Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв SUV става за off-road

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв SUV става за off-road

    Здравейте , накратко . Обичам да ходя из горите . В Англия съм в момента и мисля да си купя някаква джипка за в БГ . Първоначално мислех да се прибера със сегашната ми кола и да я направя на бъги , но случайно ми попадна Freelander на добра цена и оттогава се замислих защо пък да не я продам и да си закарам едно 4х4 в БГ . Сега като абсолютно не знаещ ако можете да ми предложите нещо като за off-road ама БГ off-road , защото тук английския няма нищо общо с българските гори и поляни . Тук по скоро си е черен път без коловози и т.н. Критерия ми е клиренс , ясно е , че ще е 4х4 , друго не ме интересува , а и парите . Не съм склонен да купя нещо за много пари . След като се разрових във форума се спрях на няколко модела за които да гледам . Freelander - има ги много тук , но повечето са 1.8 бензин , Pathfinder - малко голямо ми се струва за кози пътеки , X-trail - струва ми се нисък , Cherokee/Grand Cherokee и Frontera . Сигурен съм , че има още много модели които пропускам като Vitara/Gran Vitara , Pajero , Landcruiser , Discovery , някой Hunday , Kia , затова и пуснах темата . Може да предложите нещо като по запознати , аз нямам никаква идея от off-road . Зарибих се (сега може да вие смешно) с една Xantia дето имах преди 10 години . На най-горно положение като преместех лоста за окачването се вдигаше на 30см от земята и това ме устройваше идеално . Ходил съм къде ли не и съм минавал през какво ли не (за моите разбирания) и бях супер доволен . Проблема е , че не намирам като SUV нещо със сходен клиренс 30+см от земята . Като че ли съм се спрял на Freelander , Pathfinder и X-trail . Много са евтини , но може вие да имате по добри идеи . Общо взето търси се нещо високо,4х4 и евтино . Също така какво мислите за Субару Форестър ? Толкова са евтини , че бих вложил някой лев да го вдигна .

  • #2
    От трите най-джипестото е Патфайндер, но сам каза, че не е за кози пътеки. То по принцип няма джип баш за кози пътеки де. За там има мотоциклети ендуро или чист крос. Поразузнай защо са толкова евтини тия модели на дадените марки.

    П.П. За български офроуд ти трябват и бавни скорости, като пак само Патфайндера има такива. Имай предвид, че само комплект гуми с по-сериозен размер са около и над 1000 лева според зависи и то без резервна такава.
    П.П.2. От допълнително посочените, истински джипове са Фронтерата и Черокито. В УК-то има колега, който е с две Черокита и може да ти поразкаже и покаже това-онова.
    Последно редактирано от коко келеша; 09-04-20, 17:05.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      Значи забравих да кажа . Не търся нещо здраво , здраво . Имам впредвид , че с моите разбирания за off-road и Xantia-та ми вършеше чудесна работа .

      Коментар


      • #4
        Ама говориш за 30 сантиметра клиренс, което е с 10 сантиметра над най-оптимистично настроения СУВ.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          Аз лично, съжалявам че Фрийлендъра е толкова кекава джипка, щото визуално много ми допада. Но не те съветвам да купуваш нищо без бавни и раздатка.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            И на мен май не ми харесва , че не казахте нищо хубаво за Фрийлендъра . Като че ли това очаквах . И на мен ми допада визуално . Досега рових в ибей и се намират лифт китове на 5см , ама с тези кекави двигатели дето им слагат едва ли ще може да носи гуми 235/70/R16 , оригиналните са 195/80/Р15 та и от там щях да докопам още 3-4 см и мисля доволно щеше да стане .

            Коментар


            • #7
              Що се занимаваш с глупост ? Не е като да няма други Ленд Ровъри на Острова...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                Има колкото искаш , въпроса е евтиното . Иначе освен Дискавъри-то , кои други стават за целта .

                Коментар


                • #9
                  Всички други, освен Фрилендъра.А офроуд и тънкана, не пасват в едно изречение.
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    Е, толкова ли няма тънки Диско2?
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      Да де , за мен е по скоро ходене из горите . Има Дискавъри 2 ама с това ме е срам да си дойда от УК . Много е грозно . Попадам и на 2002 Рейндж Роувър 3.0v6 .

                      Коментар


                      • бат'Марто
                        бат'Марто коментира
                        Редактиране на коментар
                        Явно искаш да научиш нещата по трудния начин.Успех.

                      • TigerHunter
                        TigerHunter коментира
                        Редактиране на коментар
                        Грозно е субективно понятие. Затова пък, е сериозно. А и на теб ти трябва за офроуд, нали? Не за пред кафето.

                    • #12
                      Не , пуснал съм темата точно затова . Да дадете идея . Не ми се дават повече от £2000 за това удоволствие което ще се изкарва само 2-3 пъти в месеца . Иначе Дискавъри 2 по-добро ли е от Чероки,Фронтера,Х-трейл,Патфайндър ? То ако е за пари и съм наистина зарибен най-лесно ми е един Дифендър за £5000 ама не съм толкова зарибен . Просто живея в малък град и няма кой знае какво да се прави в него та това ще ми е един вид като хоби .

                      Коментар


                      • #13
                        Купуването на джипката е първа стъпка,след това идват малко по-сериозните разходи еле на евтина джипка защото добри гуми са си добри гуми ма едно е да ги сложиш на джипка за 20 и съвсем друго за 2 бона,

                        АЗ идеята ти я разбирам и знам,че апетита идва с яденето.На твое място бих взел Дифендьр за 5 бона вместо Чероки или Диско,другите не ги и коментирам даже.Не казвам,че един Черок 4.0 не е добре и няма да ти върши работа,но Дифендьра е класика и еле там при вас подръжка за модела,информация,части,сервизи..........колко искаш.

                        За майтап - прегледай колко парици е Дифендьра тук в Калифорния,кой да е модел от коя да е година ма гледай да си седнал.

                        Вземи си джипка която го може и която може да понесе бъдещи странни идеи и не се наказвай с нещо евтино само колко да го имаш,утре ще се наложи да го махаш защото не го може.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #14
                          С десен волан май вече няма регистриране в България.
                          Парите в джоба, и в България си купуваш нещо готово за ползване, било то и УАЗ.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #15
                            Аз няма да го регистрирам . Ще си го карам с английски номера в БГ . Иначе как е Митсубиши Шогън .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X