Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка на Хънтър за Лазарово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

    Знам,бе момчета нали имам механична лебедка повече от 10г,вярно е самоделка,но предавателното число е 20-1 като на бетеровата.Това исках да подчертая,че е в пъти по-добра

    Коментар


    • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Знам,бе момчета нали имам механична лебедка повече от 10г,вярно е самоделка,но предавателното число е 20-1 като на бетеровата.Това исках да подчертая,че е в пъти по-добра
      Твоята е първата механична лебедка на джип която видях

      Коментар


      • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

        Ще ми се при теглене и помагане с колелата те(колелата) да се въртят със същата(или малко по-бърза) скорост от скоростта на преместване да джипа, за да не се окопава. За съжаление изчисленията говорят друго! Колелата ще са доста по-бързи.
        Може би, ако направим раздатката 4:1 нещата ще се подобрят значително и двете скорости ще се доближат. Пробите ще покажат....
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

          По моите смятанки при напълно развито въже скороста на колелата трябва да е по-висока от тази на навиване.Автомобилът е на хлъзгаво и му трябват малко по-вече обороти.При качване на въжето на вторият ред скороста на извличане се повишава, а на третият ред още по-вече.Ако колелата са по-бавни ще се претовари лебедката.

          Коментар


          • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

            Първоначално публикуван от georgi_hristov.1961 Преглед на мнение
            По моите смятанки при напълно развито въже скороста на колелата трябва да е по-висока от тази на навиване.Автомобилът е на хлъзгаво и му трябват малко по-вече обороти.При качване на въжето на вторият ред скороста на извличане се повишава, а на третият ред още по-вече.Ако колелата са по-бавни ще се претовари лебедката.
            Хубавото на механичната лебедка е, че не трябват обороти Може да си дърпаш и на празен ход, а 5-те скорости ти позволяват оптимално да се наглася бързината на лебедката спрямо терена. При моята гумите ще избързват, а при много въртене на гуми при теглене на лебедка ефекта е окопаване и гумите пречат вместо да помагат. Аз даже по често се тегля само на лебедка без да помагам с гумите - така беше при ел. лебедка. С механичната тепърва предстоят тестове да видим кое как, а самата механична лебедка не трябва да вдига повече от 1600 оборота в мин на червяка за да не се повреди.


            След много време УАЗ-а пак се движи, тествах и КОМ-а с карданите, всичко засега работи екстра. Тук е на 80% завършен, но за Самоков ще сложим само транспортна лента за предни калници и една тръба за задна броня. Останалото ще се довършва след това.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1520.jpg
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:5469278

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1521.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5469277

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1522.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5469276

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1523.jpg
Прегледи:1
Размер:138.4 КБ
ID:5469275

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1524.jpg
Прегледи:1
Размер:133.9 КБ
ID:5469274

            Коментар


            • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

              С тези 35тици изглежда зловещо
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                Дам получава се много добре похвала за ентусиязма ви Но ако махнете ресорите отзад за да подобрите задния свес ще е още по добре .
                ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                Коментар


                • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                  Тази година ще сме с ресьори, защото от преправяне не остава време за каране!
                  Освен това според мен за трофи свесовете не са толкова фатални. Ако се заклещиш винаги можеш да се дръпнеш на лебедка за две-три минути, което сравнено с цялото време за етапа( няколко часа) е нищо. Стърчащите гуми пред и зад джипа винаги крият рискове да уцелиш със скорост някое дърво и да счупиш нещо по окачването. Тъй че според мен за трофи е добре да има броня пред и зад гумите,която да ги пази.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                    Нали,знаете че като дойдете в Самоков,ако нещо,затрябва,някаква,техническа помощ,не дай боже,вие сте нашия фаворит и с радост ще помогнем

                    Коментар


                    • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                      A не, вие с Рельовското Г няма ли да участвате, помощ ще се намери!

                      Браво на вас, искаме още снимки от уширителите и скарата отзад, малко остана и сезона идва, стига толкова работа вярно трябва повече возене /последното го казвам и от скорошен опит/
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                        Успех на Самоков, стискам палци !!!
                        Газ 69 2.4i
                        Густо майна, пътят свърши !!!
                        GSM: О895 7О6О59

                        Коментар


                        • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                          Няколко коментара относно участието на Самоков.

                          Тествахме подобренията и почти всичко работи добре. От лебедката съм много доволен, пробвахме я и има страшна сила, окачването отпред - пружини от Г класа и амортисьори от Камаз също работи много добре. Полуоските засега издържат на по-големите гуми и УАЗ-а върви страшно.


                          Отзад имаме малки проблеми - гумите опират в калниците, но е поправимо - ще дръпнем моста назад с 10 см.

                          Ето и няколко снимки и клипчета:
                          Преди заминаването
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5474185 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5474184

                          След края на втория ден
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:214.0 КБ
ID:5474187 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:227.5 КБ
ID:5474186


                          Малко снимки от трасетата:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:2
Размер:881.5 КБ
ID:5474189 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:874.8 КБ
ID:5474190 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:2
Размер:924.8 КБ
ID:5474191 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:2
Размер:824.0 КБ
ID:5474192


                          От ралито третия ден:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7270sm.jpg
Прегледи:2
Размер:583.3 КБ
ID:5474195 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7268sm.jpg
Прегледи:2
Размер:453.6 КБ
ID:5474194 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1239.jpg
Прегледи:2
Размер:280.2 КБ
ID:5474193







                          Коментар


                          • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                            Представихте се повече от добре,малко опит ви не достига,но това е решим въпрос.Виждам,много хъс и друго,освен късмет не ви трябва.С по-бавни,мостове,ще имате много сила в екстремите,но общата скорост ,ще падне,но вие сте в машината и знаете по-добре.Много ме кефите.Откъде тия организатори измъдриха това 8-мо място,не мога да си обясня,но и контактите ми стях не са на ниво.

                            Коментар


                            • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                              Браво! Представянето ви като цяло много ме изкефи.Класирането ...майната му.
                              0888 50 13 35

                              Коментар


                              • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                                Поздравления за чудесното представяне на екипажа и на УАЗика!
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X