км се изравнява. Само, че караш 220+ коня, вместо 163

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          ориентирай се към самурай 0.9 кубика или фиат панда

      • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
        А реално финансово каква е разликата от 4.7 и 2.7 . Повечето хубаво изглеждащи са 4.7 , но срещам фрапиращи данни за разход на гориво при 4.7 , нещо като 16/100 , докато при 2.7 го дават към 10/100 . Тизи данни реални ли са . Все пак 4.7 го дават 1700кг , а 2.7 2200кг .
        Не са много реални - и за двата данните са заНИЖени
        "тЕрикат мъж не писка" е един от девизите в този форумЪт. Никой не ще да си признае реалния разход и колко е похарчил за поддръжка. Не само на "Гранд Чероки", за всички марки се отнася.
        Все пак - ако нямат монтирана газова уредба, тия на бензин със сигурност са карани доста по-малко от дизеловите.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Бачо Кольо, резервоара на Аудито се обезвъздушава, и събира още около 15 литра(по спомен). После стрелката отлепва от пълно, след около 300км. Та може и да не си засякъл баш правилно.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Не мисля, че имам грешка. Зареждано по един и същ начин, с един и същ пистолет, на една и съща колконка на една и съща бензиностанция.
          Доста пъти съм засичал именно по този начин, и винаги ми е излизало каквото съм очаквал. Примерно-за тези 1000 км имам повече градско-разхода отива към 6. Ако съм пътувал повече на дълго-към 5, в редки случаи и малко под. Та нямам основания да се съмнявам.
          А в края на краищата-ако някой се съмнява-можем да повторим експеримента, с по-точно измерване.
          Но по думите на лапето(той кара тогава)-едва е докосвал педала на газта,за да кара зад нас, и да поддържа нашата скорост. Та с минимално подаване на газ е възможен такъв разход, а и както казах-този метод досега не ме е лъгал, та го приемам за вярно показание.

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Ама Аудиото ти е печка, а тук меренето и мераците са за бензин. ;

      • Ако намираш 16/100 за фрапиращ разход, реалният съвсем няма да ти хареса

        Коментар


        • Беенве, ако разхода те притеснява, зèми нещо с предно, щото не си за 4х4.

          ... казах ти, че се мèташ в доста мътен за теб гьол, и пророкувам сериозни драми ако скочиш смело с главата напред.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • Първоначално публикуван от ivied
            Вие, докато се "сапунеркате", истинските 4Х4 изчезват, ама яко дим ви казвам Имаше една тема за "Новото Сузуки Джимни" - отнема я... и защо? Или аз не я намирам вече? Иначе и тва Сузуки го отнема... вече (до края на годината - а за по натам не е ясно пак и дали) не може и да се поръча в Германия... Наличните (няколко) вече са по 25 бона в Е... А бяха от 19 до 21 бона... Гъбаркайте се вие: Пенчо - Спортидж - Диско или Чероки аман бе...
            Бе, ти защо си напускал едно и също мнение в пет теми? Флуд ли е, спам ли е?
            Кво те брига, нали беше фен на хибридите?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
              А реално финансово каква е разликата от 4.7 и 2.7 . Повечето хубаво изглеждащи са 4.7 , но срещам фрапиращи данни за разход на гориво при 4.7 , нещо като 16/100 , докато при 2.7 го дават към 10/100 . Тизи данни реални ли са . Все пак 4.7 го дават 1700кг , а 2.7 2200кг .
              Ти верно ли, бе?
              Значи 3 - 4k лв. за лонг-армове не те притесняват, а питаш за разход?!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
                ... срещам фрапиращи данни за разход на гориво при 4.7 , нещо като 16/100 , ...

                Ако от 16/100 се стряскаш, къде си тръгнал на офроуд, че и с V8-ак ?!? Че то 16 е на извънградско, без много да ръчкаш. На градско ще отиде и на 20 и горница. А в гората - според зависи ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • В гората са литри на моточас

                  Коментар


                  • Тоя Черок , ако хаби 16 , веднага го искам . Моята баба със сликове , под 25 не ми е падала . (Горна граница май няма )
                    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                    Коментар


                    • Може ли някой от София който разбира от тия Грандове 2.7 да се свърже с мен на лично да обсъдим един от София , че ми лови окото . Евентуално ако го знае този Гранд да каже как е , ако не да идемд а го видим срещу заплащане разбира се !
                      Последно редактирано от bmwww; 05-07-20, 12:41.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
                        Може ли някой от София който разбира от тия Грандове 2.7 да се свърже с мен на лично да обсъдим един от София , че ми лови окото . Евентуално ако го знае този Гранд да каже как е , ако не да идемд а го видим срещу заплащане разбира се !
                        Прежалваш стотина лева (от които 30-50 за автовоз, ако това нещо по някакви документални причини не може да се движи) и я карате при Еди Рангелов от форума:
                        Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                        Свържете се с мен на edirangelov@abv.bg , във форума или на тел. 0885088444
                        Той няма да може да отсъства от сервиза, но пък сервизът разполага с всичко необходимо за преглед - и подемници, и дилърски софтуер, и компетентни служители.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • Ами тя си е регната , та нищо чудно да я знае . Ок мерси , ще се свържа с него .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X